Професійно-технічна освіта Полтавщини

Професійно-технічна освіта Полтавщини

Для задоволення потреб економіки регіону в робітничих кадрах в області функціонує 44 професійно-технічних закладів з державною формою власності, у тому числі два вищих професійних училища (ВПУ № 7 м. Кременчук та Полтавське ВПУ ім.. В.О.Чепіги), Міжрегіональний Центр перепідготовки звільнених у запас військовослужбовців (м. Хорол), 14 професійних ліцеїв, 23 професійно-технічних училищ та 4 навчальних центри при установах виконання покарань. Серед названих закладів 16 сільськогосподарського профілю, 8 будівельного, 12 промислового та 8 сфери обслуговування.  Кількість професійно-технічних навчальних закладів,  які здійснюють : курсове  професійно-технічне навчання  - 35,  первинну професійну підготовку – 41,  перепідготовку – 32,  підвищення кваліфікації – 32.
Пріоритетним напрямом в роботі професійно-технічних навчальних закладів став перехід на підготовку кваліфікованих робітників з інтегрованих та технологічно складних професій, які становлять 65 відсотків від загальної кількості, що підвищує їх конкурентоспроможність на сучасному ринку праці.
Розпочався процес формування навчально-науково-виробничих комплексів з інтеграції навчального процесу професійно-технічних навчальних закладів області, зокрема сільськогосподарського та будівельного профілю. Так, у 6 закладах застосовані нові технології в навчально-виробничому процесі, 7- працюють над запровадженням модульної системи навчання.
З урахуванням потреб ринку праці розширюється спектр підготовки кваліфікованих робітників з 114 до 136 професій.
У професійно-технічних навчальних навчається понад 15 тис. учнів,  63 відсотків з яких поряд з професією здобувають повну загальну середню освіту.
Щорічний випуск учнів професійно-технічних училищ для підприємств та організацій області становить понад 8 тис. кваліфікованих робітників, 45,5 відсотків з яких отримують робітничі розряди з 2 і більше професій, що сприяє підвищенню мобільності випускників на сучасному ринку праці. Працевлаштування випускників навчальних закладів протягом останніх років становить 94%.
Формування державного замовлення здійснюється з врахуванням потреб регіону в робітничих кадрах, моніторингу ринку праці, замовленням підприємств, організацій та установ. Щорічний прийом учнів на навчання за рахунок коштів державного бюджету становить понад 8000 чол. План державного замовлення на підготовку робітничих кадрів виконується на 100-1005%.
Вдається не тільки зберігати, утримувати, а ще й розвивати матеріально-технічну базу професійних навчальних закладів. Сьогодні до послуг бажаючих отримати робітничу професію 276 навчальних майстерень, 163 лабораторій, 26 навчальних полігонів, 19 – автотрактородромів, 751 навчальний кабінет, 465 з яких професійно-технічного циклу,  2576 одиниць обладнання та 505 одиниць автомобілів і с/г техніки.
Важливою умовою розвитку професійно-технічної освіти регіону є пошук додаткових джерел фінансування , збільшення обсягів навчально-виробничої діяльності. Велика увага  приділяється розширенню навчально-виробничої діяльності, розвитку навчальних господарств, надходжень коштів за освітні послуги по професійній підготовці, перепідготовці та підвищенню кваліфікації робітників та незайнятого населення. Незважаючи на труднощі постійно вдається розширити та обновити асортимент продукції. Про суттєві розширення асортименту виробів, підвищення їх якості свідчить щорічне підведення підсумків роботи професійно-технічних навчальних закладів у формі виставок-ярмарків в обласному центрі. Професійно-технічна освіта області також представлена як постійний учасник Національного Сорочинського ярмарку.
Адміністративний орган, що забезпечує надання послуги:
Управління освіти і науки облдержадміністрації
Відповідальна особа:
Заступник начальника управління освіти і науки облдержадміністрації – Дуброва Володимир Іванович тел. 7-40-53