Як в області відзначатимуть День Європи і «Гелон-фест»

Версія для друку

Як в області відзначатимуть День Європи і «Гелон-фест», обговорили на тематичній нараді

 

Незабаром на Полтавщині відбудуться два масштабні дійства. 19 травня в обласному центрі відзначатимуть День Європи, а 16 червня у Більську Котелевського району пройде другий за ліком колоритний етнофестиваль «Гелон-фест». Особливості організації та проведення цих свят обговорили на тематичній нараді, яку провів заступник голови обласної державної адміністрації Микола Білокінь.

У ній взяли участь представники структурних підрозділів облдержадміністрації, навчальних закладів краю, національних меншин, мистецьких колективів та інших організацій, які залучені до підготовки відповідних заходів.

– Ми зібралися, щоб детально розглянути і проаналізувати плани нашої роботи, почути пропозиції й думки щодо їх удосконалення. Маємо разом долучитися до підготовки свят і якісно відпрацювати уже під час їх проведення, – наголосив Микола Білокінь.

– 2018-ий затверджений роком охорони культурної спадщини в Європі. Тож ми вирішили поєднати відповідні заходи із відзначенням Дня Європи у межах масштабного дійства. Тому й змінюємо місце локації: замість традиційно Театральної площі обрали ансамбль Круглої площі. Відкриє День Європи фестиваль «Гастрономічна гостинність Полтавщини». Представники національних меншин і районів області підтвердили свою участь у ньому. Офіційне відкриття свята заплановане об 11 годині. До дійства долучаться представники Латвії і Литви, – розповіла директор Департаменту культури і туризму облдержадміністрації Валентина Вождаєнко. – Цьогорічний захід доповнимо новими і змістовними локаціями. За нашими підрахунками, дійство має завершитися о 18-ій годині.

Валентина Вождаєнко поінформувала, що на День Європи у Полтаві запрошені Міністр культури України Євген Нищук і начальник Управління охорони культурної спадщини Мінкульту Олександр Єпіфанов.

За словами директора Історико-культурного заповідника «Більськ» Ігоря Короста, попередньо замовлено понад двадцять туристичних екскурсій із Полтавської та Сумської областей у межах «Гелон-фесту». Дві великих велосипедних групи приїдуть із Полтави. Для відвідувачів заплановано проживання у наметовому таборі.

– Участь у заході візьмуть реконструктори з Мелітополя, рівних яким в Україні в мистецтві реконструкції скіфської тематики немає. Чекаємо і реконструкторів з Одеси. Є зацікавлення щодо проведення фаєр-шоу. Крім того, із Кременчука, Полтави й Котельви чекаємо ковалів. Зацікавлені виступити на нашому фестивалі й представники кінного театру «Чотири підкови», – додав Ігор Корост.

Валентина Вождаєнко зазначила, що єдиною проблемою в організації фестивалю є погана дорога. Поінформувала, що перший заступник голови облдержадміністрації Андрій Пісоцький взяв це питання на особистий контроль. Також Валентина Володимирівна наголосила на необхідності професійної волонтерської команди, яка би працювала на «Гелон-фесті».

угору ↑

 
угору ↑