Звіт про роботу обласної спостережної комісії за 2014 рік

Спостережна комісія при Полтавській обласній державній адміністрації діє відповідно до розпорядження голови облдержадміністрації від 15 травня 2014 р. №141 ,,Про створення обласної спостережної комісії” та Положення про спостережні комісії, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01.04.2004 р. №429 в редакції  постанови Кабінету Міністрів України від 10.11.2010 р №1042 ,,Про внесення змін до Положення про спостережні комісії”.

При райдержадміністраціях та виконавчих комітетах міських та районних у містах радах діє 33 спостережні комісії.

Спостережні комісії ведуть облік осіб, умовно-достроково звільнених від відбування покарання на підставі інформації органів і установ виконання покарань. Станом на 01.01.2014 року на обліку умовно-достроково звільнених перебувало 620 осіб. Протягом звітного року з числа вищезазначених осіб 43 надано допомогу у працевлаштуванні.

Після відбуття терміну покарання в область прибуло 606 осіб, з яких 594 особи працездатного віку. Спостережними комісіями надано допомогу в: направленні до центрів зайнятості - 88 особам, працевлаштуванні - 42 особам, отриманні  матеріальної допомоги – 11 особам, влаштуванні до Центру соціальної адаптації для бездомних осіб та осіб звільнених з місць позбавлення волі - 8 особам, направленні на навчання - 4 особам, влаштуванні на повне державне утримання до будинків-інтернатів системи соціального захисту населення - 2 особам.

На виконання п. 4 Положення протягом звітного року районними спостережними комісіями розглянуто та погоджено 1668 постанов (подань), з них:

- щодо зміни умов тримання засуджених у межах однієї кримінально – виконавчої установи закритого типу або у зв’язку з переведенням їх до виправної колонії іншого рівня безпеки – 123;

- щодо умовно-дострокового звільнення від відбування покарання або заміни невідбутої частини покарання більш м’яким – 1545.

На виконання п. 16 абзацу 3 Положення, засідання спостережних комісій  проводяться безпосередньо в установах виконання покарань не рідше ніж один раз на квартал. Кількість виїздів до установ виконання покарань витримується всіма районними спостережними комісіями на території яких розташовані установи виконання покарань управління Державної пенітенціарної служби України в Полтавській області. Протягом 2014 року проведено 59 виїзних засідань та проведено 50 особистих прийомів засуджених осіб.

Обласною спостережною комісією надавалася методична допомога спостережним комісіям, що утворені райдержадміністраціями та виконавчими комітетами міських та районних у містах рад, здійснювався контроль за їх діяльністю.

Аналіз роботи районних спостережних комісій проводиться щоквартально за формою звіту, затвердженого обласною спостережною комісією.

Протягом 2014 року обласною спостережною комісією проведено 3 засідання, в тому числі  виїзне до Крюковської виправної колонії (№29) управління Державної пенітенціарної служби України в Полтавській області. На засіданнях обласної спостережної комісії заслухано звіти голів спостережних комісій виконавчого комітету Київської районної в м. Полтаві ради, Кобеляцької та Кременчуцької райдержадміністрацій. Проведено перевірку роботи 6 спостережних комісій: Полтавської, Новосанжарської, Диканської райдержадміністрацій та виконавчих комітетів Октябрської, Ленінської та Київської районних в м. Полтаві рад.

За результатами проведених засідань прийняті постанови, які виконані в повному обсязі.

Перший заступник директора

Департаменту, заступник голови

обласної спостережної комісії                                                      Н. С. Черняк