Держава надасть підтримку людям та бізнесу в разі посилених карантинних обмежень

 

Верховна Рада схвалила законопроекти, розроблені Урядом за ініціативою Президента України. 

Під час карантину не зупиняється виплата пенсій особам з інвалідністю, які очікують  переогляду МСЕК

 

Особам з інвалідністю, які через карантинні обмеження пропустили строк повторного огляду медико-соціальною експертною комісією, виплата пенсій не зупиняється, а продовжується в розмірі, визначеному з урахуванням групи інвалідності, яка була встановлена раніше.

Відбулося засідання Ради з питань соціального захисту бездомних осіб

 

Заступник голови облдержадміністрації Катерина Рижеченко 4 грудня 2020 року в онлайн-режимі провела засідання Ради з питань соціального захисту бездомних осіб. На зібранні обговорили питання «Про вжиття вичерпних заходів в осінньо-зимовий період 2020-2021 років щодо соціального захисту бездомних осіб».

3 грудня – Міжнародний день осіб з інвалідністю

 

Щороку, 3 грудня, відповідно до резолюції Генеральної Асамблеї Організації Об’єднаних  Націй,  в Україні відзначається Міжнародний день осіб з інвалідністю. Мета, заради якої цей день був проголошений, –  дотримання прав людини через створення умов для повноцінної участі  осіб з інвалідністю в житті суспільства.

У грудні одержувачі отримають підвищені розміри соціальних виплат

 

Політика держави направлена на підвищення соціальних стандартів та гарантій  своїм громадянам. 

З 1 грудня 2020 року відповідно до статті 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік»  підвищено розміри прожиткового мінімуму для основних соціальних і демографічних груп населення, як раніше і було заплановано.

Верховною Радою прийнято Закон України щодо посилення соціального захисту осіб з числа дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, які мають інвалідність

 

З метою поліпшення соціального захисту осіб з числа дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, які мають інвалідність, Верховною Радою України 2 грудня 2020 року прийнято Закон України „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту прав осіб з числа дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, які мають інвалідність”.

Олена Зеленська і Мінцифри запускають Дія.Безбар’єрність — розділ із послугами для людей, які найбільше потребують допомоги

 

Команда Мінцифри понад рік працює над тим, щоб зробити Україну найзручнішою державою у світі з доступними для всіх послугами та сервісами.

Понад 4 тисячі іграшок із митниці передадуть дітям соціально незахищених категорій області

 

На онлайн-засіданні комісії для забезпечення передачі товарів, поміщених у режим відмови на користь держави, що зберігалися на складі Одеської митниці Державної митної служби, затвердили розподіл цих товарів по області.

Михайло Федоров: Підприємці можуть отримати допомогу від держави в розмірі 8 тис. грн у Дії

 

Мінцифри продовжує працювати над створенням найзручніших умов для бізнесу в Україні. Сервіс можна буде отримати за 5 хвилин у застосунку Дія чи на порталі.

Уряд відновив виплату соціальної допомоги на дітей фізичним особам – підприємцям

 

З метою посилення соціального захисту сімей з дітьми в період карантину 25 листопада поточного року Урядом прийнято рішення про відновлення дії постанови Кабінету Міністрів України №329 від 22.04.2020 «Деякі питання соціальної підтримки сімей з дітьми» щодо виплати соціальної допомоги на дітей фізичним особам-підприємцям на період з 1 листопада по 31 грудня 2020 року.

Ефективно протидіяти домашньому насильству та зупинити «біг поколінь по колу» – наше першочергове завдання, – Марина Лазебна

 

26 листопада 2020 року Міністр соціальної політики Марина Лазебна провела пресбрифінг «Протидія та запобігання домашньому насильству в Україні: реалії та виклики сьогодення» у межах Всеукраїнської інформаційної кампанії «16 днів проти насильства».

Продовжено термін проведення заміни посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи

 

На засіданні Уряду 25 листопада 2020 року схвалено внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 11.07.2018 № 551 «Деякі питання видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та іншим категоріям громадян».

Про перерахунок пенсій з 1 грудня

 

Законом України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» передбачено, що з 1 грудня 2020 року прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність, зросте з 1712 грн до 1769 грн.

Уряд відновив забезпечення дитини при народженні одноразовою натуральною допомогою «пакунок малюка»

 

Уряд схвалив постанову «Деякі питання надання при народженні дитини одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка», якою, зокрема, затвердив порядок забезпечення дитини при народженні одноразовою натуральною допомогою «пакунок малюка» за рахунок коштів державного бюджету.

Полтавську ОДА підсвітили помаранчевим кольором

 

Полтавщина приєдналася до міжнародної акції «16 днів проти насильства», яка щорічно триває з 25 листопада по 10 грудня.

Олена Зеленська відкрила виставку, присвячену проблемі домашнього насильства

 

У день старту всесвітньої акції «16 днів проти насильства», 25 листопада перша леді Олена Зеленська взяла участь у відкритті тематичної виставки «Річ у тім…», присвяченої проблемі домашнього насильства.

Обласна акція «16 днів проти гендерно зумовленого насильства»

 

Щорічно в Україні, з 25 листопада до 10 грудня включно, проводиться Міжнародна кампанія «16 днів проти насильства», яку ініціював Перший всесвітній інститут жіночого лідерства у 1991 році. Дати початку та завершення Кампанії вибрані не випадково. Вони створюють символічний ланцюжок, поєднуючи заходи проти насильства стосовно жінок та дії щодо захисту прав людини, підкреслюючи, що будь-які прояви насильства над людиною, незалежно від її статі, є порушенням прав людини.

Урядом затверджено розподіл субвенції на виплату компенсації для придбання житла окремим пільговим категоріям громадян

 

Грошова компенсація за належні для отримання жилі приміщення ветеранам війни призначається та виплачується в порядку, регламентованому відповідними постановами Кабінету Міністрів України.

Постраждалі від домашнього насильства можуть звернутися у кризовий центр для жінок із дітьми «Місто Добра»

 

Із метою сприяння у наданні послуг особам, які постраждали від домашнього насильства, зокрема в частині забезпечення місцем тимчасового, безпечного, цілодобового перебування, організації допомоги особам, які опинились у складних життєвих обставинах та не мають місця проживання, у яких відсутні документи, що посвідчують особу, як наслідок виникають проблеми з працевлаштуванням та пошуком житла, а також для збереження родинних зв’язків між мамою та дитиною організовано роботу Кризового центру для жінок із дітьми «Місто Добра».

Мінсоцполітики: Громадяни похилого віку та особи з інвалідністю мають отримувати допомогу оперативно та у повному обсязі

 

а засіданні Уряду прийнято постанову Кабінету Міністрів України якою унормовано оперативний розгляд звернень громадян, які потребують допомоги, через “гарячі” телефонні лінії.

Триває реформування системи соціального захисту населення

 

На апаратній нараді 17 листопада директор Департаменту соціального захисту населення ОДА Людмила Корнієнко поінформувала про реформування системи соціального захисту як складової реформи децентралізації.

На Полтавщині продовжує функціонувати інформаційна платформа «Допомога поруч»

 

В межах забезпечення виконання постанови Кабінету Міністрів України №287 від 08.04.2020 «Про розвиток соціальних сервісів для деяких соціальних груп населення» продовжує функціонувати інформаційна платформа «Допомога поруч», що розміщена за посиланням: http://dopomoga.msp.gov.ua.

Полтавщина – одна з областей, де створено найбільше патронатних сімей

 

Про це на Всеукраїнській селекторній нараді під головуванням Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля з питань формування та реалізації державної політики у сфері прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, на сімейне виховання повідомила Міністр соціальної політики України Марна Лазебна.

До уваги малозабезпечених сімей та сімей з дітьми!

 

28 жовтня 2020 року Урядом прийнято постанову №1035, якою врегульовано питання щодо залишення в родинах коштів державної соціальної допомоги, отриманих малозабезпеченими сім’ями та одинокими матерями під час дії карантину.

В області розпочинається виплата житлових субсидій на опалювальний період

 

В жовтні розпочався опалювальний період. Житлова субсидія на оплату комунальних послуг з постачання теплової енергії, постачання та розподілу природного газу, постачання та розподілу електричної енергії для всіх видів опалення (централізованого, автономного та індивідуального) в опалювальний сезон розраховується з 16 жовтня.

Людмила Корнієнко: «Виплата компенсації на житло пільговим категоріям громадян – пріоритетний напрямок роботи органів соціального захисту»

 

З 2015 року органами соціального захисту Полтавщини забезпечується реалізація державних програм, в рамках яких проводиться виплата грошової компенсації для придбання житла ветеранам війни. Пільгове право на забезпечення житлом ветеранів війни гарантовано Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

Привітання голови облдержадміністрації Олега Синєгубова до Дня працівника соціальної сфери

 

Шановні працівники соціальної сфери!

 

Вітаю вас із професійним святом – Днем працівника соціальної сфери!

Відбувся круглий стіл з нагоди 20-ї річниці прийняття Резолюції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки, мир, безпека»

 

Заступник голови облдержадміністрації Катерина Рижеченко взяла участь у засіданні круглого столу з нагоди 20-ї річниці прийняття Резолюції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки, мир, безпека». Захід відбувся в режимі онлайн у форматі ZOOM-конференції.

Сім’ям загиблих на Сході України добровольців будуть виплачувати адресну допомогу

 

28 жовтня, уряд ухвалив рішення про виплату адресної допомоги до соціальних виплат (пенсії або допомоги) членам сімей загиблих на Сході України учасників добровольчих формувань.

69 осіб з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування отримали житло

 

За участі заступника голови облдержадміністрації Катерини Рижеченко відбулося засідання комісії з питань розподілу в 2019 році коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на проектні, будівельно-ремонтні роботи, придбання житла та приміщень для розвитку сімейних та інших форм виховання, наближених до сімейних, забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа.

Президент підписав закон щодо відновлення видачі «пакунків малюка»

 

Президент України Володимир Зеленський підписав Закон «Про внесення змін до Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» щодо надання при народженні дитини одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка» № 930-ІХ. Парламент ухвалив його 30 вересня 2020 року.

Виплата компенсації на житло пільговим категоріям громадян – пріоритетний напрямок роботи органів соціального захисту

 

З 2015 року органами соціального захисту Полтавщини забезпечується реалізація державних програм, в межах яких проводиться виплата грошової компенсації для придбання житла ветеранам війни. Пільгове право на забезпечення житлом ветеранів війни гарантовано Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

До уваги отримувачів житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг

 

Нині діють 18 законодавчих актів, які визначають право 56 пільгових категорій громадян на знижку з оплати за житлово-комунальні послуги (100%, 75%, 50%, 25%). При цьому окремим категоріям пільговиків знижка вартості житлово-комунальних послуг нараховується в залежності від отриманих доходів пільговика (членів сім'ї пільговика).

На Полтавщині в будинках-інтернатах проживає понад 2 тисячі підопічних

 

Впродовж багатьох років в області забезпечується стала робота 14 будинків-інтернатів (пансіонату) два з яких – дитячі, чотири – для постійного проживання одиноких осіб похилого віку, осіб з інвалідністю, вісім – психоневрологічних.

На Полтавщині продовжується реалізація проєкту «Модернізація системи соціальної підтримки населення України»

 

У межах реалізації проєкту «Модернізація системи соціальної підтримки населення України» за сприяння Світового банку з метою організації виконання функцій у сфері соціального захисту і захисту прав дітей Сенчанська, Драбинівська, Великосорочинська, Бутенківська, Оболонська, Ланнівська, Михайлівська, Новогалещинська та Новоселівська об'єднані територіальні громади отримали меблі для облаштування робочих місць фахівців відділів соціального захисту в ОТГ.

Уряд спрощує механізми надання послуг ВПО за допомогою мобільного застосунку Дія

 

Питання забезпечення прав внутрішньо переміщених осіб, удосконалення механізмів надання послуг знаходяться на постійному контролі Уряду.

Відбулося засідання комісії щодо надання матеріальної допомоги

 

З метою надання додаткової соціальної підтримки пільговим категоріям населення в області реалізується Комплексна соціальна програма.

Інформація про субсидії від Департаменту соціального захисту населення

 

З початком опалювального періоду вкрай важливим постає питання підтримки населення при оплаті житлово-комунальних послуг, тому Департамент соціального захисту населення ОДА розпочинаємо цикл інформаційно - роз'яснювальних матеріалів щодо питання призначення житлових субсидій.

На Полтавщині протягом року жодну дитину-сироту та позбавлену батьківського піклування не влаштували до  інтернату

 

Міністр соціальної політики України Марина Лазебна разом із заступником голови облдержадміністрації Катериною Рижеченко відвідали дитячий будинок Олександра та  Ірини Рудковських у селі Гожули Полтавського району.

Комунікація та мобілізація в інтересах здоров’я полтавців – в обласному центрі провели тематичний тренінг

 

Що мають спільного й чим різняться система громадського здоров’я і система охорони здоров’я? Як доносити до людей об’єктивну та необхідну для збереження їх здоров’я інформацію? Що таке колективний імунітет? Про це та багато іншого йшлося під час тренігу з комунікацій у сфері громадського здоров’я, що зібрав у Полтаві три десятки слухачів з усіх кінців області – з Хорола й Чутового, Нових Санжар і Семенівки, Карлівки й Машівки.


01.01.1970