Героїчні приклади та самовіддане виконання військового обов’язку

Старший прапорщик Мельник Володимир Григорович — головний сержант протитанкової артилерійської батареї протитанкового артилерійського дивізіону військової частини польова пошта В3231. Народився 21 червня 1972 р. у селищі Старокостянтинівського району Хмельницької області. У Збройних Силах України з 5 грудня 1990 року.

Із середини березня 2014 року старший прапорщик Володимир Григорович разом із 1-м гаубичним самохідно-артилерійським дивізіоном, одним із перших у Збройних Силах України вибув у визначений район бойового призначення, де в умовах щоденного психологічного тиску з боку регулярних з’єднань та диверсійних груп ймовірного противника виконував завдання по недопущенню проникнення ворога з території Кримського півострову на материкову частину України.

За час участі в антитерористичній операції Володимир Григорович неодноразово потрапляв під мінометні та артилерійські обстріли, але Бог завжди був на його стороні. У вересні 2014 року старший прапорщик повернувся до свого рідного підрозділу — у протитанкову артилерійську батарею, яка на той час передислокувалась у Луганську область і продовжив якісно виконувати свій службовий обов’язок.

18 липня 2014 року відділення, в якому проходить службу військовослужбовець, здійснювало коректування артилерійського вогню, підтримуючи дії 2-ї штурмової роти батальйону спеціального призначення «Донбас», який мав задачу зайняти місто Попасна.

Незважаючи на те, що завдання з розвідки цілей та коректування артилерійського вогню на відкритих ділянках місцевості відділенням було успішно виконане, в населеному пункті спецпідрозділ зустрів запеклий спротив терористів, які, ведучи вогонь із житлових будинків, завдали втрат роті та зупинили наступ. Розуміючи, що подальше нанесення артилерійського удару може призвести до пошкодження інфраструктури міста та жертв серед мирного населення, військовослужбовці обслуги ПРП-4 самостійно, незважаючи на неспецифічну для артилеристів роботу, прийняли рішення залишити спостережний пункт і підтримати роту у місті, використовуючи броню машини та об’єктовий кулемет. Прикриваючи бронею наступ піших бійців, машина під керуванням старшого прапорщика Мельника рушила вглиб міста, знищуючи на своєму шляху вогневі точки противника. Після закріплення бійців спецпідрозділу в черговому кварталі старший прапорщик Мельник здійснював евакуацію поранених, раз за разом повертаючись в горнило бою, щоб підтримати просування підрозділу вогнем та бронею. Так, завдяки вмілим діям військовослужбовця, медикам вдалося врятувати також і життя його товариша, старшого розвідника —далекомірника обслуги машини старшого солдата Бойка В.В.

Зі слів командира штурмової роти батальйону «Донбас», саме мужність, хоробрість, професіоналізм та злагодженість дій обслуги ПРП-4 дали змогу уникнути роті більш значних втрат та виконати завдання по очищенню міста від терористів.

За особисту мужність і героїзм, виявлені під час виконання військового і службового обов'язку в умовах, пов'язаних із ризиком для життя, Мельник Володимир Григорович достойний відзначення державною нагородою – орденом «За мужність» ІІІ ступеня.

Полтавський обласний військовий комісаріат