Проведено семінар з арбітрами та посередниками НСПП

19 лютого 2016 року в приміщенні відділення Національної служби посередництва і примирення в Полтавській області проведено семінар для арбітрів та посередників НСПП.
Було розглянуто два питання:
1. Про підсумки економічного і соціального розвитку області в  2015 році;
2. Про підсумки роботи відділення НСПП у 2015 році.
Відкрив захід начальник відділення НСПП Сергій Замицький. Він ознайомив присутніх із основними показниками соціально-економічного розвитку області у 2015 році. Спад обсягів виробництва спостерігався упродовж всього року. Зменшилися обсяги виробництва у машинобудуванні, в металургійному виробництві, виробництві готових металевих виробів та ін.  Скоротилися обсяги експортних та імпортних операцій, зросли рівень інфляції, ціни та тарифи. Приріст продукції одержано лише у текстильному виробництві та сільському господарстві. Залишається актуальною проблема безробіття, навантаження зареєстрованих безробітних на одне вакантне місце становить 21 особа.
По другому питанню виступила заступник начальника Відділення Оксана Атаманюк, яка ознайомила присутніх із основними показниками роботи відділення НСПП у 2015 році. Зокрема за цей період врегульовано 17 вимог найманих працівників у 8 колективних трудових спорах (конфліктах) та  попереджено виникнення 35 колективних трудових спорів (конфліктів) на 30 підприємствах. З цією метою відділенням НСПП проведено 157 узгоджувальних зустрічей із сторонами соціально-трудових відносин.
На завершення учасники семінару обмінялися інформацією про стан соціально-трудових відносин в колективах підприємств та установ, де вони працюють та практичним досвідом роботи.

Олена Погуляй – завідувач сектора аналітично-інформаційної роботи

та прогнозування відділення НСПП в Полтавській області