Супроводження осіб з інвалідністю 1 групи, з числа постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, які потребують сторонньої допомоги в ході санаторно-курортного лікування, буде забезпечено за рахунок коштів обласного бюджету.

Супроводження осіб з інвалідністю 1 групи, з числа постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, які потребують сторонньої допомоги  в ході санаторно-курортного лікування, буде забезпечено за рахунок  коштів обласного бюджету.

Законом України ,,Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”, особи з інвалідністю, інвалідність яких пов’язана з Чорнобильською катастрофою, за наявності медичних показань мають право на щорічне безплатне санаторно-курортне лікування за рахунок коштів державного бюджету.

Проблемним питанням в ході санаторно-курортного лікування осіб з інвалідністю І групи з числа учасників ліквідації наслідків аварії на  Чорнобильській АЕС, яким за висновком лікувально-профілактичного закладу необхідна постійна стороння допомога, залишалося до поточного року забезпечення супроводженням, як це гарантовано законодавством для інших пільгових категорій громадян. Фактично за станом здоров’я такі особи не могли  скористатися  послугами санаторно-курортного лікування.

У 2017 році в області дане питання вирішено за рахунок коштів обласного бюджету  в рамках обласної  ,,Комплексної програми соціального захисту і соціального забезпечення населення області на 2013-2020 роки” шляхом запровадження виплати матеріальної допомоги в розмірі 5,0 тис. грн. для одночасного  придбання  путівки особі, яка супроводжуватиме на оздоровлення інваліда І групи з числа громадян постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Громадяни, які супроводжуватимуть  осіб з інвалідністю 1 групи, з числа, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, для формування пакету документів на виплату матеріальної допомоги звертаються до управління соціального захисту населення за місцем проживання  з заявою, копією паспорту та документом, що засвідчує реєстрацію фізичної особи у Державному реєстрі платників податків, виданого органом доходів і зборів.