Усиновлення та інші форми влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування

Найменування послуги

Адміністративний орган,

що надає послугу

Нормативні документи,

що регулюють надання послуги

Консультаційні матеріали

Перелік документів,

які необхідні для отримання послуги

Надання консультаційної допомоги з питань влаштування  дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, на усиновлення, під опіку або піклування, у прийомні сім’ї, дитячі будинки сімейного типу

Служба у справах неповнолітніх  облдержадміністрації

Розпорядження голови облдержадміністрації від23.12.99 № 722 „Про затвердження Положення про службу у справах неповнолітніх Полтавської обласної державної адміністрації”

Закон України „Про охорону дитинства”                           від 26.04.01 № 2402-ІІІ

Сімейний кодекс України / Закон України від 10.01.02 № 2947-ІІІ.

Закон України „Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування” від13.01.05                   № 2342-ІV

Постанова Кабінету Міністрів України від  28.08.03 № 1377 „Про затвердження Порядку ведення обліку дітей, які можуть бути усиновлені, осіб, які бажають усиновити дитину, та здійснення нагляду за дотриманням прав дітей після усиновлення”

Постанова Кабінету Міністрів України від 26.04.02 № 564 „Про затвердження Положення про дитячий будинок сімейного типу ”.

Постанова Кабінету Міністрів України від 26.04.02 № 565 „Про затвердження Положення про прийомну сім’ю”.

Наказ Державного комітету України у справах сім’ї та молоді, Міністерства освіти України, Міністерства охорони здоров’я України, Міністерство праці та соціальної політики України від 26.05.99 № 34/166/131/88 „Про затвердження Правил опіки та піклування”

36014, м. Полтава,

вул. Жовтнева,45, к.201,

тел.569793, 502727, 606119

slnepov@adm-pl.gov.ua,

часи прийому:

понеділок: 13.00-16.00

вівторок-середа:

9.00-12.00, 13.00-16.00

п’ятниця:     9.00-12.00

Посвідчення особи

Прийом кандидатів в усиновлювачі  (громадян  України)

з питань усиновлення дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування:

надання консультаційної допомоги;

ознайомлення з регіональним банком даних дітей, які можуть бути усиновлені (відповідно до віку та статі дитини, вказаних у висновку про можливість усиновлення);

видача направлення до дитячого закладу для знайомства та встановлення контакту з дитиною

36014, м. Полтава,

вул. Жовтнева,45, к.201,

тел. 502727

slnepov@adm-pl.gov.ua,

часи прийому:

понеділок-п’ятниця

14.00-16.00

Прийом проводиться для осіб, які перебувають на обліку як кандидати в усиновлювачі у службі у справах неповнолітніх за місцем проживання. У разі, якщо на зазначеному обліку перебуває подружжя, прийом проводиться одночасно для обох.

Паспорти громадян України, копія свідоцтва про  шлюб,  якщо заявники  перебувають  у шлюбі, оригінали документів особи або кожного з подружжя:

1) висновок служби у справах неповнолітніх за місцем проживання громадян України про можливість бути усиновлювачами;

2) довідка  про  заробітну  плату  або  копія  декларації про доходи, засвідчена в установленому порядку;

3) висновок про стан здоров'я;

4) нотаріально  засвідчена  письмова згода на усиновлення другого з подружжя (у разі усиновлення дитини одним з подружжя), якщо інше не передбачено законодавством;

5) довідка про наявність  чи  відсутність  судимості,  видана органами внутрішніх справ за місцем проживання.