В області  для виплати перерахованих пенсій колишнім військовослужбовцям спрямовано понад 90 млн грн

 

Про це поінформували під час прес-конференції керівництва Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області за участі  заступника голови облдержадміністрації Миколи Білоконя.

В області питання соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування перебувають на постійному контролі

 

У Полтавському обласному центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій відбувся дводенний тематичний семінар з питань соціального захисту дітей для працівників служб у справах дітей райдержадміністрацій, районних адміністрацій, виконкомів міських, районних у містах рад.

До 25 квітня усім колишнім військовослужбовцям виплатять пенсії  

 

Працівники Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області безперервно продовжують здійснювати перерахунки і виплату пенсій колишнім військовослужбовцям.

Через обласну програму підтримано вдів чорнобильців 

 

До Дня Чорнобильської трагедії, в рамках обласної Комплексної програми соціального захист і соціального забезпечення населення області на 2013-2020 роки, до 26 квітня 2018 року буде проведено виплату разової грошової допомоги 1381 дружині померлих громадян, смерть яких пов’язана з наслідками аварії на ЧАЕС з розрахунку по 2000 грн кожному на загальну суму 2762,0 тис. грн.

Відбулося засідання обласної комісії з визначення даних про заробітну плату

 

06 квітня відбулося засідання обласної комісії з визначення даних про заробітну плату працівників за роботу в зоні відчуження в 1986-1990 роках за головуванням заступника голови облдержадміністрації Олега Пругла.

Розширено категорії осіб - учасників АТО, які мають право на санаторно-курортне лікування

 

28 лютого 2018 року   Кабінетом   Міністрів   України     прийнято     постанову № 137 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 31.03.2015 № 200».

Пенсійні новації для працюючих пенсіонерів

 

Органи Пенсійного фонду області з 1 квітня провели перерахунок пенсій відповідно до ч.4 ст.42 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».

Валерій Головко: «Екологія в області повинна бути для нас пріоритетом»

 

На сьогоднішній апаратній нараді в голови облдержадміністрації Валерія Головка обговорили п’ять питань.

Механізм надання пільг на проїзд у готівковій формі

 

Кабмін прийняв постанову №197. У ній йдеться про надання пільг у готівковій формі з оплати проїзду в усіх видах транспорту загального користування на міських, приміських та міжміських маршрутах (крім залізниці). Заступник голови Полтавської ОДА Олег Пругло провів з цього приводу робочу зустріч з керівниками профільних управлінь.

Порядок та розміри грошової компенсації за санаторно-курортне лікування

 

20 грудня 2017 Кабінетом Міністрів України прийнято постанову № 1017 „Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 17.06.2004  № 785 і від 07.02.2007  № 150”.

Разову грошову допомогу до 5 травня отримають близько 50 тис. полтавців

 

Постановою Кабінету Міністрів України від 14 березня 2018 року № 170  „Деякі питання  виплати у 2018 році разової грошової  допомоги, передбаченої Законами України „Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” та „Про жертви нацистських переслідувань” затверджені розміри разової грошової допомоги до 5 травня на 2018 рік.

Новий закон про пенсійне забезпечення військовослужбовців повинен містити гарантії належного пенсійного забезпечення учасників АТО, - Павло Розенко

 

У новому законопроекті про пенсійне забезпечення військовослужбовців має бути чітко виписана формула для майбутнього розрахунку пенсій учасників АТО. Про це в ефірі телеканалу «Прямий» заявив Віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко.

На Полтавщині виплачено державні допомоги у повному обсязі

 

В області проведена виплата державної допомоги сім’ям з дітьми, державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям, особам, які не мають права на пенсію, особам з інвалідністю, дітям з інвалідністю, тимчасової допомоги дітям, тимчасової державної соціальної допомоги непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але набула права на пенсійну виплату, допомоги по догляду за інвалідом І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу, компенсаційної виплати непрацюючій працездатній особі, яка доглядає за особою з інвалідністю, а також за особою, яка досягла 80-річного віку за березень 2018 року.

Понад 11 тисяч  постраждалих учасників аварії на ЧАЕС отримали кошти  на пільгове забезпечення продуктами харчування

 

На виконання програм, пов’язаних із соціальним захистом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи проведено фінансування за лютий  2018 року в повному обсязі:

В області виплачено державну допомогу за принципом «гроші ходять за дитиною»

 

В області забезпечена підготовча робота для проведення виплати державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім’ях за принципом “гроші ходять за дитиною” за березень 2018 року.

Консультує Міністр юстиції України: «Як проводяться  розрахунки з працівником при звільненні»

 

Пане Міністре, звільнився з попереднього місця роботи і вже півроку не можу домогтися, щоб мені виплатили заробітну плату за останній місяць роботи. Що робити в такому випадку?

Іван Войтенко

Органами соціального захисту проводиться робота щодо встановлення статусу постраждалого учасника Революції Гідності

 

Законом України „Про внесення змін до Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" щодо посилення соціального захисту учасників антитерористичної операції, учасників Революції Гідності та членів сімей загиблих таких осіб” від 14 листопада 2017 року № 2203-VIII  внесено зміни до Закону України  „Про статус ветерана війни, гарантії їх соціального захисту”, які передбачають зокрема  надання статусу постраждалого учасника Революції Гідності.

Консультує Міністр юстиції України: «На що має право покупець у разі придбання товару неналежної якості»

 

Доброго дня пане Павле! На новий рік чоловік подарував мені нову пральну машину. Місяць вона пропрацювала, а потім ні з того ні з сього перестала включатися. Чек і всі документи ми зберегли. Скажіть, чи можна нам звернутися до продавця, щоб поміняти на іншу.

Ольга Пращакова

На Полтавщину завітала Голова Комітету Верховної Ради з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення Людмила Денісова

 

Полтаву з робочим візитом відвідала Людмила Денісова. Вона перевірила, як реалізують пілотний проект Єдиного електронного реєстру листків непрацездатності в закладах охорони здоров’я у Полтавській області.

Консультує Міністр юстиції України: «Порядок вступу в спадщину через суд»

Доброго дня, пане міністр! Я все життя прожила у батьківській хаті. Вони її самі будували. Тоді про всілякі документи не дуже думали. Просто сільська рада виділила землю, там і побудували. Батьки давно померли і жодних документів не залишили. Чи можу я якось оформити цю землю й хату на себе без заповіту. Куди і як мені звернутися? Хочу зазначити, що я єдина дочка, тому жодних конфліктів тут бути не може.

Тамара Слайко

Про Комплексну програму розвитку малого та середнього підприємництва у Полтавській області на 2017-2020 роки

 

Комплексна програма розвитку малого та середнього підприємництва у Полтавській області на 2017-2020 роки затверджена рішенням дванадцятої сесії обласної ради сьомого скликання 26.12.2016 № 314.

Консультує Міністр юстиції України: «Порядок реєстрації народження дитини»

 

Павле Дмитровичу, ми готуємося до найважливішої події, до народження синочка. Я читала Ваші консультації з багатьох питань, але Ви так і не розповіли детально, яка процедура реєстрації дитини після народження. Скажіть будь-ласка що і за чим нам треба буде зробити і на що звернути увагу?

 

Вікторія Будерацька

Громадяни, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, отримають грошову компенсацію

 

У поточному році організація санаторно-курортного лікування громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, віднесених до 1 категорії та дітей з інвалідністю, інвалідність яких пов’язана з Чорнобильською катастрофою, здійснюватиметься відповідно до Порядку  надання щорічної грошової допомоги для компенсації вартості путівок санаторно-курортним закладам та закладам  відпочинку, здійснення доплат за рахунок власних кошів, виплати грошової компенсації громадянам, постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23.11.2016 № 854 (далі-Порядок), в межах  виділеного  області  обсягу фінансування  на вказані цілі.

Катерина Клавдієва підсумувала попередній рік роботи Полтавського обласного центру зайнятості

 

Протягом 2017 року послугами служби зайнятості скористалося 69,1 тис. безробітних осіб, що на 6,2 тис. або 8,2 % менше ніж в 2016 році. Про це поінформувала директор Полтавського обласного центру зайнятості Катерина Клавдієва під час прес-конференції «Про ситуацію на ринку праці та діяльність Полтавської обласної служби зайнятості».

Консультує Міністр юстиції України: «Порядок приватизації житлових приміщень»

 

Добрий день! Звертаюся до Вас за порадою. Ми багато років жили у квартирі, яку отримали ще за радянських часів. Якось про те, щоб приватизувати її не задумувалися, бо й проблем було вдосталь, та грошей все не вистачало. Зараз кажуть, що можуть виселить з квартир усіх, хто ще не приватизував. Підкажіть, як нам приватизувати квартиру?

Ольга Кашпор

В облдержадміністрації обговорили реформування системи інституційного догляду та виховання дітей

 

Минулого тижня заступник голови облдержадміністрації Олег Пругло провів засідання обласної міжвідомчої робочої групи з реформування системи інституційного догляду та виховання дітей, до складу якої увійшли представники структурних підрозділів облдержадміністрації, обласної ради та Полтавського обласного центру соціальних  служб для сім’ї, дітей та молоді.

На Полтавщині робочі групи моніторять об’єкти соціальної інфраструктури

 

Учора на засіданні заступника голови Полтавської ОДА з постійно діючою комплексною робочою групою вирішували нагальні питання щодо об’єктів соціальної інфраструктури, забезпечення їх надійності та експлуатації.

З 01 січня 2018 року  непрацюючим особам, які досягли загального пенсійного віку, але не отримали права на пенсійну виплату, призначається тимчасова державна соціальна допомога

 

На виконання Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» Кабінетом Міністрів України 27.12.2017 №1098 затверджено Порядок призначення тимчасової державної соціальної допомоги непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула  права на пенсійну виплату.

Департамент соцзахисту населення відзвітувався за 2017 рік та окреслив плани на 2018 рік

 

Сьогодні відбулася підсумкова колегія Департаменту соціального захисту населення Полтавської ОДА. Розповіли про підсумки та досягнення галузі за минулий рік.

Консультує Міністр юстиції України: «Вдосконалено порядок стягнення аліментів»

 

Вітаю Вас, Павле Дмитровичу! По телевізору багато казали про те, що Мін’юст прийняв закон, який примусить чоловіків, які не платять аліменти, зробити це, або до них буде застосоване серйозне покарання. Мій колишній чоловік вже кілька років ні копійки не дає нам з дитиною. Поясніть, що саме його очікує за новим законом.

Оксана Муляр

Результати роботи пенсійної галузі Полтавщини протягом 2017 року

 

Органами Пенсійного фонду області у 2017 році були проведені заходи, спрямовані на виконання урядової Стратегії модернізації та розвитку Пенсійного фонду України.

Відбулася обласна селекторна нарада щодо введення в дію постанови Кабінету Міністрів України від 08.11.2017 № 951

 

Сьогодні відбулася обласна селекторна нарада «Про введення в дію постанови Кабінету Міністрів України від 08.11.2017 № 951». У ній взяли участь заступник голови обласної державної адміністрації Олег Пругло, представники Департаменту соціального захисту населення й Департаменту фінансів облдержадміністрації, Головного управління Державної казначейської служби в Полтавській області. 

Консультує Міністр юстиції України: «Як оформити  закордонний паспорт для дітей»

 

Скажіть будь-ласка як оформляється закордонний паспорт для дітей? Наперед дуже вдячна за допомогу.

Христина Степанчишин

Детально про пенсійну реформу

 

Проведення пенсійної реформи є одним із пріоритетів Уряду та особисто Прем’єр-міністра Володимира Гройсмана. Адже вона стосується усіх без винятку: і тих, хто вже перебуває на заслуженому відпочинку, і тих, хто ще навіть не думає про нього.

З 1 січня 2018 року змінюються соціальні нормативи на електропостачання, в межах яких надаються пільги та субсидії

 

Соціальні норми, у межах яких призначаються субсидії та нараховуються пільги з оплати житлово-комунальних послуг затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 06.08.2017 №409 “Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування”.

В області дев’ятьом особам встановлено статус учасника-добровольця антитерористичної операції

 

Цього тижня на засіданні сесії обласної ради затверджено Положення про комісію з визнання та встановлення статусу учасника-добровольця антитерористичної операції.

Про виплати державних допомог та компенсацій на Полтавщині

 

В області проведена виплата державної допомоги сім’ям з дітьми, малозабезпеченим сім’ям, інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам, тимчасової допомоги на дітей та допомоги по догляду за інвалідом I чи  II групи внаслідок психічного розладу за грудень 2017 року.

788 полтавців - учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС отримали  санаторно-курортне лікування

 

У 2017 році в рамках державної програми соціального захисту громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, санаторно-курортним лікуванням забезпечено 788 учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС  віднесених до 1 категорії та 9 дітей з інвалідністю, пов’язаною з наслідками Чорнобильської катастрофи.

Порядок надання державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям

 

Малозабезпечена сім'я - сім'я,  яка з поважних або незалежних від неї причин має  середньомісячний  сукупний  доход  нижчий  від встановленого рівня забезпечення прожиткового мінімуму (гарантований мінімум) для сім'ї.

Андрій Рева: Осучаснення пенсій військових відбудеться з 1 січня 2018 року

 

Міністр соціальної політики Андрій Рева заявив про старт реформи пенсійного забезпечення працівників силових відомств з першого січня 2018 року навіть у тому випадку, якщо Верховна Рада не встигне розглянути відповідний закон до кінця цього року.