Програма «U-LEAD з Європою»

«U-LEAD з Європою» є міжнародною програмою, яка фінансується Європейським Союзом та його країнами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією. Програма включає реалізацію двох компонентів.

В рамках першого компоненту Програми «U-LEAD з Європою: розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку» надається підтримка в розбудові спроможності об’єднаних територіальних громад області, а також здійснюється координація та посилення спроможностей на вертикальному і горизонтальному рівнях на всій території України – від рівня громад до центрального.

З 16 березня 2017 року в м. Полтава діє Регіональний хаб Програми «U-LEAD з Європою» для Центральної та Північної України, який поширює свою діяльність на Київську, Полтавську, Сумську, Харківську, Черкаську та Чернігівські області.

06 квітня 2017 року запрацював відокремлений підрозділ установи «Центр розвитку місцевого самоврядування» в Полтавській області, який створено за підтримки Програми «U–LEAD з Європою».

Ведеться робота із розробки стратегій розвитку Малоперещепинської та Семенівської об’єднаних територіальних громад. В Малоперещепинській громаді в 2018 році за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» запрацював швейний цех. В Семенівській громаді створена комунальна установа «Будинок захищеної старості» – це перший для України об’єкт такого типу, відкритий в об’єднаній територіальній громаді.

Лохвицька об’єднана територіальна громада ввійшла у п’ятірку об’єднаних територіальних громад України, де в рамках проекту «Зелене світло для велоруху в громадах» проходить кампанія «Велосипедом до школи».

Міста Горішні Плавні та Миргород, Засульська сільська, Решетилівська міська, Терешківська сільська об’єднані територіальні громади стали учасниками проекту «Е-рішення для громад», який реалізується ГС «Центр розвитку інновацій» за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та направлений на допомогу громадам у переході до «Управління 2.0» на основі проаналізованих, верифікованих даних із застосуванням інформаційних технологій

Мачухівська сільська об’єднана територіальна громада була відібрана для участі в проекті «Підтримка та розвиток сталої мобільності в об’єднаних територіальних громадах» Програми «U-LEAD з Європою», в рамках якого представники громади  візьмуть участь у серії тренінгів, що націлені на підвищення компетенцій у сфері планування інфраструктури публічного транспорту, заходів з безпеки дорожнього руху, створенні умов для велосипедного руху, а також організації послуг громадського й соціального транспорту. Також громада отримає технічну допомогу у розробці стратегічних документів у сфері розвитку громадського та соціального транспорту.

Другий компоненту програми «U-LEAD з Європою»: покращення якості місцевих послуг для населення», за реалізацію якого відповідає Шведська агенція з розвитку міжнародного співробітництва (SIDA), передбачає створення ефективних Центрів надання адміністративних послуг (ЦНАПів) в Україні, а особливо в об’єднаних територіальних громадах.

В 2017 році за фінансової підтримки  програми був створений та модернізований ЦНАП в Глобинській об’єднаній територіальній громаді.

З 2018 року розпочата робота з реалізації проектів модернізації та створення ЦНАПів в м. Миргороді та в 7 об’єднаних територіальних громадах області: Білоцерківській,  Великобагачанській,   Гребінківській, Новознам’янській, Омельницькій,  Пирятинській, Петрівсько-Роменській.

Сайти проекту

Компонент 1:  https://donors.decentralization.gov.ua/project/u-lead/