П’ять причин кинути курити

Версія для друку

П’ять причин кинути курити

 

Сигаретний дим, який заповнює закриті приміщення, містить більше 4000 хімічних речовин. Із них принаймні 250 – шкідливі, а понад 50 – викликають рак. Уже з першого дня відмови від сигарет ваш організм почне відновлюватися, а ризики виникнення хвороб, асоційованих із курінням, зменшуватимуться. Ми зібрали п’ять причин, чому варто кинути курити.

1. Жити довше

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, тютюн вбиває майже половину тих, хто курить. Щороку внаслідок куріння помирає майже 7 мільйонів людей у всьому світі. Понад 6 мільйонів із них – курці або колишні курці, а 890 тисяч – люди, які є пасивними курцями.

2. Уникнути небезпечних хвороб

Куріння може спровокувати астму і хвороби дихальних шляхів, коронарну хворобу серця, інфаркт, інсульт, захворювання судин, аневризму аорти, стати причиною онкологічних захворювань. Пухлини, що з’являються внаслідок куріння, найчастіше вражають ротову порожнину, гортань, стравохід, трахею, бронхи, легені, шлунок, підшлункову залозу, нирки, товсту кишку, сечовий міхур, шийку матки і спинний мозок. Внаслідок куріння також може розвинутись остеопороз, катаракта і сліпота, парадонтози. Крім того, куріння може стати і причиною безпліддя та імпотенції.

Уже з першого дня відмови від сигарет ваш організм почне відновлюватися, а ризики виникнення хвороб, асоційованих із курінням, зменшуватимуться. Протягом двох років у вас значно зменшиться ризик ішемічної хвороби серця, а через 15 років ризик серцево-судинних захворювань знизиться до рівня некурця. Тож чим раніше ви відмовитесь від куріння, тим краще.

3. Зберегти кошти

Людина, яка викурює пачку сигарет щодня, щороку витрачає понад 8 тисяч гривень. Тож відмова від куріння – це можливість витрачати кошти на потрібніші й корисніші речі.

4. Зберегти здоров’я рідних

Пасивне куріння є також небезпечним. У дорослих, які не курять самі, але вдихають тютюновий дим, він викликає серйозні серцево-судинні й респіраторні захворювання, зокрема ішемічну хворобу серця і рак легенів. У немовлят він може викликати раптову смерть.

5. Покращити зовнішній вигляд і покращити якість життя

Куріння негативно впливає на зовнішній вигляд: шкіра стає сухою, набуває сіруватого кольору, з’являються зморшки, кінчики пальців і зуби стають жовтуватими. Крім того, коли ви кинете курити, ваше дихання стане чистішим, відчуття смаку й запаху покращаться, а займатись фізичними вправами стане легше.

За останні сім років поширеність куріння серед українців зменшилась на 20 відсотків. Однак ще досі більше 7 мільйонів із нас курять щоденно.

Більшість споживачів тютюну мають залежність від нікотину і їм складно самостійно кинути курити. Якщо вам потрібна допомога, вона є! Подзвоніть на гарячу лінію «Я кидаю курити» за номером 0-800-50-55-60 (дзвінки безкоштовні та конфіденційні) або отримайте консультацію на сайті www.stopsmoking.org.ua. Тут вам допоможуть підібрати метод відмови від куріння, який підійде саме вам.

Прес-центр Департаменту охорони здоров’я

Полтавської ОДА (за матеріалами прес-служби

МОЗ України)

угору ↑