«ВЛАДА ЗАЛИШИЛА ПІВСОТНІ РОДИН НА ПОЛТАВЩИНІ БЕЗ ТЕПЛА НА ЗИМУ», 1+1, «ТСН», 11.09.2013, 19.30.

Версія для друкуВерсія для друку

Директор Департаменту житлово-комунального господарства облдержадміністрації Олександр Тонков надав роз’яснення щодо відключення від централізованого опалення мешканців «Фінського селища» в м. Лохвиця:

- Котельня по вул. Леніна, 59-а в м. Лохвиця була збудована 1982 року для забезпечення централізованим опаленням мешканців «Фінського селища». В зв’язку з терміном експлуатації  більше 30 років технологічне обладнання котельні технічно та морально зносилося, відпрацювало свій ресурс та потребувало модернізації. Для проведення робіт по реконструкції котельні було необхідно до 1,5 млн. грн.. Але  стійка тенденція переходу на індивідуальне поквартирне опалення призвела до ситуації коли приєднане навантаження на котельню, від якої здійснювалося теплозабезпечення «Фінського селища» стало нижче 30%. Це сприяло підвищенню тарифів та призвело до банкрутства підприємства, яке надавало послуги з централізованого теплопостачання КПТГ «Лохвицятеплоенерго».  Зважаючи на це проведення реконструкції котельні стало недоцільним.

В 2012 року постало питання про виведення з експлуатації збиткової котельні підприємства КПТ «Лохвицятеплоенерго» та переведення мешканців «Фінського селища» на індивідуальне поквартирне опалення, про що жителі м. Лохвиця неодноразово попереджалися.

5 березня 2013 року тридцять третьою сесією Лохвицької міської ради шостого скликання остаточно було прийнято рішення про виведення з експлуатації котелень КПТ «Лохвицятеплоенерго» та переведення житлового фонду, теплозабезпечення якого здійснювалося від централізованих систем опалення, на індивідуальне опалення. Мешканцям «Фінського селища» для кожного будинку було запропоновано встановлення за рахунок інвесторів теплогенераторних на альтернативному паливі., які є в наявності.

Теплогенераторні на альтернативному паливі являють собою залізний контейнер, виготовлений згідно діючих протипожежних норм, в якому вмонтований чавунний котел на твердому паливі з навісним обладнанням. Для будинків, які будуть опалюватися від таких теплогенераторних,  загрози немає, оскільки їх розміщення буде здійснено у відповідності діючих архітектурно-будівельних норм та погоджено з відповідними службами: Управлінням МНС України в Полтавській області та Управлінням державної санітарної служби України в Полтавській області. Але мешканці «Фінського селища» в м. Лохвиця відмовляються встановлювати такі теплогенераторні.

На сьогоднішній день розглядається можливість встановлення в будинках електроопалення. Для впровадження прийнятого рішення було рекомендовано міському голові м. Червонозаводське та доручено Лохвицькій райдержадміністрації визначити соціально незахищені верстви  населення та вирішити питання щодо надання фінансової допомоги.

Питання теплозабезпечення мешканців «Фінського селища» в м. Лохвиця перебуває на постійному контролі облдержадміністрації.