Угода Мерів

Версія для друку

Угода Мерів – це провідна ініціатива, започаткована Європейським Союзом, котра охоплює місцеві та регіональні органи влади, які беруть на себе добровільні зобов’язання підвищувати енергоефективність та нарощувати використання відновлювальних джерел енергії на своїх територіях. Керуючись цим зобов’язанням підписанти Угоди прагнуть скоротити власні викиди СО2 щонайменше на 20% до 2020 року та на 30% до 2030 року, сприяючи, таким чином, розвитку екологічно орієнтованої економіки та підвищенню якості життя.

Результатом такої системної роботи підписантів Угоди стає не тільки заощадження енергії, а й надання екологічно чистих і фінансово доступних енергетичних послуг, створення постійних робочих місць, підвищення фінансової та соціальної стабільності, здоровіше довкілля, краща якість життя, підвищення економічної конкурентоспроможності за рахунок розвитку бізнесу й інновацій, а також, поліпшення якості суспільних послуг та інфраструктури.

На додаток до допомоги Угоді Мерів з боку Європейської комісії, ініціатива також користується перевагами повної інституційної підтримки ЄС, зокрема, з боку Комітету регіонів; з боку Європейського парламенту, де відбувається щорічна церемонія підписання, а також, з боку Європейського інвестиційного банку, який допомагає місцевим органам влади розкривати їхні інвестиційні потенціали (надання грантових програм для підписантів Угоди).

В Україні до Ініціативи «Угода Мерів» приєднались 173 міст та громад, з них 11 знаходяться в Полтавській області.

Полтавська облдержадміністрація долучилися до ініціативи Європейського Союзу «Угода Мерів» як територіальний координатор, уклавши Угоду з Генеральним Директоратом з Енергетики Європейської Комісії.

Для більш детальної інформації та здійснення конкретних кроків до підписання Угоди Мерів звертайтеся до Департаменту економічного розвитку, торгівлі та залучення облдержадміністрації та/або відвідайте сайт Угоди Мерів http://www.uhodameriv.eu/index_uk.html.

На офіційному сайті Угоди Мерів окрім інформації про цю ініціативу Європейського Союзу, знаходяться також: офіційний текст Угоди Мерів та Формуляр приєднання до Угоди Мерів щодо Клімату та Енергії; методичне керівництво з розробки та впровадження Планів дій сталого енергетичного (та кліматичного) розвитку, а також інші корисні вказівники: http://www.uhodameriv.eu/Biibliioteka.html

Хто може стати підписантом Угоди Мерів:

Будь-які муніципалітети та органи місцевої влади країн Східного партнерства та Центральної Азії, від невеликих міст до великих мегаполісів.

Як стати підписантом Угоди Мерів:

Муніципалітет, який бажає приєднатися до Угоди Мерів, повинен представити цю ініціативу на обговорення своєї ради. Як тільки рішення про підписання буде офіційно прийнято, місцевий орган влади повинен поінформувати про це Європейську Комісію, відправивши листа на електронну адресу Офісу Угоди Мерів разом із заповненим та підписаним Формуляром приєднання та завіреною копією протоколу засідання місцевої ради, на якому було прийнято рішення про приєднання до Угоди.

Одночасно із заповненням Формуляра, необхідно надати додаткову інформацію заповнивши в онлайн режимі відповідну форму. Після виконання цих процедур місто чи громаду буде включено до списку Підписантів Угоди, що знаходиться у відкритому доступі.

ДолученняРозмір
formulyar_priiednannya.docx118.63 КБ
угору ↑

17.07.2018