Здійснюємо оцінку підтвердження відповідності критеріям репрезентативності суб’єктів сторін профспілок і організацій роботодавців

Відповідно до статей 6 і 7 Закону України «Про соціальний діалог в Україні», відділення НСПП в Полтавській області (далі – Відділення) уповноважене здійснювати на територіальному рівні оцінку відповідності критеріям репрезентативності профспілок та їх об’єднань, організацій роботодавців та їх об’єднань. Відтак, упродовж 2011-2013 років Відділення забезпечило визнання  репрезентативними 15 обласних об’єднань профспілок та 2 організації роботодавців. Проте, законодавцем передбачено процедуру підтвердження репрезентативності суб'єктів сторони профспілок та сторони роботодавців, яка здійснюється відповідно Національною службою посередництва і примирення та її відділеннями один раз на п'ять років.

У листопаді 2016 року комісія Відділення з проведення оцінки відповідності критеріям репрезентативності та підтвердження репрезентативності суб’єктів сторін профспілок і організацій роботодавців  розглянула подані документи та підтвердила репрезентативність Полтавського обласного об’єднання організацій роботодавців, Полтавської територіальної профспілкової організації Південної залізниці та Полтавської  обласної організації профспілки охорони здоров’я України на територіальному рівні.

Окрім того, до Відділення надійшли пакети документів від: Полтавської обласної організації профспілки освіти і науки України, Полтавської обласної організації професійної спілки атестованих працівників органів внутрішніх справ України та Полтавської обласної організації профспілки працівників машинобудування і металообробки України, які будуть розглянуті Комісією у встановлений законодавством термін.

Ця робота триває. Вона організована Відділенням у взаємодії з головним територіальним управлінням юстиції в Полтавській області та головним управлінням статистики у Полтавській області.