З 14 вересня 2015 року відділення НСПП в Полтавській області сприяє вирішенню колективного трудового спору (конфлікту) між найманими працівниками Управління Національного банку України в Полтавській області та Національним банком України. Колективний трудовий спір (конфлікт) був зареєстрований розпорядженням Національної служби посередництва і примирення від 17.09.2015 року № 230-р (реєстраційний номер № 085-15/16-В).

Причиною виникнення колективного трудового спору (конфлікту) стало порушення роботодавцем вимог норм КЗпП України та Закону України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності».

Відповідно до Угоди, сторонами спору було утворено примирну комісію, яка провела своє засідання.

В результаті проведених примирних процедур вдалося вирішити першу та третю вимоги:

«1. Призупинити заходи з вивільнення працівників Управління Національного банку України в Полтавській області у зв’язку із порушенням роботодавцем вимоги статті 49/4 КЗпП України та статті 22 Закону України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності.

3. Забезпечити виконання вимог статті 43 КЗпП України».

Відтак, Розпорядженням Національної служби посередництва і примирення від 09.11.2015 року № 277-р знято з реєстрації вищезазначені вимоги найманих працівників, як вирішені.

Відділення НСПП в Полтавській області й надалі сприятиме вирішенню колективного трудового спору (конфлікту) між найманими працівниками Управління Національного банку України в Полтавській області та Національним банком України щодо другої вимоги: «2. Забезпечити виконання вимог частини другої статті 40, статті 42 та 49/2 КЗпП України» з метою повної стабілізації стану соціально-трудових відносин в колективі.

16.11.2015 р.

Олена Погуляй, завідувач сектора аналітично-інформаційної роботи та прогнозування  відділення НСПП в Полтавській області