Швейцарсько-український проект «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO

Сторінка на Facebook

DESPRO — це швейцарсько-український проект «Підтримка децентралізації в Україні», який фінансується Швейцарською Конфедерацією через Швейцарське бюро співробітництва та впроваджується Швейцарським центром ресурсів та консультацій з питань розвитку.

Метою проекту є організація якісних і доступних окремих публічних послуг за участю місцевих громад та влади, здатними спільними зусиллями сприяти процесу реформування системи місцевого самоврядування. В рамках реалізації проекту в області планується запровадження сталих моделей децентралізованого надання послуг, а саме послуг з водопостачання на рівні малих міст і сіл.

Даний проект діє в рамках Меморандуму про взаєморозуміння і співробітництво між DESPRO, Полтавською обласною державною адміністрацією та Полтавською обласною радою.

Координацію роботи, оперативне керівництво та підтримку діяльності Проекту в Полтавській області за усіма його тематичними напрямками здійснює Регіональна координаційна рада швейцарсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні» (DESPRO) у Полтавській області.

З 2014 року в Полтавській області діяла третя фаза реалізація проекту DESPRO.

На території області протягом 2014 — 2016 років реалізовано 8 проектів із впровадження (вдосконалення) децентралізованої моделі водопостачання на рівні сільських (селищних) громад в 7 районах області (Полтавський, Кобеляцький, Кременчуцький, Лохвицький, Чорнухинський, Решетилівський, Гребінківський). Загальна вартість проектів — понад 10,8 млн.грн., понад 3,7 млн.грн. з них — це кошти проекту. Реалізація проектів дозволила забезпечити водопостачанням близько 9 тис. сільських мешканців.

Проект надав підтримку Омельницькій об’єднаній територіальній громаді Кременчуцького району в реалізації пілотного проекту з покращення питного водопостачання. Для громади с.Омельник був побудований водогін. Також пілотний проект громади включав підготовку стратегії водопостачання, програми із модернізації та розвитку системи водопостачання та проект з будівництва водогону системи водопостачання та водовідведення для водозабезпечення мешканців с. Пятихатки Омельницької сільської ради Кременчуцького району Полтавської області.

В місті Миргород в рамках компоненту Проекту з водопостачання малих міст був реалізований проект «Розвиток системи водопостачання в малих містах через покращення діяльності комунальних підприємств». Мета: започаткування моделей децентралізованих комунальних послуг на районному, сільському та муніципальному рівнях.

Проект надав фінансову підтримку в реалізації пілотного проекту «Організація спільної системи інтегрованого поводження з твердими побутовими відходами на території Новосанжарської селищної ради, Зачепилівської, Клюсівської, Малокобелячківської, Судівської сільських рад» в рамках Стратегії поводження з твердими побутовими відходами у Полтавському субрегіоні, розробленої проектом «Реформа управління на сході України, що виконується GIZ. Завдяки реалізації пілотного проекту: придбано бульдозер на тверді побутові відходи (ТПВ); придбано та встановлено вагову на полігоні ТПВ; облаштовано трансформаторну підстанцію; виготовлено проект рекультивації старого звалища; укладено договори з абонентами на вивезення сміття.

З грудня 2017 року розпочата співпраця Полтавщини із Швейцарсько-українським проектом «Підтримка децентралізації в Україні», в рамках його четвертої фази, в якій беруть участь Омельницька та Пирятинська об’єднані територіальні громади.

Експертами проекту спільно з громадами ведеться робота у напрямку створення комплексної системи водопостачання та водовідведення, розробці стратегій розвитку водопостачання на території громад.

Проект на постійній основі надає інформаційно-консультативну та методичну допомогу у питаннях створення сталих систем надання адміністративних послуг, підготовки відповідних проектів територіальних громад, а також питаннях організації діяльності об’єднаних територіальних громад у різних сферах (освіта, охорона здоров’я, утримання комунального майна, земельні питання, інфраструктура тощо).

Корисні посилання:

Сайт проекту: http://despro.org.ua/

ДолученняРозмір
despro_model_kp_2016.pdf601.8 КБ
despro_praktichni_aspekti_realizaciyi_proektiv_vodopostachannya.pdf661.59 КБ
despro_prezentaciya_rozrobka_program.pdf755.75 КБ
despro_priklad_tlymach_programma.pdf413.53 КБ
despro_priklad_tlymach_strategy.pdf940.06 КБ
desrpo_metodichni_rekomendaciyi.pdf1.4 MБ
dodatok_1._do_metodichnih_rekomendaciy_model_rozrahuku_tarifu_vodopostachannya.xls298.5 КБ
dogovory_tpv.pdf1.43 MБ
uspishnaterytorialnahromada2018.pdf1.78 MБ