Туристичні маршрути

Версія для друку

 

Туристичні маршрути

Етнографічний маршрут “Білим по білому” (с. Решетилівка – с.Сухорабівка). Дзеркалом душі та творчої сили є невмируще народне мистецтво, різноманітно представлене на Решетилівщині. Вишивальні промисли та килимарське мистецтво  налічують кілька століть. Можливе поєднання відпочинку з вивченням народного промислу, оглядом виставки ЦКД “Оберіг”, музею художнього  ліцею, музею фабрики художніх виробів. Мальовниче селище Сухорабівка має свій козацький полк та кінний ескадрон.

Полтава історична

Оглядова екскурсія проходитиме стародавньою частиною міста з неповторною архітектурою, тісно пов'язаною з історією Полтави. Ви побуваєте у самому серці міста - на Івановій Горі в садибі основоположника нової української літератури Івана Котляревського. Прогулюючись схилами колишнього фортечного валу, милуватиметесь чудовими краєвидами Полтавського Подолу та Левади. Побачите на власні очі перлину української барокової архітектури - комплекс Хрестовоздвиженського монастиря, єдиний на теренах СНД парково-палацовий ансамбль доби класицизму Круглої площі. На Вас чекатимуть унікальні експонати одного із найбільших в Україні Полтавського Краєзнавчого музею, захоплююча подорож до історико-культурного музею-заповідника "Поле Полтавської битви".

За Вашим бажанням до пропонованої екскурсії можна включити відвідання Галереї Мистецтв (Художнього музею) та музею авіації і космонавтики ім. Ю.Кондратюка.

Історичне Поле Полтавської битви

Північно-східна частина Полтави — споконвічне місце з'ясовування стосунків ворогуючих сторін. В серпні 1399 року тут відбулась битва руських князів на чолі з Великим Литовським князем Вітовтом проти татарських орд ханів Тітур-Кутлуя та Едигея. Влітку 1654 року започатковані криваві події громадянської війни ("руїни"), проте найбільшою подією, що сталася на цьому полі, — битва поміж царською армією Петра І і шведською Карла XII в червні 1709 року. Завдяки останній Полтава далеко відома поза межами нашої країни. На історичному Полі битви з 1909 року діє музей, який розповідає про перипетії баталії. З 1981 року — історико-культурний заповідник "Поле Полтавської битви", єдиний музейний заклад України, який входить до Міжнародної асоціації військово-історичних музеїв світу під егідою ЮНЕСКО ( І AM AM). В дев'яти експозиційних залах музею представлені безцінні реліквії : холодна та вогнепальна зброя ХУП-ХУПІ ст., одяг Петра І, особисті царські речі, бойові прапори, стародавні картини, гравюри тощо.

Літературна Полтава

Василь Капніст, Іван Котляревський, Микола Гоголь, Тарас Шевченко, Панас Мирний, Володимир Короленко, Іван Бунін - у творчості письменників, починаючи від класиків нової української літератури і закінчуючи лауреатом Нобелівської премії, можна відокремити "полтавський період" життя і творчості. Чим він був знаменний для кожного із них, Ви дізнаєтесь з екскурсії "Літературна Полтава". Під час останньої зайвий раз переконаєтесь, що Полтаву невипадково вважають "Духовною столицею" України. Крім того, поза Вашою увагою не залишаться цікаві історичні об'єкти міста. До екскурсійного маршруту включені літературно-меморіальні музеї І.Котляревського, П.Мирного, В.Короленка.

Диканька. Подорож на батьківщину Рудого Панька

Минули століття відтоді, як Диканька, з легкої руки Миколи Гоголя, явилась світу, проте і сьогодні вона не втратила привабливості. Містечко й понині славиться своєю патріархальністю та шанобливим відношенням до сивої старовини. Екскурсійний маршрут прокладено з урахуванням відвідувань обох диканських церков: Свято-Миколаївської , до чудотворної ікону якій ходила вклонитися мати М.Гоголя Марія Іванівна, та Свято-Троїцька, яку розписував уславлений коваль-маляр Вакула. Діють  Диканський історико-краєзнавчий музей та Картинна галерея ім. М. Башкирцевої. При в’їзді у містечко на Вас чекатиме арка-брама - єдиний на Полтавщині зразок стилізованої Тріумфальної арки доби класицизму. Якщо Ви потрапите в Диканьку навесні, під час  цвітіння  Бузкового  гаю,  або  спробуєте  обхопити руками  товстелезні  стовбури багатовікових Кочубеївських дубів - незабутні враження на все життя Вам гарантовані. Природний заповідник Полтавщини регіональний ландшафтний парк “Диканський”  надає послуги мисливства, рибальства, екотуризму.

Гоголем оспівана земля!

Диканька - Василівка ( Гоголеве) - Великі Сорочинці

Незабутня подорож до Малої Батьківщини Миколи Гоголя дозволяє зануритись у неповторний світ дитинства великого письменника, доторкнутися до глибинних витоків його літературної творчості. Це своєрідна подорож у часі туди, де народився, жив і творив М.Гоголь. Тільки відвідавши Малу Батьківщину письменника, можна по-справжньому збагнути його безсмертний творчий доробок.

Екскурсійна подорож розрахована на широке коло слухачів від учня та студента до вже спокушеного творчістю письменника більш дорослого туриста. Окрім чудових і неповторних краєвидів центральної частини Полтавщини маршрут передбачає відвідування двох диканських церков Миколаївської та Троїцької, музею-заповідника в родовому маєтку Гоголів-Яновських селища Гоголеве, унікальної пам'ятки барокової архітектури Спасо-Преображенської церкви, де хрестили письменника. Отже, прислухайтесь до поради Олеся Гончара.

Історико-культурна спадщина монастирів Полтавщини

      Під час екскурсії відбувається знайомство з цікавою історією діючих православних монастирів Полтавщини: Мгарського-Лубенського Спасо-Преображенського (чоловічий), Полтавського Хрестовоздвиженського (жіночий) та Козельщинського  Різдвяно-Богородицького  (жіночий). Всі вони пройшли складний шлях становлення і випробувань стійкості Віри. Головний храм Мгарського монастиря – Спасо-Преображенський вважається найкращим зразком вичурної барокової архітектури Лівобережжя ХVІІІ ст. Головний храм Полтавського – Хрестовоздвиженський собор єдиний на Лівобережжі семибанний храм, що зберігся до наших днів, який має циліндричну форму бань. Собор містить келійний образ чудотворної ікони Скорботної Богоматері Уповзання всіх кінців Землі – захисниці обителі і міста Полтави. Наймолодшим монастирем колишньої Полтавської єпархії кінця ХІХ ст. був Козельщанський, відомий величним Різдвяно-Богородицьким собором початку ХХ ст. та  чудотворною іконою Козельщинської Богородиці з Передвічним Немовлям.

      За вашим бажанням екскурсійна подорож може бути влаштована окремо до кожного із монастирів.

Храми Полтави

      Пізнавальна екскурсія, яка не тільки унаочнює процес будівництва культових споруд міста з розмаїттям стилів, й дозволяє пригадати глибинні моральні засади людства. Подорож включає огляд як найстарішого храму Полтавщини Спаського, так і зовсім нового „жіночого” — великомучениць Віри, Надії, Любові та їхньої матері Софії. Ви побачите стінопис ХІХ – поч. ХХ ст. Сампсоніївського храму та Соборної Макарієвської церкви, яка є кафедрою преосвященних архієреїв Полтавської єпархії, образ чудотворної Горбанівської Богородиці кін. ХVІІІ ст. Екскурсійний маршрут прокладено до Іванової Гори, де тривають будівельні роботи по відновленню Свято-Успенського храму – пам’ятки архітектури загальнодержавного значення, зруйнованої в 30-х роках ХХ ст. Насамкінець, на Вас чекатиме гостинне і затишне подвір’я Полтавського Хрестовоздвиженського монастиря.

Дорогами Сковороди

      До плеяди найвідоміших уродженців Полтавщини по праву відноситься мандрівний філософ ХVІІІ ст., „український Сократ” Г. Сковорода. Подорож на батьківщину філософа передбачає відвідування музейного меморіального комплексу в м. Чорнухи. Відтворена на основі документальних джерел садиба видатного філософа складається з типової батьківської хати малоземельного козака, клуні, комори, криниці-журавля. Уся територія меморіального комплексу обнесена тином з вербної лози.

Опішне – гончарна столиця України

      На території стародавнього містечка Опішне з часів скіфського городища Кардашів вал (ІV – ІІІ ст. до н.е.), а згодом і слов’янського городища роменської культури (VІІІ ст.) знаходять високомистецькі витвори з глини. З кінця ХІХ ст. Селище по праву вважається гончарною столицею України, витвори якого були відомі далеко поза межами України. Нині на базі Національного музею-заповідника щоліта проходять Всеукраїнські симпозіуми монументальної кераміки. Кращі роботи експонуються просто неба впродовж року.

Більськегородище

      Екскурсійна подорож передбачає відвідування найбільшого у Європі поселення доби раннього заліза. Площа Великого скіфського городища 5,2 га, висота валів сягає 5-7 метрів,  довжина – понад 30 км. Перші археологічні дослідження розпочато в ХІХ ст. І тривають понині (є можливість відвідати археологічні розкопки україно-німецької експедиції Інституту археології НАН України і Гамбурзького ун-ту).

Миргород. Подорож до королеви мінеральних вод

      Давно вже минули часи, коли посеред Миргороду красувалась славнозвісна гоголівська  „дивовижна” калюжа. Сьогодні мальовниче місто на правому березі річки Хорол відоме далеко поза межами держави, як місце розливу королеви мінеральних вод України – води Миргородської, лікувальні властивості якої прирівняні до відомих європейських мінеральних курортів Баден-Баден, Саден, Аахен. Екскурсійний маршрут прокладено через санаторно-курортну зону Миргорода з урахуванням відвідування бюветів з цілющою водою. Не залишитесь Ви байдужими і до літературної творчості великого грузинського поета ХVІІІ ст. князя Давида Гурамішвілі, музей якого включено до маршруту. Крім того Ви зможете відвідати унікальний музей кераміки при Миргородському керамічному технікумі ім. М.Гоголя.

 

угору ↑