Звіт про виконання у 1 півріччі 2018 року заходів Комплексної програми розвитку малого та середнього підприємництва у Полтавській області на 2017-2020 роки

Версія для друку

Звіт про виконання у 1 півріччі  2018 року заходів  Комплексної програми розвитку малого та середнього підприємництва у Полтавській області на 2017-2020 роки

В рамках реалізації Комплексної програми розвитку малого та середнього підприємництва у Полтавській області на 2017-2020 роки ведеться робота з активізації державної політики підтримки підприємницького сектору.     

На реалізацію заходів Програми у 2018 році виділено 1,720 млн. грн., в тому числі на фінансову підтримку бізнес-проектів - 1 млн. грн.

В області створено сприятливі умови ведення бізнесу та розвитку інфраструктури підтримки підприємництва, про що свідчить рейтинг, проведений Державною регуляторною службою України стосовно дотримання місцевими органами виконавчої влади вимог Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності». Згідно з цим рейтингом регіон посідає 1 місце за рівнем дотримання вимог регуляторного законодавства, методики М-Тесту та методики при проведенні аналізу впливу регуляторних актів.

         Відповідно до Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності на офіційному веб-сайті облдержадміністрації у розділі «Регуляторна діяльність» оприлюднюються: плани підготовки проектів регуляторних актів, проекти регуляторних актів з аналізами їх регуляторного впливу, план-графік відстеження результативності діючих регуляторних актів на календарний рік, звіти про відстеження результативності регуляторних актів, реєстр регуляторних актів, інформація щодо провадження в області державної регуляторної політики.

         Здійснення регуляторної діяльності районними державними адміністраціями та виконавчими органами міських рад міст обласного значення постійно висвітлюється на офіційних веб - сайтах зазначених регуляторних органів у розділі «Регуляторна діяльність».

         У січні-червні поточного року облдержадміністрацією прийнято 9 регуляторних актів щодо встановлення вартості платних медичних послуг, які надаються державними і комунальними закладами охорони здоров’я.

Розпорядженням голови облдержадміністрації від 11.06.2018 №530 «Про перегляд регуляторних актів» зобов’язано структурні підрозділи облдержадміністрації, районні державні адміністрації та рекомендовано міським радам міст обласного значення та їх виконавчим комітетам активізувати роботу з перегляду регуляторних актів та скласти переліки регуляторних актів, що не відповідають принципам державної регуляторної політики і підлягають перегляду шляхом внесення до них змін, визнання їх такими, що втратили чинність, або скасування.

          На веб - сайті облдержадміністрації та на сторінці Департаменту у Facebook розміщено корисну та актуальну інформацію для бізнесу, зокрема щодо співпраці з міжнародними проектами, а також пропозиції для можливих інвесторів щодо майна, яке пропонується до приватизації.

Для створення сприятливих умов ведення бізнесу програмою запроваджено механізм часткового відшкодування кредитів, залучених суб’єктами підприємницької діяльності на реалізацію бізнес-проектів, за рахунок коштів обласного бюджету при умові створення нових робочих місць.

На 2018 рік обласним бюджетом виділено на ці заходи 1,0 млн. грн., що вдвічі більше минулорічної суми.  З початку року підтримано 8 бізнес-проектів на суму 451,6 тис. грн. При цьому створено 19 робочих місць.

Загалом з початку року в області створено близько 3000 робочих місць.

У сфері надання адміністративних послуг в області постійно розширюється їх перелік. Протягом січня-червня 2018 року Центрами області надано 101,767  тис. послуг (у січні - березні 2017 року – 95,942тис. послуг).

Для спрощення ведення бізнесу та дерегуляції підприємницької діяльності  функціонують 25 районних, 6 міських (+1 територіальний підрозділ) Центрів надання адміністративних послуг  та триває процес створення сучасних ЦНАП в об’єднаних територіальних громадах. Упродовж січня -червня 2018 року Центрами області надано 276,5 тис. адміністративних послуг (у 2017 році – 433,5 тис.).

В рамках програми «U-LEAD з Європою» пройшли відбір для надання допомоги на модернізацію та створення ЦНАП у 2018 році Білоцерківська ОТГ, Великобагачанська ОТГ, Гребінківська ОТГ, Новознам’янська ОТГ, Омельницька ОТГ, Пирятинська ОТГ та місто Миргород.

Для виявлення та поширення передового досвіду роботи центрів надання адміністративних послуг Полтавської області, підвищення ефективності їх роботи проведено обласні конкурси «Кращий ЦНАП» та «Кращий адміністратор». Оцінка роботи проводилась за такими критеріями: доступність адміністративних послуг, наявність електронної черги, можливість отримати інформацію про послуги он-лайн, кількість відмов, скарг, протермінованих документів та ін.. На сторінці Департаменту у Facebook було розміщено анкету щодо роботи ЦНАП у населених пунктах щодо зручності розташування, графіку роботи, наявного переліку адмінпослуг та професіоналізму адміністраторів. За оцінкою вказаних критеріїв визначені переможці, які нагороджені спеціальними відзнаками «Кращий ЦНАП» та дипломами «Кращий адміністратор».

До реалізації заходів Комплексної програми в рамках системи орієнтації безробітних на підприємництво та самозайнятість долучилися служби Полтавського обласного центру зайнятості.

Протягом січня-червня 2018 року шляхом виплати роботодавцям компенсації витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування працевлаштовано 424 безробітних, в тому числі в напрямку сприяння розширення сфери малого підприємництва в області за пріоритетними видами економічної діяльності до суб´єктів малого підприємництва працевлаштовано 321 особу.

В рамках системи орієнтації безробітних на підприємництво та самозайнятість, яка дає необхідні знання для започаткування малого бізнесу, проведено 424 семінари за участю 5,5  тис. безробітних.

           З початку року за сприяння служби зайнятості, шляхом отримання одноразової виплати допомоги по безробіттю, започаткували підприємницьку діяльність 16 осіб.

           Починаючи з 2017 року в Полтавській області реалізується пілотний проект по залученню до роботи внутрішньо переміщених осіб та членів малозабезпечених сімей, які отримують державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям «Рука допомоги».

З початку реалізації в Полтавській області пілотного проекту подали заяви на участь у проекті 1664 особи, з яких 326 внутрішньо переміщених осіб.

Обласним центром зайнятості проведено 14 засідань комісії для вирішення питань реалізації пілотного проекту із залучення до роботи членів малозабезпечених сімей та внутрішньо переміщених осіб.

 По 39 особах пілотного проекту, з яких 20 внутрішньо переміщені особи, Комісією прийнято рішення щодо надання фінансової допомоги на поворотній основі для організації підприємницької діяльності.

З метою інформування безробітних громадян із числа внутрішньо переміщених осіб, демобілізованих військовослужбовців – учасників антитерористичної  операції про соціальні послуги Державної служби зайнятості, можливості отримання профорієнтаційних послуг, в напрямку розвитку підприємницької ініціативи та самозайнятості з початку 2018 року проведено 18 семінарів для 108 внутрішньо переміщених осіб та 52 інформаційних семінари  для військовослужбовців та учасників АТО,  в яких взяло участь 342 особи.

         З метою охоплення більшого кола підприємців консультативною допомогою Програмою передбачено освітні заходи в  бізнес - інкубаторах при ВНЗ області. Тематика навчань стосується бізнес-планування, фінансової грамотності підприємців-початківців, сучасних технологій успішного менеджменту бізнесу та ін.  На сьогодні вже проведено 6 семінарів - тренінгів з питань започаткування власної справи, налагодження ділових стосунків, маркетингу та ін.

Для сприяння залученню міжнародної технічної допомоги у сферу підтримки та розвитку малого та середнього підприємництва на сторінці Департаменту на Facebook розміщується Вісник «Актуальні гранти», які містять корисну інформацію для підприємців.

Питанню розвитку малого та середнього підприємництва приділяється особлива увага в районах і містах області.  Прийняті програми розвитку малого та середнього підприємництва, які сприяють популяризації ідеї підприємництва та передбачають фінансову підтримку на реалізацію бізнес-проектів, що відповідають пріоритетним напрямкам розвитку області.

З початку року за рахунок коштів регіональних фондів підтримки підприємництва надано фінансову підтримку на суму 850 тис. грн.

Крім того, за рахунок Гадяцького районного бюджету відшкодовано відсоткові ставки за кредитом (за умови створення нових робочих місць) на суму 19,2 тис. грн.

Корисна інформація для підприємців розміщується на веб сайтах місцевих державних адміністрацій та міських рад міст обласного значення.

Реалізація заходів Комплексної програми дає можливість підтримати найбільш важливі напрями розвитку підприємництва та  створювати нові робочі місця.

 

 

угору ↑