Як запобігти АЧС?

Версія для друку

Як запобігти АЧС?

 

Африканська чума свиней (АЧС) - особливо небезпечна, гострозаразна, вірусна хвороба диких і домашніх свиней всіх порід та віку в будь-яку пору року.

Небезпеки для життя і здоров’я людей не становить!

Вірус АЧС дуже стійкий в продуктах, воді і зовнішньому середовищі. Зберігається місяцями, заморожування і висушування на нього не діють. Гине тільки при нагріванні до високих температур.

Хвороба високолетальна, гинуть до 100% захворілих свиней. Лікування та вакцини не існує.

Свині заражаються при контакті з хворими та перехворілими через корми (особливо харчові відходи), воду, предмети догляду, транспортні засоби, забруднені виділеннями хворих тварин, через трупи загиблих та продукти забою інфікованих свиней. Хворобу переносять домашні і дикі тварини, птахи, гризуни та комахи.

Симптоми АЧС. Від зараження до появи симптомів проходить 2-7 днів. У тварин підвищується температура тіла до 42С, з'являється задишка, кашель, зникає апетит, посилюється спрага, відзначаються напади блювоти і паралічу задніх кінцівок, на шкірі внутрішньої поверхні стегон, на животі, шиї, біля основи вух, на п'ятачку і хвості з’являються червоно-фіолетові плями. Загибель настає на 1-5 день, рідше пізніше.

При встановленні діагнозу АЧС на неблагополучний пункт (господарство, населений пункт) накладається жорсткий карантин. Усіх свиней знищують шляхом спалювання туш.

Як запобігти занесенню АЧС? Не допускати сторонніх у своє господарство. Перевести свиней в режим безвигульного утримання, не допускати контакту з іншими тваринами. Не годувати свиней кормами тваринного походження і харчовими відходами без проварки. Не купувати живих свиней в недозволених місцях торгівлі, без ветеринарних супровідних документів.

Про всі випадки захворювання і раптової загибелі свиней негайно повідомляйте в місцеві установи державної служби ветеринарної медицини.

угору ↑