Соціальна підтримка членів сімей загиблих (померлих) військовослужбовців (військовозобов’язаних, резервістів), які брали участь у антитерористичній операції

Версія для друку

В області здійснюються заходи щодо соціального захисту сімей загиблих (померлих) військовослужбовців (військовозобов’язаних, резервістів), які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, а також брали участь у антитерористичній операції.

Надання пільг та інших соціальних гарантій членам сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, встановлення статусу яких пов’язано з проведенням антитерористичної операції, регулюється Законом України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”.

Зазначені категорії осіб мають право на 50-відсоткову знижку з оплати житлово-комунальних послуг (в межах соціальних нормативів), вартості палива, скрапленого балонного газу для побутових потреб, а також з оплати послуг зв’язку.

Членам сімей загиблих (померлих) ветеранів війни передбачено право на безплатний капітальний ремонт власних жилих будинків; на безкоштовний проїзд усіма видами міського пасажирського транспорту, автомобільним транспортом загального користування в сільській місцевості, а також залізничним і водним транспортом приміського сполучення та автобусами приміських і міжміських маршрутів; на забезпечення санаторно-курортним лікуванням; інші пільги.

Обласною Комплексною програмою соціального захисту осіб з обмеженими фізичними можливостями та ветеранів війни на 2013-2020 роки, окремим розділом передбачено надання матеріальної допомоги членам сімей загиблих (померлих) військовослужбовців (військовозобов’язаних, резервістів), які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, а також брали участь у антитерористичній операції та осіб, які були призвані на військову службу під час мобілізації, на особливий період, і загинули при виконанні обов’язків військової служби. Допомога членам сімей загиблих (померлих) військовослужбовців виплачується у розмірі 25 тис. грн.

На виконання Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», прийнято постанову Кабінету Міністрів України від 25.12.2013 №975 «Про затвердження Порядку призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності військовослужбовців, військовозобов’язаних та резервістів, які призвані на навчання (або перевірочні) та спеціальні збори чи для проходження військової служби у військовому резерві». Постановою передбачена виплата одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті) військовослужбовців, військовозобов’язаних та резервістів.

Згідно зазначеного Порядку одноразова грошова допомога призначається і виплачується рівними частинами членам сім’ї у разі загибелі (смерті) військовослужбовця, військовозобов’язаного та резервіста у 500-кратному розмірі прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Сім’ям загиблих органами праці та соціального захисту населення видаються посвідчення «член сім’ї загиблого(померлого) ветерана війни»   на  підставі яких надаються державні соціальні гарантії.

Згідно рішення колегії облдержадміністрації сім’ї загиблих  взято під постійний соціальний супровід на районному та міському рівнях.

З метою вирішення питань сімей загиблих (померлих) військовослужбовців (військовозобов’язаних, резервістів), які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, а також брали участь у антитерористичній операції  планується відвідування їх за місцем проживання та складання «соціального паспорту» потреб.

 

 

Директор Департаменту праці

та соціального захисту населення

облдержадміністрації Л.В. Корнієнко

угору ↑