Відбулося друге засідання примирної комісії по вирішенню колективного трудового спору на КП «Полтавський м’ясокомбінат»

Версія для друку

20 березня 2015 року за сприяння відділення НСПП в Полтавській області та в його приміщенні проведено друге засідання примирної комісії по вирішенню колективного трудового спору між найманими працівниками ковбасного цеху та адміністрацією КП «Полтавський м’ясокомбінат», зареєстрованого розпорядженням НСПП від 24.02.2015 р. №051–р, з вимогами найманих працівників:

1) надавати щорічні відпустки працівникам відповідно до законодавства України та колективного договору;

2) забезпечити оплату часу простою не з вини працівників не нижче 2/3 тарифної ставки відповідно до ст. 113 КЗпП України.

При обговоренні першої вимоги розглянуто довідку адміністрації про надання щорічних відпусток частині найманих працівників та відзначено, що вимога перебуває в стадії виконання. На засіданні примирної комісії від сторони роботодавця виступив в. о. директора підприємства Дмитро Буймистер, який  повідомив, що  у зв’язку з тим, що у найближчий час відсутня перспектива відновлення виробничого процесу, 16.02.2015 року видано наказ по підприємству про скорочення чисельності працівників. Роботодавець пообіцяв, що в день звільнення - 29.04.2015 року буде проведений повний розрахунок відповідно до законодавства.

Обговорення другої вимоги та розгляд відповідних наказів, що надала адміністрація засвідчило слабкість позиції сторони роботодавця, який не вживав заходів, щоб уникнути простоїв, нехтував вимогами трудового законодавства України та не гарантує повного розрахунку з найманими працівниками за час простою. Відтак, не виключені індивідуальні звернення працівників ковбасного цеху до суду.

В підсумку засідання сторона найманих працівників взяла до відома і додаткового ознайомлення отримані документи для подальшого прийняття рішень щодо висунутих вимог. Члени примирної комісії вирішили продовжити розгляд вимог найманих працівників на наступному засіданні, яке домовилися провести 15 квітня 2015 року в приміщенні Відділення та запросити на нього голову первинної профспілкової організації КП «Полтавський м’ясокомбінат».

 

25.03.2015 року

угору ↑