Звіт про роботу обласної спостережної комісії за 2019 рік.

Звіт про роботу обласної спостережної комісії за 2019 рік.

Розпорядженням голови Полтавської обласної державної адміністрації від 25.05.2017 № 290 «Про створення обласної спостережної комісії» (зі змінами) утворена на три роки обласна спостережна комісія та затверджено її склад.

У своїй роботі керується положенням про спостережні комісії, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 01.04.2004 р. №429 в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 10.11.2010 р №1042 „Про внесення змін до Положення про спостережні комісії”.

При райдержадміністраціях та виконавчих комітетах міських та районних у містах радах діє 32 спостережні комісії.

Спостережні комісії ведуть облік осіб, умовно-достроково звільнених від відбування покарання на підставі інформації органів і установ виконання покарань. Станом на 01.01.2020 року на обліку умовно-достроково звільнених перебувало 179 осіб. Протягом звітного року з числа вищезазначених осіб 22 надано допомогу у працевлаштуванні.

Після відбуття терміну покарання в область прибуло 248 осіб, з яких 232 особи працездатного віку. Спостережними комісіями надано допомогу в: працевлаштуванні - 20 особам, направленні на лікування – 8 особам, отриманні матеріальної допомоги - 6 особам, отриманні допомоги у відновленні документу, що засвідчує особу - 1 особі, забезпеченні соціальним супроводом центрами соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді - 19 особам.

На виконання п. 4 Положення протягом звітного року районними спостережними комісіями розглянуто та погоджено 544 постанови (подання), з них:

-    щодо зміни умов тримання засуджених у межах однієї кримінально -виконавчої установи закритого типу або у зв’язку з переведенням їх до виправної колонії іншого рівня безпеки - 43;

-    щодо умовно-дострокового звільнення від відбування покарання або заміни невідбутої частини покарання більш м’яким - 501.

На виконання п. 16 абзацу 3 Положення, засідання спостережних комісій проводяться безпосередньо в установах виконання покарань не рідше ніж один раз на квартал (на півроку). Протягом 2019 року проведено 63 виїзних засідань та 28 особистих прийомів засуджених осіб.

Обласною спостережною комісією надавалася методична допомога спостережним комісіям, що утворені райдержадміністраціями та виконавчими комітетами міських та районних у містах рад, здійснювався контроль за їх діяльністю.

Аналіз роботи районних спостережних комісій проводиться щоквартально за формою звіту, затвердженого обласною спостережною комісією.

Протягом 2019 року на засіданнях обласної спостережної комісії заслухано звіти голів спостережних комісій при виконавчих комітетах Кременчуцької міської ради, Подільської, Київської районних у м.Полтаві рад, Диканської, Оржицької, Полтавської, Машівської райдержадміністрацій.

За результатами проведених засідань прийняті постанови, які є обов’язковими до виконання та доведені до відома.