Як захистити свої права та як діяти у разі їх порушення, розповіли фахівці й клієнти системи безоплатної правової допомоги

 

У межах Всеукраїнського тижня права відбулася прес-конференція «Захист прав людини у системі безоплатної правової допомоги». Ініціювали її проведення представники Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Полтавській області. До заходу долучилися й фахівці місцевих центрів із надання безоплатної вторинної допомоги, бюро правової допомоги, адвокати й клієнти системи БПД.

Хід аудиту сільськогосподарських земель у трьох районах області обговорили на засіданні оперативного штабу захисту представників аграрного бізнесу від рейдерів

 

На черговому засіданні оперативного штабу захисту представників аграрного бізнесу від рейдерів, який створений при Полтавській облдержадміністрації, обговорили хід аудиту сільськогосподарських земель у Чутівському, Кременчуцькому й Миргородському районах. Провів засідання заступник голови облдержадміністрації Роман Товстий.

На Полтавщину завітали представники Посольства Держави Ізраїль

 

Перший заступник голови облдержадміністрації Андрій Пісоцький зустрівся із делегацією  Посольства Держави Ізраїль: другим секретарем Посольства,головою представництві «Натів» у м. Харків Марком Гольдманом та директором Ізраїльського культурного центру у Харкові Юнною Гольдман.

Сильні снігопади в Полтавській області очікують 12 грудня

 

12 грудня очікують погіршення погодних умов у сімох областях України. 

Глава Уряду: Завдання на 2019 рік – фінансова стабільність, промисловий розвиток, інвестиції в людський капітал

 

Підтримка фінансової стабільності, активний промисловий розвиток, передусім в сегменті інновацій і створення національного продукту, а також інвестиції в людський капітал за рахунок зростання економіки – ключові завдання Уряду на 2019 рік. Про це сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час форуму «Нова індустріалізація: спільні дії Уряду та бізнесу». Захід проводиться вже вдруге і є додатковою платформою ефективного діалогу між підприємцями і представниками влади. Цього року участь у форумі взяли урядовці, парламентарі, дипломати, представники промислових асоціацій та підприємств – членів Торгово-промислової палати.

14 грудня – День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

 

На сьогодні в області проживає 10450 учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, із них 3605 встановлено інвалідність, пов’язану  з Чорнобильською катастрофою.

У Полтаві перевіряють техстан автобусів, які претендують на міжміські та приміські маршрути

 

Сьогодні, 11 грудня, з 9-ї до 11-ї години біля Полтавської облради комісія перевіряє технічний стан транспортних засобів, які пропонуються для використання на маршрутах.

Президент підписав Закон про припинення дії договору про дружбу з Росією

 

Президент Петро Порошенко підписав Закон України «Про припинення дії Договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною та Російською Федерацією».

В обласному центрі обговорили шляхи протидії маркетинговим технологіям тютюнової індустрії

 

У Полтаві відбулася прес-конференція, під час якої презентували результати моніторингу реклами тютюну біля шкіл «Маленькі цілі тютюнових гігантів» й обговорили антитютюнові законопроекти №4030а та №2820. Захід відбувся у межах співпраці ГО «Центр громадянського представництва «Життя» й Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації.

Прийомні сім’ї та дитячі будинки сімейного типу отримають соціальну допомогу вчасно

 

У Полтавській області забезпечена підготовча робота для проведення виплати державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім’ях за принципом “гроші ходять за дитиною” за грудень 2018 року.

В області проведено виплати державних соціальних гарантій за груднь 2018 року

 

В області проведена виплата державної допомоги сім’ям з дітьми, державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям, особам, які не мають права на пенсію, особам з інвалідністю, дітям з інвалідністю, тимчасової допомоги дітям, тимчасової державної соціальної допомоги непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але набула права на пенсійну виплату, допомоги по догляду за інвалідом І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу, компенсаційної виплати непрацюючій працездатній особі, яка доглядає за особою з інвалідністю, а також за особою, яка досягла 80-річного віку   за грудень 2018 року.

На Полтавщині з початку року  офіційно оформлено близько 900 працівників

 

Як повідомила заступник начальника Головного управління ДФС у Полтавській області Жанна Кузнецова, впродовж січня-листопада 2018 року порушення податкового та іншого законодавства під час виплати заробітної плати та інших доходів громадянам були  виявлені по 46 суб'єктах господарювання.

Валерій Головко: «Влада підтримує людей, які свого часу прийшли на захист здоров’я всієї української нації»

 

Голова Полтавської облдержадміністрації Валерій Головко зустрівся з активом громадських чорнобильських організацій. 

На Полтавщині випаде до 20 см снігу: рятувальники попереджають про погіршення погоди

 

З 11 грудня в Україну прийде активний циклон із півдня, який спричинить ускладнення погоди на більшій частині території, крім західних областей.

Полтавців запрошують до участі в конкурсі "Всеукраїнський юнацький водний приз 2019"

 

Департамент екології та природних ресурсів Полтавської облдержадміністрації (далі – Департамент) повідомляє про початок прийому робіт на конкурс «Всеукраїнський юнацький водний приз 2019» (ВЮВП) – національний етап Міжнародного конкурсу «Stockholm Junior Water Prize».

Полтавська область повністю забезпечена вакцинами проти кору 

 

Якісні і ефективні вакцини, що захищають від кору, паротиту і краснухи, наявні в усіх кабінетах щеплень області. Загалом станом на 1 листопада в області було 21 892 дози вакцини КПК. Це складає 116% від річної потреби області. Тобто наявної кількості вистачає для планової та посиленої імунізації мешканців у найближчі декілька місяці.

На Полтавщині продовжується будівництво амбулаторій. Роботи почалися ще у трьох селах

 

У ході реалізації реформи сільської медицини, ініційованої Президентом Петром Порошенком, на Полтавщині побудують 27 амбулаторій. По 18 вже йдуть роботи. Будівництво чотирьох планують закінчити до Нового Року.

Сьогодні, 10 грудня, у Полтавській області очікується погіршення погодних умов: туман, паморозь, ожеледиця.

Уряд буде активно розвивати ініціативи з підтримки материнства й дитинства, – Володимир Гройсман

 

Кабінет Міністрів України планує активно розвивати ініціативи з підтримки народжуваності та материнства в Україні. Про це сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, коментуючи хід виконання урядової ініціативи надання «пакунку маляти» новонародженим українцям.

Глава Уряду пропонує вирішити питання нерівності оплати праці жінок і чоловіків в Україні

 

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман пропонує на рівні центральної влади обговорити і вирішити питання нерівності оплати праці жінок і чоловіків, яке має місце в Україні. Про це він сказав під час участі в роботі Українського жіночого конгресу.

Полтавці відзначили 150-річчя створення товариства «Просвіта» у Львові

 

У Львові відбулися урочистості з нагоди 150-річчя створення товариства «Просвіта». Захід організували в театрі опери та балету імені Соломії Крушельницької.

У Полтаві стартував Міжнародний турнір із волейболу серед ветеранів

 

У спорткомплексі Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка відбулося урочисте відкриття XVIII Міжнародного турніру з волейболу серед ветеранів, присвяченого пам’яті гравця команди міста Полтави Ігоря Лисенка.

У грудні жителі Полтавщини отримають перераховані розміри соціальних виплат

 

Відповідно до статті 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2018 рік» із 1 грудня 2018 року підвищено розміри прожиткового мінімуму для основних соціальних і демографічних груп населення.

Збільшення представництва жінок в органах місцевого самоврядування має стати трендом, – Геннадій Зубко

 

Не може бути успішним чоловік, який не розуміє ґендерну рівність. Не може бути успішною країна, яка не впроваджує ґендерних принципів у всіх сферах життя. І сьогодні з нагоди дня місцевого самоврядування, ми говоримо про ґендерні тренди найуспішнішої реформи – децентралізації. Про жінок, які взяли на себе повноваження і відповідальність не тільки за майбутнє своєї родини, а цілої громади. Про це на Другому Українському Жіночому конгресі наголосив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.

Глава Уряду про ситуацію з тарифами на місцях: Газ коштує 8,55 за кубометр, все інше – шахрайство постачальників

 

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман звертається до Міністерства енергетики та вугільної промисловості, а також до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг з вимогою провести перевірки постачальників енергоресурсів на місцях і виправити ситуацію із встановленням тарифів, вищих за прогнозовані. Про це Глава Уряду сказав під час «Години запитань до Уряду» у Верховній Раді.

На громадських слуханнях обговорили Перспективний план розвитку Семенівської ОТГ на 2019-2021 роки

 

Виконавчим комітетом Семенівської селищної ради 5 грудня 2018 року в залі засідань ради організовані громадські слухання з питання «Перспективний план розвитку Семенівської селищної ради (ОТГ) на 2019-2021 роки».

У Полтаві презентували посібник про управління твердими побутовими відходами

 

На базі кафедри «Прикладної екології та природокористування» Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка презентували навчально-практичний посібник «Управління твердими побутовими відходами в умовах реформування місцевого самоврядування та розвитку міжмуніципального співробітництва».

Андрій Пісоцький: «Доступність та якість послуг  одне з основних завдань реформи децентралізації»

 

Відбулася інформаційна сесія щодо участі у Програмі «U-LEAD з Європою» у частині створення центрів надання адміністративних послуг. Учасники засідання ознайомили представників органів місцевого самоврядування з Програмою «U-LEAD з Європою», результатами її початкової фази, станом виконання фази провадження Програми та умовами участі у Програмі.

У Полтаві презентували стратегію розвитку туризму на 10 років

 

Стратегію розвитку туризму та курортів Полтавщини  на період до 2029 року презентували в обласному центрі.

У Семенівському районі створено перший в Україні медовий кластер «Меди Межиріччя»

 

Упродовж останніх років Семенівський район має позитивну динаміку соціально-економічного розвитку. Про це, зокрема, говорили на засіданні Ради регіонального розвитку, що відбулося в Семенівській райдержадміністрації.