Більше півсотні представників аграрних підприємств і фермерів навчилися працювати з новими інформаційними технологіями та системами у межах програми «Підтримка діяльності підприємств АПК засобами сучасних інформаційних систем і технологій»

 

У Полтавській державній аграрній академії відбувся науково-практичний семінар «Підтримка діяльності підприємств АПК засобами сучасних інформаційних систем і технологій».

Полтавщина – лідер по  поголів’ю ВРХ та корів в сільськогосподарських підприємствах

 

Минулого тижня в Департаменті агропромислового розвитку облдержадміністрації відбулося засідання колегії, яку провів директор Департаменту Сергій Фролов. Участь у роботі взяли члени колегії, керівники структурних підрозділів агропромислового розвитку райдержадміністрацій, керівники обласних установ та організацій, працівники Департаменту та ЗМІ.

На Полтавщині обговорили шляхи впровадження нового молочного стандарту

 

У Департаменті агропромислового розвитку Полтавської ОДА відбувся "круглий стіл" «Виробляючи якісне молоко, піклуємося про здоров’я людей». Участь у ньому взяли голова Полтавської ОДА Валерій Головко, директор Департаменту агропромислового розвитку Полтавської ОДА Сергій Фролов та директор Департаменту економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій Полтавської ОДА Інна Іщенко.

У Полтавській ОДА провели засідання постійної депутатської комісії з питань аграрної політики

 

На засіданні постійної депутатської комісії з питань аграрної політики та земельних відносин присутні слухали звіти на актуальні теми від керівників департаментів Полтавської ОДА та голосували за проекти рішень для майбутньої сесії облради, яка має відбутися 16 лютого.

Український аграрний експорт до країн ЄС зріс більш ніж на 37% в 2017 році, - Ольга Трофімцева

 

За підсумками 2017 року, зовнішньоторговельний обіг аграрною та харчовою продукцією між Україною та країнами Європи збільшився на 30,8%, або $1,9 млрд, та становив $8,1 млрд.

В області вирощується необхідна кількість малька для зариблення місцевих водойм

 

Минулого тижня в Департаменті агропромислового розвитку Полтавської облдержадміністрації відбулась нарада з орендарями водних об’єктів, які здійснюють свою діяльність в режимі спеціальних товарних господарств (СТРГ) з питань нарощення виробництва товарної риби, рівня зариблення та  надання звітності щодо вилову та вирощування водних біоресурсів в орендованих об’єктах.

Мінагрополітики: Зібрано майже 60 млн тонн зерна

 

Станом на 29 листопада зібрано 59,9 млн тонн зернових та зернобобових культур із 14,0 млн га при врожайності 42,6 ц/га  (96% від запланованих 14,6 млн га).

19 листопада – День працівників сільського господарства

 

Шановні трудівники агропромислового комплексу Полтавщини!

Прийміть найщиріші вітання з нагоди професійного свята – Дня працівників сільського господарства!

Експорт зернових перевищив 15,3 млн тонн

 

З початку поточного маркетингового року Україна експортувала понад 15,3 млн тонн зернових культур, зокрема, майже 9 млн тонн пшениці (у тому числі продовольчої – понад 5 млн тонн, фуражної - 3,9 млн тонн), ячменю –3,6 млн тонн, кукурудзи – 2,3 млн тонн.

Навесні на полях Полтавщини презентують техніку Харківського тракторного заводу
 

Аграрії Полтавщини, спільно з керівниками ОДА, вчора відвідали Харківський тракторний завод. Під час візиту очільники с/г підприємств змогли особисто висловити побажання щодо тактико-технічних характеристик тракторів та домовитися про їх практичні випробування.

Сільськогосподарські та лісогосподарські підприємства області отримають відшкодування за витрати виробництва

 

На засіданні обласної комісії з визначення сільськогосподарських та лісогосподарських підприємств розглянули заявки, за якими надаватимуться кошти з обласного бюджету, що надходять в порядку відшкодування витрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва.

За І півріччя цього року Полтавщина реалізувала молочної продукції на 14 млн доларів
 

Полтавська область посідає лідируючі позиції в Україні за розвитком молочного скотарства. Приклад тому – поголів’я у 272 тис. голів та річний надій у 6253 кг молока на корову. У перспективі ж треба розвивати галузь, опираючись на чітку стратегію. Про це, зокрема, говорили на сьогоднішній апаратній нараді у Полтавській ОДА.

У Полтаві проходить дводенна міжрегіональна спеціалізована виставка «АгроПром – Полтава 2017»

 

На виставку завітали гості з семи областей України, які представили своїх аграріїв та виробників сільськогосподарської техніки.

Методи профілактики та боротьби з африканською чумою свиней

 

 Усі господарства незалежно від форми власності зобов’язані дотримуватися вимог закритого режиму роботи, а саме:

До оперативного штабу захисту представників аграрного бізнесу від рейдерів звернулися 10 полтавських фермерів

 

За період діяльності у Полтавській області оперативного штабу захисту представників аграрного бізнесу від рейдерів, на розгляд комісії надійшло 10 звернень. Про це, під час сьогоднішньої апаратної наради, повідомив начальник Головного територіального управління юстиції у Полтавській області, заступник голови штабу Олег Тимченко.

На Полтавщині відбувся семінар з підготовки до посіву озимих культур

 

15 вересня на базі Полтавської державної сільськогосподарської дослідної станції імені М.І.Вавилова та ДП «ДГ «Степне» ІС і АПВ НААН» відбувся семінар з підготовки до посіву озимих культур під час якого оглянули полігони сільськогосподарських культур.

Силових рейдерських захоплень на території Полтавської області не буде, — Роман Товстий

 

Сьогодні відбулася селекторна нарада під головуванням Першого віце-прем’єр-міністра України — Міністра економічного розвитку і торгівлі України Степана Кубіва.

На Полтавщині створили оперативний штаб захисту представників аграрного бізнесу від рейдерів

 

Учора відбулося перше засідання новоствореного оперативний штабу захисту представників аграрного бізнесу від рейдерів.

На Полтавщині відбулася міжнародна науково-практична конференція щодо європейської практики використання мінеральних добрив

 

10 серпня у с. Піщане Кременчуцького району за підтримки Департаменту агропромислового розвитку ОДА відбулася міжнародна науково-практична конференція на тему: ,,Європейська практика використання мінеральних добрив. Шляхи впровадження сучасних технологій застосування добрив”.

В області завершено збирання ранніх зернових

 

У Полтавській області завершено збирання ранніх зернових та зернобобових культур, які зібрано на площі 366,2 тис. га  та  намолочено 1,4 млн тонн, що менше на  115,9 тис. тонн до минулого року.

Валерій Головко: Органічне землеробство – важлива складова успішної України

 

Вчора у Покровському Шишацького району провели День органічного поля.

Андрій Пісоцький: Наша задача – не допустити дефіциту хліба та здорожчання його соціальних сортів

 

Не допустити кризи на ринку хліба та уникнути значного зростання цін – такими є основні задачі місцевої влади, спільно з аграріями та виробниками хлібобулочних виробів.

Створення кооперацій – шлях до процвітання села

 

За супроводом Полтавської обласної сільськогосподарської дорадчої служби, Програма підтримки якої фінансується обласним бюджетом, на Полтавщині створили п’ять сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів (СОК) із заготівлі молока.

Полтавщина взяла участь у XXIХ Міжнародній агропромисловій виставці

 

«Полтавщина - екобренд України» - гасло цьогорічної експозиції Полтавської області на XXIХ Міжнародній агропромисловій виставці, яка днями відбулася у Києві.

У Полтаві відбувся круглий стіл на тему земельної реформи в Україні

 

Круглий стіл «Формування ринку землі в Україні. Як земельна реформа позначиться на розвитку сільських територій?» – один із заходів циклу, які проводить Полтавська обласна сільськогосподарська дорадча служба «ПОРАДА» спільно з фахівцями для роз’яснення всіх питань земельних відносин та сільського розвитку.

Цього року полтавці зберуть менший врожай  плодових та ягід

 

Про це поінформували на республіканській відеоконференції з питань впливу погодних умов квітня на стан сільськогосподарських культур та хід проведення комплексу весняно-польових робіт.

Як погіршення погодних умов в області вплине на врожайність сільгоспкультур

 

Станом на 19 квітня посіяно ярих культур на площі 317,0 тис га, в тім числі ранніх зернових та зернобобових 110,5 тис га, або 98% до прогнозу з них ячменю 92,2 тис га (96%), гороху – 10,9 тис га (123%). Завершено посів цукрового буряка на площі 36,0 тис га (103%). Продовжується посів соняшнику, який посіяно на площі 143,0 тис га (47%), кукурудза на 33,0 тис га (6%). Також розпочато посів сої на площі 1,3 тис га.

Сергій Фролов повідомив про проведення весняно-польових робіт

                   

6 квітня під головуванням директора Департаменту землеробства та технічної політики в АПК Міністерства аграрної політики та продовольства України Володимира Топчія відбулась республіканська відеоконференція щодо проведення комплексу весняно-польових робіт у 2017 році.

Полтавці отримали компенсацію за знищених тварин з АЧС

 

У 2017 році в області зареєстровано 10 неблагополучних пунктів щодо захворювання на африканську чуму свиней (АЧС).

На Полтавщині тривають весняно-польові роботи

 

16 березня  директор Департаменту землеробства та технічної політики в АПК Міністерства аграрної політики та продовольства України Володимир Топчія провів республіканська відеоконференцію з  питань підготовки та проведення комплексу весняно-польових робіт у 2017 році.

Полтавщина готується до весняно-польових робіт

 

9 березня за участю першого заступника Міністра аграрної політики та продовольства України Максима Мартинюка відбулась республіканська відеоконференція з питань підготовки та проведення комплексу весняно-польових робіт, сертифікації насіння у 2017 році.

На Полтавщині відбувся ХІХ зліт працівників тваринницької галузі

 

Нещодавно в Полтаві за підтримки профспілкових організацій області та Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації відбувся XIX обласний зліт працівників тваринницької галузі Полтавської області.

В області працює 3 насіннєві лабораторії

 

2 березня відбулась республіканська відеоконференція щодо проведення сертифікації насіння та садивного матеріалу, яку проводив перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Максим Мартинюк.

Представники Департаменту агропромислового розвитку ОДА взяли участь у Міжнародній виставці сільського господарства SIMA 2017

 

З 26 лютого по 2 березня в Парижі проходить найбільша міжнародна професійна виставка машинобудування для сільського господарства і тваринництва SIMA (Salon International de la Machine Agricole). Кожні два роки SIMA об’єднує всі напрямки аграрного бізнесу: рослинництво, тваринництво та виробництво техніки.

У рамках Всеукраїнської конференції з бджільництва Полтавщину відвідала заступник міністра аграрної політики України Ольга Трофімцева

 

23 лютого на Полтавщині відбулася Всеукраїнська конференція з бджільництва «Національний продукт. Кооперативний  рух. Експортний потенціал», до участі якої долучилася заступник міністра аграрної політики України Ольга Трофімцева.

Відновлено сертифікацію насіння та садивного матеріалу

 

23  лютого відбулась республіканська відеоконференція з питань проведення сертифікації насіння та садивного матеріалу за участю першого  заступника Міністра аграрної політики та продовольства України Максима Мартинюка. Від Полтавської ОДА взяв участь  перший заступник директора Департаменту агропромислового розвитку Олег Палій.

На Полтавщині проведено навчання для агроспеціалістів

 

21 лютого на базі Полтавської Державної аграрної академії Департаментом агропромислового розвитку облдержадміністрації  проведено навчання  спеціалістів агрономічних служб області, управлінь (відділів) агропромислового розвитку РДА, головних агрономів насіннєвих господарств, спеціалістів з контролю у сфері насінництва та  відділу контролю за обігом засобів захисту рослин управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області, спеціалістів дослідної станції імені М.І. Вавилова,  завідувачів лабораторій та агрономів Полтавського обласного державного центру експертизи сортів рослин.

Питання африканської чуми свиней обговорено із Міністром аграрної політики та продовольства України Тарасом Кутовим

 

26 січня за участю Міністра аграрної політики та продовольства України Тараса Кутового відбулась республіканська відео-конференція у програмі «Skype for business», де було розглянуто питання щодо ситуації з африканської чуми свиней в регіонах України.

Нагальні питання сільськогосподарської галузі обговорено під час відеоконференції із першим заступником Міністра агрополітики Максимом Мартинюком

 

20 січня за участю першого заступника Міністра аграрної політики та продовольства України Максима Мартинюка відбулась республіканська відеоконференція щодо питань використання земельних ділянок державної власності для виробництва органічної продукції та закладки багаторічних насаджень, фінансової підтримки сільгосптоваровиробників у 2017 році.

Яреськівському цукровому заводу – 50

 

27 грудня у Шишацькому районі за участю директора Департаменту агропромислового розвитку ОДА Сергія Фролова відзначили 50-річчя Яреськівському цукровому заводу. У заході також взяли участь голова Шишацької РДА Віктор Іваненко, голова Шишацької районної ради Владислав Сафонов, генеральний директор агропромхолдингу «Астарта-Київ» Віктор Іванчик та ін.

Підбито підсумки впровадження в області  Проекту IFC «Аграрні розписки в Україні»

 

22 грудня Департаментом агропромислового розвитку облдержадміністрації проведено підсумкову нараду щодо результатів впровадження Проекту «Аграрні розписки в Україні» Міжнародної фінансової корпорації (IFC, Група Світового банку) у 2016 році та подальшої співпраці у 2017 р.

На Полтавщині відкрито дві сімейні ферми

 

24 та 25 листопада 2016 року на Полтавщині відбулося урочисте відкриття двох сімейних ферм європейського зразка. Зокрема, 24 листопада таку ферму було відкрито у с. Денисівка Оржицького району (родина Сергієнко/Шаповаленко), а 25 листопада – у с. Сухорабівка Решетилівського району (родина Жванко).

На Полтавщині проводяться активні роботи щодо знищення африканської чуми свиней

 

23 листопада відбулося засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при ОДА за участю заступника голови облдержадміністрації Романа Товстого, де вирішувалося питання боротьби із африканською чумою тварин на території Полтавської області.

Українських сільгоспвиробників проавансують більше ніж на 1 млрд. грн.

 

8 листопада під головуванням першого заступника Міністра аграрної політики та продовольства України Максима Мартинюка відбулась відео-конференція в програмі Skype for Business щодо попередніх підсумків сівби озимих культур та проведення комплексу осінньо-польових робіт у 2016 році.

На Хорольщині активно розвивається сільськогосподарська галузь

 

У Хорольській райдержадміністрації під час засідання колегії районної державної адміністрації було підведено підсумки виконання Програми економічного і соціального розвитку Хорольського району за 9 місяців 2016 року.

На День поля вирішували питання щодо впровадження обласної та районних програм розвитку та підтримки аграрного комплексу Полтавщини

 

09 вересня на базі Полтавської державної сільськогосподарської дослідної станції ім. Вавилова Інституту свинарства і АПВ НААН  та ДП «ДГ «Степне» ПДСГДС імені М.І.Вавилова ІС і АПВ НААН» в с. Степне Полтавського району проведено День поля.

Голова Полтавської ОДА Валерій Головко звернувся із заявою до громадськості області, щоб прокоментувати ситуацію навколо призупинення роботи підприємства ТОВ «Сільські традиції» у Біликах.

У Полтавській ОДА відбулось перше засідання обласної координаційної ради при голові ОДА з питань розвитку фермерства на Полтавщині. Окрім фермерів, які представляли усі райони області, участь у засіданні також взяли заступник голови ОДА Роман Товстий, директор департаменту агропромислового розвитку Сергій Фролов, голова Асоціації фермерів та приватних землевласників «Відродження Полтавщині» Віктор Галич. На зібрання також запросили т. в. о. начальника Головного управління Держгеокадастру в Полтавській області Вадима Чувпила, керівників Нацполіції, Фіскальної служби для більш предметного вирішення нагальних проблем.

У селі Стасі Диканського району нещодавно ввели в експлуатацію сучасний міні-завод із переробки молока.

Проект став результатом співпраці  Асоціації сприяння розвитку і співробітництва Ізраїль — Україна та країн СНД з Полтавською ОДА, Держпродспоживслужбою та аграріями Полтавщини. З роботою міні-заводу сьогодні ознайомився голова Полтавської облдержадміністрації Валерій Головко.

На Полтавщині розпочалися жнива. Ранні зернові зібрали на площі 115 тисяч гектарів. При цьому намолотили півмільйона тонн збіжжя. Як повідомив директор Департаменту агропромислового розвитку ОДА Сергій Фролов, левова частка у зібраному збіжжі — це озима пшениця. Її врожайність не поступається минулорічній і становить 42,4 центнера з гектара.

Весняно-польові роботи на Полтавщині тривають

 

12 квітня під головуванням першого заступника Міністра аграрної політики та продовольства України Ярослава Краснопольського відбулася республіканська селекторна нарада з питань проведення комплексу весняно-польових робіт 2016 року. У нараді взяв участь директор Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Сергій Фролов та керівники причетних установ та організацій.