Звіт про роботу обласної спостережної комісії за 2018 рік

Звіт про роботу обласної спостережної комісії за 2018 рік.

Спостережна комісія при Полтавській обласній державній адміністрації створена на три роки відповідно до розпорядження голови облдержадміністрації від 25.05.2017 № 290 «Про створення обласної спостережної комісії» та затверджено її склад. Розпорядженням голови облдержадміністрації від 11.07.2018 № 598 «Про внесення змін до розпорядження голови облдержадміністрації від 25.05.2017 № 290» у зв’язку з кадровими змінами внесено зміни до складу обласної спостережної комісії.

У своїй роботі керується положення про спостережні комісії, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 01.04.2004 р. №429 в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 10.11.2010 р №1042 „Про внесення змін до Положення про спостережні комісії”.

При райдержадміністраціях та виконавчих комітетах міських та районних у містах радах діє 32 спостережні комісії.

Спостережні комісії ведуть облік осіб, умовно-достроково звільнених від відбування покарання на підставі інформації органів і установ виконання покарань. Станом на 01.01.2019 року на обліку умовно-достроково звільнених перебувало 242 особи. Протягом звітного року з числа вищезазначених осіб 19 надано допомогу у працевлаштуванні.

Після відбуття терміну покарання в область прибуло 348 осіб, з яких 330 осіб працездатного віку. Спостережними комісіями надано допомогу в: направленні до центрів зайнятості - 31 особі, працевлаштуванні - 19 особам, отриманні матеріальної допомоги - 2 особам, влаштуванні до Центру соціальної адаптації для бездомних осіб та звільнених з місць позбавлення волі - 1 особі, направленні на навчання - 13 особам.

На виконання п. 4 Положення протягом звітного року районними спостережними комісіями розглянуто та погоджено 466 постанов (подань), з них:

-    щодо зміни умов тримання засуджених у межах однієї кримінально -виконавчої установи закритого типу або у зв’язку з переведенням їх до виправної колонії іншого рівня безпеки - 54;

-    щодо умовно-дострокового звільнення від відбування покарання або заміни невідбутої частини покарання більш м’яким - 412.

На виконання п. 16 абзацу 3 Положення, засідання спостережних комісій проводяться безпосередньо в установах виконання покарань не рідше ніж один раз на квартал. Кількість виїздів до установ виконання покарань витримується всіма районними спостережними комісіями на території яких розташовані Державні установи виконання покарань в Полтавській області. Протягом 2018 року проведено 39 виїзних засідань та проведено 29 особистих прийомів засуджених осіб.

Обласною спостережною комісією надавалася методична допомога спостережним комісіям, що утворені райдержадміністраціями та виконавчими комітетами міських та районних у містах рад, здійснювався контроль за їх діяльністю.

Аналіз роботи районних спостережних комісій проводиться щоквартально за формою звіту, затвердженого обласною спостережною комісією.

Протягом 2018 року обласною спостережною комісією проведено 4 засідання, в тому числі 2 виїзні до Державних установ «Кременчуцька виховна колонія» та «Полтавська установа виконання покарань (№23)». На засіданнях обласної спостережної комісії заслухано звіти голів спостережних комісій виконавчого комітету Київської та Подільської районних в м. Полтаві рад, Кременчуцької, Решетилівської, Карлівської, Новосанжарської, Полтавської, Козельщинської Машівської райдержадміністрацій.

За результатами проведених засідань прийняті постанови, які виконані в повному обсязі.