Зміцнюємо співпрацю Відділення з позаштатним активом НСПП.

Відповідно до нормативних актів Національної служби посередництва і примирення відділення НСПП в Полтавській області (далі Відділення) створило в усіх містах і районах області 29 інформаційно-консультаційних центрів НСПП ( далі ІКЦ), спрямовує роботу цих позаштатних інституцій та спирається на їх допомогу у здійсненні наданих державою повноважень. Завідуючі ІКЦ забезпечують прямий контакт з найманими працівниками на місцях, поширюють правові знання з питань соціально-трудових відносин, інформують Відділення про випадки їх дестабілізації. Всі вони призначені наказами по Відділенню за погодженням з керівниками міськвиконкомів та райдержадміністрацій, працюють на безоплатній основі відповідно до планів роботи, затверджених начальником Відділення.

Задля забезпечення належного виконання функцій завідуючими ІКЦ, Відділення практикує надання їм доручень для вивчення стану соціально-трудових відносин у трудових колективах. Відділення завжди, в січні, здійснює аналіз активності завідуючих ІКЦ у попередньому році. Так, упродовж 2014 року завідуючі ІКЦ у Козельщинському, Кобеляцькому, Лубенському, Гребінківському, Гадяцькому районах та містах Комсомольськ, Кременчук, Лубни, Миргород отримали від Відділення та виконали 14 таких доручень. За результатами проведеної роботи Відділенню вдалося вчасно застерегти колектив ПАТ «Гадячгаз» від організації незаконної акції соціального протесту та з метою запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів) взяти на облік стан соціально-трудових відносин у колективах таких підприємств, як: ПВНЗ «Кременчуцький університет економіки, інформаційних технологій та управління», м. Кременчук, «Лубенське міське бюро технічної інвентаризації», Лубенське комунальне житлово-експлуатаційне управління, «Лубенське державне топографо-геодезичне підприємство», Лубенське учбово-виробниче підприємство Полтавського учбово – виробничого об’єднання Українського товариства сліпих, м. Лубни, Регіональний ландшафтний парк «Нижньоворсклянський», Кобеляцький район та ін.

Окрім того завідуючі ІКЦ письмово інформували Відділення про стан соціально-трудових відносин у колективах підприємств своїх міст та районів. Це дало можливість працівникам Відділення відстежувати динаміку стану соціально-трудових відносин, зокрема в колективах філій та дорожньо-експлуатаційних дільниць ДП «Полтавський облавтодор» ПАТ «ДАК «Автомобільні дороги України», здійснювати вивчення, вчасно реагувати на загострення, які виникали в філіях та негайно вживати заходи по усуненню чинників дестабілізації. Найбільш активно співпрацювали з Відділенням у 2014 році Любов Литовченко (м. Лубни), Ірина Гонтар (м. Кременчук), Антоніна Тетеріна (Полтавський район),  Любов Логвин (Лубенський район), Костянтин Липівець (Гадяцький район), Лідія Матвієнко (смт. Оржиця).

Для новопризначених завідуючих ІКЦ Відділенням проводиться дистанційне навчання та з метою забезпечення роботи їм направляються методичні, нормативні та інформаційно-аналітичні матеріали.

Взаємодія Відділення з цими позаштатними інституціями, зокрема сприяла збереженню на Полтавщині стабільних трудових відносин. У 2014 році в області не відбулося жодного страйку, не зафіксовано порушень законодавства при проведенні найманими працівниками акцій соціального протесту, попереджено виникнення 45 колективних трудових спорів (конфліктів). На початку лютого Відділення розпочало підготовку для завідуючих ІКЦ Бюлетеня з викладенням підсумків роботи в 2014 році, а у квітні запланувало залучити їх до поширення інформації про НСПП в районних газетах.

10.02.2015 року