Катерина Рижеченко випробувала туристичний маршрут «Промислова Полтавщина»

 

Заступник голови облдержадміністрації Катерина Рижеченко з робочою поїздкою відвідала Горішні Плавні.

Дмитро Лунін: «Якщо дитячі табори Полтавщини відкриють цього літа, то тільки для місцевих дітей»

 

Відбулась Всеукраїнська селекторна нарада-засідання центрального міжвідомчого штабу з координування організації і проведення оздоровлення та відпочинку дітей у 2020 році.

Тарифи на проїзд пасажирів залізничним транспортом не підвищено, – Владислав Криклій

 

Тарифи на проїзд залізничним транспортом пасажирів не підвищено. Про це повідомив Міністр інфраструктури України Владислав Криклій.

У Диканьці з’явилися нові туристичні локації

 

Із нагоди Всесвітнього дня екскурсовода в Диканьці провели урочистий захід із відзначення кращих практиків екскурсійної діяльності. Екскурсоводи, турагенти, представники органів місцевого самоврядування побували на святі  Масляної, оглянули оновлені виставкові зали у Картинній галереї М.К. Башкірцевої та Диканський історико-краєзнавчий музей Д.М. Гармаша, де з’явилися  меблі, що належали князю Кочубею.

Полтавців запрошують на культурно-освітню поїздку до Італії, Словенії, Угорщини

 

Громадська організація «Відкритий світ молоді» інформує, що з 2 по 9 травня 2020 року в рамках діяльності організації відбудеться культурно-освітня поїздка до Італії, Словенії, Угорщини.

В Україні буде створений єдиний туристичний портал, - Глава Уряду

 

«Потрібно створити всі умови, щоб в Україну приїжджало якомога більше туристів. Це звісно сервіси. Дороги, будівництвом яких ми зараз активно займаємося. А також безпека. Саме тому створюється єдине вікно допомоги туристам. Щоб можна було звернутися з будь-яким питанням і отримати відповідь чи допомогу», - зазначив Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук.

У Полтавському музеї авіації і космонавтики для школярів влаштували космічно-новорічні вікторини

 

Музейний квест «Новорічне рандеву в Космосі» провели для учнів 5-го класу КЗ «Полтавська загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів №38 Полтавської міської ради».

У Омельнику розвивають зелений туризм

 

Представників туристичних агенцій Полтави запросили для ознайомлення зеленими садибами села Омельник на стадітур «Омельницькими стежками, що ведуть у дитинство».

На Полтавщині збільшують природно-заповідні території

 

Природно-заповідні зони в більшості країнах Європи займають 15% територій. В України цей показник набагато меншій. Наприклад, на Полтавщині – 4,95% її загальної площі.

Фаршировані равлики, конопляне пиво та чорний сир: у Полтаві презентують смаколики Сумщини

 

У межах проведення днів Сумщини та відзначення 80-річчя утворення Сумської області до Полтави привезли фотовиставку «Смаки Сумщини».

Санаторно-курортний потенціал Полтавщини як ще одна можливість залучення туристів

 

На базі «Миргородкурорту» відбувався одноденний Workshop на тему «Санаторно-курортний потенціал Полтавщини: стан і перспективи розвитку». Спеціалісти провідних санаторіїв області, влада Миргорода, працівники Департаменту культури та туризму Полтавської облдержадміністрації, представники сфери медицини та культури, маркетингових агентств, вищих навчальних закладів обговорили потенціал санаторно-курортних закладів у сфері розвитку туризму.

Полтавців запрошують відвідати Польщу, Швецію, Норвегію та Данію для ознайомлення з тамтешніми культурою та освітою

 

Відповідно до плану спільних заходів Мінкультури та Всеукраїнської молодіжної громадської організації «Серце до серця», з метою ознайомлення з міжнародним досвідом у сферах культури, освіти, охорони здоров’я, соціальної та молодіжної політики з 9 по 18 серпня 2020 року відбудеться культурно-освітня поїздка з організацією міжнародного семінару «Північноєвропейський досвід у реалізації політики сфери культури, освіти, охорони здоров’я» з відвідуванням Польщі, Швеції, Норвегії та Данії.

«У кожному районі має бути запроваджено хоча б по одному фестивалю», –Олег Пругло

 

Полтавщина посідає третє місце в Україні за внутрішнім переміщенням туристів та 9 місце за кількістю відвідувань іноземцями, 7 місце за кількістю садиб зеленого туризму.

Розвиток культури в умовах децентралізації обговорили в обласному центрі

 

У Полтавському академічному театрі ляльок відбулося розширене засідання колегії Департаменту культури і туризму Полтавської обласної державної адміністрації. Працівники управлінь культури міськвиконкомів, райдержадміністрацій та ОТГ, директори музеїв, бібліотек та театрів з усієї області приїхали обговорити розвиток сфери в умовах децентралізації.

На Полтавщині стартувала Школа сільського зеленого туризму

 

Успішні практики Полтавщини, Києва, Польщі та Литви ділились досвідом, як   відродити село завдяки зеленому туризму.

Валентина Вождаєнко: «Полтавщина – духовна оаза, яку треба розвивати»

 

Полтавський туристичний форум, який зібрав більше 200 представників малого та середнього бізнесу зі сфери туризму, 14 серпня пройшов у Соснівці Полтавського району.

Шеф-кухар Юрій Ковриженко радить полтавцям зробити галушки «стравою честі»

 

Як успішно доносити туристичний продукт до аудиторії, все про бренди та тренди в туризмі. Як Полтавщину зробити конкурентоспроможною на туристичному ринку, а Україну – зразком гастрономії в світі? Про все це говорили на Полтавському туристичному форумі.

Хедлайнером ентофестивалю «Гелон-фест» виступить гурт MOTANKA

 

П’ять днів залишилось до масштабного етнофестивалю «ГЕЛОН-ФЕСТ», який відбудеться в Більську 10-11 серпня. Організатори заходу оголосили хедлайнера фестивалю, ним став потужний, драйвовий, епічний і харизматичний гурт «MOTANKA», повідомляє сайт Історико-культурного заповідника «Більськ».

Дослідниця мамонтів на Полтавщині презентувала дитячу книжку «Первісні пригоди дівчинки Уди та мамонтеняти Мо»

 

У Гінцях Лубенського району сьогодні презентували новий археологічний туристичний маршрут «Гінцівська стоянка» у межах Полтавської обласної програми розвитку туризму на 2016-2020 роки.  Під час маршруту відбулася презентація дитячої книги «Первісні пригоди дівчинки Уди та мамонтеняти Мо», яку написала Людмила Яковлєва - керівник Гінцівської міжнародної палеолітичної експедиції Інституту археології НАН України у Гінцях із 1993 року.

Полтавщина вперше долучилася до міжрегіонального туристичного маршруту

 

На три області розрахований туристичний маршрут «Стежками мандрівного філософа» – Полтавщину, Харківщину й Сумщину. Полтавська його частина охоплює Лохвицю й Чорнухи. Зокрема, пам’ятник Григрію Сковороді у Лохвиці й Чорнухинський літературно-меморіальний музей імені Г.С. Сковороди. Надалі, за словами директора Департаменту культури і туризму облдержадміністрації Валентини Вождаєнко, маршрут про мандрівного філософа з Полтавщини хочуть зробити міжнародним.

На Полтавщині готують туристичний маршрут, пов’язаний із Олександром Довженком

 

Працівники Департаменту культури і туризму облдержадміністрації провели виїзне обстеження потенційного об’єкта культурної спадщини та організації просвітницького маршруту, присвяченого Олександру Довженку, в селі Яреськи Шишацького району. Так співпало, що поїздка відбулася якраз до 90-річчя з часу зйомок кінофільму «Земля».

На Полтавщині відбулися чемпіонати України серед юнаків із пішохідного й велосипедного туризму

 

Сім днів поспіль – із 9 до 15 липня 2019 року – Полтавщина приймала юних спортсменів на 48-му Чемпіонаті України з пішохідного туризму та 6-му Чемпіонаті України з велосипедного туризму. Відбулися змагання у Красногорівці Великобагачанського району.

На Полтавщині тривають два Чемпіонати України

 

У селі Красногорівка Великобагачанського району триває 48-й Чемпіонат України серед юнаків із пішохідного туризму. Також відбувається 6-й Чемпіонат України серед юнаків із велосипедного туризму. Змагаються 330 учасників із 21 області України й міста Києва. Зокрема, 18 команд із пішохідного туризму та 12 команд із велосипедного туризму.

Правовий алгоритм виїзду дітей за кордон

 

Під час планування подорожі за кордон із дітьми у батьків часто виникають питання щодо необхідності дозвілу батька чи матері; як бути, якщо батьки розлучені; яким є термін дії дозволу на виїзд дитини за кордон тощо. Про правові нюанси поїздки дитини за кордн читайте у чергових консультаціях фахівців Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Полтавській області.

Уряд посилив ліцензійні вимоги до туроператорів

 

Уряд України 22 травня ухвалив ініційовані та розроблені Мінекономрозвитку зміни до ліцензійних умов здійснення туроператорської діяльності.

Фахівці туристичної галузі з шести областей взяли участь у туристичному форумі в Гоголевому

 

В культурно-мистецькому центрі, що на території Національного музею-заповідника М.В. Гоголя, відбувся туристичний форум. Організували його в межах ХІІІ Міжрегіональної виставки-турсалону «Відпочивайте на Полтавщині». Захід об’єднав фахівців туристичної сфери з Тернопільської, Харківської, Львівської, Чернівецької, Чернігівської та Полтавської областей.

Брендові ролики про Полтавщину показуватимуть в поїздах “Інтерсіті” та в аеропорту “Бориспіль”

 

У Полтавській облдержадміністрації відбулася зустріч із заступником Міністра економічного розвитку і торгівлі України Михайлом Тітарчуком, який з робочим візитом перебуває на Полтавщині.

У Полтаві визначили проекти громадських організацій, які отримають у цьому році грантову підтримку з обласного бюджету

 

В облдержадміністрації відбулося засідання конкурсної комісії Департаменту культури і туризму ОДА з розгляду конкурсних пропозицій та проведення моніторингу реалізації проектів, розроблених інститутами громадянського суспільства. Ініціативам нададуть фінансову підтримку за рахунок коштів обласного бюджету. Цього року фінансування отримають 2 проекти, саме вони набрали найбільшу кількість балів від конкурсної комісії.

У Полтаві презентували фільм про гоголівські туристичні маршрути

 

На Полтавщині до 210-річниці від дня народження Миколи Гоголя зняли фільм «Земля Гоголя», що знайомить глядачів із туристичними маршрутами, пов’язаними з письменником. Стрічку презентували в Полтавському краєзнавчому музеї імені Василя Кричевського. 

З полтавського аеропорту  вирушив перший міжнародний рейс до Єгипту

 

Полтавський аеропорт відправив перший міжнародний рейс у єгипетське курортне місто Шарм-еш-Шейх.

Перший рейс із Полтавського аеропорту заповнений на 98 %

 

В облдержадміністрації відбулася нарада щодо розвитку туристичного потенціалу Полтавської області. До роботи долучилися керівники відповідальних структурних підрозділів облдержадміністрації та близько 50 представників туристичних агентств і фахівців туристичної галузі регіону.

Геннадій Зубко: Індустріальний та аграрний потенціал Полтавщини потребує сучасних ІТ-рішень

 

Реформа децентралізації, яка розпочалась у 2014 році, була політичною волею Президента, Прем’єр-міністра і Парламенту. За 5 років зросли місцеві бюджети об’єднаних громад, державна підтримка, але важливим є те, щоб ці кошти спрямовувалися безпосередньо на зростання якості життя людей. Бо саме якість життя людей, а це стосується освіти, охорони здоров’я, адміністративних послуг, соціальних програм — найважливіша.

Про це на Раді регіонального розвитку у Полтаві зазначив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.

Музей-заповідник Миколи Гоголя на Полтавщині: як він утворився і яким стане після реконструкції

 

У Шишацькому районі в селі Гоголево  розташований Національний музей-заповідник Миколи Гоголя. Зараз Департамент будівництва, містобудування і архітектури та ЖКГ ПОДА проводить реконструкцію будинку культури та облаштовує територію. Роботи планують закінчити наприкінці березня.

Міжнародна культурно-освітня поїздка «Європейська співдружність» до Польщі, Литви, Латвії, Естонії, Фінляндії

 

З 25 березня по 1 квітня 2019 року заплановано міжнародну культурно-освітню поїздку «Європейська співдружність» до Польщі, Литви, Латвії, Естонії, Фінляндії  з метою розвитку волонтерського руху, обговорення перспективи реалізації спільних міжнародних гуманітарних проектів, а також ознайомлення з культурною спадщиною європейських країн.

Агропромисловий комплекс, ІТ, машинобудування, туризм, логістика стануть точками прориву, які підштовхнуть нас вперед – Президент про економічну стратегію України

 

Під час виступу на Форумі «Від Крут до Брюсселя. Ми йдемо своїм шляхом» Президент Петро Порошенко окреслив головні напрямки економічної стратегії розвитку України на найближчий період.

  Перший туристичний маршрут за QR-кодами створили у Полтаві

 

Департамент культури і туризму облдержадміністрації презентував інноваційний пізнавальний інформаційно-просвітницький тур  «Полтавський період Симона Петлюри».

На Полтавщину завітали представники Посольства Держави Ізраїль

 

Перший заступник голови облдержадміністрації Андрій Пісоцький зустрівся із делегацією  Посольства Держави Ізраїль: другим секретарем Посольства,головою представництві «Натів» у м. Харків Марком Гольдманом та директором Ізраїльського культурного центру у Харкові Юнною Гольдман.

Полтавщина презентує свій туристичний потенціал та переймає досвід інших регіонів

 

 У межах проведення XII Міжрегіональної виставки-турсалону «Відпочивайте на Полтавщині» відбулося засідання круглого столу  за участю представників Департаменту туризму та курортів Міністерства економічного розвитку і торгівлі.

У Полтаві відбудеться ІІ Міжнародний фестиваль документального патріотичного кіно «КіноДок»

 

Наступного тижня у Полтаві стартує ІІ Міжнародний фестиваль документального патріотичного кіно «КіноДок». Про фестиваль і заходи у його межах розповіли на сьогоднішній прес-конференції його організатори - директор Департаменту культури і туризму облдержадміністрації Валентина Вождаєнко, засновник фестивалю Ганна Левківська, медіа-директор фестивалю Марія Бойко та лідер гурту TaRuta, музичний продюсер фестивалю Євген Романенко.

Розклад руху транспортних засобів на час проведення Сорочинського ярмарку

 

Транспортне сполучення станом на 31 липня 2018 року

Вокзал Полтава - Київська  до ст. Миргород

У Горішніх Плавнях стартував фестиваль «Калинове літо на Дніпрі»

 

Учора розпочався фольклорний фестиваль, «Калинове літо на Дніпрі» — щорічний захід, що відбувається у місті Горішні Плавні на Полтавщині. Проводять його з 2000 року під егідою Міжнародної Ради Організацій Фестивалів Фольклору і Традиційних Мистецтв (CIOFF) при ЮНЕСКО.

У Полтаві презентували туристично-історичний проект «Крокуй. Полтава»

 

У Полтаві презентували туристично-історичний проект «Крокуй. Полтава». В його межах в обласному центрі встановили 22 інформаційні дошки про історичні місця та будівлі міста. Потім відбулася тематична екскурсія пам’ятками Полтави з елементами театралізації. Провів екскурсію архітектор Артур Ароян.