Протокол №4 засідання Громадської ради при Полтавській обласній державній адміністрації від 06 листопада 2015 року

Версія для друку

м. Полтава

06 листопада 2015 року, 11:00

Присутні: члени Громадської ради при облдержадміністрації — 87 осіб, голова обласної державної адміністрації В. Головко, заступник голови обласної ради В. Микійчук, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації та територіальних підрозділів центральних органів виконавчої влади, запрошені, кореспонденти обласних ЗМІ — всього 111 осіб. 

 

ПОРЯДОК ДЕННИЙ:

  1. Про участь інститутів громадянського суспільства у національно-патріотичному вихованні дітей та молоді. Стан роботи з профілактики та боротьби з правопорушеннями серед неповнолітніх. 
  2. Про зміни у персональному складі Громадської ради при облдержадміністрації та активізацію діяльності профільних комісій Громадської ради при облдержадміністрації. 
  3. Різне. 

 

 

Слухали: В. Голуба, голову Громадської ради при облдержадміністрації, який відрекомендував присутніх на засіданні, запропонував обрати робочі органи засідання секретаріат та лічильну комісію. Персонально запропонував:

Секретаріат:

Волчкова
Ольга Леонідівна

- член відокремленого підрозділу громадської організації «Всеукраїнський Священний союз слов’янських народів» в області

Отич
Олександр Анатолійович

- заступник начальника управління — начальник відділу комунікацій з громадськими об’єднаннями управління з питань внутрішньої політики Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації, секретар Громадської ради

Шостак
Вероніка Станіславівна

- голова Полтавського міського осередку ветеранів космодрому «Байконур» Аерокосмічного Товариства України

Лічильна комісія:

Баранова
Олена Володимирівна

- голова Правління Полтавського регіонального відділення Союзу жінок України «За майбутнє дітей»

Васильєв
Володимир Федорович

заступник голови правління громадської організації «Полтавська обласна асоціація автомобільних перевізників»

Демочко
Віктор Вікторович

Член Полтавського обласного відділення Українського фонду соціальних гарантій військовослужбовців та ветеранів Збройних сил

 

Голосували: за — 87, проти — 0, утрималися — 0. 

 

Слухали: В. Голуба, який запропонував вшанувати хвилиною мовчання полеглих учасників АТО на Сході країни та померлих членів Громадської ради при облдержадміністрації: Мельника О. Ф. , Голову ради Полтавської обласної організації ветеранів, та Георгієвського О. Д. , Голову Полтавського територіального відділення Українського товариства оцінювачів.

 

1. Слухали: Є. Ленського, директора Департаменту освіти і науки облдержадміністрації з питання «Про участь інститутів громадянського суспільства у національно-патріотичному вихованні дітей та молоді. Стан роботи з профілактики та боротьби з правопорушеннями серед неповнолітніх» (виступ додається). 

 

Виступив: Т. Пустовіт, заступник голови Полтавського обласного осередку Спілки архівістів України, заступник директора Державного архіву Полтавської області, який зазначив, що історично склалося, що виховання і освіта були пристосовані до політичної кон’юнктури. В результаті ігнорування попередніми властями духовної складової, відбулася духовна убогість суспільства. Наразі на час є національно-патріотичного виховання. Висловив думку про необхідність застосувати у виховному процесі кращі зразки вітчизняної педагогіки на зразках українського патріотизму. Керуватися гаслом «Твори Україну навколо себе». 

 

Виступила: Т. Кравченко, проректор Полтавського національного педагогічного університету ім. В. Г. Короленка, яка проаналізувала вітчизняні наукові доробки у сфері національно-патріотичного виховання. Зазначила, що наразі суспільство вимагає вирішення питань занепаду духовності, вплив родини на виховання. Наголосила на потребі поєднання патріотичного і громадянського виховання. Проблемним інститутом виховання патріотизму визначено родину. Відтак саме школа сформувала патріотичні почуття. Запропонувала у проекті рішення Громадської ради посилити тезу взаємодію школи з родиною та громадою. 

 

Виступив: М. Гаража, начальник штабу Полтавської обласної громадської організації «Козацький гвардійський корпус Полтавщини», який повідомив про досвід національно-патріотичного виховання молоді, який здійснюється громадськими організаціями Українського козацтва.

 

Виступив: В. Жук, Кобеляцький отаман ГО «Козацький гвардійський корпус Полтавщини»який запропонував створити програму начальної військової підготовки.

 

Виступив: Є. Янкевич, референт Станиці Полтава Пласту — Національної Скаутської Організації України, голова постійної комісії з питань освіти Громадської ради при облдержадміністрації. Вніс пропозиції щодо удосконалення проекту рішення. Висловився щодо необхідності зміни термінології у проекті рішення.

 

Виступив: С. Жук, керівник відділу політики та адвокації благодійної організації «Світло надії», член Громадської ради при облдержадміністрації, який

 

Виступив: В. Буцький, начальник управління у справах сім’ї, молоді та спорту облдержадміністрації, який доповів про досвід проведення гри «Сокіл» («Джура»). Повідомив про наміри фінансувати у наступному році проекти громадських організацій щодо молоді та запевнив у прозорості процедур відбору.

 

Виступив О. Підгорний, Член ВГО «Вільна профспілка освіти і науки України», який зазначив, що не почув у виступі Є. Ленського інформації про парашутну школу «Гвардія». 

 

Виступив: Є. Гожій, який зажадав інформацію про заходи щодо усунення з посади директора Кременчуцького ліцею з посиленою військовою підготовкою гр. Марченка.

 

Виступили: Є. Ленський, який дав пояснення щодо заходів з підтримки школи «Гвардія» та стосовно Кременчуцького ліцею. 

 

 

Виступив: І. Сторжук, координатор в Полтавській області Громадської організації «Кредитний майдан», який запропонував туристичний обмін дітьми з рідних регіонів країни. 

 

Виступив: В. Головко, голова Полтавської облдержадміністрації, який повідомив про подання щодо звільнення з посади директора Кременчуцького ліцею гр. Марченка. Запропонував наповнити грошима викладену концепцію патріотичного виховання, а громадським організаціям, які займаються патріотичним вихованням дітей, надати фінансову підтримку. Наголосив на потребі у процесі децентралізації знайти місце для виховання молоді та визначив роль і місце громад у цьому процесі. Наголосив на потребі узгодити питання, аби всі бюджетні гроші ходили за дитиною. Запропонував консолідувати зусилля, аби досягти спільної мети з виховання дітей та молоді.

 

Виступив: І. Орловський, секретар керуючого справами Управління Полтавської єпархії Української Православної Церкви Київського Патріархату, який висловився проти святкування Хелловіна у школі.

 

Виступила: Л. Стельмах (Кучеренко) щодо притягнення до відповідальності директора Андріївської школи-інтернату О. Борсук. 

 

Виступила: О. Борсук, директор Андріївської школи-інтернату, яка дала пояснення щодо причин, які спричинили конфлікт у школі.

 

Виступила: Н. Северин, вихователька Андріївської школи-інтернату, яка виступила на підтримку О. Борсук. 

 

Виступила: Л. Рубан, сільський голова Кустолово-Суходільської сільської ради селищної ради Машівського району, яка виступила на підтримку О. Борсук. 

 

Виступила: Л. Зубенко, голова ОСББ «Вул. Сковороди,№ 9», яка повідомила про найкращі відклики селян с. Андріївка про О. Борсук. 

 

Виступив: О. Масюк, громадський діяч, активіст Майдану, вихованець Андріївської школи-інтернату, який став на захист О. Борсук.

 

Виступив: Є. Пругло, заступник голови облдержадміністрації, який надав пояснення, що якщо за фактами перевірки правоохоронних органів підтвердиться протиправна діяльність О. Борсук, вона буде звільнена з посади. У іншому випадку підстав для звільнення немає.

 

Виступив: В. Голуб, який запропонував зробити виїзд Громадської ради до Андріївської школи-інтернату, а також ухвалити рішення вцілому, протягом тижня доопрацювати та подати голові облдержадміністрації.

Голосували: за - 86, проти - 0, утрималися - 1. 

 

2. Слухали: В. Шаманенка, голову Полтавської обласної громадської організації Всеукраїнської громадської організації «Товариство українських офіцерів, відповідального секретаря Громадської ради при облдержадміністрації, який запропонував у зв’язку з кадровими змінами:

- вивести зі складу Громадської ради при облдержадміністрації:

Мельника
Олексія Федоровича

- голову ради Полтавської обласної організації ветеранів;

Георгієвського
Олега Дмитровича

- голову Полтавського територіального відділення Українського товариства оцінювачів

 

 у зв’язку з їх смертю;

 

- вивести зі складу Громадської ради при облдержадміністрації

Штефана
Вадима Григоровича

- керівника проектів Полтавська обласна громадська організації «Аналітичний Центр «Бюро економічних та соціальних досліджень»;

Беньковського
Станіслава Богдановича

- волонтера громадської спілки «Ліга громадських організацій м. Полтави «Полтавська громада»

 

 у зв’язку з набуттям статусу державного службовця та поданими заявами;

 

- ввести до складу Громадської ради при облдержадміністрації:

Донченка
Костянтина Анатолійовича

- координатора проектів Полтавська обласна громадська організації «Аналітичний Центр «Бюро економічних та соціальних досліджень»;

Маслак
Віру Миколаївну

- директора Благодійного фонду «Полтавська громада разом»;

Боровика
Костянтина Олексійовича

- голову ради Полтавської обласної організації Українського товариства мисливців і рибалок;

Мельника
Володимира Івановича

- члена громадської організації «Учасники бойових дій (воїни-інтернаціоналісти) Октябрського району м. Полтави». 

 

Виступила: Л. Зубенко, голова ОСББ «Вул. Сковороди, № 9», яка запропонувала ввести всіх і голосувати списком. 

 

Виступив: ЕВолков, юрист громадської організації «Перший інкубатор бізнесу», заступник голови Громадської ради при облдержадміністрації, який запропонував голосувати персонально.

 

Виступив: В. Голуб, який запропонував голосувати списком і поставив на голосування. 

 

Голосували: за — 63, проти — 12, утрималися — 2.

 

Виступила: В. Маслак, директор Благодійного фонду «Полтавська громада разом», яка подякувала за прийняття до складу дорадчого органу та запропонувала співпрацювати заради громади.

 

ІІІ. Слухали: І. Сторожука, який повідомив що відбулася його розмова з А. Рябішиним, головою обласного Апеляційного суду, який запропонував підписати Меморандум з судовою гілкою влади області про співпрацю з Громадською радою при ОДА. Запропонував направляти пропозиції до тексту Меморандуму. 

 

Виступив: В. Голуб, який звернувся до присутніх голів райдержадміністрацій розглянути в районах також порушене питання. Подякував присутнім за участь у засіданні.

 

Голова Громадської ради
при облдержадміністрації

В. Голуб

Секретар Громадської ради
при облдержадміністрації

О. Отич

 

угору ↑