«В Полтавской области чиновники отдали в частную собственность около 2 га ландшафтного парка», «Інтерфакс-Україна», 02.04.2013

Версія для друкуВерсія для друку

Реагування на критику:

Розпорядженнями голови райдержадміністрації  від 07.12.2012 №773, №778, №779, №780, №782, №783,№784, №785, №786, №787, №788 затверджено проекти землеустрою щодо відведення земельних ділянок сільськогосподарського призначення із земель державної власності, ненаданих у власність та користування, та передано їх у власність громадянам, загальною площею 1,20 га, для ведення особистого селянського господарства за межами населених пунктів Вільховатської сільської ради.

Розпорядження видані відповідно до  статей 17, 118, 121, 122, 186, пункту 12 Перехідних положень Земельного кодексу (діючих станом на 2012 рік), статті 21 Закону України «Про місцеві державні адміністрації», Закону України «Про особисте селянське господарство».

Проекти із землеустрою щодо відведення земельних ділянок  розроблені на замовлення громадян Кобеляцьким районним виробничим відділом державного підприємства «Центр державного земельного кадастру».     Виготовлені проекти  були направлені райдержадміністрацією до відділу Держкомзему  у Кобеляцькому районі для  розгляду та погодження комісією з розгляду  питань, пов’язаних з погодженням документації із землеустрою. До складу комісії входили: заступник начальника відділу Держкомзему у Кобеляцькому районі, начальник відділу регіонального розвитку, містобудування та архітектури райдержадміністрації, головний Державний санітарний лікар Кобеляцького району, заступник начальника відділу біоресурсів, земельних питань та об’єктів природно-заповідної справи Державного управління охорони навколишнього середовища в Полтавській області, начальник  відділу культури та туризму райдержадміністрації, які погодили проекти землеустрою у межах своїх повноважень.

При поверненні цих проектів із землеустрою з позитивним висновком комісії, враховуючи наявність всіх необхідних висновків та погоджень уповноважених органів державної влади, в тому числі управління охорони навколишнього природного середовища в Полтавській області, в яких зазначено, що земельні ділянки до земель природно-заповідного фонду, природоохоронного призначення, водоохоронних зон та прибережних захисних смуг не відносяться, керуючись вимогами статей 118, 122 Земельного кодексу України,  статті  21 Закону України  «Про місцеві державні адміністрації» райдержадміністрація прийняла рішення про передачу у власність громадянам земельних ділянок.

Земельні ділянки надавалися із земель запасу, що знаходяться за межами населених пунктів, ненаданих у власність та користування. Відповідно до державної статистичної звітності по формі 6-зем вказані земельні ділянки відносяться до земель сільськогосподарського призначення.

Жодної інформації про те, що земельні ділянки належать до земель  природно-заповідного фонду РЛП «Нижньоворсклянський» відповідні  проекти землеустрою та наявні у них висновки уповноважених органів влади не містять.

Відповідно до висновку Державного управління охорони навколишнього природного середовища в Полтавській області від 27 листопада 2012 року «До земель природно-заповідного фонду, природоохоронного призначення ділянка не відносяться. Не зарезервована до заповідання. До особливо цінних земель, водних об’єктів, заплавів малих річок, їх водоохоронних зон та прибережних захисних смуг також не відноситься».