7 липня – День працівника природно-заповідної справи

Бурхливий розвиток промисловості та сільськогосподарського виробництва, інтенсивне будівництво, розширення мережі шляхів, осушення болотних масивів та річкових долин, розорювання всіх придатних для сільськогосподарського обробітку земель, зменшення лісових площ – все це призводить до значних змін у природних комплексах, впливає на екологічну рівновагу, видовий склад фауни та флори, довкілля.

Ще з часу виникнення самої ідеї заповідання, яку висловив у 1895 році великий вчений, засновник науки про ґрунтознавство В. В. Докучаєв, наукові кола та прогресивна громадськість вважали збереження заповідних еталонів кожної природно-історичної області своїм святим обов’язком, справою совісті й честі нації. Загалом заповідну справу можна визначити як теорію та практику збереження і відновлення ландшафтних комплексів, а також їх раціональне використання у межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду.

Силами природозаповідників Полтавщини природно-заповідний фонд нашого краю налічує 388 територій та об’єктів загальною площею 142473,3315га, що складає 4,95 % від загальної площі області, з них 30 об’єктів загальнодержавного значення.

Для відзначення нелегкої та сумлінної праці працівників природно-заповідної справи за ініціативи Міністерства екології та природних ресурсів України Указом Президента від 18 серпня 2009 року № 629 «Про День працівника природно-заповідної справи» встановлено професійне свято – День працівника природно-заповідної справи, котре відзначається щороку 7 липня.

Департамент екології та природних ресурсів Полтавської облдержадміністрації щиро вітає усіх причетних до природно-заповідної справи. Ваша щоденна праця, професіоналізм та самовідданість – це вагомий вклад в покращення якості довкілля Полтавщини. Бажаємо вам не зупинятися на досягнутому, успішно розвиватися у відповідності з останніми вимогами часу! Зичимо всім вам добра і злагоди, щастя і міцного здоров’я, творчої наснаги і професійного зростання!

ДолученняРозмір
trav18.pdf1.13 MБ