Засідання архітектурно-містобудівної ради 18.01.2017

Про засідання архітектурно-містобудівної ради 18.01.2017.

18 січня 2017 року о 14-00 в к.219 відбулося розширене засідання архітектурно-містобудівної ради при Управлінні містобудування та архітектури облдержадміністрації. В засіданні взяли участь голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький, заступник голови облдержадміністрації Олег Пругло, голова Решетилівської райдержадміністрації Роман Перепелиця, голови органів місцевого самоврядування, районні архітектори, представники територіальних підрозділів органів виконавчої влади та організацій-розробників.

З матеріалами проектної документації ознайомили представники авторських колективів.

“Генеральний план смт Решетилівка на території Решетилівської селищної ради Решетилівського району Полтавської області” розроблений на замовлення Решетилівської селищної ради ТОВ “ПОЛТАВА-ЕКОСЕРВІС”. Виходячи з соціально-економічних умов розвитку регіону в проекті генерального плану пропонується вдосконалення організаційно-планувальної структури населеного пункту: реконструкція існуючої житлової забудови та створення нових мікрорайонів для забезпечення попиту на земельні ділянки під будівництво, організація системи об’єктів соціальної інфраструктури та громадського обслуговування, яка б створювала необхідні умови для забезпечення населення усіма видами послуг, враховуючи потреби новоствореної Решетилівської об'єднаної громади, вдосконалення мережі інженерно-транспортно інфраструктури.

Цією ж проектною організацією на замовлення Святилівської селищної ради розроблено проект “Генеральний план с. Липове Глобинського району Полтавської області”. В основу пропозицій щодо розвитку населеного пункту покладено значний рекреаційний ресурс території. Визначення перспективної чисельності населення здійснено виходячи із територіального потенціалу села для розвитку «другого житла» - будинків всесезонного тимчасового перебування з метою відпочинку або вирощування сільськогосподарської продукції. Проектом запропоновано комплекс заходів щодо створення відповідних умов для проживання, обслуговування та відпочинку населення. Велика увага в проекті приділена благоустрою, розширенню рекреаційної діяльності з можливістю розвитку “зеленого туризму”.

З матеріалами проектів генеральних планів села Вовнянка Миргородського району та сіл Микілка і Терни Котелевського району, виконаних на замовлення відповідних сільських рад, ознайомили архітектори ТОВ “Консультаційний центр”. Проекти розроблено з метою визначення перспективного розвитку населених пунктів та забезпечення сприятливого середовища життєдіяльності сільських мешканців. Збільшення чисельності населення обумовлено механічним приростом. Проектами передбачено вдосконалення організаційно-планувальної структури та інженерно-транспортного забезпечення населених пунктів за рахунок внутрішніх територіальних резервів, їх упорядкування та освоєння нових територій. Наявність природного потенціалу передбачає розвиток рекреаційної діяльності.

“Детальний план території по вул. Гоголя, 5А у с. Чечелеве Кременчуцького району Полтавської області для визначення земельної ділянки Релігійної громади (парафії) Святого апостола Андрія Первозванного Української Православної церкви Київського патріархату” та “Внесення змін до генерального плану с. Білецьківка Кременчуцького району Полтавської області в частині зміни меж населеного пункту у східній частині села з розробленням детального плану території по вул. Центральній для визначення земельної ділянки Релігійної громади (парафії) Введенської Української Православної Церкви” розроблено на замовлення Білецьківської сільської ради ТОВ “ПОЛТАВА-ЕКОСЕРВІС”. Проекти виконані з метою обґрунтування коригування межі с. Білецьківка та зміни цільового призначення виділених земельних ділянок, визначення містобудівних умов та обмежень. Детальними планами передбачено раціональне розташування об'єктів, здійснення інженерно-транспортного забезпечення в межах території, що проектується.

В ході обговорення по кожному питанню члени архітектурно-містобудівної ради висунули ряд зауважень та пропозицій, після опрацювання яких і внесення відповідних коректив, рекомендували проекти до розгляду та затвердження в установленому порядку відповідними органами місцевого самоврядування.