Соціальні норми житла та соціальні нормативи користування житлово- комунальними послугами на які призначається субсидія та надаються пільги

Постановою Кабінету Міністрів України № 409 від 06.08.2014 «Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування» встановлені єдині для всіх споживачів соціальні нормативи користування послугами, на які надаються субсидії:

• з централізованого постачання холодної води - 4,0 м3 на 1 особу на місяць (за наявності централізованого постачання гарячої води - 2,4 м3),
  • з централізованого постачання гарячої води - 1,6 м3 на 1 особу в місяць;
  • з централізованого водовідведення - 4 м3 на 1 особу в місяць;
  • з централізованого та індивідуального опалення (теплопостачання) незалежно від джерела та виду енергії - 13,65 кв. метра опалюваної площі на одну особу та додатково 35,22 кв. метра на домогосподарство;

Для домогосподарств, що складаються з однієї або двох непрацездатних осіб, зазначена норма становить 75 кв. метрів на домогосподарство.

• для централізованого опалення (теплопостачання) абонентами, житлові будинки яких обладнані будинковими та/або квартирними приладами обліку, - 0,0548 Гкал на 1 кв. метр опалюваної площі на місяць в опалювальний період;
  • користування житлом/утримання житла, управління багатоквартирним будинком - 13,65 кв. метра загальної площі на одну особу та додатково 35,22 кв. метра на домогосподарство;
  • вивезення твердих побутових відходів - 0,4167 куб. метра на одну особу на місяць; рідких побутових відходів - 0,76 куб. метра на одну особу на місяць.
  • у разі використання теплової енергії для централізованого опалення (теплопостачання) абонентами, житлові будинки яких обладнані будинковими та/або квартирними приладами обліку, - 0,0431 Гкал на 1 кв. метр опалюваної площі на місяць в опалювальний період;

Надання субсидії з жовтня 2014 року здійснюється в межах соціальних нормативів. Вартість послуг, що перевищують соціальну норму, споживач оплачує самостійно.

ЗВЕРТАЄМО УВАГУ!!!

Для нарахування плати за спожиті послуги з централізованого гарячого та холодного водопостачання і водовідведення споживачам, у яких відсутні засоби обліку води застосовуються добові нормативи питного водопостачання, які встановлюються органами місцевого самоврядування. Встановлені нормативи є більшими або меншими за встановлені соціальні нормативи і залежать від благоустрою будинку.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 № 848 «Про затвердження Порядку призначення житлових субсидій» у редакції постанови

Кабінету Міністрів України від 27.04.2018 №329, з 01.05.2018 року субсидія не

призначається, якщо структурним підрозділом з питань соціального захисту населення отримано інформацію про наявність у домогосподарства, що одержувало житлову субсидію у попередньому опалювальному (неопалювальному) сезоні, простроченої понад два місяці заборгованості з оплати обов'язкової частки платежу за житлово-комунальні послуги, обов'язкової частки внеску/платежу на оплату витрат на управління багатоквартирним будинком, загальна сума якої перевищує 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян на день призначення житлової субсидії на наступний опалювальний (неопалювальний) сезон.

Житлова субсидія призначається з початку опалювального (неопалювального) сезону за умови документального підтвердження сплати заборгованості або укладення договору про її реструктуризацію, або оскарження заборгованості в судовому порядку (ухвали про відкриття провадження у справі) протягом двох місяців з початку такого сезону, в іншому випадку - з місяця, наступного за тим, в якому до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення надійшло документальне підтвердження сплати заборгованості або укладення договору про її реструктуризацію, або оскарження заборгованості в судовому порядку (ухвали про відкриття провадження у справі).