Стосовно соціальних протестів мешканців Кременчука проти підвищення тарифів

„В КРЕМЕНЧУГЕ ПРОШЕЛ МИТИНГ ПРОТИВ ПОВЫШЕНИЯ ТАРИФОВ”, УНИАН, 20.02.2013, 06:01
Стосовно соціальних протестів мешканців Кременчука проти підвищення тарифів
Реагування на критику:
19 лютого мешканці мікрорайону Першого Занасипу (м.Кременчук), в основному пенсіонери та люди середнього віку, з власної ініціативи провели зібрання. Зокрема, було розглянуто питання щодо намірів підвищення тарифів на комунальні послуги управляючою компанією ТОВ «Добробит». В ході обговорення учасники зібрання звернулись до місцевої влади з пропозицією розробити тарифи на комунальні послуги на підставі нормативних документів Кабінету Міністрів України.
На сьогоднішній день законодавством України створений належний правовий механізм для забезпечення участі громадськості в процесі надання та споживання житлово-комунальних послуг та недопущення необґрунтованого підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги.
Процедура затвердження тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій згідно чинного законодавства передбачає наступні етапи.
Відповідно до вимог статті 31 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» виконавці/виробники здійснюють розрахунки економічно обґрунтованих витрат на виробництво (надання) житлово-комунальних послуг і подають їх органам, уповноваженим здійснювати встановлення тарифів.
На підставі ст. 28 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» для підприємств, які не підпадають державному регулюванню, тарифи на житлово-комунальні послуги затверджує виконавчий орган місцевого самоврядування в розмірі, не нижче економічно обґрунтованих витрат на їх виробництво. Правильність розрахунків планово-економічних витрат, пов’язаних з формуванням тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, а також розрахунки даних тарифів перевіряє уповноважений орган місцевого самоврядування. Відповідальність за встановлені розміри нових тарифів несе уповноважений орган місцевого самоврядування.
Важливим етапом у процесі перегляду та затвердження тарифів на житлово-комунальні послуги є дотримання вимог Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності». Статтею 9 даного закону передбачено, що кожен проект регуляторного акта оприлюднюється з метою одержання зауважень і пропозицій від фізичних та юридичних осіб, їх об’єднань. Пропозиції, які вносяться за результатами громадських слухань, підлягають обов’язковому розгляду органами місцевого самоврядування.
Тарифи на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій розраховуються відповідно до Порядку формування тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01.06.2011 №869 «Про затвердження єдиного підходу до формування тарифів на житлово-комунальні послуги».
Тариф на послуги розраховується окремо за кожним будинком залежно від запланованих кількісних показників послуг, що фактично повинні надаватися для забезпечення належного санітарно-гігієнічного, протипожежного, технічного стану будинків і споруд та прибудинкових територій з урахуванням переліку послуг згідно з додатком до Порядку формування тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій.
За повідомленням Кременчуцької міської ради, ТОВ «Добробит», яке надає послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій офіційно не зверталося щодо перегляду тарифів на дані послуги.
Водночас, корегування тарифів на житлово-комунальні послуги у місті Кременчуці не здійснювалося з 2008 року. Управляючі компанії мають намір підготувати економічно-обґрунтовані пропозиції для можливого перегляду тарифів.
Після відповідної процедури погодження пропозиції будуть розглянуті міською радою.