Зовнішньоекономічна діяльність

Версія для друку

На сьогодні ми знаходимося на порозі фундаментальних змін у зовнішньоекономічній діяльності країни, пов’язаних з початком реалізації стратегічного інноваційного проекту Експортної стратегії України - Дорожньої карти стратегічного розвитку зовнішньої торгівлі на п’ятирічний термін у напрямку формування сильної та ефективної вітчизняної економіки,  

Експортна  стратегія України - унікальний продукт,створений Міністерством економічного розвитку і торгівлі України із залученням міжнародних фахівців та участі багатьох державних і недержавних інституцій, до якого наша держава йшла понад 25 років.

Провідна роль у цьому процесі належить формуванню та реалізації ефективної зовнішньоторговельної політики шляхом створення потужного експортного потенціалу, перебудови структури експорту на основі залучення інноваційних технологій, запровадження сучасних форм економічної взаємодії із зарубіжними країнами та забезпечення стабільності зовнішньоекономічних зв’язків.

Незважаючи на зовнішні та внутрішні виклики, Полтавщина, як і наша країна, в цілому, рухається у напрямку позитивних економічних перетворень, про це свідчать показники зовнішньої торгівлі підприємств нашого регіону, представлені на презентаційних слайдах.

Зовнішньоторговельний оборот товарів підприємств Полтавської  області за  підсумками  I першого півріччя поточного року перевищує 1544 млн. дол. США.

Традиційно, експорт продукції переважає над її імпортом; позитивне сальдо зовнішньої торгівлі  продукцією становить 283,4 млн. дол. США. Коефіцієнт покриття експортом імпорту - 1,45.

Зовнішньоторговельні операції товарами Полтавська область здійснювала із партнерами зі 134 країн світу, у тому числі з усіма країнами Європейського Союзу. Загалом, підприємствами області експортовано продукції на суму 914,1 млн. дол. США.

У  зовнішній торгівлі області переважає торгівля продукцією на ринку країн-членів Європейського Союзу  – 48,0% загальнообласного експорту товарів , або 438 млн. дол. США.

Найбільшими торговельними партнерами Полтавщини щодо експорту продукції на європейському ринку є Австрія (13,0%  від загального обсягу експорту області), Німеччина (10,0%), Угорщина (4,8%), Чехія та Словаччина (3,0% відповідно).

Найбільше за обсягом експортувалось нашої продукції  й на ринок країн Азії та Африки, зокрема,  Китаю (5,8%), Туреччини (4,7%), Республіки Корея (3,5%), Єгипту (3,3%).

Основу регіонального експорту складають переважно мінеральні продукти (55,0%) та продукція агропромислового комплексу області (зернові культури, готові харчові продукти, жири і олії), а також машини, обладнання та   механізми, електротехнічне обладнання.

 

Імпорт-Експорт

 

 

Виставкові заходи

 

Допомога експортерам

 

угору ↑