Українське насіння зернових культур визнане на європейському ринку

 

Відповідно до рішення Європейського Парламенту система сертифікації насіння, яка діє в Україні, отримала визнання країнами ЄС. Таким чином, Україну внесено до переліку країн не членів ЄС, які мають право експорту насіння зернових, таких як овес, ячмінь, рис, жито, пшениця, трітікале, кукурудза та сорго на європейський ринок.

На Полтавщині завершують розробляти Програму для підтримки фермерів

 

За дорученням голови облдержадміністрації Олега Синєгубова Департамент агропромислового розвитку ОДА працює над розробкою Програми розвитку та підтримки аграрного комплексу Полтавщини за пріоритетними напрямками на період до 2027 року, що фінансується з обласного бюджету.

Аграрії Полтавщини завершили посів озимих на зерно

 

Під урожай 2021 року посіяно 238 тис. га озимих культур. Це складає 100% до прогнозу.

В області завершується збирання сої та соняшнику

 

Станом на 15 жовтня аграрії Полтавщини зібрали 624,4 тис. га зернових та зернобобових культур. Намолочено 2849,3 тис.тонн зерна. Середня урожайність – 45,6 ц/га.

В області триває збір пізніх культур

 

Станом на 8 жовтня 2020 року аграрії Полтавщини зібрали 537,9 тис. га зернових та зернобобових культур. Намолочено 2418,2 тис. тонн зерна при середній урожайності 45,0 ц/га.

Полтавщина - лідер із виробництва молока в Україні

 

Найбільше молока за вісім місяців 2020 року виробили у Полтавській області – 502,1 тисяч тонн, на другому місці – Вінницька (499,3 тис. тонн), на третьому – Хмельницька (449,4 тис. тонн). Про це повідомив директор Департаменту агропромислового розвитку Полтавської ОДА Сергій Фролов із посиланням на Державну службу статистики України.

Полтавщина ввійшла в топ-5 областей України за обсягом капітальних інвестицій в АПК

 

Держстат назвав топ-5 областей України за обсягом капітальних інвестицій в АПК.

Тарас Висоцький відвідав Гадяцьке аграрне училище

 

У межах робочого візиту на Полтавщину заступник Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тарас Висоцький відвідав Державний навчальний заклад «Гадяцьке аграрне училище».

Створено гарячу лінію щодо вирішення проблемних питань, пов'язаних зі зрошенням сільськогосподарських культур

 

При облдержадміністрації та Департаменті агропромислового розвитку створено гарячі лінії, на які можна зателефонувати з усіх питань, що виникають стосовно зрошення сільськогосподарських культур, які потребують вирішення на обласному рівні.

Телефони: 0-800-502-230  та  (0532) 60-31-10.

В області розробляють проєкт Програми розвитку та підтримки аграрного комплексу Полтавщини за пріоритетними напрямками на період до 2025 року

 

У приміщенні Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації відбулося засідання робочої групи з розробки пропозицій до Програми розвитку та підтримки аграрного комплексу Полтавщини за пріоритетними напрямками на період до 2025 року. Провів засідання директор Департаменту Сергій Фролов.

Координаційна рада з питань розвитку фермерства на Полтавщині відновила роботу

 

Відбулося перше засідання відновленої координаційної ради при голові облдержадміністрації з питань розвитку фермерства на Полтавщині. У зв’язку з карантинними обмеженнями засідання провели в онлайн-режимі. У ньому взяли участь представники фермерських господарств із районів області, райдержадміністрацій та органів місцевого самоврядування. Обговорили, зокрема, земельні питання, які виникають у роботі фермерських господарств.

«Від законного оформлення земель сільськогосподарського призначення залежить наповнення місцевих бюджетів», – Євген Греков

 

Заступник голови облдержадміністрації Євген Греков на брифінгу поінформував про результати проведення на Полтавщині аудиту використання земель сільськогосподарського призначення. Виявлено, що на території області з порушеннями земельного законодавства використовується близько 15 тисяч гектарів земель сільськогосподарського призначення.

Фермери матимуть ще більший доступ до державної підтримки, – Ігор Петрашко

 

На засіданні Уряду схвалено законопроект, спрямований на стимулювання діяльності фермерських господарств. Відповідні зміни враховують процеси імплементації вітчизняного законодавства до законодавства ЄС, кращих європейських практик та Спільної аграрної політики ЄС щодо підтримки фермерів, зокрема молодих фермерів.

Так, документом передбачається:

В області починають розробляти проєкт Програми розвитку та підтримки аграрного комплексу Полтавщини на період до 2025 року

 

Департамент агропромислового розвитку облдержадміністрації розпочав роботу над проєктом Програми розвитку та підтримки аграрного комплексу Полтавщини за пріоритетними напрямками на період до 2025 року.

«Землі мають бути оформлені належним чином, використовуватися законно і за призначенням», – Олег Синєгубов

 

На території області з порушеннями земельного законодавства використовуються 14797 гектарів земель сільськогосподарського призначення. Із них за формами власності: державної – 8081 гектар, комунальної – 4925 гектарів, колективної – 1790 гектарів.

В області створять оперативний штаб для вирішення проблемних питань щодо використання меліоративних систем

 

Стан функціонування на Полтавщині зрошувальних систем обговорили на засіданні постійно діючої комісії обласної державної адміністрації з питань охорони довкілля, раціонального використання та відтворення природних ресурсів. Провів засідання заступник голови облдержадміністрації Євген Греков. 

У господарстві Карлівського району відбувся Національний День Ферми

 

На базі СТОВ «Вітчизна» Карлівського району відбувся Національний День Ферми. Темами обговорення в ході заходу були питання впровадження інноваційних проектів КЦ АВМ для розвитку молочної галузі України в партнерстві з Міжнародною Фінансовою Корпорацією IFC, впровадження елементів референтної моделі молочної ферми, ветеринарні питання, проведення лабораторних досліджень, організація центрів підготовки персоналу МТФ.

До 19 серпня триває прийом документів від фермерів на отримання кредитів через Укрдержфонд

 

За програмою «Надання кредитів фермерським господарствам» до регіональних відділень вже надійшло 129 заявок на загальну суму 58,4 млн грн. Прийом документів від фермерських господарств розпочато 21 липня і триватиме до 19 серпня поточного року.

Президент підписав закон щодо сільськогосподарської кооперації

 

Президент України Володимир Зеленський підписав Закон № 819-ІХ «Про сільськогосподарську кооперацію», який Верховна Рада ухвалила 21 липня 2020 року.

В області завершують аудит використання земель сільськогосподарського призначення

 

Заступник голови облдержадміністрації Євген Греков взяв участь у засіданні постійної комісії обласної ради з питань аграрної політики та земельних відносин.

Денис Шмигаль: Наше завдання — застосовувати найкращі технології та процеси переробки в АПК

 

Україна повинна бути не лише постачальником сировини за кордон, але й застосовувати найкращі наукові технології та процеси переробки в агропромисловому комплексі, щоб додана вартість і робочі місця залишались у державі.

Перелік сільгосптехніки для держпідтримки розширено на 1175 нових одиниць, - Ігор Петрашко

 

У межах реалізації бюджетної програми «Часткова компенсація вартості сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва» Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства розширило перелік української сільгосптехніки, вартість якої компенсується.

В області працюватиме Програма з аграрного і сільськогосподарського розвитку

 

На Полтавщині розпочала роботу п’ятирічна Програма з аграрного і сільськогосподарського розвитку (АГРО). Вона фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та впроваджується компанією Кімонікс Інтернешнл.

Аграрії Полтавщини завершили збирання ранніх зернових культур

 

В області завершили збирання ранніх зернових та зернобобових культур. На площі 330,2 тис. га зібрано 1558,0 тис. тонн зерна. Середня урожайність – 47,2 ц/га, що більше на 2,1 ц/га від показника минулого року.

Основою аграрного сектору в Україні має бути переробка, — Денис Шмигаль

 

У межах робочої поїздки до Полтавської області Прем’єр-міністр Денис Шмигаль ознайомився з діяльністю приватного сільськогосподарського підприємства агрофірми «Урожай».

Уряд прийняв Постанову про збереження полезахисних лісових смуг

 

Уряд України затвердив правила утримання та збереження полезахисних лісових смуг, розташованих на землях сільськогосподарського призначення. Відповідну постанову прийнято 22 липня 2020 року.

Аграрії Полтавщини намолотили майже півтора мільйона тонн зерна

 

Полтавщина вже має 1 мільйон 433 тонн намолоченого зерна нового врожаю при середній урожайності 47 ц/га. Це на 1,6 ц вище за минулий рік.

Про пожежну безпеку в період жнив

 

Для хліборобів настав найважливіший період - збирання врожаю. У літній період різко зростає ймовірність пожеж. Основними причинами їхнього виникнення є сукупність погодних і людських факторів, недотримання правил пожежної безпеки та пожежного захисту сільгоспугідь, лісосмуг, ліній електропередачі, газопроводів, доріг у літній пожежонебезпечний період.

Хід жнив у Полтавській області

 

Станом на 16 липня 2020 року аграрії Полтавщини активно поводять збирання озимих культур. Уже обмолочено 138,3 тис. га, намолочено 634,6 тис. тонн зерна, середня врожайність склала 45,9 ц/га.

Відбувся ХХІ регіональний форум «Органічна Україна»

 

У Департаменті агропромислового розвитку ОДА в онлайн-режимі відбувся XXI Регіональний Форум «Органічна Україна».

В області працюють гарячі лінії з питань у сфері сільського господарства

 

При Полтавській облдержадміністрації та Департаменті агропромислового розвитку ОДА створені гарячі лінії, на які можна зателефонувати з усіх питань, що виникають стосовно рейдерських захоплень, переміщення сільськогосподарської техніки, визначення якості зерна та інших питань, які потребують вирішення на обласному рівні.

Полтавська ОДА готова всіляко сприяти сільгоспвиробникам у період жнив

 

В області розпочали жнива. До збору урожаю приступили в більшості районів. Оперативно збирають озимий ячмінь. Намолотили 2,5 тис. тон. Середня врожайність складає 47ц/га. Минулого року – 44ц/га.

На Полтавщині розпочалися жнива

 

2 липня в області розпочалися жнива. Збирати ранні зернові почали аграрії Кобеляцького, Кременчуцького, Семенівського та Шишацького  районів.

В області впроваджується 41 інвестиційний проєкт в агропромисловому комплексі

 

В аграрному секторі Полтавщини продовжується впровадження інвестиційних проектів. Це сприяє збільшенню обсягів сільськогосподарського виробництва, підвищенню прибутковості аграрних підприємств, розширенню їх виробничої діяльності та, як результат, створенню додаткових робочих місць на селі.

Питання в галузі фермерства обговорили на зустрічі в очільника Полтавщини

 

Голова облдержадміністрації Олег Синєгубов і його заступник Євген Греков зустрілися з представниками Асоціації фермерів та приватних землевласників Відродження Полтавщини – головою обласної організації Василем Бурлакою і головою Полтавської районної організації Олегом Слизьком.

«Зробимо все необхідне, щоб фермерство на Полтавщині розвивалося й надалі», – Олег Синєгубов

 

У Полтавській державній аграрній академії відбулися урочистості з нагоди Дня фермера. У 2020 році це професійне свято відзначають вперше на державному рівні. Віднині його святкуватимуть щороку 19 червня.

Привітання голови облдержадміністрації Олега Синєгубова з Днем фермера

 

Шановні працівники фермерських господарств Полтавщини!

Прийміть найщиріші вітання з нагоди професійного свята – Дня фермера!

На Полтавщині провели День поля

 

На базі навчально-дослідного господарства «Ювілейний», що в Бричківці Полтавського району, відбувся День поля. Організували його Департамент агропромислового розвитку облдержадміністрації й Полтавська державна аграрна академія. Участь у заході взяли керівники сільськогосподарських і фермерських господарств регіону та інших областей України.

Полтавщина залишається серед лідерів впровадження аграрних розписок

 

Відбулася всеукраїнська онлайн-конференція «Проект «Аграрні розписки в Україні»: Підсумки впровадження та нові можливості для ринку». В ній взяв участь директор Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Сергій Фролов.

На Полтавщині запрацювала інтерактивна карта водних об’єктів державної власності, придатних для рибогосподарських потреб

 

Як було анонсовано на нараді в голови облдержадміністрації, з 1 червня Департамент агропромислового розвитку першим в Україні запустив інтерактивну карту водних об’єктів державної власності, придатних для рибогосподарських потреб, на території Полтавської області.

Полтавщина лідер з виробництва молока

 

Полтавська область серед регіонів України продовжує займати лідируючі позиції в галузі тваринництва.

У Полтавській області завершили посів ярих зернових

 

Аграрії області завершили посів ярих культур на площі 1276,2 тис. га, з них ранніх зернових культур посіяли на площі 103,9 тис. га.

Про це повідомили в Департаменті агропромислового розвитку ОДА.

Голова Полтавської облдержадміністрації Олег Синєгубов із робочим візитом відвідав Диканський район (ВІДЕО)

 

Побував на насіннєвому підприємстві у Стасях, поспілкувався з працівниками місцевої амбулаторії

«Відпрацюємо алгоритм дій для упередження конфліктних ситуацій у питаннях землевідведення», – Євген Греков

 

Заступники голови облдержадміністрації Євген Греков і Катерина Рижеченко зустрілися з представниками органів виконавчої влади та місцевого самоврядування Кобеляцького району, громадських організацій учасників АТО й обласного управління Держгеокадастру. Порушили питання забезпечення ділянками учасників АТО/ООС, місцевих жителів.

Посівна кампанія на Полтавщині триває за планом

 

Про це розповів на брифінгу голова облдержадміністрації Олег Синєгубов.

«Весна видалася засушливою. Не вистачало вологи. Минулі дні показали, що погода стає більш сприятливою для аграріїв. Постійно з ними контактуємо. Профільний департамент оперативно збирає всю інформацію щодо стану посівної. Вона йде за планом. Будь-яких пересторог, що ми відставатимемо чи не виконаємо план, наразі немає», – сказав Олег Синєгубов.

На Полтавщині завершують посів ранніх зернових

 

В агропромислових підприємствах Полтавської області триває посівна кампанія. Нині майже завершено посів ранніх зернових і зернобобових культур.

На Полтавщині відкрилися ще 3 агропродовольчі ринки

 

У Полтавській області 5 травня відновили свою роботу ще три ринки: «Овочевий» у Полтаві, «Центральний ринок» у Миргороді та м’ясний павільйон на ринку в Пирятині. Про це на щоденному брифінгу повідомив перший заступник голови Полтавської облдержадміністрації Дмитро Лунін.

Олег Синєгубов: «Будемо жорстко контролювати роботу ринків»

 

У вихідні дні на Полтавщині запрацювали агропродовольчі ринки у Полтаві, Лубнах і Гребінці. На деяких одразу ж знайшли порушення. Так, 2 протоколи за порушення карантинних обмежень правоохоронці склали на ринках «Центральний» та «Овочевий» у Полтаві, повідомив на брифінгу голова Полтавської облдержадміністрації Олег Синєгубов.

Фахівці Держпродспоживслужби контролюють дотримання агропродовольчими ринками протиепідемічних заходів

 

ГУ Держпродспоживслужби в Полтавській області продовжується контроль за дотриманням агропродовольчими ринками санітарного законодавства та гігієнічних вимог до обігу харчових продуктів, протиепідемічних заходів, встановлених постановою Головного державного санітарного лікаря України.

Президент підписав закон щодо обігу земель сільськогосподарського призначення

 

Президент України Володимир Зеленський підписав Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо умов обігу земель сільськогосподарського призначення» № 552-ІХ, який Верховна Рада ухвалила 31 березня 2020 року.

Документ передбачає формування законодавчого поля для запровадження ринкового обігу земель сільськогосподарського призначення.

В області тривають весняно-польові роботи

 

Станом на 23 квітня аграрії області посіяли ярі культури на площі 636,4 тисяч гектарів, що більше на 330 тисяч гектарів до минулого року, з них ранніх зернових культур посіяно на площі 99,6 тис. га.