16 червня – День Святої Трійці

 

Дорогі полтавці!

Сердечно вітаємо вас зі світлим християнським святом – Днем Святої Трійці!

Сходження Духу Святого до апостолів є початком становлення Християнської церкви. Це свято сповнює наші серця любов’ю, гармонією та всепрощенням, а помисли – щирістю і добротою.

16 червня – День медичного працівника

 

Шановні медичні працівники Полтавщини!

Вітаємо вас із нагоди професійного свята!

У всі часи милосердя і гуманізм, чуйність і готовність прийти на допомогу були і залишаються основними моральними принципами медпрацівників.

Оновлене правління Укрзалізниці – команда професіоналів, яку об’єднує спільне завдання реалізувати стратегію розвитку компанії, — Шевкі Аджунер

 

В Укрзалізниці сформовано ефективну команду топ-менеджерів та висококласних професіоналів, об’єднаних спільним завданням – реалізувати стратегію розвитку найбільшої в країні державної компанії. Про це повідомив голова наглядової ради Укрзалізниці Шевкі Аджунер, коментуючи призначення урядом нових членів правління — Франтішека Буреша, Марчіна Целеєвського, Сергія Кушніра та Івана Юрика.

Лілія Гриневич: Ми підготували реформу оплати праці освітян - найбільше переваг отримають вихователі, молоді вчителі та майстри

 

Чинна система оплати праці педагогів - вихователів, учителів, майстрів, викладачів - породжує величезну нерівність. Це потрібно змінити, тому Міністерство освіти і науки підготувало реформу оплати праці. Про це розповіла Міністр освіти і науки Лілія Гриневич.

Міністерство економічного розвитку і торгівлі України проводить відбір проектів, які стануть частиною програми Global Best Practice Programme (www.expo2020dubai.com/en/programmes/best-practice-programme).

До участі у програмі запрошуються уряди, корпорації, міжнародні організації, неурядові організації, представники академічних кіл та громадянського суспільства.

Місія Global Best Practice Programme – сприяти широкому поширенню інформації про проекти, які досягли відчутних результатів у вирішенні найбільших світових викликів, досягнень цілей сталого розвитку ООН, а також проекти, які можуть бути легко застосовані та реалізовані у різних частинах світу.

Зброя, яку ми отримаємо в найближчий час, значно підвищить бойові можливості Збройних Сил України, – Міністр оборони

 

Зброя, яку ми отримаємо в найближчий час, значно підвищить бойові можливості Збройних Сил України. На цьому сьогодні, 13 червня, наголосив Міністр оборони України Степан Полторак після успішних випробувань ракетного комплексу «Вільха» на Одещині.

Гроза й сильний вітер. На Полтавщині оголосили штормове попередження

 

Несприятливі погодні умови зберігатимуться до кінця дня.

ЗНО-2019: визначено порогові бали “склав/не склав” з математики, фізики, української мови та літератури

 

Експертна комісія при Українському центрі оцінювання якості освіти визначила порогові бали “склав/не склав” для трьох тестів ЗНО - з математики, фізики, української мови та літератури. Відповідні рішення були прийняті сьогодні, 13 червня 2019 року, під час засідання в МОН.

В обласному центрі розпочали тренінг з питання формування стратегічної екологічної оцінки для стратегії регіонального розвитку області

 

У Полтаві розпочався тренінг у межах українсько-канадського проекту «Партнерство для розвитку міст» (ПРОМІС) для представників регіону з питання формування стратегічної екологічної оцінки для стратегії регіонального розвитку області. Упродовж двох днів учасники вивчатимуть законодавчі засади СЕО (стратегічна екологічна оцінка).

Уряд схвалив утворення Державної служби України з етнополітики та свободи совісті

 

Уряд схвалив проект постанови «Про утворення Державної служби України з етнополітики та свободи совісті». Так, у системі центральних органів виконавчої влади з’являється окремий орган, до компетенції якого віднесено реалізацію державної політики у сфері  міжнаціональних відносин, релігії та захисту прав національних меншин. Його діяльність спрямовуватиметься та координуватиметься  Кабінетом Міністрів України через Міністра культури.

Представниці українського Уряду та Парламенту презентували платформу «Безпека. Жінки. Мир»

 

Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе, Міністр у справах ветеранів України Ірина Фріз, Перший Віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко та заступник Голови Комітету Верховної Ради України з питань європейської інтеграції Марія Іонова презентували засновану ними платформу «Безпека. Жінки. Мир».

Держприкордонслужба: Якщо у вас виникли труднощі на кордоні – довірте їх службі «Довіра»

 

Нерідко під час планування подорожей і навіть під час самих подорожей виникають деякі труднощі перетину кордону. Державна прикордонна служба прийде вам на допомогу. Для цього у прикордонному відомстві працює служба «Довіра».

840 млн грн «теплих кредитів» із прогнозованих 1,1 млрд грн вже видано сім’ям у цьому році

 

Фактично за три місяці, із березня до початку червня ц. р., українські родини вже встигли залучити майже 840 млн грн «теплих кредитів» із прогнозованих 1,1 млрд грн у 2019 році.

Із початку року полтавські фахівці підготували понад 1,3 тисячі висновків державної експертизи землевпорядної документації

 

Станом на 1 червня 2019 року підготовлено 1308 висновків державної експертизи землевпорядної документації. Усі вони – обов’язкової форми.

Уряд виділив гроші на придбання близько 500 квартир для учасників бойових дій, переселенців і майданівців, – Володимир Гройсман

 

Кабінет Міністрів України схвалив рішення про перерозподіл коштів і забезпечення придбання близько 500 квартир для учасників АТО та ООС, переселенців і майданівців, а також для родин загиблих воїнів. Більшість із майбутніх власників помешкань чекали на житло десятки років.

За інформацією ГУ ДФС, на Полтавщині з початку року офіційно оформлено 330 працівників

 

Як повідомила заступник начальника Головного управління ДФС у Полтавській області Жанна Кузнецова, впродовж cічня-травня 2019 року порушення податкового законодавства та законодавства про працю під час виплати заробітної плати та інших доходів громадянам були  виявлені по 19 суб'єктах господарювання.

Глава Уряду про дорожнє господарство країни: Важливо, аби стратегія відновлення для державних і місцевих шляхів була єдиною

 

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман ініціює формування стратегій розвитку місцевих доріг – у районних центрах – відповідно до цілей та завдань загальнодержавної стратегії розвитку дорожнього господарства на 2018-2022 роки. Про це він сказав під час засідання Уряду, однією з тем якої стало підбиття попередніх підсумків поточного сезону дорожніх робіт і минулих сезонів.

Отримання державних послуг он-лайн дозволяє громадянам взагалі не зустрічатись з чиновницькою машиною, – Олександр Саєнко

 

Реформа державного управління та електронне урядування, як одна з головних її частин, дозволяє громадянину взагалі не зустрічатись з чиновниками у процесі отримання державних послуг, - вважає Міністр Кабінету Міністрів України Олександр Саєнко.

На Полтавщині  оголосили  найвищий рівень пожежонебезпеки

 

Рятувальники попереджають полтавців про пожежну небезпеку в найближчі дні.

«Присяжні беруть участь у здійсненні правосуддя», - Олег Тимченко

 

Правосуддя в Україні здійснюється професійними суддями, а у визначених законом випадках ще й за участю присяжних – громадян України, які виявили бажання стати народними засідателями, відповідають відповідним критеріям і були затверджені у встановлений законом спосіб.

Отримання державних послуг онлайн дозволяє громадянам взагалі не зустрічатись із чиновницькою машиною, – Олександр Саєнко

 

Реформа державного управління та електронне урядування, як одна з головних її частин, дозволяє громадянину взагалі не зустрічатись із чиновниками у процесі отримання державних послуг, - вважає Міністр Кабінету Міністрів України Олександр Саєнко.

Консультує Міністр юстиції України: як виїхати з дитиною за кордон

 

Шановний Павле Дмитровичу, вітаю! Розпочались літні канікули і ми з дитиною хочемо поїхати за кордон на відпочинок, однак  колишній чоловік відмовляється надати нотаріальну згоду, хоча ми давно розлучені і донька за рішенням суду проживає зі мною. Підкажіть, будь ласка, як мені бути?

Світлана Попова

Донеччани й луганці вивчають досвід Полтавщини у сфері міжмуніципального співробітництва

 

Три дні в області перебуватимуть 24 представники органів місцевого самоврядування Луганщини та Донеччини. Вивчатимуть досвід впровадження реформи децентралізації на Полтавщині. Особливу увагу звертають на досвід міжмуніципального співробітництва громад області. Упродовж трьох днів гості побувають у Полтаві, Щербанівській ОТГ, громадах Новосанжарського і Решетилівського районів.

З 1 липня дозволяється проектувати ліфти з громадських будинків до підземних паркінгів під ними

В дію вступають зміни у державні будівельні норми (ДБН) щодо проектування автостоянок і гаражів.

На полтавській ділянці траси Київ-Харків почали вкладати асфальт

 

Директор департаменту будівництва, містобудування і архітектури та ЖГГ Полтавської ОДА Тимофій Голбан перевірив хід відновлення дороги М-03 Київ-Харків у межах Полтави. Бригада ремонтників зараз працює на ділянці від вулиці Європейська до виїзду з міста в бік Києва.

На Полтавщині стартував новий пілотний проект

 

Полтавська область стала учасницю проекту «Пілот з оцінки ситуації у будинках дитини та розробки рекомендацій щодо їх реформування». Для участі в ньому обрали  Кременчуцький обласний спеціалізований будинок дитини.

Майже 3 мільйони громадян України скористалися безвізом з ЄС протягом двох років

 

Два роки тому, з 11 червня 2017 року, офіційно вступив у силу безвізовий режим між Україною та Європейським Союзом. Із початку дії безвізового режиму українці здійснили 42,6 млн поїздок до країн ЄС.

Стартує тиждень благодійної здачі крові #яДонор

 

До Всесвітнього дня донора крові, який відзначають 14 червня, в Україні розпочався тиждень благодійної здачі крові #яДонор. 

Полтавщина – лідер з надання послуги «соціальне таксі»

 

В області проживає 422 тис. пенсіонерів (в тому числі майже 4 тис. осіб з інвалідністю на візках).

Дитячі табори Полтавщини. Куди відправити дитину на відпочинок

 

Настав час літніх канікул.