3 грудня - Міжнародний день інваліда

Версія для друку

3 грудня - Міжнародний день інваліда

 

Важливо, щоб люди не відчували себе інвалідами..

Це люди, на долю яких випали складні випробування…

Тільки співчуття мало, потрібно розвивати можливості…

Л. Швецова

Щороку 3 грудня в Україні, як і у всьому світі, відзначається день людей з обмеженими фізичними можливостями. Права інвалідів в нашій державі захищає Закон «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні». Інваліди в Україні володіють усією повнотою соціально-економічних, політичних, особистих прав і свобод, закріплених Конституцією України.

Інваліди – це не просто категорія людей. Це окремі життя. Окремі трагедії. Окремі людські надії на те, що все буде добре.

За підрахункам,  в Полтавській області наразі проживає 82700 людей з обмеженими фізичними можливостями. Через події на Сході України їх число, нажаль, постійно збільшується. На плечі органів соціального захисту лягає все більше завдань, покликаних вчасно вивчити проблеми та охопити соціальною підтримкою учасників АТО, сімей загиблих учасників АТО.

В області  ведеться активна  робота щодо психологічної реабілітації, професійної адаптації, забезпечення санаторно-курортним  лікуванням  та придбання житла учасникам АТО. Значною підтримкою для даної категорії громадян стало прийняття обласної Комплексної програми соціального захисту та соціального забезпечення населення на 2017-2020 роки.

На реалізацію Програми з обласного бюджету у поточному році передбачено -  22,2 млн грн.

З поточного року розширені напрямки Програми, зокрема, започатковано надання:

- санаторно-курортних послуг членам сімей загиблих учасників АТО та воїнів-інтернаціоналістів в місцевих санаторіях;

- щомісячної обласної соціальної стипендії дітям загиблих учасників АТО до 18 років.

- встановлення на рівні області виплати сім’ям померлих учасників ліквідації аварії на ЧАЕС категорії 2 та 3.

З 2017 року передбачається вільний вибір особою з інвалідністю санаторно-курортного закладу відповідно до медичних показань. Забезпечення путівками проводиться шляхом відшкодування вартості послуг санаторно-курортним закладам на підставі  тристоронньої угоди, укладеної між особою з інвалідністю, управлінням соціального захисту населення та санаторієм. На 2017 рік області на оздоровлення осіб із інвалідністю виділено 5,1 млн грн. Всього в 2017 році отримають оздоровлення 670 осіб з інвалідністю відповідно до поданих заявок.

Постійно ведеться робота по забезпеченню інвалідів технічними засобами реабілітації. З початку 2017 року  видано  538 одиниць крісел-колісних, 15395 одиниць протезно-ортопедичних виробів, 2123 інших засобів реабілітації. З метою забезпечення громадян засобами реабілітації, до отримання в рамках державної програми, при 33 територіальних центрах працюють пункти прокату засобів реабілітації. Протягом 2017 року в області видано в тимчасове користування   засоби  реабілітації 3796 особам.

Особлива увага приділяється забезпеченню житлом сімей учасників антитерористичної операції. Всього в рамках державної програми, спрямованої на забезпечення житлом сімей учасників АТО у  поточному році області передбачено 16,6 млн грн для виплати компенсації на придбання житла 23 сім’ям, в тому числі 8 сім’ям загиблих учасників АТО та 15 сім’ям учасників АТО з інвалідністю II групи.

Крім людей з інвалідністю в області проживає 4060 дітей-інвалідів. З метою створення належних умов для здійснення комплексної реабілітації, соціальної адаптації дітей-інвалідів, у системі соціального захисту населення Полтавської області функціонує 5 центрів соціальної реабілітації дітей-інвалідів: м. Кременчук, м. Полтава, м. Лубни, м. Миргород, м. Гадяч, які проводять соціальну реабілітацію дітей-інвалідів, що проживають в області.

Відповідно індивідуальної програми реабілітації дитини-інваліда ЛКК, спеціалістами зазначених центрів складається індивідуальний план проведення реабілітації та психологічної корекції дитини-інваліда. Проводиться аналіз та оцінка результатів проведеної реабілітації.

Станом на листопад поточного року Центрами соціальної реабілітації дітей інвалідів надано реабілітаційні послуги 1091 дитині-інваліду.

Новою формою роботи з дітьми-інвалідами є відкриття на базі Кременчуцького центру реабілітації дітей-інвалідів  та Зіньківського дитячого будинку-інтернату ім. О.В. Синяговського денних відділень догляду та реабілітації дітей-інвалідів, що дасть можливість забезпечити їх сімейними формами виховання та одержання ними реабілітаційних послуг на професійній основі, а їх батькам можливість влаштуватися на роботу.

Всі нові напрямки роботи Департаменту узгоджуються з громадськими організаціями області. Подіваємось, що і подальша тісна співпраця принесе нові результати, спрямовані на покращення соціального захисту людей та дітей з інвалідністю.

 

Директор Департаменту праці та соціального захисту населення

Полтавської облдержадміністрації Л.В. Корнієнко

угору ↑