10 травня – Міжнародний день мігруючих птахів

Версія для друку

10 травня – Міжнародний день мігруючих птахів

 

Міжнародний день мігруючих птахів був започаткований у 2006 році з метою популяризації ідей про необхідність охорони мігруючих птахів та їх середовища існування.

Цей день присвячено даті підписання 10 травня 1906 року Міжнародного договору про охорону птахів. У 1927 році СРСР (в тому числі і Українська РСР) ратифікував цей договір. Міжнародний день мігруючих птахів організовується Секретаріатами Конвенції про збереження мігруючих видів диких тварин та Угоди про збереження афро-євразійських мігруючих водно-болотних птахів.

У 2017 році Міжнародний день мігруючих птахів проходитиме 10 травня під символічним гаслом «Їх майбутнє – це наше майбутнє, здорова планета для мігруючих птахів і людей». Цей День має свою унікальну історію. З часу проголошення він став щорічною міжнародною кампанією з підвищення обізнаності широкої громадськості про необхідність прийняття невідкладних заходів щодо охорони перелітних птахів та середовища їх безпосереднього проживання. У наші дні Міжнародний день мігруючих птахів – це глобальна подія, мета якої полягає у тому, щоб розширити знання про мігруючих птахів, їх місця проживання та шляхи пересування, популяризувати ідею збереження різноманіття птахів, серед яких значна частина європейських видів є мігруючими.

Департамент екології та природних ресурсів Полтавської облдержадміністрації акцентує увагу на необхідності захисту як самих скупчень птахів (захист від турбування, від незаконного мисливства), так і на збереження місць концентрації мігруючих птахів. Адже саме завдяки таким невеликим масивам боліт багато мігруючих видів можуть відпочити та відгодуватись перед дальніми перельотами.

Для сприяння відзначенню Міжнародного дня мігруючих птахів секретаріатом AEWA випущені плакати, розміщено тематичні фото- та відео матеріали у вільному доступі на офіційному веб-сайті www.worldmigratorybirdday.org.

Секретаріат AEWA запрошує організаторів заходів зареєструвати їх на спеціальній інтерактивній карті, розміщеній на згаданому веб-сайті.

угору ↑