Швейцарсько-український проект «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO

Сторінка на Facebook     DESPRO

DESPRO — це швейцарсько-український проект «Підтримка децентралізації в Україні», який фінансується Швейцарською Конфедерацією через Швейцарське бюро співробітництва та впроваджується Швейцарським центром ресурсів та консультацій з питань розвитку.

Метою проекту є організація якісних і доступних окремих публічних послуг за участю місцевих громад та влади, здатними спільними зусиллями сприяти процесу реформування системи місцевого самоврядування. В рамках реалізації проекту в області планується запровадження сталих моделей децентралізованого надання послуг, а саме послуг з водопостачання на рівні малих міст і сіл.

Даний проект діє в рамках Меморандуму про взаєморозуміння і співробітництво між DESPRO, Полтавською обласною державною адміністрацією та Полтавською обласною радою.

20 вересня 2014 року на виконання Меморандуму про взаєморозуміння і співробітництво між швейцарсько-українським проектом «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO, Полтавською обласною державною адміністрацією та Полтавською обласною радою створено Регіональний наглядовий комітет швейцарсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні» (DESPRO) у Полтавській області — головний орган з підтримки виконання проекту DESPRO у Полтавській області, що визначає та корегує стратегічні напрями реалізації проекту DESPRO.

Координацію роботи, оперативне керівництво та підтримку діяльності Проекту в Полтавській області за усіма його тематичними напрямками здійснює Регіональна координаційна рада швейцарсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні» (DESPRO) у Полтавській області.

На території області протягом 2015 — 2016 років реалізовано 8 проектів із впровадження (вдосконалення) децентралізованої моделі водопостачання на рівні сільських (селищних) громад в 7 районах області (Полтавський, Кобеляцький, Кременчуцький, Лохвицький, Чорнухинський, Решетилівський, Гребінківський). Загальна вартість проектів — понад 10,8 млн.грн., понад 3,7 млн.грн. з них — це кошти проекту. Реалізація проектів дозволила забезпечити водопостачанням близько 9 тис. сільських мешканців.

У 2015 році роботи завершено на 6 об’єктах (загальна вартість — 8,85 млн. грн., кошти DESPRO — 2,3 млн. грн.):

• «Реконструкція мереж водопостачання сіл Жовтневе, Новоселівка, Скочак Ульяновської сільської ради Гребінківського району Полтавської області»;
  • «Будівництво водорозподільчої мережі с.Красне Кобеляцького району Полтавської області»;
  • «Реконструкція системи водопостачання та водовідведення для водозабезпечення мешканців с. Омельник Омельницької сільської ради Кременчуцького району Полтавської області»;
  • «Реконструкція свердловини та будівництво розвідних мереж для водозабезпечення с. Вирішальне (Перевалівка) Лохвицького району»;
  • «Ремонт водогону із заміною двох веж Рожновського с. Лука , І черга Лохвицького району»;
  • «Будівництво мережі водопостачання с. Заворскло з капітальним ремонтом свердловини та влаштуванням водонапірної башти (системи прямоточного водопостачання на основі частотно-регулюючої насосної станції, або насосної станції обладнаної гідропневматичними ємкостями)».

У 2016 році завершено наступні проекти (загальна вартість — 2 млн. грн., кошти DESPRO — 1,43 млн. грн.):

• «Реконструкція системи водопостачання селища Чорнухи Чорнухинського району»;
  • «Реконструкція свердловини та будівництво розвідних мереж для водозабезпечення с. Крохмальці Решетилівського району Полтавської області».

Проект надає підтримку об’єднаним територіальним громадам — пілотний проект з покращення питного водопостачання реалізується в Омельницькій ОТГ, який включає підготовку стратегії водопостачання, програми із модернізації та розвитку системи водопостачання та проект з будівництва водогону системи водопостачання та водовідведення для водозабезпечення мешканців с. Пятихатки Омельницької сільської ради Кременчуцького району Полтавської області. Наразі розроблено проектно-кошторисну документацію, пройдено експертизу. Загальна вартість проекту — 1153144 грн. (868000 грн. — грантові кошти, буде профінансовано у 2017 році).

Учасником компоненту Проекту з водопостачання малих міст є місто Миргород — проект «Розвиток системи водопостачання в малих містах через покращення діяльності комунальних підприємств». Мета: започаткування моделей децентралізованих комунальних послуг на районному, сільському та муніципальному рівнях. Загальна вартість проекту — 4 995 400 грн. (в т. ч. грантові кошти 2016 р. — 1,8 млн грн.).

Окрім цього, Проект надає інформаційно-консультативну та методичну допомогу у питаннях створення сталих систем надання адміністративних послуг, підготовки відповідних проектів територіальних громад, а також питаннях організації діяльності об’єднаних територіальних громад у різних сферах (освіта, охорона здоров’я, утримання комунального майна, земельні питання, інфраструктура тощо).

В рамках Стратегії поводження з твердими побутовими відходами у Полтавському субрегіоні (м. Полтава, Полтавський, Чутівський, Карлівський, Машівський та Новосанжарський райони) реалізується пілотний проект за фінансової грантової підтримки DESPRO у Новосанжарському районі, який передбачає впровадження в районі роздільного способу збирання твердих побутових відходів з виділенням пластику, покращення санітарного стану територій громад та упорядкування звалища твердих побутових відходів в с. Зачепилівці. Загальна вартість — 6180000 грн. (в т.ч. грантові кошти у 2017 році — до 3 млн грн.).

ДолученняРозмір
despro_model_kp_2016.pdf601.8 КБ
despro_praktichni_aspekti_realizaciyi_proektiv_vodopostachannya.pdf661.59 КБ
despro_prezentaciya_rozrobka_program.pdf755.75 КБ