У Полтаві відкрили меморіальну дошку Нестору Максимовичу-Амбодику

 

На будівлі перинатального центру Полтавської обласної клінічної лікарні імені М.В. Скліфосовського урочисто відкрили меморіальну дошку основоположнику вітчизняного акушерства і педіатрії, ученому-енциклопедисту краянину Нестору Максимовичу-Амбодику.

Відбулися урочисті заходи до Дня Збройних Сил України та Міжнародного дня волонтерів

 

У Полтавському академічному обласному українському музично-драматичному театрі імені М.В. Гоголя сьогодні відбулися урочисті заходи до Дня Збройних Сил України та Міжнародного дня волонтерів для військовослужбовців військових частин Полтавського гарнізону й волонтерів.

У Полтаві відбулася виставка «Два століття – одна війна»

 

У Полтавському краєзнавчому музеї імені Василя Кричевського презентували експозицію «Два століття – одна війна». Основна її мета – показати тяглість боротьби українців за свою державність протягом останніх двох століть.

Талановита молодь з Полтавщини отримала перемогу на ІІІ Міжнародному фестивалі дитячо-молодіжної творчості «Веселка миру»

 

Так, 20-23 листопада 2017 року у м. Попрад (Словацька Республіка) відбувся ІІІ Міжнародний фестиваль дитячо-молодіжної творчості «Веселка миру».

Фестиваль організовано Всеукраїнською молодіжною громадською організацією «Серце до серця» за підтримки Міністерства культури України, Міністерства молоді та спорту України, мерії міста Попрад (Словацька Республіка).

«Перспектив досліджувати Більське городище вистачить для всіх учених України ще на тисячу років», — Олександр Супруненко

 

Нещодавно у Полтавському краєзнавчому музеї обговорювали розвиток місцевої археології, зокрема, Історико-культурного заповідника «Більськ» та його туристичного потенціалу.

Запрошуємо долучитися до заходів із вшанування пам'яті жертв голодоморів в Україні

 

Шановні полтавці!

Запрошуємо вас взяти участь у заходах у зв’язку з 85-ми роковинами Голодомору 1932-1933 років — геноциду Українського народу та Дня пам’яті жертв голодоморів, що відбудуться 25 листопада 2017 року в м. Полтаві:

На розвиток археології Полтавщини, обласною цільовою програмою передбачено майже 20 млн грн

 

Сьогодні у Полтавському краєзнавчому музеї відбулася нарада щодо розвитку археології на Полтавщині. Великої уваги приділили Історико-культурному заповіднику «Більськ» — потенційній туристичній зоні.

Діячів культури та майстрів народного мистецтва Полтавщини привітали з професійним святом

 

Сьогодні у приміщенні Полтавського обласного театру імені М.В. Гоголя відбулися урочистості з нагоди Всеукраїнського дня працівників культури та майстрів народного мистецтва.

Бузковий гай у Диканці оновлять та осучаснять

 

Голова Полтавської ОДА Валерій Головко провів нараду щодо реконструкції урочища «Бузковий гай» у межах регіонального ландшафтного парку «Диканський». Участь взяли фахівці Департаменту екології та природних ресурсів Полтавської ОДА й представники районної влади Диканщини.

У Полтаві презентували навчальний фільм «Територія Голодомору: пам’ять невмируща»

 

Про голодомор, його причини та наслідки. Полтава – третє місто України, де презентували фільм «Територія Голодомору: пам’ять невмируща».

На Полтавщині відбулися  військові навчання загону територіальної оборони Кобеляцького району

 

Протягом трьох днів, починаючи з 15 вересня, село Ганжівка Кобеляцького району стало місцем бойового злагодження  загону територіальної оборони Кобеляцького району.

У Полтаві відкрилася виставка творів родини Пілюгіних «Родинне дерево»

 

Художня виставка «Родинне дерево» присвячена Дню незалежності України і представляє творчість родини Пілюгіних з Решетилівки, що на Полтавщини.

У Полтаві відкрилася виставка «Більське городище в дослідженнях українських археологів»

 

Експозицію приурочили до Дня археолога, який в Україні щороку відзначають 15 серпня. Ознайомитися з експонатами можна в Полтавському краєзнавчому музеї імені Василя Кричевського. Саме там нині триває виставка.

У Полтавському краєзнавчому музеї відкрили виставку фотографій, присвячених японській культурі та суспільству

 

Сьогодні в Полтавському краєзнавчому музеї імені В. Кричевського відбулося відкриття фотовиставки в рамках проведення заходів «Року Японії в Україні».

На Полтавщині презентували унікальний культурно-мистецький проект «Образ і слово Кобзаря у вишивці»

 

9 березня у Полтавському краєзнавчому музеї імені Василя Кричевського з нагоди відзначення  203-ої  річниці  від дня народження Великого Кобзаря презентували унікальний культурно-мистецького проект «Образ і слово Кобзаря у вишивці».

Новостворені громади Полтавщини активно діляться досвідом надання послуг населенню

 

Нещодавно в приміщенні Сергіївської сільської ради відбулося засідання з керівниками відділів культури новостворених ОТГ за участю начальника управління культури Полтавської ОДА Геннадія Фасія, директора Полтавського відокремленого підрозділу установи  «Центр розвитку місцевого самоврядування» Ірини Балибіної, начальників відділів культури Гадяцької та Гребінківської РДА та ін.   

На Полтавщині проведено навчання для працівників культури новостворених ОТГ

 

2 березня у Гадячі, згідно розпорядження  голови Полтавської обласної адміністрації Валерія Головка (№21 від 17.01.2017р.) та на виконання Регіонального плану заходів, спрямованих на підтримку добровільного об’єднання територіальних громад, з ініціативи  Полтавського підрозділу установи «Центр розвитку місцевого самоврядування» та Управління культури Полтавської облдержадміністрації, було проведено дводенний семінар «Організація діяльності закладів культури об’єднаних територіальних громад: тенденції, проблеми, перспективи».

На Полтавщині готуються до відзначення 500-річчя Реформації

 

17 січня у облдержадміністрації відбулося засідання «круглого столу» на тему: «Відзначення в області 500-річчя Реформації».

Про земські школи Полтавщини разом із Ольгою Герасим’юк говорили під час засідання Консультативної ради з питань охорони культурної спадщини

 

23 грудня у облдержадміністрації відбулося засідання Консультативної ради з питань охорони культурної спадщини при Управлінні культури ОДА за участю начальника управління культури ОДА Геннадія Фасія, першого заступника голови Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення, заступника голови постійної делегації України Парламентської асамблеї ради Європи, тележурналістки Ольги Герасим’юк, представників причетних органів влади та громадськості. 

28.10.2016 — відбулося друге засідання журі Конкурсу. Журі підбило підсумки, прийняло остаточне рішення, визначило кращий концептуальний проект і оголосило переможців Конкурсу.

Громадськість Миргорода відновила скульптурну композицію «Скорботна мати»

 

У Миргороді відбувся мітинг-реквієм, який присвячений 75-й річниці розстрілу мирних жителів міста. У заході взяли участь голова районної ради Леонід Яринич, заступник голови РДА Олександр Гуржій, громада та гості міста.

На замовлення Полтавської обласної державної адміністрації триває Всеукраїнський відкритий архітектурно-художньій конкурс на визначення кращого „Концептуального проекту відкритого громадського простору „Територія Майдану” у м. Полтава” (далі — Конкурс).

Інформуємо громадськість про заходи, які вже відбулися за програмою Конкурсу та відповідно до умов його проведення:

3 жовтня в облджержадміністрації відбулася прес-конференція за участю народного артиста України Герман Юрченко, українського скрипаля Остапа Шутка та заступника директора Полтавської обласної філармонії Анатолія Криворотенка.

Учасники заходу повідомили, що до Міжнародного дня музики на Полтавщині відбудеться фестиваль мистецтв «Подаруй собі музику».

Відповідно до розпорядження голови Полтавської обласної державної адміністрації № 242 від 06.06.2016 «Про затвердження Положення про обласний щорічний творчий конкурс «Журналіст року» повідомляємо, що із 01 жовтня по 01 листопада 2016 року проводиться творчий конкурс «Журналіст року» для працівників преси, телебачення і радіо, Інтернет-видань, інформаційних агентств, а також позаштатних авторів (фрілансерів).

Національний Сорочинський ярмарок – 2016

 

Національний Сорочинський ярмарок – 2016 року пройде з 16 по 21 серпня традиційно в селі Великі Сорочинці Миргородського району Полтавської області, на батьківщині Миколи Гоголя, на ярмарковій площі в 16 га під відкритим небом.

20 лютого — День Героїв Небесної Сотні

 

Дорогі співвітчизники!

20 лютого ми відзначаємо День Героїв Небесної Сотні — день пам’яті Героїв Революції Гідності, які склали своє життя в ім’я кращої долі українського народу.

День вишиванки – всеукраїнське свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого одягу. Основна мета заходу – це збереження українських цінностей та їх популяризація серед молоді та населення держави загалом. Свято не передбачає обов’язкових заходів окрім одягання вишиванки. Хоча протягом всієї історії заходу з ініціативи студентів, школярів, громадських та культурних діячів проводяться концерти, хода, конкурси, вечорниці, ярмарки.

За результатами конкурсу «Юний віртуоз Полтавщини» визначено 47 абсолютних переможців

 

14 березня у приміщеннях мистецьких навчальних закладів міста Полтави, відповідно до розподілених номінацій відбувся обласний конкурс виконавської майстерності учнів початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів «Юний віртуоз Полтавщини».

Влада високо відзначила народний хор «Калина»

 

Просто неба,  на майдані біля Полтавської облдержадміністрації, 22 квітня пройшов грандіозний концерт українського народного хору «Калина» Полтавського Національного педагогічного університету імені В.Короленка, присвячений  пошанування Небесної Сотні.
Голова Полтавської обласної державної адміністрації  високо відзначив заслуги перед громадою Григорія Левченка, що уже 35 років є незмінним художнім керівником хору.

18 вересня у Полтавському художньому музеї (Галереї Мистецтв) імені Миколи Ярошенка відкрилась фотовиставка «Полтавщина. Сторінки історії». Виставка присвячена 70-річниці визволення міста Полтава від фашистських загарбників – тут і передвоєнні роки, фашистська окупація, післявоєнна відбудова.
У заході взяв участь заступник голови – керівник апарату облдержадміністрації Валерій Пархоменко, який, звертаючись до присутніх, зауважив:

ІІ – Міжнародну наукову конференцію, присвячену 155-й річниці  від дня народження Марії Башкирцевої проведуть у Полтаві. Захід відбудеться 11-14 вересня.

«Полтавська філармонія – 70» - таку назву має книга, видана до ювілею цього закладу культури. Про її створення розповіли автори та представники влади, без підтримки яких вона б не побачила світу.

Перший заступник голови обласної ради Володимир Онищенко, відзначивши, що у філармонію вдалося вдихнути нове життя і піднести заклад на вищий щабель, наголосив: книга рятує від забуття імена людей, котрі зробили вагомий внесок у культуру.

Сьогодні Полтавському краєзнавчому музею передали на постійне зберігання факсимільне видання Пересопницького Євангелія, яке є визначною рукописною пам'яткою староукраїнської мови та мистецтва XVI століття. Один із перших українських перекладів канонічного тексту Четвероєвангелія. Один із символів української нації. Оригінал його до 1917 року зберігався у Полтаві. Зараз це Святе письмо знаходиться у Києві і на ньому приймають присягу Президенти.

Сьогодні у Полтавському краєзнавчому музеї відкрили виставку до Дня Незалежності України, на якій представили документи і матеріали Державного архіву Полтавщини другої половини 1980-х – початку 1990-х. Показали й документи останніх років, що розповідають про соціально-економічні досягнення краю на сучасному етапі. Найбільшу цікавість до експозиції проявили юнаки, які завтра отримають паспорт громадянина України.

Угоду про торговельно-економічне, науково-технічне і культурне співробітництво між Полтавською обласною державною адміністрацією та адміністрацією Великотирновської області Республіки Болгарія підписали сьогодні очільники двох регіонів – Олександр Удовченко та Георгі Рачев у присутності голови обласної ради Івана Момота, представників виконавчої влади та органів місцевого самоврядування. Це рамковий документ, який дозволить активізувати культурні, туристичні, бізнесові стосунки.

„Становлення української державності та шляхи її вдосконалення на сучасному етапі” – такою була тема засідання „круглого столу”, яке відбулося в облдержадміністрації за широкої участі представників громадських організацій. Обговорено широке коло питань, які характеризують розвиток України та турбують людей: медицина, робота судової гілки влади, проблеми інвалідів тощо.
Виступаючи перед учасниками засідання, директор Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Микола Перепелиця, зокрема, наголосив:

Акредитація засобів масової інформації на Сорочинський ярмарок,

відкриття якого відбудеться 20 серпня 2013 року, за тел..: (0532) 7-42-54

(Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю).

Завершення акредитації: 15 серпня 2013 р. о 17.00 год.

12.08.2013р. на чолі з заступником голови облдержадміністрації ОЛЕНОЮ АДАМОВИЧ відбулася нарада з приводу організаційних питань проведення Національного Сорочинського ярмарку - 2013, на якій обговорили організаційні заходи, які потрібно завершити до наступного тижня. У нараді взяли участь фахівці Департаменту економічного розвитку облдержадміністрації та учасники робочої групи «Органік ініціатива Полтавщини».

Ретроспективна виставка «Історія однієї фотографії» до 110-ї річниці відкриття пам’ятника Івана Котляревського розпочала роботу у виставковій залі Полтавського краєзнавчого музею. Світлина полтавського фотохудожника Михайла Фріденталя, на якій зафіксована подія встановлення пам’ятника Котляревському 30 серпня 1903 року, стала тематичною домінантою виставки.

23 вересня біля Меморіалу Солдатської Слави у Полтаві прийматимуть «ЕСТАФЕТУ ВОЇНСЬКОЇ СЛАВИ», яка проводиться в рамках Всеукраїнської Вахти Пам’яті «ПИШАЄМОСЯ ВЕЛИКОЮ ПЕРЕМОГОЮ!» та приурочена до 70-річчя  визволення України від фашистських загарбників.

Як на Полтавщині проводитимуть ІІІ щорічний фестиваль «Rock’n’Ball», обговорювали 18 липня на нараді у заступника голови – керівника апарату облдержадміністрації Валерія Пархоменка.