Швейцарсько-український проект «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO

Версія для друкуВерсія для друку

Увага!
Розпочався конкурсний відбір
до Школи місцевого самоврядування DESPRO-2016,
який триватиме до 05 вересня 2016 р.

DESPRO — це швейцарсько-український проект «Підтримка децентралізації в Україні», який фінансується Швейцарською Конфедерацією через Швейцарське бюро співробітництва та впроваджується Швейцарським центром ресурсів та консультацій з питань розвитку.

Метою проекту є організація якісних і доступних окремих публічних послуг за участю місцевих громад та влади, здатними спільними зусиллями сприяти процесу реформування системи місцевого самоврядування. В рамках реалізації проекту в області планується запровадження сталих моделей децентралізованого надання послуг, а саме послуг з водопостачання на рівні малих міст і сіл.

Даний проект діє в рамках Меморандуму про взаєморозуміння і співробітництво між DESPRO, Полтавською обласною державною адміністрацією та Полтавською обласною радою.

20 вересня 2014 року на виконання Меморандуму про взаєморозуміння і співробітництво між швейцарсько-українським проектом «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO, Полтавською обласною державною адміністрацією та Полтавською обласною радою створено Регіональний наглядовий комітет швейцарсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні» (DESPRO) у Полтавській області - головний орган з підтримки виконання проекту DESPRO у Полтавській області, що визначає та корегує стратегічні напрями реалізації проекту DESPRO.

Координацію роботи, оперативне керівництво та підтримку діяльності Проекту в Полтавській області за усіма його тематичними напрямками здійснює Регіональна координаційна рада швейцарсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні» (DESPRO) у Полтавській області.

На території області реалізується 9 проектів із впровадження (вдосконалення) децентралізованої моделі водопостачання на рівні сільських (селищних) громад в 7 районах області (Полтавський, Кобеляцький, Кременчуцький, Лохвицький, Чорнухинський, Решетилівський, Гребінківський). Запланована загальна вартість проектів — понад 12 млн.грн., понад 4,5 млн.грн. з них – це кошти проекту. Реалізація проектів дозволить забезпечити водопостачанням близько 9 тис. сільських мешканців.

У 2015 році роботи завершено на 6 об’єктах:

  • «Реконструкція мереж водопостачання сіл Жовтневе, Новоселівка, Скочак Ульяновської сільської ради Гребінківського району Полтавської області»;
  • «Будівництво водорозподільчої мережі с.Красне Кобеляцького району Полтавської області»;
  • «Реконструкція системи водопостачання та водовідведення для водозабезпечення мешканців с. Омельник Омельницької сільської ради Кременчуцького району Полтавської області»;
  • «Реконструкція свердловини та будівництво розвідних мереж для водозабезпечення с. Вирішальне (Перевалівка) Лохвицького району»;
  • «Ремонт водогону із заміною двох веж Рожновського с. Лука , І черга Лохвицького району»;
  • «Будівництво мережі водопостачання с. Заворскло з капітальним ремонтом свердловини та влаштуванням водонапірної башти (системи прямоточного водопостачання на основі частотно-регулюючої насосної станції, або насосної станції обладнаної гідропневматичними ємкостями)».

Загальна вартість завершених проектів 7,4 млн. грн. (кошти DESPRO — 2,3 млн. грн.).

У 2016 році планується завершення наступних проектів:

  • «Будівництво вуличного водопроводу, башти Рожновського та розвідних мереж для водозабезпечення населення с. Потоки Кременчуцького району Полтавської області»;
  • «Реконструкція системи водопостачання селища Чорнухи Чорнухинського району»;
  • «Реконструкція свердловини та будівництво розвідних мереж для водозабезпечення с.Крохмальці Решетилівського району Полтавської області».

Проект надає підтримку об’єднаним територіальним громадам — пілотний проект з покращення питного водопостачання буде реалізовано в Омельницькій сільській раді Кременчуцького району, який включає підготовку стратегії водопостачання та програми із модернізації та розвитку системи водопостачання.

16-17 грудня 2015 року в м. Києві представники Омельницької сільської об’єднаної територіальної громади та облдержадміністрації взяли участь у установчому семінарі-тренінгу щодо співпраці об’єднаних територіальних громад з DESPRO та основних етапів підготовки стратегії водопостачання та програми із модернізації та розвитку системи водопостачання об’єднаних територіальних громад.

Учасником компоненту Проекту з водопостачання малих міст є місто Миргород.

Окрім цього, Проект надає інформаційно-консультативну та методичну допомогу у питаннях створення сталих систем надання адміністративних послуг, підготовки відповідних проектів територіальних громад, а також питаннях організації діяльності об’єднаних територіальних громад у різних сферах (освіта, охорона здоров’я, утримання комунального майна, земельні питання, інфраструктура тощо).

Експертами проекту «Реформа управління на сході України» розроблена Стратегія поводження з твердими побутовими відходами у Полтавському субрегіоні (м. Полтава, Полтавський, Чутівський, Карлівський, Машівський та Новосанжарський райони) та бізнес-план пілотного проекту у Новосанжарському районі, який передбачає впровадження в районі роздільного способу збирання твердих побутових відходів з виділенням пластику, покращення санітарного стану територій громад та упорядкування звалища твердих побутових відходів в с. Зачепилівці. Реалізуватися пілотний проект буде за фінансової грантової підтримки швейцарсько-українського Проекту «Підтримка децентралізації в Україні» (DESPRO).

Проект та відповідно бізнес-план передбачає два етапи його реалізації та застосування механізму міжмуніципального співробітництва територіальних громад Новосанжарського району. В рамках пілотного проекту вже проведено інформаційну кампанію із запровадження роздільного збору сміття у Новосанжарському районі. Підписана перша з трьох передбачених угод про співробітництво громад.

ДолученняРозмір
despro_model_kp_2016.pdf601.8 КБ
despro_praktichni_aspekti_realizaciyi_proektiv_vodopostachannya.pdf661.59 КБ
despro_prezentaciya_rozrobka_program.pdf755.75 КБ
despro_priklad_tlymach_programma.pdf413.53 КБ
despro_priklad_tlymach_strategy.pdf940.06 КБ
desrpo_metodichni_rekomendaciyi.pdf1.4 MБ
dodatok_1._do_metodichnih_rekomendaciy_model_rozrahuku_tarifu_vodopostachannya.xls298.5 КБ
Угору ↑