„Закон України „Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям” від 01.06.2000 № 1768-ІІІ

Версія для друку

 

Закон України
„Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям” від 01.06.2000 №1768-ІІІ.

Відповідно до Закону України “Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям” до малозабезпечених відносяться сім'ї, які з поважних або незалежних від них причин мають середньомісячний сукупний доход, нижчий від рівня забезпечення прожиткового мінімуму для сім'ї.
Розмір державної соціальної допомоги визначається як різниця між рівнем забезпечення прожиткового мінімуму для сім'ї та її середньомісячним сукупним доходом, але не може бути більшим, ніж 75 відсотків рівня забезпечення прожиткового мінімуму для сім'Ї.
Відповідно до ст.50 Закону України “Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України” встановлено, що у 2008 році рівень забезпечення прожиткового мінімуму(гарантований мінімум) для призначення допомоги малозабезпеченим сім'ям встановлюється у сумі:
для працездатних осіб – 133 гривні;
для непрацездатних осіб – 187,50 грн.;
для інвалідів – 200 грн.
Для дітей рівень  забезпечення   прожиткового мінімуму  збільшується   на 10% , для дітей одиноких матерів та для дітей, в яких один або обоє батьків є інвалідами І чи ІІ групи – на 20%.
З 1 січня 2008 року для дітей з багатодітних сімей, які виховують троє або більше дітей віком до 16 років(до 18, якщо дитина навчається), рівень забезпечення прожиткового мінімуму збільшено і становить – 50% прожиткового мінімуму, встановленого для дитини відповідного віку.
Для призначення допомоги уповноваженому представнику сім'ї необхідно подати до управління праці та соціального захисту населення наступні документи:
заяву;
документ, що посвідчує особу уповноваженого представника сім'ї;
довідку про склад сім'ї;
декларацію про доходи та майно(заповнюється на підставі довідок про доходи кожного члена сім'ї);
довідку про наявність та розмір земельної частки(паю).
Соціальна допомога призначається з місяця звернення, якщо протягом місяця подано всі необхідні документи. У разі, коли до заяви не додані всі необхідні документи, управління праці та соціального захисту населення повідомляє уповноваженого представника сім'ї, які документи повинні бути подані додатково.
Соціальна допомога призначається на шість місяців.
Розмір соціальної допомоги може бути перерахований з місяця подання заяви уповноваженим представником сім'ї до закінчення строку призначення.
Не отримана своєчасно з вини сім'ї соціальна допомога може бути отримана в наступному місяці, але не пізніше місяця, після закінчення строку, на який вона призначена.

угору ↑