Покроковий план оплати за житлово-комунальні послуги для пільгової категорії громадян

 

Із жовтня 2019 року запроваджено монетизацію пільг, однак це не впливає на розмір пільгової знижки з оплати житлово-комунальних послуг в межах встановлених соціальних нормативів, який залишається незмінним (незалежно від форми отримання пільги (готівка чи безготівка).

Забезпечення осіб і дітей із інвалідністю та інших окремих категорій населення технічними засобами реабілітації

 

Питання забезпечення осіб із інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших окремих категорій населення технічними та іншими засобами реабілітації перебуває на особливому контролі  в Департаменті соціального захисту населення Полтавської облдержадміністрації.

З наступного тижня запрацює урядова лінія для людей з інвалідністю, – Юлія Соколовська

 

Міністр соціальної політики Юлія Соколовська повідомила про запуск роботи call центру для людей з особливими потребами. Про це стало відомо на Форумі “Відкритий простір”, організованому Міністерством соціальної політики та Радою Європи.

На Полтавщині відбувся фестиваль талантів

 

У Ліщинівському будинку-інтернаті Полтавської області провели фестиваль талантів. Участь у заході взяли не лише підопічні установи, а й працівники закладу зі своїми дітьми.

Шевченківський район Полтави отримав спецавтомобіль для перевезення осіб з інвалідністю

 

За участі керівництва області та міста Полтави, громадськості, відвідувачів територіального центру соціального обслуговування Шевченківської районної у м. Полтаві ради відбулось вручення спецавтомобіля для перевезення осіб з обмеженими фізичними можливостями в рамках послуги «соціальне таксі».

Порядок надання державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям

 

Малозабезпечена сім'я - сім'я,  яка з поважних або незалежних від неї причин має середньомісячний сукупний доход нижчий від встановленого рівня забезпечення прожиткового мінімуму (гарантований мінімум) для сім'ї.

“Ми маємо допомогти родинам виховувати дітей у сім’ях, а не фінансувати інтернати” - Юлія Соколовська

 

Юлія Соколовська розповіла про впровадження сімейних форм виховання дітей на першому всеукраїнському Форумі добрих справ, організованому Інститутом розвитку громадянського суспільства імені Голди Меїр.

Відповіді на запитання про нову систему виплати пільг на оплату житлово-комунальних послуг

 

1. У листопаді мені прийшла платіжка із повним розміром платежу, хоча я пільговик. Раніше в мене була прописана лише частина платежу, відповідно до розміру пільги. Чому так?

З 1 жовтня 2019 року в Україні запроваджена монетизація пільг на оплату житлово-комунальних послуг. Тепер пільговики можуть отримати кошти у готівковій чи безготівковій формі.

Починаючи з листопада, українці отримують квитанції за комунальні послуги з повним розміром платежу – без урахування пільг.

У 2020 році Мінсоцполітики запровадить нову модель соціальних сервісів у регіонах, - Юлія Соколовська

 

Міністерство соціальної політики запроваджує нову модель соціального сервісу в регіонах - про це на Зборах Асоціації об’єднаних територіальних громад повідомила Юлія Соколовська, Міністр соціальної політики. Нова модель полягає в тому, що зміниться підхід: "фінансування не установ, а послуг". Тобто Міністерство фактично закуповуватиме послуги та сервіси напряму у місцевої влади. На це у бюджеті 2020 року передбачено 150 млн грн.

До області надійшли додаткові кошти для виплат чорнобильцям

 

До області надійшли додаткові кошти на  здійснення компенсаційних виплат громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи

До кого полтавським безхатькам звертатися за допомогою

 

На Полтавщині восени та взимку при міських і районних лікарнях для тимчасового перебування безхатьків зарезервували 119 ліжко-місць. Крім того, в районах і містах територіальні центри соціального обслуговування розповсюдили понад 2 тисячі пам’яток, в яких бездомні люди знайдуть корисну інформацію.

На Полтавщині провели семінар з питань соціального захисту населення та захисту прав дітей

 

14 листопада  на базі Полтавського обласного центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій представниками Департаменту соціального захисту населення Полтавської облдержадміністрації, служби у справах дітей Полтавської облдержадміністрації та Полтавського обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді проведено навчальний семінар для уповноважених осіб з питань соціального захисту населення та захисту прав дітей об’єднаних територіальних громад Полтавської області.

Важлива інформація для отримувачів пільг при оплаті житлово-комунальних послуг у листопаді

 

Згідно із Законом України “Про житлово-комунальні послуги” споживач здійснює оплату за спожиті житлово-комунальні послуги щомісяця.

До уваги пільговиків!

 

З 1 жовтня 2019 року запроваджено монетизацію пільг на оплату житлово-комунальних послуг, яка  включає в себе два механізми надання пільг: у грошовій безготівковій та готівковій формі. У жовтні 2019 року пільги у безготівковій формі призначені без звернення пільговика!!!

Порядок призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги

 

Постановою Кабінету Міністрів України від 29.04.2004 року № 558 затверджено порядок призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги.

У Мінсоцполітики назвали середній розмір субсидії та пільги на ЖКП за жовтень

 

Середній розмір субсидії на оплату житлово-комунальних послуг за жовтень становить 539 грн, при цьому розмір пільги – 418 грн.

Про це заявив заступник Міністра соціальної політики України Віталій Музиченко на тематичному брифінгу для представників ЗМІ.

В області своєчасно розпочали виплату пільг на оплату житлово-комунальних послуг і житлових субсидій у грошовій готівковій формі

 

Завдяки додатковим заходам, проведеним органами соціального захисту населення обласного й місцевого рівнів щодо монетизації пільг та житлових субсидій, в області з 1 листопада поточного року розпочата виплата пільг на оплату житлово-комунальних послуг і житлових субсидій.

Інформація для пільговиків: що варто знати про монетизацію пільг на оплату житлово-комунальних послуг

 

1. Які зміни започатковані у наданні пільг на оплату житлово-комунальних послуг з жовтня поточного року?

Починаючи з 1 жовтня 2019 року діє новий механізм виплати пільг на оплату житлово-комунальних послуг. Пільги надаються у грошовій готівковій або безготівковій формі.

3 листопада – День працівника соціальної сфери

 

Дорогі працівники соціальної сфери!

Прийміть найщиріші вітання з нагоди професійного свята!

Заклади надання соціальних послуг Полтавщини наносять на всеукраїнську карту секторальної мережі

 

Фахівці Міністерства соціальної політики України провели селекторну нараду з представниками обласних державних адміністрацій щодо надання послуг закладами секторальної мережі. Заступник Міністра соціальної політики Олег Коваль повідомив, що відпрацьовано механізм нанесення на карту країни надавачів соціальних послуг відповідно до надісланої департаментами соціального захисту населення й службами у справах дітей інформації.

Інтернатні установи та терцентри області готові до зими

 

На Полтавщині як у стаціонарних відділеннях, так і в інтернатних закладах заготовлено на осінньо-зимовий період овочі, поновлено зимовий одяг та взуття. Для забезпечення інтернатних закладів на випадок несприятливих погодних умов нині є 27 автономних електрогенераторних, також є печі на дровах для обігріву приміщень і приготування їжі. В стаціонарних відділеннях є електричні обігрівачі та плити для приготування їжі й ліхтарі.  

Соціальна політика держави – в дії

 

У першу неділю листопада вже 20-й рік поспіль своє професійне свято відзначають працівники соціальної сфери області – люди, справою яких є віддана, невтомна праця на благо престарілих громадян, людей та дітей з інвалідністю.

164 тисячі сімей  на Полтавщині користуються субсидіями

 

В опалювальний період 2019-2020 р.р. державною підтримкою при оплаті житлово-комунальних послуг буде охоплено 280 тисяч сімей, що становить 48% сімей, що проживають в області.

«Необхідно здійснити додаткові роз’яснювальні заходи, щоб питань у пільговиків щодо сплати комунальних послуг було якомога менше», – Людмила Корнієнко

 

З 1 жовтня 2019 року в Україні запровадили монетизацію пільг на оплату житлово-комунальних послуг.

Працівників соціальної сфери Полтавщини привітали з професійним святом

 

На засіданні колегії Департаменту соціального  захисту населення облдержадміністрації привітали працівників соціальної сфери.

Що змінилось в порядку призначення субсидій з початком опалювального періоду

 

20 жовтня Кабінетом Міністрів України прийнято постанову №878 «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 р. №848 і від 27 липня №1156», якою спрощено умови призначення житлових субсидій окремим категоріям громадян. Зазначена постанова набрала чинності 22 жовтня 2019 року.

У Полтавській області поповнено автопарк «соціального таксі» сучасними спецавтомобілями

 

Однією із послуг, що надається територіальними центрами соціального обслуговування (надання соціальних послуг), є послуга «соціальне таксі».

Реорганізація органів Пенсійного фонду демонструє доволі високий коефіцієнт корисної дії працівників пенсійної галузі Полтавщини

 

У першу неділю листопада в державі відзначається День працівника соціальної сфери України. У числі інших вагомою і незамінною частиною соціального середовища є й пенсійна галузь. Напередодні професійного свята про процеси реорганізації, які тривають в органах Пенсійного фонду області, розповідає начальник Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області Володимир Тараторін.

Мінсоцполітики перегляне вміст «пакунка малюка»

 

Міністерство соціальної політики України збирається переглянути вміст «пакунка малюка» на 2020 рік. Про це повідомив заступник Міністра соціальної політики України Олег Коваль.

Результати проведення Всеукраїнського профілактичного заходу «Урок» на території Полтавської області

 

Відповідно до ст. 53 Конституції України та Закону України «Про загальну середню освіту» традиційно на початку кожного навчального року на території Полтавської області протягом серпня-жовтня проводиться Всеукраїнський профілактичний захід «Урок».

Як започаткувати власний бізнес за допомогою служби зайнятості

 

Залучення безробітних до організації підприємницької діяльності – одна з активних форм підтримки безробітних, яку здійснює державна служба зайнятості у разі відсутності на ринку праці підходящої роботи.

На Полтавщині від насильства щороку страждає близько 2 тисяч осіб

 

За даними ГУ Національної поліції в Полтавській області з початку року зареєстрували 1037 звернень щодо домашнього насильства, з них 962 – від жінок, 75 – від чоловіків. Кількість звернень зменшилася на 33% порівняно з минулим роком.

Порядок отримання технічних засобів реабілітації особами з інвалідністю

 

Забезпечення осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших категорій громадян технічними та іншими засобами реабілітації здійснюється відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України від 05 квітня 2018 року №321 «Про затвердження Порядку забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших окремих категорій населення і виплати грошової компенсації вартості за самостійно придбані технічні та інші засоби реабілітації, переліків таких засобів».

Уряд спростив умови призначення житлових субсидій окремим категоріям населення

 

У неділю, 20 жовтня, Кабінет Міністрів України ухвалив внесену Міністерством соціальної політики постанову щодо спрощення умов призначення житлових субсидій окремим категоріям населення.

Ми готові працювати над рівним винагородженням чоловіків та жінок в Україні, - Юлія Соколовська

 

Міністерство соціальної політики готове працювати над усуненням гендерного розриву у оплаті праці в Україні.

Актуальні питання при наданні житлових субсидій

 

Кому необхідно подати нову заяву та декларацію для призначення житлової субсидій на опалювальний період 2019/20рр?

Відповідно до норм чинного законодавства для окремих категорій одержувачів субсидії розрахунок житлової субсидії на наступний термін здійснюється виключно після подання нових заяв і декларацій.

Заступник Міністра соціальної політики Віталій Музиченко: штрафи за неправомірно оформлені субсидії – це міф

 

"Жодних штрафів, навіть при неправильному заповненні документів або неправомірному отриманні субсидій нині немає. Це міфи навколо програми житлових субсидій, які розповсюджуються уже майже третій десяток років – відколи діє відповідна програма", - заявив Віталій Музиченко в ефірі програми одного з українських телеканалів.

Юлія Соколовська запропонувала реформу прожиткового мінімуму в Україні

 

Міністр соціальної політики України Юлія Соколовська представила концепцію реформування прожиткового мінімуму (ПМ) в Україні.

Питання реалізації державної політики у сфері захисту прав дитини обговорювали на триденному семінарі служб у справах дітей області

 

Із 7 по 9 жовтня 2019 року на базі Полтавського обласного центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій відбувся тематичний короткостроковий семінар «Реалізація державної політики у сфері соціального захисту дітей».

Учасники ліквідації аварії на ЧАЕС, фахівці соцзахисту, банків і підприємств-надавачів комунальних послуг обговорили механізм монетизації пільг

 

Питання монетизації пільг стало темою зустрічі представників громадських організацій чорнобильців, підприємств-надавачів комунальних послуг, фахівців Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації й працівників Ощадбанку й Приватбанку.