«Кожна дитина після навчання має повертатися додому, а не жити в інтернаті», – Олег Синєгубов

 

У Полтавській облдержадміністрації відбулася нарада щодо впровадження реформи деінституалізації. Голова облдержадміністрації Олег Синєгубов, його перший заступник Дмитро Лунін та заступник Катерина Рижеченко заслухали звіти Департаменту освіти і науки та служби у справах дітей Полтавської ОДА щодо інтернатних закладів та перебування в них сиріт і дітей без батьківського піклування.

Олег Синєгубов зустрівся із командою Полтавського регіонального офісу Програми U-LEAD

 

Голова облдержадміністрації подякував за співпрацю й наголосив на важливості її продовження.

У Полтаві розпочався дводенний Форум практиків партиципації

 

Учасники зібрання приїхали до обласного центру з різних міст України та семи країн – Вірменії, Молдови, Білорусі, Польщі, Португалії, США та Великобританії. Це IV Міжнародний Форум практиків партиципації. Полтаву обрали місцем для проведення заходу, бо вона є одним із перших міст в Україні, де запровадили бюджет участі – інноваційну практику залучення мешканців. Основну увагу на Форумі приділили  громадському бюджету.

Пільговики можуть змінювати форму отримання пільги на оплату житлово-комунальних послуг

 

Із жовтня 2019 року пільги на оплату житлово-комунальних послуг надаються у грошовій (безготівковій та готівковій) формі.

«Система професійної освіти буде єдиною», – заступник Міністра освіти і науки Єгор Стадний у Полтаві

 

У Полтаві з робочим візитом перебуває заступник Міністра освіти і науки України Єгор Стадний. В облдержадміністрації він провів нараду з керівниками закладів фахової передвищої освіти, розповів про те, якою буде система професійної освіти України.

Полтавщина – одна з чотирьох областей, де автономізовано всі спеціалізовані заклади охорони здоров'я, – МОЗ

 

Вінницька, Полтавська, Черкаська та Волинська області автономізували всі спеціалізовані заклади охорони здоров'я. Загалом рівень автономізації в Україні досягнув 91%. 

Під час весняного призову повістки отримають молоді люди від 20 років, – Міністр оборони

 

Призивати на строкову службу 18-ти та 19-річних юнаків не будуть, за виключенням тих випадків, коли вони добровільно виявлять бажання вступити до лав Збройних Сил України. Про це повідомив Міністр оборони України Андрій Загороднюк.

Володимир Зеленський підписав указ, який узгоджує вік призову на військову службу з вимогами українського законодавства

 

Президент України Володимир Зеленський підписав Указ «Про звільнення в запас військовослужбовців строкової служби, строки проведення чергових призовів та чергові призови громадян України на строкову військову службу у 2020 році», яким вік призову узгоджується з вимогами Закону «Про військовий обов'язок і військову службу».

На Харківському шосе відкрили смугу руху для транспорту

 

«Обласна адміністрація виконає зобов’язання стосовно ремонту цієї ділянки на 100%. Залишилось облаштувати пластикову розмітку, сучасне вуличне освітлення і бар’єрне огородження. Із весни розпочнемо ремонт вулиці Київське шосе від вулиці Серьогіна до межі міста. Маємо надію, що в цьому році влада Полтави теж долучиться до фінансування, бо на сьогодні із 107 мільйонів виділили лише 17», - розповів директор Агентства місцевих доріг Полтавської області Олексій Басан.

Селекторна нарада «Земельна реформа» щодо обговорення законопроекту №2187-10

 

За участю Тараса Висоцького, заступника Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства відбулася селекторна нарада «Земельна реформа» щодо обговорення законопроекту №2187-10 «Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення» підготовленого до другого читання.

Титуловані спортсмени Полтавщини проводять заняття з фізичної підготовки для співробітників Служби судової охорони

 

У Полтаві, на базі місцевого спортивного комплексу, організували заняття з фізичної підготовки для співробітників Територіального управління Служби судової охорони.

Дмитро Лунін зустрівся з громадою Коломацької ОТГ

 

Перший заступник голови облдержадміністрації Дмитро Лунін зустрівся з громадою Коломацької ОТГ та представниками Старицьківської, Василівської, Носелівської сільрад та Степного. 

Оформлення землевпорядної документації національного природного парку «Нижньосульський» обговорили на нараді в облдержадміністрації

 

Заступник голови облдержадміністрації Євген Греков провів робочу нараду з питання дотримання природоохоронного законодавства при здійсненні землекористування та землевідведення в межах земель, що увійшли до складу територій національного природного парку «Нижньосульський».

Володимир Зеленський поставив уряду завдання продовжити посилений контроль над пожежною безпекою в Україні

 

Президент України Володимир Зеленський поставив Кабінету Міністрів завдання – продовжити роботу щодо посилення контролю пожежної безпеки, покращення матеріально-технічного стану рятувальних підрозділів і служб.

Українська академія лідерства завітала з вертепом до голови Полтавської облдержадміністрації

 

Новорічні свята закінчуються, а колядники продовжують вітати полтавців із Різдвом та Новим Роком. 16 січня до Полтавської облдержадміністрації завітав вертеп-модерн, що представляє Українську академію лідерства.

В облдержадміністрації розглядають справи щодо реабілітації кількох репресованих жителів Полтавщини

 

Відбулося засідання регіональної комісії з реабілітації у Полтавській області жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років при Департаменті культури і туризму облдержадміністрації.

Уряд затвердив Дорожню стратегію-2020: за рік відремонтувати не менше 4 тис. км доріг

 

Кабінет Міністрів на своєму засіданні затвердив Дорожню стратегію-2020.

Перерахунок державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям з 1 січня 2020 року

 

Відповідно до статті 9 Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» з 1 січня 2020 року одержувачам державної соціальної допомоги з числа малозабезпечених сімей підвищено розмір рівня забезпечення прожиткового мінімуму для працездатних осіб з 21 % до 25% на одну особу.

Що треба знати отримувачам житлових субсидій: відповіді на найпоширеніші запитання

На який період призначається субсидія?

 

Житлова субсидія призначається з місяця звернення за її призначенням до дати закінчення опалювального сезону і розраховується двічі: - на неопалювальний сезон - з 1 травня по 30 вересня;

- на опалювальний сезон

- з 1 жовтня по 30 квітня.

Оголосили початок ревізії бюджету Скороходівської ОТГ

 

Управління Північно-східного офісу Держаудитслужби в Полтавській області повідомляє про початок ревізії бюджету Скороходівської об’єднаної територіальної громади та окремих питань фінансово-господарської діяльності виконавчого комітету Скороходівської селищної ради Чутівського району Полтавської області.

Медзаклади Полтавщини готові до контрактування з НСЗУ, – директор Північного міжрегіонального департаменту НСЗУ

 

У Полтавському обласному онкодиспансері відбулася зустріч керівників медзакладів області, першого заступника голови Полтавської ОДА Дмитра Луніна, департаменту охорони здоров’я з міжрегіональним представництвом Національної служби здоров’я України.

Розробили історико-архітектурний опорний план із визначенням зон охорони пам’яток Зінькова

 

Відбулося засідання консультативної ради з питань охорони культурної спадщини при Департаменті культури і туризму облдержадміністрації.

«Насамперед – безпека дітей», – Катерина Рижеченко

 

На розширеному засіданні обласного штабу з організації оздоровлення та відпочинку дітей підтримали проєкт обласної Програми оздоровлення та відпочинку дітей на 2020 - 2024 роки. Його розробило Управління у справах сім’ї, молоді та спорту Полтавської обласної державної адміністрації.

#MuseumSelfieDay: музеї Полтавської області долучилися до міжнародної акції

 

Із 2014 року, за ініціативи британської блогерки та мистецтвознавиці Мар Діксон, започаткована міжнародна акція селфі в музеї. З метою популяризації національного культурного надбання до міжнародного проєкту у 2016 році приєдналися українські музеї. На Полтавщині акція «селфі» відбудеться вчетверте.

Голова Полтавської облдержадміністрації зустрівся з директором Північного міжрегіонального департаменту НСЗУ

 

У Полтаві з робочим візитом перебуває директор Північного міжрегіонального департаменту Національної служби здоров'я України Вікторія Мілютіна. Перед запланованою нарадою з керівниками закладів охорони здоров’я Полтавщини вона зустрілася з головою облдержадміністрації Олегом Синєгубовим, щоб обговорити готовність лікарень до реалізації програми державних гарантій медичного обслуговування.

Вища зарплата та додатковий мільйон легальних робочих місць - перспективи ухвалення законопроекту “Про працю”

 

ксперти, представники міністерства та працівники різних галузей економіки в форматі міжрегіонального телемосту обговорили нові можливості для захисту робочих прав українців, які надає законопроект "Про працю".

Олексій Гончарук: В Україні зроблено ще один крок для запуску програми кредитів під 5-7-9% для підтримки мікро- та малого бізнесу

 

В Україні зроблено ще один крок для запуску програми кредитів під 5-7-9% для підтримки мікро- та малого бізнесу, на яку передбачено 2 млрд грн. Така можливість відкрита сьогодні – Парламент підтримав у цілому 261 голосом урядовий законопроект №2589 про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» щодо Фонду розвитку підприємництва.

Старі новорічні листівки та ялинкові прикраси показали в музеї авіації і космонавтики

 

У Полтавському музеї авіації і космонавтики провели новорічний захід у стилі ретро із презентацією унікальних видань, новорічних листівок на космічну тематику з колекцій полтавців та демонстрацією ялинкових прикрас.

До кінця січня весь обіг деревини має бути онлайн

 

Усі лісові господарства Полтавської області незалежно від форми власності  до 31 січня 2020 року повинні підключитися до єдиної державної системи електронного обігу деревини.

Території колишніх «артскладів» Полтави можуть надати статус «визначного місця»

 

На засіданні міжвідомчої Обласної комісії у справах увічнення пам’яті учасників антитерористичної операції, жертв війни та політичних репресій при Полтавській облдержадміністрації сьогодні заслухали звіт ГО «Пушкарівський яр» про результати розвідок, розкопок та пошукових робіт у 2019 році на території колишніх «артскладів» у Полтаві.