7 липня – День працівника природно-заповідної справи

Версія для друку

Бурхливий розвиток промисловості та сільськогосподарського виробництва, інтенсивне будівництво, розширення мережі шляхів, осушення болотних масивів та річкових долин, розорювання всіх придатних для сільськогосподарського обробітку земель, зменшення лісових площ – все це призводить до значних змін у природних комплексах, впливає на екологічну рівновагу, видовий склад фауни та флори, довкілля.

Ще з часу виникнення самої ідеї заповідання, яку висловив у 1895 році великий вчений, засновник науки про ґрунтознавство В. В. Докучаєв, наукові кола та прогресивна громадськість вважали збереження заповідних еталонів кожної природно-історичної області своїм святим обов’язком, справою совісті й честі нації. Загалом заповідну справу можна визначити як теорію та практику збереження і відновлення ландшафтних комплексів, а також їх раціональне використання у межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду.

Силами природозаповідників Полтавщини природно-заповідний фонд нашого краю налічує 388 територій та об’єктів загальною площею 142473,3315га, що складає 4,95 % від загальної площі області, з них 30 об’єктів загальнодержавного значення.

Для відзначення нелегкої та сумлінної праці працівників природно-заповідної справи за ініціативи Міністерства екології та природних ресурсів України Указом Президента від 18 серпня 2009 року № 629 «Про День працівника природно-заповідної справи» встановлено професійне свято – День працівника природно-заповідної справи, котре відзначається щороку 7 липня.

Департамент екології та природних ресурсів Полтавської облдержадміністрації щиро вітає усіх причетних до природно-заповідної справи. Ваша щоденна праця, професіоналізм та самовідданість – це вагомий вклад в покращення якості довкілля Полтавщини. Бажаємо вам не зупинятися на досягнутому, успішно розвиватися у відповідності з останніми вимогами часу! Зичимо всім вам добра і злагоди, щастя і міцного здоров’я, творчої наснаги і професійного зростання!

 

ДолученняРозмір
trav18.pdf1.13 MБ
угору ↑