Центр Громадського здоров’я МОЗ України за підтримки ВООЗ розробив матеріали,які популяризують здоровий спосіб життя для уроків чи позакласних занять

У рамках проекту «НІЗ: профілактика та зміцнення здоров’я в Україні»,  Центр Громадського здоров’я МОЗ України за підтримки ВООЗ розробив матеріали для уроку, які можна використовувати як при викладанні предмету «Основи здоров'я», так і під час «класних годин» чи позакласних занять. З 1 вересня усі матеріали у вільному доступі

Міністерство освіти цього року надало право вибору теми символічного першого уроку 1 вересня обласним та місцевим управлінням освіти. Центр Громадського здоров’я запропонував використати під час першого уроку матеріали для популяризації здорового способу життя.

«Для нас – це один із перших кроків до популяризації здорового способу життя серед дітей всієї України. Ми маємо надію, що покоління теперішніх школярів ростиме із розумінням того, як правильно піклуватися про здоров'я своє і близьких. За рекомендаціями фахівців із питань профілактики неінфекційних захворювань, ми розробили матеріали, які дають базові важливі знання про здорові звички. Матеріали базуються на  рекомендаціях міжнародних організацій, але в той же час є простими та зрозумілими», – йдеться у повідомленні Центру Громадського здоров’я.

Усі матеріали для уроку доступні за посиланням: http://bit.ly/PHC1Sept, а також публікуватимуться на Facebook – сторінці Полтавського обласного Центру здоров’я (https://www.facebook.com/ocz.poltava/).

Педагоги можуть обирати формат, із яким зручніше  працювати – від тестів і гри до відео від переможця шоу «Майстер Шеф».

Для учнів 1-4 класів та 5-9 класів пропонуються онлайн-тести «Я обираю здорові звички». Ключі до тесту йдуть окремим файлом, кожна відповідь – і правильна і неправильна – супроводжується коментарем-поясненням, тож кожен із варіантів відповідей можна обговорити зі школярами.

Гра «Рух – це здоров’я» створена, щоб донести інформацію про необхідність щоденної руханки щонайменше годину і обговорити з учнями варіанти щоденної фізичної активності. У ключі до гри лише деякі із можливостей, адже школярі можуть пропонувати свої.

Путівник корисного харчування «Дитяча тарілка здорового харчування», який базується на доказових фактах, можна використовувати не лише на уроках, а й розповсюджувати.

До проекту також залучений кулінар Євген Клопотенко – переможець телешоу «Майстер Шеф». У кількох відео з серії «Мій корисний сніданок» він дає рецепти смачних і корисних сніданків, які базуються на рекомендаціях дієтологів. Разом із порадами щодо приготування страв, Євген пояснює про користь/перевагу різних продуктів і наголошує на необхідності сніданку.

До речі, цього року Євген Клопотенко виграв грант на написання книги із новими рецептурами для шкільних їдалень. Нормативи, за якими годують дітей у школах, були складені 60 років тому і туди лише двічі вносили невеликі зміни. Реалізація ідеї коштуватиме 314 580 гривень, які виділив фонд однієї з відомих торгівельних мереж.

«Збірник рецептів розроблявся в повоєнний час, і головними критеріями тих років були калорійність і поживність. Наприклад, манка – некорисний, але дешевий, простий і калорійний продукт. Через півстоліття для дітей готують за тими ж технологіями: подають манку з грудочками і кип'яченою сметаною, гумовий гуляш. Шкільне харчування – частина навчального процесу. Чому б нам не реформувати не тільки шкільну програму, але і шкільне харчування», – переконує кулінар.