Основні показники рівня життя населення

 

Публікуємо основні показники рівня життя українців за січень-липень 2018 року за інформацією Державної служби статистики, а саме, дані щодо заробітної плати, індексу споживчих цін, даних щодо витрат і ресурсів домогосподарств та показники бідності.

Що треба знати про реорганізацію Пенсійного фонду

 

Уряд 22 серпня ухвалив постанову, згідно якої буде здійснено реорганізацію органів Фонду в 15 областях.

Батьки новонароджених дітей із вересня 2018 року отримають одноразову натуральну допомогу «пакунок малюка»

 

20 червня 2018 року Кабінетом Міністрів України прийнято постанову №512 «Деякі питання реалізації пілотного проекту із надання при народженні дитини одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка».

Інформація щодо виплати державних допомог, компенсацій

 

В області проведена виплата державної допомоги сім’ям із дітьми, державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям, особам, які не мають права на пенсію, особам з інвалідністю, дітям з інвалідністю, тимчасової допомоги дітям.

Консультує міністр юстиції України: «Як отримати земельну ділянку учаснику АТО?»

 

Пане міністре, 2 роки відслужив в АТО. Знаю, що можу отримати земельну ділянку. Куди для цього звертатися?

Іван Скорогуб

У Горбанівському геріатричному пансіонаті ветеранів війни та праці впроваджують енергозберігаючі заходи й поліпшують умови обслуговування громадян

 

За участі заступника голови облдержадміністрації Олега Пругла відбулася нарада щодо проведення капітального ремонту в Горбанівському геріатричному пансіонаті ветеранів війни та праці.

«Пакунок малюка» для новонароджених уже з першого вересня, - Мінсоцполітики

 

На доручення Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана та на виконання постанови Кабінету Міністрів від 20 червня 2018 р. № 512 «Деякі питання реалізації пілотного проекту із надання при народженні дитини одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка», Міністерство соціальної політики України прийняло наказ №1025 від 17.07.2018 «Деякі питання надання одноразової натуральної допомоги "пакунок малюка" при народженні дитини».

З вересня поточного року батьки новонароджених дітей отримуватимуть «пакунок малюка»

 

Кабінетом Міністрів України 20 червня 2018 року прийнято постанову №512 «Деякі питання реалізації пілотного проекту із надання при народженні дитини одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка».

Людмила Корнієнко: «На Полтавщині діє розгалужена мережа територіальних центрів соціального обслуговування»

 

Питання соціального обслуговування в області не втрачає актуальності, бо, згідно зі статистикою, тридцять відсотків населення краю – особи поважного віку, які перебувають на пенсійному забезпеченні. Про це на щотижневій апаратній нараді в голови облдержадміністрації розповіла директор Департаменту соціального захисту населення ОДА Людмила Корнієнко. Також вона поінформувала про стан забезпечення соціальними послугами осіб, які перебувають у складних життєвих обставинах, територіальними центрами соціального обслуговування регіону.

Урядом затверджено новий порядок видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та іншим категоріям громадян

 

Кабінетом Міністрів України 11 липня 2018 року прийнято постанову № 551 «Деякі питання видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та іншим категоріям громадян».

В облдержадміністрації обговорили питання будівництва малого групового будинку для дітей окремих категорій в Оржицькому районі

 

Сьогодні заступник голови облдержадміністрації Роман Товстий провів нараду з питань використання у 2018 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на проектні, будівельно-ремонтні роботи, придбання житла і приміщень для розвитку сімейних та інших форм виховання, наближених до сімейних, та забезпечення житлом дітей-сиріт, осіб з їх числа. Обсяг субвенції обласному бюджету цього року становить 17 мільйонів 667 тисяч гривень.

В облдержадміністрації обговорили питання щодо безпеки дорожнього руху на Полтавщині

 

Сьогоднішня нарад з питання «Про безпеку дорожнього руху в Полтавській області» відбулася у форматі зустрічі першого заступника голови облдержадміністрації Андрія Пісоцького з поліцією патрульної служби, Укртрансбезпеки, службою автомобільних доріг та агенцією регіональних доріг Полтавської області.

Делегація з Полтавщини взяла участь у відзначенні четвертої річниці звільнення Торецька від проросійських терористів

 

Вихідними у місті Торецьк на Донеччині відзначили четверту річницю звільнення від проросійських терористів. Щорічно мешканці міста з теплотою в серці та вдячністю згадують тих, хто повернув мир у Торецьк, тих, завдяки кому Торецьк – це Україна.

За рахунок  додатково виділених коштів з обласного бюджету 200 учасників ліквідації аварії на ЧАЕС оздоровляться в санаторно-курортних закладах Полтавщини

 

За ініціативи Департаменту соціального захисту населення  облдержадміністрації та підтримки голови облдержадміністрації на сесії Полтавської обласної ради прийнято рішення щодо додаткового виділення коштів з обласного бюджету на оздоровлення в санаторно-курортних закладах, які розташовані на території Полтавської області, 200 учасників ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС, віднесених до категорії 1, які перебувають на обліку в органах соціального захисту для забезпечення санаторно-курортним лікуванням у поточному році.

23, 9 млн грн виділено на виплати компенсацій на придбання житла сім’ям учасників АТО Полтавщини

 

З метою реалізації пільгового права сімей на забезпечення житлом відповідно до Закону України ,,Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” у 2018 році в Державному бюджеті  затверджено фінансування програм, спрямованих на забезпечення житлом сімей учасників АТО, сімей учасників бойових дій на території інших держав та сімей  внутрішньо переміщених осіб, з числа учасників АТО.

З 1 липня 2018 року підвищено розміри прожиткового мінімуму для основних соціальних і демографічних груп населення

 

Відповідно до статті 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2018 рік» з 1 липня 2018 року підвищено розміри прожиткового мінімуму для основних соціальних і демографічних груп населення, що  в розрахунку на місяць  становлять:

112 млн грн на користь стягувачів – результат роботи ДВС Полтавщини за І півріччя 2018 року

 

Сьогодні в прес-центрі ОКІА «Новини Полтавщини» відбулася прес-конференція заступника начальника головного територіального управління юстиції з питань державної виконавчої служби – начальника Управління ДВС Віталія Коноза.

Мінсоцполітики: Руйнуємо міфи про пенсійну систему

 

Мізерні пенсії

Абсолютно вірним є твердження про низький рівень пенсій українців, але це, зазвичай, лише вступ до маніпуляції, яка закінчується компрометацією пенсійної системи.

Нові міфи про субсидії: перебування за кордоном більш ніж 60 днів, дарування чи успадкування майна, сплата ЄСВ

 

З 1 травня 2018 року в Україні діє нова програма житлових субсидій. Вона є більш адресною і соціально справедливою. Зміни направлені на те, щоб всі ті, хто справді потребує субсидії – її отримали.

7 сімей загиблих учасників АТО та 13 сімей осіб з інвалідністю II групи з числа учасників АТО цього року отримають грошову компенсацію на придбання житла

 

У рамках державної програми, спрямованої  на забезпечення житлом  сімей загиблих учасників АТО, осіб з інвалідністю І-ІІ групи з числа учасників АТО, розпорядженням  Кабінету Міністрів України від 16.05.2018 № 327-р  області  виділено 16,8 млн грн (на даний час  профінансовано  12,6 млн грн) для виплати компенсації на придбання житла сім’ям, які мають право на отримання компенсації відповідно до норм постанови Кабінету Міністрів України від 19.10.2016 № 719 ,,Питання забезпечення житлом деяких категорій осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, а також членів їх сімей”.

157 колишніх безробітних стали підприємцями, завдяки проекту «Рука допомоги»

 

Проект "Рука допомоги" продовжує нарощувати темпи залучення малозабезпечених громадян та вимушених переселенців до економічної активності.

Внутрішньо переміщені особи, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, отримають компенсацію за житло

 

За ініціативи Мінсоцполітики та за підтримки Комітету  Верховної Ради України у справах ветеранів, учасників бойових дій, учасників антитерористичної операції та людей з інвалідністю Законом України «Про Державний бюджет України на 2018 рік за бюджетною програмою 2511190 «Субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на виплату грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення для внутрішньо переміщених осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції у період її проведення, визнані інвалідами війни ІІІ групи відповідно до пунктів 11-14 частини другої статті 7 або учасниками бойових дій відповідно до пунктів 19-20 частини першої статті 6 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» та які потребують поліпшення житлових умов» передбачено видатки в обсязі 25 млн гривень.

В облдержадміністрації обговорили ефективне регулювання трудових відносин

 

Сьогодні  заступник голови ОДА Олег Пругло провів засідання робочої групи з питань легалізації зайнятості населення та заробітної плати при облдержадміністрації. 

В область надійшла субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам для проведення виплати допомог в повному обсязі

 

В області проведена виплата державної допомоги сім’ям з дітьми, державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям, особам, які не мають права на пенсію, особам з інвалідністю, дітям з інвалідіністю, тимчасової допомоги дітям, тимчасової державної соціальної допомоги непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але набула права на пенсійну виплату, допомоги по догляду за інвалідом I чи II  групи внаслідок психічного розладу, компенсаційної виплати непрацюючій працездатній особі, яка доглядає за особою з інвалідністю, а також за особою, яка досягла 80-річного  віку за червень 2018 року.

Вихованців Центру соціально-психологічної реабілітації привітали з Міжнародним днем захисту дітей

 

01 червня до Міжнародного дня захисту дітей в комунальному закладі «Центр соціально-психологічної реабілітації дітей» Полтавської обласної ради відбулося свято добра, подарунків і найкращих слів.

260 дітей з 19 районів та міст Полтавщини відзначили День захисту дітей

 

31 травня 2018 року служба у справах дітей облдержадміністрації провела обласне дитяче свято до Дня захисту дітей, яке відбулося у Полтавському академічному обласному театрі ляльок.

Як учаснику антитерористичної операції та постраждалому учаснику Революції Гідності отримати послуги з професійної адаптації?

 

4 квітня 2018 року Урядом прийнято постанову №239 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України"», яка розширює коло осіб, які мають право отримати послуги з соціальної та професійної адаптації.

Протягом травня дітям з інвалідністю виплачено грошову соціальну допомогу

 

На виконання обласної Комплексної програми соціального захисту і соціального забезпечення населення області на 2013-2020 роки Центром по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат у Полтавській області на підставі списків наданих рай(міськ)управліннями соціального захисту населення проведена виплата 20 сім’ям  у складі яких є діти з інвалідністю, яка пов’язана з наслідками Чорнобильської катастрофи, з розрахунку по 2 000 грн кожній дитині  з інвалідністю.

Посилення адресності з подальшим переходом на монетизацію – Людмила Корнієнко про впровадження нового порядку призначення житлових субсидій

 

Під час сьогоднішньої апаратної наради в голови облдержадміністрації Валерія Головка обговорили два питання. Директор Департаменту соціального захисту населення ОДА Людмила Корнієнко розповіла по особливості впровадження нового порядку призначення житлових субсидій на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 27.04.2018 №329.

В область надійшла субвенція з держбюджету для проведення виплат допомог та компенсацій

 

В області проведена виплата державної допомоги сім’ям з дітьми, державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям, особам, які не мають права на пенсію, особам з інвалідністю, дітям з інвалідністю, тимчасової допомоги дітям, тимчасової державної соціальної допомоги непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але набула права на пенсійну виплату.

Кому в травні потрібно повторно подати документи на переоформлення субсидії?

 

З 1 травня 2018 року діє нова програма житлових субсидій, яка є насамперед соціально справедливою та більш адресною. Зміни направлені на те, щоб усі ті, хто справді потребує субсидії, її отримали.

З 1 травня 2018 року впроваджено новий порядок надання субсидій

 

27 квітня 2018 року Кабінетом Міністрів України прийнято постанову № 329 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України та визнання такою, що втратила чинність, постанови Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2016 р. № 1022», якою впроваджено оновлений порядок надання житлових субсидій (набрала чинності з 01.05.2018 року).

Кабмін запровадив новий механізм забезпечення осіб з інвалідністю технічними засобами реабілітації

 

Новий механізм забезпечення осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших окремих категорій населення технічними та іншими засобами реабілітації визначений постановою Кабінетом Міністрів України «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України» від 14 березня 2018 року №238, яка набрала чинності 07.04.2018.

Нова програма житлових субсидій: більша адресна підтримка тих, хто справді потребує 

Уряд зробив важливий крок на шляху до монетизації субсидій. Передбачається, що вже в наступному опалювальному сезоні субсидії будуть видаватися живими грошима, які в результаті ощадливого використання енергоресурсів можна буде використати на свій розсуд.

Роковини Чорнобильської трагедії: керівники області зустрілись з активом громадських організацій чорнобильців

 

Сьогодні з нагоди 32-х роковин Чорнобильської трагедії  керівники області зустрілись з активом громадських організацій чорнобильців.

Цього року на соціальний захист громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи спрямують 6,9 млн грн

 

26 квітня 2018 року минають 32 роковини  від дня Чорнобильської трагедії. На  рівні області соціальна  підтримка громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи та забезпечення додатковими соціальними гарантіями  здійснюється в рамках обласної  Комплексної програми соціального захисту і соціального забезпечення населення області на 2013-2020 роки.

В області  для виплати перерахованих пенсій колишнім військовослужбовцям спрямовано понад 90 млн грн

 

Про це поінформували під час прес-конференції керівництва Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області за участі  заступника голови облдержадміністрації Миколи Білоконя.

В області питання соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування перебувають на постійному контролі

 

У Полтавському обласному центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій відбувся дводенний тематичний семінар з питань соціального захисту дітей для працівників служб у справах дітей райдержадміністрацій, районних адміністрацій, виконкомів міських, районних у містах рад.

До 25 квітня усім колишнім військовослужбовцям виплатять пенсії  

 

Працівники Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області безперервно продовжують здійснювати перерахунки і виплату пенсій колишнім військовослужбовцям.

Через обласну програму підтримано вдів чорнобильців 

 

До Дня Чорнобильської трагедії, в рамках обласної Комплексної програми соціального захист і соціального забезпечення населення області на 2013-2020 роки, до 26 квітня 2018 року буде проведено виплату разової грошової допомоги 1381 дружині померлих громадян, смерть яких пов’язана з наслідками аварії на ЧАЕС з розрахунку по 2000 грн кожному на загальну суму 2762,0 тис. грн.