У Полтаві  погодили виплату грошової компенсації за житло окремим категоріям громадян

 

Під головуванням заступника голови облдержадміністрації Катерини Рижеченко відбулося засідання комісії з питань розподілу коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на виплату грошової компенсації для отримання жилих приміщень  для деяких категорій осіб, а також членів їхніх сімей.

«У кожному районі має бути патронатна сім’я», – Катерина Рижеченко

 

Заступник голови облдержадміністрації Катерина Рижеченко відвідала патронатну сім’ю Наталії та Юрія Кузуб, яка проживає в селі Андріївка Хорольського району.

Розвиток соціальної послуги патронату над дитиною

 

Законом України від 26.01.2016 року № 936-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення соціального захисту дітей та підтримки сімей з дітьми» запроваджено нову форму тимчасового сімейного виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування – сім'я патронатного вихователя.

Питання придбання житла для дітей-сиріт та розвитку сімейних форм виховання розглянули на всеукраїнській селекторній нараді

 

Відбулася всеукраїнська селекторна нарада з питань розподілу субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на проєктні, будівельно-ремонтні роботи, придбання житла та приміщень для розвитку сімейних та інших форм виховання, наближених до сімейних, та забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей позбавлених батьківського піклування. 

Додаткові соціальні гарантії за рахунок коштів обласного бюджету  пільговим категоріям населення

 

З метою підвищення рівня соціального захисту пільгових категорій населення в області забезпечується реалізація Комплексної програми соціального захисту і соціального забезпечення населення, під дію якої підпадає близько 36 тис. мешканців області.

В області забезпечено виплату щоквартальної грошової допомоги членам сімей осіб, які перебувають у полоні або пропали безвісти в районі проведення АТО/ООС

 

Згідно обласної Комплексної програми соціального захисту і соціального забезпечення населення, з 2020 року запроваджено новий напрямок, яким передбачено надання щоквартальної грошової допомоги членам сімей осіб, які перебувають у полоні або пропали безвісти в районі проведення АТО/ООС.

Посилення соціального захисту населення дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування, над якими встановлено опіку чи піклування

 

02 червня 2020 року Верховною Радою України прийнято Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо підвищення соціальних гарантій для окремих категорій осіб», яким з січня 2020 року підвищено розміри державної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які виховуються в сім’ях опікунів (піклувальників) із 2 до 2,5 прожиткових мінімумів для дітей відповідного віку, а для дітей з інвалідністю – із 2 до 3,5 прожиткових мінімумів для дітей відповідного віку.

Підвищення соціальних гарантій

 

Відповідно до статті 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» з 1 липня 2020 року підвищено розміри прожиткового мінімуму для основних соціальних і демографічних груп населення, що в розрахунку на місяць становлять:

В області забезпечено безперервний процес виплат державних соціальних допомог

 

Постановою Кабінету Міністрів України від 17.06.2020 р. №500 продовжено термін дії карантину до 31 липня поточного року.

Департаментом соціального захисту населення облдержадміністрації спільно з територіальними управліннями соцзахисту населення та Центром по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат на період встановлення карантинних заходів забезпечено безперервний процес надання соціальної підтримки населенню області.

Кожна родина, де народилась дитина, отримує  «пакунок малюка»

 

З вересня 2018 року в області реалізується пілотний проект з надання одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка», який є адресною безповоротною соціальною допомогою, що надається у натуральній формі додатково до грошової допомоги при народженні дитини. Мета проекту - знизити фінансове навантаження на родину новонародженого, забезпечити належний догляд за дитиною.

Пенсії по інвалідності під час карантину

 

Протягом останніх днів суттєво зростає кількість нових випадків захворювання на COVID-19 як в Україні у цілому, так і в Полтавській області зокрема. У зв’язку з цим рекомендуємо людям з інвалідністю, які належать до групи підвищеного ризику, залишатися вдома та утримуватися від контакту з іншими особами.

В області продовжується робота щодо надання соціальної допомоги на дітей фізичним особам – підприємцям на період карантину

 

Органами соціального захисту населення області забезпечено реалізацію антикризової програми Уряду щодо запровадження на період дії карантину та один місяць після його відміни нового виду допомоги на дітей віком до 10 років фізичним особам-підприємцям, які обрали спрощену систему оподаткування та належать до 1 та 2 групи платників єдиного податку.

Сім’ям опікунів та піклувальників з 1 січня 2020 року буде перераховано розмір допомоги на дітей сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування

 

Органами соціального захисту населення області забезпечено своєчасне проведення перерахунків розмірів державної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які виховуються в сім’ях опікунів (піклувальників).

Відбулось засідання робочої підгрупи з розробки пропозицій до Стратегії регіонального розвитку Полтавської області

 

За участі  заступника голови Полтавської обласної державної адміністрації Катерини Рижеченко відбулось засідання робочої підгрупи з розробки пропозицій до Стратегії регіонального розвитку Полтавської області на 2021-2027 роки.

Про перерахунок пенсій з 1 липня

 

Законом України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» передбачено, що з 1 липня 2020 року прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність, зросте з 1638,00 грн до 1712,00 грн. У зв’язку з цим мінімальна пенсія теж збільшиться з 1638,00 до 1712,00 гривень (на 74 грн), а максимальна – з 16380 до 17120 гривень. 

В області забезпечено безперервний процес виплат державних соціальних допомог

 

Органи соціального захисту населення області в умовах карантину продовжують працювати в посиленому режимі.

Забезпечення осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших окремих категорій населення технічними та іншими засобами реабілітації    у 2020 році

 

Питання забезпечення осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших окремих категорій населення технічними та іншими засобами перебуває на особливому контролі в Департаменті соціального захисту населення Полтавської облдержадміністрації.

Катерина Рижеченко відвідала будинок сімейного типу в Градизьку

 

Заступник голови облдержадміністрації Катерина Рижеченко відвідала  будинок сімейного типу Романа Васильовича та Олени Григорівни в Градизьку, що в Глобинському районі. Дитячий будинок функціонує з січня 2020 року. До  набуття  статусу дитячого  будинку  сімейного  типу  це  була  прийомна  сім’я, створена  у травні 2009  року, яка проживала в Лохвицькому районі. В ній тоді виховувалися 2 прийомні  дитини.  У січні 2020 року до сім’ї влаштували ще трьох дітей. У червні родина взяла на виховання 8-річного Богдана разом із двома його сестричками.

Як оформити житлову субсидію онлайн

 

Нині подати документи на призначення житлової субсидії можливо чотирма способами.

Середній розмір трудової пенсії в області становить 3196 гривень

 

На апаратаній нараді в Полтавській облдержадміністрації обговорили реорганізацію Пенсійного фонду області та впровадження єдиних стандартів обслуговування громадян для забезпечення доступності під час надання послуг.

«Від впровадження проєкту «Соціальна громада» залежить добробут жителів ОТГ», – Катерина Рижеченко

 

З 2018 року в об`єднаних територіальних громадах області в пілотному режимі впроваджувався Програмний комплекс «Соціальна громада», який забезпечує електронний обмін даними, спрощує та пришвидшує обмін та опрацювання інформації. Першими участь у цій програмі взяли 5 ОТГ: Білоцерківська, Омельницька, Піщанська,  Шишацька, Пирятинська.

Терміни звернення за призначенням пенсії на період карантину продовжені

 

Відповідно до Закону України від 17 березня 2020 року № 530 – ІХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» (далі – Закон № 530) з дня оголошення карантину зупиняється перебіг строків звернення за отриманням адміністративних та інших послуг та строків надання цих послуг, визначених законом. Від дня припинення карантину перебіг цих строків продовжується з врахуванням часу, що минув до його зупинення.

Уряд виділив додатково майже 3 млрд грн на виплату допомоги по безробіттю

 

На засіданні Уряду було прийнято рішення про надання Фонду страхування на випадок безробіття додатково 2 972 млрд грн для виплати допомоги по безробіттю на безповоротній основі.

В облдержадміністрації відбулося засідання робочої групи з питань надання гуманітарної допомоги

 

Провела засідання заступник голови облдержадміністрації Катерина Рижеченко. Члени комісії розглянули три питання.

Учасники засідання погодили передачу двох легкових автомобілів, визнаних гуманітарною допомогою, які були видані у користування особам з інвалідністю та  передаються після смерті таких осіб у власність спадкоємців (членам сім’ї померлих).

Розширено коло пільгових категорій громадян, яким надаються додаткові соціальні гарантії за рахунок коштів обласного бюджету

 

З метою ефективного використання коштів обласної Комплексної соціальної програми та розширення кола осіб, яким будуть надаватися додаткові соціальні гарантії за рахунок коштів обласного бюджету, Департаментом соціального захисту населення облдержадміністрації підготовлено на розгляд сесії обласної ради зміни та доповнення до Програми.

В області провели акцію «Щасливе дитинство»

 

Служба у справах дітей ОДА за підтримки керівництва облдержадміністрації 1 червня 2020 року організувала проведення на Полтавщині акції до Дня захисту дітей «Щасливе дитинство». В її межах працівники служб у справах дітей районів і міст області привітали 417 дітей із сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах, та вручили цікаві розважальні ігри, які допоможуть дітлахам провести час весело й корисно.

Надання соціальної допомоги на дітей фізичним особам-підприємцям на період карантину

 

Органами соціального захисту населення області продовжується прийом документів на призначення допомоги на дітей фізичним особам-підприємцям.

Протягом травня 2020 року за призначенням допомоги звернулись 2974 фізичні особи-підприємці. Допомогу призначено 2692 сім’ям.

В області проведена виплата допомоги на дітей фізичним особам ― підприємцям

 

На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 22.04.2020 року № 329 «Деякі питання соціальної підтримки сімей з дітьми» та з метою посилення соціального захисту сімей з дітьми на період вжиття заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню гострої респіраторної хвороби СOVID-19  в області проведені своєчасні нарахування допомоги на дітей віком до 10 років фізичним особам ― підприємцям, які обрали спрощену систему оподаткування і належать до першої та другої групи платників єдиного податку за травень 2020 року.

Малечу з батодітної сім'ї в Диканьці привітали з Днем захисту дітей

 

Заступник голови облдержадміністрації Катерина Рижеченко відвідала багатодітну сім’ю Кішінець, яка проживає в Диканьці. У сім’ї 9 дітей. Катерина Рижеченко привітала дітлахів із Міжнародним днем захисту дітей та передала їм солодощі та подарунки.

Багатодітні сім’ї Полтавщини, які опинилися в складних життєвих обставинах, отримують соціальний супровід

 

В області проживає 9366 багатодітних сімей, в яких виховується 30906 дітей.

Відвідати сервісний центр Пенсійного фонду можна лише за попереднім записом

 

Введення на Полтавщині адаптивного карантину дозволило відновити роботу сервісних центрів Пенсійного фонду області, але за за однієї умови – ПОПЕРЕДНЬОГО ЗАПИСУ.

На Полтавщині діє обласна Комплексна програма соціального захисту і соціального забезпечення населення

 

В травні 2020 року на виконання обласної Комплексної програми соціального захисту і соціального забезпечення населення області на 2013-2020 роки  Центром по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат у Полтавській області спільно з рай (міськ) управліннями соціального захисту населення забезпечена виплата додаткових соціальних гарантій за рахунок коштів обласного бюджету окремим категоріям сімей з дітьми. 

Жителі Полтавщини отримали одноразову матеріальну допомогу з обласного бюджету на понад 2 мільйони гривень

 

За минулий місяць зросла кількість звернень громадян щодо надання матеріальної допомоги.

На Полтавщині не пом’якшили карантин в будинках-інтернатах для людей похилого віку

 

В Полтавській області функціонує 14 будинків-інтернатів системи соціального захисту населення області, де проживає 2032 підопічних, та 9 стаціонарних установ територіальних центрів соціального обслуговування. Карантинні умови для цих установ не знімаються.

В області розглядають можливості появи «нульових» квитків для учасників та ветеранів АТО/ООС

 

У Полтавській облдержадміністрації відбулася нарада з питань пільгових перевезень. Перший заступник голови Полтавської ОДА Дмитро Лунін та заступники Катерина Рижеченко і Євген Греков разом із найбільшими перевізниками області обговорили можливість запровадження в регіоні так званого «нульового квитка».

В області на обліку перебуває 1540 сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах

 

Із наступного тижня під керівництвом заступника голови облдержадміністрації Катерини Рижеченко Департамент соціального захисту населення ОДА починає роботу в територіальних громадах щодо створення моделі з комплексного надання соціальних послуг.

На Полтавщині вже призначили допомогу понад 1500 підприємцям за соцпрограмою «дитячих» виплат ФОПам

 

За тиждень органами соціального захисту населення області на рівні районів було прийнято 1890 звернень від фізичних осіб підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування та належать до першої, другої групи платників єдиного податку на надання допомоги на дітей до 10 років.

В області триває робота з призначення допомоги на дітей віком до 10 років фізичним особам-підприємцям

 

В області Департаментом соціального захисту населення облдержадміністрації та територіальними управліннями соціального захисту населення організована щоденна робота щодо прийому документів та призначення допомоги на дітей віком до 10 років фізичним особам-підприємцям 1 та 2 групи платників єдиного податку.

Під час карантину пенсії по інвалідності призначаються невідкладно

 

У період подовження дії карантинних обмежень до 22 травня 2020 року пенсії по інвалідності продовжують призначатись невідкладно.

Голова облдержадміністрації Олег Синєгубов із робочою поїздкою відвідав Горішні Плавні

 

Зустрівся з міським головою Дмитром Биковим та його заступником. Оглянув роботу медичних, освітніх та соціальних закладів.