ПРОТОКОЛЬНЕ РІШЕННЯ №3 засідання Координаційної ради з питань протидії туберкульозу, ВІЛ-інфекції/СНІДу та боротьби з наркоманією при Полтавській обласній державній адміністрації

Версія для друку

ПРОТОКОЛЬНЕ РІШЕННЯ №3

засідання Координаційної ради з питань протидії туберкульозу,

ВІЛ-інфекції/СНІДу та боротьби з наркоманією

при Полтавській обласній державній адміністрації

 

 «01 » грудня 2014 року                                                                                    м. Полтава

 

 

ГОЛОВУЄ:  Пругло О.Є. – виконуючий обов’язки голови Полтавської ОДА.

ПРИСУТНІ: (список додається).

 

1.  СЛУХАЛИ:

Про механізм раннього виявлення захворювання  на  ВІЛ-інфекцію та туберкульоз серед уразливих груп населення (за участю голів Координаційних рад при Кобеляцькій, Пирятинській РДА та Лубенській міській раді).

Доповідачі: 

Даниленко Оксана Валеріївна – головний лікар Полтавського обласного Центру профілактики ВІЛ-інфекції та боротьби зі СНІДом, координатор з напрямку «ВІЛ/СНІД».

Печериця Володимир Георгійович – головний лікар Полтавського обласного клінічного протитуберкульозного диспансеру, координатор з напрямку «туберкульоз».

Демченко Максим Григорович – виконавчий директор Благодійної організації «Світло надії», заступник голови Координаційної ради.

Співдоповідачі:

Мудрак Павло Володимирович – перший заступник голови Кобеляцької РДА, голова Координаційної ради з питань протидії туберкульозу, ВІЛ-інфекції/СНІДу та боротьби з наркоманією при Кобеляцькій РДА.

Сиченко Олександр Володимирович – заступник головного лікаря Лубенської центральної міської клінічної лікарні, секретар Координаційної ради.

Гаркавенко Олександр Михайлович – головний лікар Пирятинської ЦРЛ.

ВИРІШИЛИ:

1.                 Інформації Даниленко О.В. – головного лікаря Полтавського обласного  Центру  профілактики  ВІЛ-інфекції  та  боротьби  зі  СНІДом, Печериці В.Г. – головного лікаря Полтавського обласного клінічного протитуберкульозного диспансеру, Демченка М.Г. – виконавчого директора Благодійної організації «Світло надії», заступника голови Координаційної ради, взяти до відома.

2. Головам міських та районних Координаційних рад:

2.1. Провести засідання КР з розглядом питання оптимізації механізму раннього виявлення туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу серед населення.

                                                                                                        До 01 лютого 2015 року

2.2. Організувати відповідне кадрове забезпечення і матеріально-технічне оснащення кабінетів «Довіра» для надання інтегрованих послуг та інформування населення про їх роботу (інформаційні стенди в лікувально-профілактичних закладах, повідомлення у засобах масової інформації).

                                                                                                        До 01 лютого 2015 року 

2.2. Розширити доступ до обстеження на ВІЛ та туберкульоз осіб з груп ризику з метою виявлення хворих на ранніх стадіях захворювання шляхом активного впровадження добровільного консультування і тестування у первинній мережі закладів охорони здоров’я області.       

                                                                                                                                 Постійно

2.4. Організувати співпрацю державних та неурядових організацій з метою забезпечення певної категорії хворих на туберкульоз соціальним супроводом фахівцями Полтавського обласного Товариства Червоного Хреста України під час контрольованого лікування.

                                                                                                                                 Постійно                                                                                                                                          

2. СЛУХАЛИ:

Про проведення в Полтавській області з 01.12.2014 р. по 01.01.2015 р. місячника профілактики ВІЛ-інфекції/СНІДу, присвяченого 1 грудня – Всесвітньому дню боротьби зі СНІДом.

Про проект «Обласної цільової соціальної програми протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу на 2015-2018 рр.» (із внесеними змінами).

Доповідачі:

Даниленко Оксана Валеріївна – головний лікар Полтавського обласного Центру профілактики ВІЛ-інфекції та боротьби зі СНІДом, координатор з напрямку «ВІЛ/СНІД».

Демченко Максим Григорович – виконавчий директор Благодійної організації «Світло надії», заступник голови Координаційної ради.

ВИРІШИЛИ:

1. Інформації Даниленко О.В. – головного лікаря Полтавського обласного  Центру  профілактики  ВІЛ-інфекції  та  боротьби  зі  СНІДом, координатора з напрямку «ВІЛ/СНІД», Демченка М.Г. – виконавчого директора Благодійної організації «Світло надії», заступника голови Координаційної ради, взяти до відома.

2. Затвердити Робочий план заходів до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом з 01.12.2014 р. по 01.01.2015 р. в області (додаток 1).

3.     Головам міських та районних Координаційних рад:

3.1. Провести засідання міських та районних Координаційних рад, на яких оголосити з 1 грудня 2014 року по 1 січня 2015 року місячник боротьби зі СНІДом.

                                                                                                         До 08 грудня 2014 року

3.2. Відповідно до обласного Робочого плану розробити та затвердити місцеві плани місячника боротьби зі СНІДом, які надіслати головному лікарю Полтавського обласного Центру профілактики  ВІЛ-інфекції та боротьби зі СНІДом (Даниленко О.В.) на е-mail: info@aids.poltava.ua

                                                                                                         До 08 грудня 2014 року

3.3. Інформацію про проведену роботу під час місячника надати головному лікарю Полтавського обласного Центру профілактики  ВІЛ-інфекції та боротьби зі СНІДом (Даниленко О.В.) на е-mail: info@aids.poltava.ua

                                                                                                             До 05січня 2015 року

4. Департаменту охорони здоров’я Полтавської облдержадміністрації (Лисак В.П.) проект «Обласної  цільової  соціальної  програми протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу на 2015-2018 рр.» (із внесеними змінами) після громадського обговорення винести на затвердження сесією Полтавської обласної ради.

                  Грудень 2014 року

3. СЛУХАЛИ:

Про організацію первинної профілактики соціально небезпечних хвороб серед дітей і підлітків у 2013-2014 н. р.

Доповідач: Гожієнко Галина Іванівна – заступник директора Департаменту освіти і науки Полтавської облдержадмністрації.

ВИРІШИЛИ:

1.  Інформацію Гожієнко Г.І., заступника директора Департаменту освіти і науки Полтавської облдержадміністрації, взяти до відома.

2. Департаментам освіти і науки (Шевчук С.М.) та охорони здоров’я Полтавської облдержадміністрації (Лисак В.П.):

2.1. Продовжувати співпрацю в рамках циклів медичних та гігієнічних знань «Разом до здоров’я» з активізацією під час проведення місячників боротьби із соціально небезпечними хворобами.

                                                                                                                                 Постійно

2.2. Розробити та затвердити план реалізації проектної діяльності «Байдужість вбиває» в загальноосвітніх навчальних закладах Полтавського району, міста Полтави, професійно-технічних навчальних закладах м. Полтави.

                                                                                                                 Грудень 2014 року

2.3. Провести нараду-семінар для спеціалістів органів управління освітою райдержадміністрацій, міськвиконкомів, заступників директорів з виховної роботи професійно-технічних та інтернатних навчальних закладів з метою висвітлення питання щодо організації первинної профілактики соціально небезпечних хвороб у навчальних закладах.

Березень 2015 року

4. СЛУХАЛИ:

Про стан виконання Перспективного покрокового плану дій з питань протидії туберкульозу, ВІЛ-інфекції/СНІДу та боротьби з наркоманією в установах виконання покарань та слідчому ізоляторі Державної кримінально-виконавчої служби Полтавської області на 2014 рік.

Доповідач: Шондолі Михайло Юрійович – завідувач сектором охорони здоров’я Управління Державної пенітенціарної служби України в Полтавській області.

ВИРІШИЛИ:

1. Інформацію Шондолі М.Ю., завідувача сектором охорони здоров’я Управління Державної пенітенціарної служби України в Полтавській області, взяти до відома.

2. Продовжувати проведення відповідної інформаційно-освітньої роботи в пенітенціарних установах області серед засуджених та ув’язнених з метою профілактики та недопущення розповсюдження туберкульозу та ВІЛ-інфекції.

                                                                                                                                 Постійно             

5. СЛУХАЛИ:

Про використання ресурсів міжнародних донорських організацій у забезпеченні досягнення цілей та завдань обласних цільових соціальних програм протидії захворюванню на туберкульоз, ВІЛ-інфекції/СНІДу та наркоманію.

Доповідач:

Лисак Віктор Петрович – директор Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА, заступник голови Координаційної ради.

Співдоповідачі:

Демченко Максим Григорович – виконавчий директор Благодійної організації «Світло надії», заступник голови Координаційної ради.

Сліпко Ірина Олександрівна – заступник директора Полтавського обласного Благодійного Фонду  «Громадське здоров’я».

Нестуля Юрій Олексійович – виконавчий директор «Інституту аналітики та адвокації».  

Плюсніна Ірина Аркадіївна – голова Полтавської обласної організації Товариства Червоного Хреста України.

ВИРІШИЛИ:

1. Інформації доповідачів та співдоповідачів взяти до відома.

6. СЛУХАЛИ:

Про звіт роботи Координаційної ради за 2014 рік та аналіз попередніх рішень засідань Координаційної ради з питань протидії туберкульозу, ВІЛ-інфекції/СНІДу та боротьби з наркоманією при Полтавській ОДА.

Доповідач: Дурдикулиєва Ніна Іванівна – головний лікар Полтавського обласного Центру здоров’я, секретар Координаційної ради.

ВИРІШИЛИ:

1.           Інформацію Дурдикулиєвої Н.І., головного лікаря Полтавського обласного Центру здоров’я, секретаря Координаційної ради, взяти до відома.

2.  Здійснювати залучення представників громадськості на кожне засідання Координаційної ради.

                                                                                                                                 Постійно

 

 

Директор Департаменту охорони здоров’я

Полтавської облдержадміністрації,

заступник голови  Координаційної ради                                                              В.П.Лисак

 

 

                                                 

 

 

 

 

 

 

 

Додаток 1

ЗАТВЕРДЖЕНО

Рішенням Координаційної ради

з  питань протидії туберкульозу,

ВІЛ-інфекції/СНІДу та боротьби

з наркоманією при Полтавській ОДА

від 01 грудня 2014 року № 3

 

 

РОБОЧИЙ  ПЛАН

заходів до  Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом

 (01.12. 2014 – 01.01.2015 рр.) в області

 

№ п/п

Найменування заходів

Термін виконання

Відповідальні за виконання

1.

Аналіз стану виконання заходів з протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу. Підсумки цієї роботи заслухати на чергових  засіданнях міських та районних Координаційних рад

До 10.12.2014

Голови міських та районних Координаційних рад

 

2.

Організація пропагандистських акцій до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом з проведенням безкоштовних тестувань на ВІЛ спільно з неурядовими та благодійними організаціями, що працюють у просторі ВІЛ-інфекції/СНІДу

Грудень 2014

Департамент охорони здоров’я, обласний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, неурядові організації, голови міських та районних Координаційних рад

3.

Підписання Меморандуму про співпрацю між Полтавським обласним центром профілактики ВІЛ-інфекції та боротьби зі СНІДом та неурядовими організаціями, що працюють у сфері протидії ВІЛ/СНІДу щодо роботи мобільної амбулаторії в області

03.12.2014

Департамент охорони здоров’я, Благодійна організація «Світло надії»

4.

Децентралізація медичних послуг представникам груп ризику шляхом використання мобільної амбулаторії

Виїзди згідно графіка

Департамент охорони здоров’я, Благодійна організація «Світло надії»

5.

Проведення серед населення об-ласті місячника інформаційно-освітніх заходів з акцентом уваги на профілактику ВІЛ-ін-фекції/СНІДу, ТБ/ВІЛ ко-інфек-цію, пропаганду здорового способу життя,  подолання стиг-ми та дискримінації ВІЛ-інфі-кованих, їх соціально-психоло-гічної підтримки та реабілітації

Грудень 2014

Департаменти охорони здоров’я, освіти і науки, інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю, обласний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, ОДТРК «Лтава», ВДНЗУ «Українська медична стоматологі-чна академія», Головне управління Державної санітарно-епідеміологіч-ної служби у Полтавській області

6.

Організація проведення відкри-тих громадських каналів, дис-путів, засідань «круглого столу», прес-конференцій, вечорів запи-тань та відповідей у молодіжних колективах з питань профілак-тики ВІЛ/СНІДу, ТБ/ВІЛ ко-інфекції

Грудень 2014

Департамент інформаційної діяль-ності і комунікацій з громадсь-кістю, обласний Центр здоров’я, голови міських та районних Координаційних рад

7.

Провести в навчальних закладах області факультативні заняття, диктанти, конкурси стінних газет, малюнків  за тематикою здорового способу життя та профілактики ВІЛ/СНІДу

Грудень 2014

Департамент освіти і науки Полтавської ОДА, неурядові організації

8.

Організувати проведення занять за тематикою профілактики  інфекцій, що передаються статевим шляхом, формування здорового життя

Грудень 2014

Департамент охорони здоров’я облдержадміністрації, відділ у спра-вах сім’ї та молоді облдержадмі-ністрації, Благодійна організація «Світло надії»

9.

Забезпечити проведення  трансляцій відеороликів з питань профілактики ВІЛ-інфекції/СНІДу на ОДТРК «Лтава», студії «Місто», центральному інформаційному каналі та репортажів на радіо FМ «Ваша хвиля»

Грудень 2014

Департамент інформаційної діяль-ності  і комунікацій з громадсь-кістю облдержадміністрації,ОДТРК «Лтава», обласний Центр здоров’я

10.

Організувати спілкування фахівців обласного Центру профілактики ВІЛ-інфекції та боротьби зі СНІДом  з користувачами Інтернету щодо питань ВІЛ-інфекції/СНІДу

Грудень 2014

Обласний Центр профілактики ВІЛ-інфекції та боротьби зі СНІДом, обласний Центр здоров’я

11.

Забезпечити роботу телефонів «довіри» та проведення індивідуальних консультацій за питаннями ВІЛ/СНІДу

Постійно

Обласний Центр профілактики ВІЛ-інфекції та боротьби зі СНІДом

12.

Про результати проведених заходів до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом інфор-мувати Координаційну раду

До 15.01.2015

Голови міських та районних Координаційних рад

 

  Директор Департаменту охорони 

  здоров’я, заступник голови

  обласної Координаційної ради                                                                              В.П Лисак

 

 

угору ↑