Третє березня – Всесвітній день дикої природи

Версія для друку

Третє березня – Всесвітній день дикої природи

 

Всесвітній день дикої природи покликаний продемонструвати взаємозв’язок між дикою природою, населенням планети і стійким розвитком. Кожне покоління несе відповідальність за збереження дикої природи для нащадків.

Проблеми збереження довкілля та його окремих складових уже давно стали окремим і значним за обсягом напрямком міжнародного співробітництва світової спільноти. В руслі цих світових процесів перебуває й Україна, яка взяла на себе низку міжнародних зобов’язань в екологічній сфері. Зокрема, одним із напрямів такої співпраці є забезпечення виконання Конвенції про міжнародну торгівлю видами дикої фауни і флори, що перебувають під загрозою зникнення (CITES), прийнятої 3 березня 1973 року у м. Вашингтон. Україна приєдналась до CITES 14 травня 1999 року.

20 грудня 2013 року шістдесят восьма сесія Генеральної Асамблеї Організації Об’єднаних Націй постановила проголосити 3 березня, день прийняття Конвенції про міжнародну торгівлю природними видами фауни і флори (СІТЕS), як Всесвітній день збереження природи. CITES повинна сприяти усуненню економічної зацікавленості в процесі використання дикої флори і фауни шляхом обмеження їхнього переміщення за межі країн, які є ареалом їхньої ж географічної популяції.

Мета Конвенції полягає в тому, щоб гарантувати, що міжнародна торгівля дикими тваринами і рослинами не створює загрози їх виживанню. Дика фауна і флора є незамінною частиною природних систем землі, які мають охоронятися для нинішніх і майбутніх поколінь. Держави-учасниці Конвенції визнають важливість міжнародного співробітництва, яке буде сприяти захисту деяких видів дикої фауни і флори від надмірної експлуатації в міжнародній торгівлі, переконані у необхідності об’єднати зусилля й терміни прийняття належних заходів з цією метою. Будь-яка торгівля зразками рідкісних видів має здійснюватися під неухильним наглядом наукових компетентних і адміністративних органів.

Нині під захистом Конвенції знаходяться близько 35 тис. видів тварин і рослин, незалежно від того чи це торгівля живими тваринами, хутром, опудалами та іншими продуктами їхнього походження. З моменту, коли конвенція набрала чинності в 1975 році, жоден вид, що знаходиться під її захистом, не вимер внаслідок торгівлі.

Експорт та імпорт об’єктів CITES в Україні регулюють відповідно до вимог Конвенції, видача дозволів здійснюється безпосередньо Мінприроди України та регламентується Постановою Кабінету Міністрів № 953 від 25 липня 2007 р.

Департамент екології та природних ресурсів

Полтавської обласної державної адміністрації

угору ↑