Органи соціального захисту населення у період карантину своєчасно виплатили державні соціальні допомоги

 

На обліку в органах соціального захисту населення області перебуває 100 тисяч одержувачів державних соціальних допомог. У зв’язку з необхідністю забезпечення процесу призначення та виплати державних соціальних допомог всі працівники органів соціального захисту населення працюють у посиленому режимі. На сьогоднішній день своєчасно розпочата виплата державних соціальних допомог за квітень 2020 року.

Що варто знати одержувачам житлових субсидій

 

Постановою Кабінету Міністрів України №247 «Про особливості надання житлових субсидій» внесено суттєві зміни щодо застосування деяких норм при наданні житлових субсидій населенню.

Телефони гарячих ліній для літніх і одиноких людей для консультування з питань карантину

 

З питань стосовно карантину, допомоги літнім людям під час карантину, алгоритму виявлення та лікування коронавірусної інфекціїї COVID-19 звертайтеся на телефони гарячих ліній у відповідному регіоні. Відповідні контакти оприлюднили на Урядовому порталі. Полтавці можуть звертатися за такими телефонами: 0 800 502 230, 0 800 500 620.

Соціальні працівники Полтавщини розпочали доставку продуктових наборів

 

Одним із напрямів діяльності органів системи соціального захисту населення залишається  обслуговування на дому  одиноких громадян похилого віку та осіб з інвалідністю. Соціальними робітниками територіальних центрів  на дому охоплено майже 18 тис. зазначеної категорії  громадян.

Полтавщина отримає від підприємців понад 40 тисяч продуктових наборів для пенсіонерів

 

44 тисячі продуктових наборів передасть національна мережа продуктових магазинів АТБ Полтавській області.

В області 60 тисяч пенсіонерів, яким виповнилося 80 років, одержать щомісячну компенсаційну виплату до пенсії в розмірі до 500 гривень

 

На засіданні Кабінету Міністрів України 1 квітня 2020 року ухвалено постанову «Питання підвищення пенсійних виплат та надання соціальної підтримки окремим категоріям населення у 2020 році».

Усі пологові будинки області 100% забезпечені „пакунками малюка ”

З вересня 2018 року в Україні реалізується пілотний проект «Пакунок малюка», який є адресною безповоротною соціальною допомогою, що надається у натуральній формі додатково до грошової допомоги на народження дитини. Мета проекту - знизити фінансове навантаження на родину новонародженого, забезпечити належний догляд за дитиною.

Володимир Зеленський підписав закон про забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв’язку з поширенням коронавірусу 

 

Президент України Володимир Зеленський підписав Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)» № 540-IX, який парламент ухвалив 30 березня 2020 року.

Кернел надає підтримку соціальним установам області

 

Компанія Кернел передала 35 тис. шт. гумових рукавичок для індивідуального захисту персоналу будинків-інтернатів та геріатричного пансіонату у Полтавській області.  

До уваги внутрішньо переміщених осіб

 

30 березня 2020 Верховною Радою України прийнято Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-2019)».

Виплата разової грошової допомоги до 5 травня у 2020 році

 

1. Хто має право на отримання разової грошової допомоги до 5 травня?

Надання разової грошової допомоги до 5 Травня передбачено Законами України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» та «Про жертви нацистських переслідувань». Отже, виплату зазначеної допомоги отримають особи, які набули статуси, відповідно до вказаних Законів, до 5 травня року, в якому здійснюється виплата допомоги.

У закладах соціальної сфери Полтавщини посилюють карантинні заходи

 

В установах і закладах соціальної сфери Полтавської області встановлено карантин. Вжиті заходи щодо посилення в них профілактичного та протиепідемічного режиму.

Виплата пільг на оплату житлово-комунальних послуг у квітні 2020 року

 

Департаментом соціального захисту населення облдержадміністрації та управліннями соціального захисту населення проведена робота щодо своєчасного нарахування пільг на оплату житлово-комунальних послуг 69,4 тис. пільговиків.

Виплачено грошову допомогу внутрішньо переміщеним особам

 

За даними Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб в області станом на 27.03.2020 року перебуває на обліку 22518 осіб (16292 сім’ї), у тому числі: 7,4 тис. - працездатних осіб, 3,7 тис. – дітей, 1,3 тис. – осіб з інвалідністю, 9,0 тис. – пенсіонерів.

Куди звертатися по допомогу жертвам домашнього насильства

 

На Полтавщині працють гарячі телефонні лінії.

 

Виплату державних соціальних допомог у квітні поточного року буде проведено вчасно

 

На обліку в органах соціального захисту населення області перебуває 100 тисяч одержувачів державних соціальних допомог. Це найбільш вразлива категорія населення, зокрема, малозабезпечені сім’ї, особи з інвалідністю, сім’ї з дітьми, одинокі матері.

В онлайн  режимі  провели  засідання Регіональної комісії

 

У зв’язку з установленням  на усій території України карантинних заходів,  26.03.2020 року  було проведено чергове засідання  регіональної комісії з  визначення статусу осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи  та інших категорій громадян в онлайн режимі, з використанням мультимедійних засобів зв’язку.

Порядок виплати житлових субсидій у квітні поточного року

 

В області житлові субсидії одержують 168,7 тис. сімей.

В умовах карантину органам соціального захисту населення вдалось не допустити  зменшення надання соціальних послуг

 

В області 17 тисяч 485 самотніх громадян похилого віку, осіб з інвалідністю охоплених соціальним обслуговуванням на дому через мережу територіальних центрів та центрів надання соціальних послуг системи соціального захисту.

Виплату державних соціальних допомог у квітні поточного року буде проведено вчасно

 

На обліку в органах соціального захисту населення області перебуває 100 тис. одержувачів державних соціальних допомог. Це найбільш вразлива категорія населення, зокрема, малозабезпечені сім’ї, особи з інвалідністю, сім’ї з дітьми, одинокі матері.

За несвоєчасну сплату за житлово-комунальні послуги не будуть нараховувати пені та штрафи

 

Українцям не будуть нараховувати пеню та штрафи за невчасну сплату за житлово-комунальні послуги.

На період карантину виплата усіх державних соціальних гарантій здійснюється за графіком

 

Департаментом соціального захисту населення облдержадміністрації спільно з рай(міськ)управліннями соціального захисту населення та Центром по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат у Полтавській області вживаються всі необхідні заходи для забезпечення виплати соціальних допомог, компенсацій, субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій формі на період карантину в плановому режимі.

Полтавська ОДА розглядає можливість організувати доставку продуктів харчування і ліків для людей похилого віку у найвіддаленіші райони області

 

За потреби Полтавська обласна державна адміністрація зможеме організувати доставку продуктів харчування, ліків, речей першої необхідності у найвіддаленіші райони регіону.

Сервісні центри МВС на період карантину переходять в онлайн режим

 

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року № 211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19», запроваджено карантин на всій території України.

Із питань соціального захисту в період карантину діє «гаряча» лінія 0 800 500 620, щодо коронавірусу – 0 800 505 032

 

У період карантину в області працюють «гарячі» телефонні лінії, звернувшись на які громадяни можуть отримати консультації щодо коронавірусу й вирішення соціальних питань.

Чи призупиняється надання субсидії та пільг у разі наявності заборгованості з оплати за спожиті житлово-комунальні послуги?

 

Рівень оплати за житлово-комунальні послуги і наявність або відсутність заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг не впливає на право отримання житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг протягом терміну їх отримання.

«Учасники АТО/ООС із Полтавщини мають їздити в транспорті безкоштовно, а не отримувати компенсацію за квиток» – Дмитро Лунін

 

У Полтавській облдержадміністрації відбулося перше засідання робочої групи з питань соціальної підтримки та реабілітації учасників АТО/ООС і членів їхніх сімей. Очолив її перший заступник голови ОДА Дмитро Лунін, до складу також увійшли заступник голови Катерина Рижеченко, керівники профільних департаментів облдержадміністрації та члени громадських організацій, що опікуються проблемами ветеранів АТО/ООС.

Катерина Рижеченко відвідала будинок сімейного типу в Пирятинському районі

 

 

Заступник голови облдержадміністрації Катерина Рижеченко з робочою поїздкою перебувала у Пирятинському районі.

Виплата державних соціальних допомог в березні 2020 року

 

В області своєчасно забезпечено нарахування державних соціальних допомог різним категоріям населення.

В області своєчасно розпочали виплату пільг на оплату житлово-комунальних послуг та житлових субсидій у грошовій готівковій формі за лютий 2020 року

 

Органи соціального захисту населення обласного та місцевого рівнів вжили всіх необхідних заходів, спрямованих на своєчасне призначення та нарахування пільг на оплату житлово-комунальних послуг та житлових субсидій у грошовій формі. 2 березня 2020 року в область надійшли кошти для проведення виплати пільг і субсидій на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій готівковій формі за лютий 2020 року.

В області забезпечено виплату щоквартальної грошової допомоги членам сімей осіб, які перебувають у полоні або зникли безвісти в районі проведення АТО/ООС

 

Відповідно до обласної Комплексної програми соціального захисту і соціального забезпечення населення з 2020 року запроваджено новий напрямок, яким передбачено надання щоквартальної грошової допомоги членам сімей осіб, які перебувають у полоні або зникли безвісти в районі проведення АТО/ООС.

Юлія Соколовська представила стратегію зростання пенсій

 

Міністр соціальної політики України Юлія Соколовська представила стратегію зростання пенсій.

Цьогоріч на матеріальну допомогу з обласного бюджету виділено більше 12 мільйонів гривень

 

У Полтавській облдержадміністрації відбулося засідання обласної комісії з питань надання  матеріальної допомоги населенню з обласного бюджету. Його провела заступник голови облдержадміністрації Катерина Рижеченко.

На Полтавщині разову грошову допомогу до 5 травня отримають близько 46 тисяч осіб

 

Постановою Кабінету Міністрів України від 19 лютого 2020 року № 112 «Деякі питання  виплати у 2020 році разової грошової  допомоги, передбаченої Законами України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» та «Про жертви нацистських переслідувань» затверджені розміри разової грошової допомоги до 5 травня на 2020 рік.

Відбулось засідання  регіональної комісії з визначення статусу

 

25 лютого 2020 року проведено засідання регіональної комісії з визначення статусу осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Катерина Рижеченко привітала зі сторічним ювілеєм жительку Лубен

 

20 лютого відзначила 100-річний ювілей Ганна Клиша, учасник бойових дій, ветеран праці Полтавської дирекції залізничних перевезень. За дорученням голови Полтавської облдержадміністрації Олега Синєгубова привітати з днем народження довгожительку до Лубен приїхала заступник голови ОДА Катерина Рижеченко.

Волиняни привезли евакуйованим у Нові Санжари настільні ігри та спортивний інвентар

 

«Вірус руйнує тіло, байдужість руйнує душу»! Так назвав свій флеш-моб підприємець із Луцька, щоб зібрати допомогу для евакуйованих українців із Уханя.

Розпочато реєстрацію на курси, де можна здобути професію програміста

 

Міністерство соціальної політики разом з Громадською організацією «Прометеус» та Асоціацією «Інформаційні технології України» (далі –Асоціація) підписали Меморандум про співпрацю та презентують соціальний проект «Ти можеш усе! Можливості безмежні».

Олег Синєгубов запропонував збільшити фінансування придбання житла учасникам АТО до 5,5 мільйона гривень

 

Голова Полтавської обласної державної адміністрації Олег Синєгубов разом зі своїми заступниками зустрівся з активом Координаційної ради громадських організацій учасників АТО. На зустріч зібралися учасники АТО/ООС з усієї області, матері та дружини загиблих бійців, військові, депутати обласної ради.

Олег Коваль: «Усі дитячі будинки країни стануть медичними закладами»

 

В Україні 38 дитячих будинків, що належать до сфери управління МОЗ, стануть на 100% медичними чи реабілітаційними. Про це повідомив заступник Міністра соціальної політики Олег Коваль на селекторній нараді з питань влаштування дітей у сімейні форми виховання. У нараді взяли учать заступник голови Полтавської ОДА Катерина Рижеченко, працівники Департаменту соціального захисту населення, Департаменту охорони здоров’я та служби у справах дітей облдержадміністрації.