Про порядок забезпечення учасників антитерористичної операції та осіб з інвалідністю санаторно-курортними путівками у 2017 році

Версія для друкуВерсія для друку

З поточного року при забезпеченні осіб з інвалідністю та учасників антитерористичної операції санаторно-курортними путівками вперше передбачено вільний вибір санаторно-курортного закладу відповідно до медичних показань.

Існуюча до цього часу система закупівлі санаторно-курортних послуг змінена на відшкодування вартості послуг санаторно-курортного лікування (путівки) зазначеній категорії осіб шляхом безготівкового перерахування коштів санаторно-курортним закладам за надані послуги на підставі тристоронньої угоди (особа з інвалідністю/учасник АТО - управління - санаторій).

При цьому Міністерством соціальної політики України визначена гранична вартість путівки для відшкодування вартості послуг санаторно-курортного лікування, яка у 2017 році становить:

- для інвалідів війни з числа постраждалих учасників антитерористичної операції, та інвалідів загального захворювання та з дитинства – 5250,00 грн. (без ПДВ);

- для учасників бойових дій з числа постраждалих учасників антитерористичної операції – 6300,00 грн. (з ПДВ);

- для інвалідів з наслідками травм і захворюваннями хребта та спинного мозку – 18217,00 грн. (без ПДВ);

- для громадян, які супроводжують інвалідів І групи (за винятком інвалідів з наслідками травм і захворюваннями хребта та спинного мозку) – 4691,00 грн.

У разі, коли вартість санаторно - курортного лікування в обраному санаторно-курортному закладі перевищує граничний розмір вартості путівки, особою з інвалідністю чи учасником АТО здійснюється доплата цієї різниці за рахунок власних коштів.

На сьогодні Мінсоцполітики розробляється перелік базових послуг, які мають надаватися санаторно-курортними закладами .

Оздоровлення осіб з інвалідністю та учасників АТО у поточному році буде проведено відповідно до передбачених для області коштів в межах середньої вартості путівки з урахуванням черговості згідно дати постановки на облік. Так, на поточний рік області на вказані цілі передбачено 5,9 млн. грн., що дозволить провести оздоровлення на рівні, не нижчому, ніж у минулому році.

Департаментом соціального захисту населення спільно з районними та міськими управліннями проведена вся необхідна підготовча робота. Зокрема, проведено інформування осіб з інвалідністю та учасників АТО про зміни в порядку забезпечення санаторно-курортною путівкою, проведено опитування щодо вибору санаторно-курортного закладу, в якому вони бажають оздоровитися, забезпечення поновлення медичних довідок

Після визначення переліку базових послуг, які мають надаватися санаторно-курортними закладами, буде організовано направлення  осіб з інвалідністю та учасників АТО до санаторно-курортних закладів, відповідно до їх потреби.

Угору ↑