Звіт про виконання у 2017 році заходів Комплексної програми розвитку малого та середнього підприємництва у Полтавській області на 2017-2020 роки

Звіт про виконання у 2017 році заходів  Комплексної програми розвитку малого та середнього підприємництва у Полтавській області на 2017-2020 роки

В рамках реалізації Комплексної програми розвитку малого та середнього підприємництва у Полтавській області на 2017-2020 роки ведеться робота з активізації державної політики підтримки підприємницького сектору.

На виконання заходів програми з обласного бюджету виділено 800,0 тис. грн., а в цілому фінансовий ресурс регіональних програм міст  і районів на 2017 рік становив 1480,0 тис. грн.

Про активізацію розвитку  підприємництва в регіоні свідчить показник обсягу реалізованої продукції  малих і середніх підприємств, який  зріс за рік  на 30% та становив 120,5 млрд. грн., що в загальних обсягах становить 57,2% (порівняно з 50,8% у 2016 році).

На основі позитивних показників розвитку суб’єктами підприємництва у 2017 році забезпечено надходжень до місцевих  бюджетів області в сумі     5442,8 млн. грн., що  порівняно з 2016 роком на 29,8% більше.

У 2017 році за рахунок реалізації обласної та регіональних програм міст і районів, заходів обласної служби зайнятості, в регіоні  створено 4678 робочих місць порівняно з 2860 у попередньому році.

За сприяння служби зайнятості області шляхом виплати роботодавцям компенсації витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування працевлаштовано в напрямку сприяння розширення сфери малого підприємництва 568 осіб.

Програмою вперше спільно з банківськими установами області без участі фондів-посередників запроваджено фінансово-кредитну підтримку малого і середнього підприємництва за рахунок коштів обласного бюджету.

У результаті чого у  2017 році надано фінансову підтримку на реалізацію 11 бізнес-проектів на загальну суму 467,5 тис. грн. Створено 30 нових робочих місць.

Завдяки реалізації заходів обласної та регіональних програм розвитку малого та середнього підприємництва у 2017 році  в містах і районах створено 487 робочих місць.

Фінансово-кредитна підтримка малого бізнесу не достатньо  налагоджена в районах, містах та ОТГ області через відсутність у більшості з них регіональних програм з відповідним фінансовим забезпеченням. Як наслідок, із 11 діючих фондів лише 3 фонди  (Гадяцький, Решетилівський та Шишацький райони)  забезпечили фінансування успішних  бізнес-проектів на загальну суму 800 тис. грн.

Потужна підтримка була надана розвитку  бізнес-інкубаторів та бізнес-центрів при ВНЗ області, якими проведено 37 просвітницьких заходів за участю 760 осіб. Для користувачів бізнес-інкубаторів та бізнес-центрів протягом 2017 року проводилися освітні заходи щодо створення власного бізнесу, техніко-економічного обґрунтування бізнес-проекту, використання концепції маркетингу в малому бізнесі, організації  дозвільної  системи в Україні, а також надавалися

2

інформаційно-консультаційні послуги. На підтримку бізнес-інкубаторів та бізнес – центрів при ВНЗ області у 2017 році в рамках Комплексної програми використано 139,0 тис. грн.

З метою підвищення поінформованості малого та середнього підприємництва з питань започаткування власної справи, бізнес-планування, застосування енергозберігаючих технологій та залучення фінансових ресурсів, можливості участі підприємців у державних закупівлях. Проведено 16 семінарів, тренінгів для навчання підприємців, внутрішньо переміщених осіб, ветеранів АТО, шкільної молоді. Навчанням охоплено 340 осіб. Фінансове забезпечення становило 42 тис. грн.

Завдяки запровадженню системи електронних закупівель ProzoRRo економія державних коштів в області становить 824,6 млн. грн. за очікуваної вартості закупівель – 27,7 млрд. грн.

На підтримку соціального підприємництва в 2017 році спрямовано  25,0 тис. грн. Зокрема, на проведення інформаційних заходів щодо популяризація ідеї соціального підприємництва, проведення конкурсу на кращий соціальний проект та підтримку підприємств соціального спрямування.

Облдержадміністрацією в рамках державної політики дерегуляції визнано такими, що втратили чинність, 46 розпоряджень голови облдержадміністрації, що стосувалися державного цінового регулювання на продовольчі товари та послуги ринків. На сьогодні діючими залишаються 16 регуляторних актів.

Для спрощення ведення бізнесу та дерегуляції підприємницької діяльності  функціонують 25 районних, 6 міських (+1 територіальний підрозділ) Центрів надання адміністративних послуг  та триває процес створення сучасних ЦНАП в об’єднаних територіальних громадах. На завершення 2017 року було доступно  136 адміністративних послуг проти 39 у 2016 році. Упродовж 2017 року Центрами

області надано 433,5 тис. адміністративних послуг  (у 2016 році – 407,6 тис.).

Реалізація заходів Комплексної програми у 2017-2018 роках дає можливість підтримати найбільш важливі напрями розвитку підприємництва та  створювати нові робочі місця.