Програми (проекти) міжнародної технічної допомоги

Починаючи з 2009 року в області з достатнім успіхом реалізується проект ЄС та ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду».

Метою Проекту є створення сприятливого середовища для сталого соціально-економічного розвитку на місцевому рівні шляхом самоорганізації та соціальної активізації громад через розроблення та впровадження невеликих за обсягом громадських ініціатив. Цей проект ґрунтується на ефективності концепції „Місцевого розвитку, орієнтованого на громаду”, яка реалізується на принципах безпосередньої участі громади, а також на децентралізованих механізмах управління та наданні громадських послуг шляхом формування та розвитку мережі самодостатніх самоврядних організацій громади, здатних ініціювати та впроваджувати власні ініціативи у взаємодії з місцевими органами влади та самоврядування, приватним сектором та іншими зацікавленими партнерами.

На цей час в області завершена реалізація мікро-проектів громад, які підтримані Проектом та бюджетами різних рівнів загальною вартістю понад сім мільйонів гривень. В багатьох селах області відновлені фельдшерсько-акушерські пункті, клуби, закуплені шкільні автобуси, відремонтоване вуличне освітлення, встановлені пластикові вікна в дитячих садках та школах, полагоджені сільські водогони і т.ін.

З кінця минулого 2010 року Полтавщина стала регіоном впровадження двох з чотирьох проектів Європейського союзу в сфері інновацій, які діють в Україні. Мова йде про проекти «Підтримка наукоємних та інноваційних підприємств, а також трансфер технологій у бізнес в Україні» та «Вдосконалення стратегій, політики та регулювання інновацій в Україні».

Ми свідомі того, що необхідно якнайшвидше почати рух в напрямку подолання розриву між наукою та реальним виробництвом. Від швидкості та, головне, від якості подолання цього розриву буде залежати конкурентоздатність наших підприємств та регіональної економіки в сучасному світі. Досвід європейських країн щодо підтримки та стимулювання інноваційної активності бізнесу, можливість розвитку інфраструктури трансферу технологій, а також підходів до законодавчого врегулювання питань інноваційної та дослідницької політики, разом із вдосконаленням навичок відповідних фахівців, буде вагомим елементом підтримки економічного розвитку Полтавщини.

У лютому 2009 року терміном на три роки в Україні започатковано Агенством США з міжнародного розвитку USAID Проект «Реформа міського теплозабезпечення в Україні», який виконує компанія IRG.

20 грудня 2010 року під час зустрічі керівництва області та мерів найбільших міст області з керівництвом Проекту досягнута домовленість щодо обрання міст Полтави, Кременчука та Комсомольська для впровадження пілотних проектів. Проекти передбачають аналіз стану систем теплопостачання в містах, розробку енергетичних планів, розробку нормативно-правової бази та технічних специфікацій прикладів обліку, впровадження енергоефективних технологій, а також проведення моніторингу результатів цих проектів. Крім того, сприяють створенню об’єднань співвласників багатоквартирних будинків, асоціацій співвласників, а також житлових кооперативів і надають допомогу у покращенні управління та підвищенні  фінансової відповідальності серед домовласників.

У роботі з містами-партнерами, Проект РМТ сприяє пошуку фінансування та залученню приватного сектору для впровадження публічно-приватного партнерства та втіленню енергоефективних  проектів у комунальній галузі.

Управління зовнішніх зносин та зовнішньоекономічної
діяльності обласної державної адміністрації