Карантин не вплинув на хід проведення в області весняно-польових робіт

 

Незважаючи на карантин та стан надзвичайної ситуації, в Полтавській області посівна кампанія розпочалася на тиждень раніше, ніж минулого року. Про це повідомив на брифінгу голова облдержадміністрації Олег Синєгубов, відповідаючи на питання журналістів. Аграрії вже засіяли понад 60 гектарів ранніми зерновими культурами: це ячмінь, овес, горох.

У Полтавській області повним ходом ідуть весняно-польові роботи

 

Завдяки сприятливим погодним умовам цьогорічна посівна кампанія розпочалася на тиждень раніше у порівнянні з минулим роком. Станом на 19 березня аграріями області посіяно ранніх зернових культур на площі 31,4 тис. га, в тому числі ячменю – 30,6 тис. га, гороху – 0,5 тис. га, вівса – 0,3 тис. га.

Обговорили порядок використання земель сільськогосподарського призначення державними підприємствами

 

Під головуванням заступника Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тараса Висоцького та за участі голови Комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики Миколи Сольського відбулася селекторна нарада «Щодо системи оцінки ключових показників».

У зв’язку з поширенням грипу птиці птахофабрики області – на закритому режимі роботи

 

Фахівці Держпродспоживслужби провели ряд заходів державного контролю у птахогосподарствах області на предмет дотримання закритого режиму роботи та вимог біобезпеки з метою недопущення поширення збудника вірусу грипу птиці.

Обговорили надання сільгосптоваровиробникам кредитів та отримання по ним відшкодування

 

Під головуванням заступника Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тараса Висоцького відбулася селекторна нарада «Напрямки підтримки державних програм у 2020 році». У ній взяли участь представники Департаменту агропромислового розвитку Полтавської ОДА, аграрного фонду підтримки фермерських господарств, громадського контролю та аграрної комісії обласної ради.

У Шишацькій районній лікарні відкрили сучасний рентгендіагностичний комплекс за кошти трьох бюджетів

 

У Шишаках після капітального ремонту відкрили приміщення рентгенологічної служби з запуском в дію інноваційного телекерованого рентгендіагностичного комплексу ОРЕRА та клініко-діагностичної лабораторії у Шишацькій центральній районній лікарні.

Обговорили стан малодіяльних залізничних станцій

 

Під головуванням заступника Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тараса Висоцького відбулася селекторна нарада «Малодіяльні залізничні станції відвантаження сільськогосподарської продукції».

Полтавщина – у п’ятірці кращих виробників органічних продуктів харчування

 

На нараді в голови облдержадміністрації обговорили хід виконання обласної Програми розвитку та підтримки аграрного комплексу за пріоритетними напрямками на 2020 рік. Директор Департаменту агропромислового розвитку ОДА Сергій Фролов повідомив, що обсяг фінансів, передбачених для розвитку та підтримки аграрного комплексу Полтавщини на 2020 рік, становить майже 22 мільйони гривень.

Вплив кліматичних умов на фітосанітарний стан озимих культур

 

Помірно тепла, хмарна, волога погода зимового періоду залишається малосприятливою для перезимівлі озимих культур, проте задовільні для розвитку шкідливих об’єктів. Рослини озимої пшениці перебувають у стані неглибокого зимового спокою, в окремі дні у денні години відмічаються слабкі ростові процеси.

Уперше в Україні буде запроваджена компенсація вартості сертифікації органічного виробництва

 

Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України провело всеукраїнську селекторну нараду під головуванням заступника Міністра Тараса Висоцького на тему «Роль і завдання банків в умовах ринку земель сільськогосподарського призначення».

Пташиного грипу на Полтавщині немає

 

До 19 лютого року 2020 року фахівці держветмедицини та державні ветеринарні інспектори Полтавщини мають провести епізоотичні обстеження птахогосподрств усіх форм власності та свиногосподарств. Таке рішення прийняли на засіданні державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Полтавській облдержадміністрації з метою профілактики в регіоні високопатогенного грипу птиці та профілактики АЧС. Також учасники зібрання обговорили епізоотичну ситуацію з інфекційними захворюваннями тварин.

Селекторна нарада з питань діяльності державних підприємств

 

Під головуванням заступника Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тараса Висоцького відбулася селекторна нарада з питань діяльності державних підприємств.

Селекторна нарада «Земельна реформа» щодо обговорення законопроекту №2187-10

 

За участю Тараса Висоцького, заступника Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства відбулася селекторна нарада «Земельна реформа» щодо обговорення законопроекту №2187-10 «Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення» підготовленого до другого читання.

Зняли карантин по африканській чумі свиней у Пирятинському районі

 

У зв’язку з проведенням усіх основних заходів по ліквідації осередку африканської чуми свиней, відсутністю загибелі домашніх та диких свиней в зонах захисту та нагляду, дотриманням вимог чинної «Інструкції з профілактики та боротьби з африканською чумою свиней» із 28 грудня 2019 року державна надзвичайна протиепізоотична комісія при Пирятинській РДА № 3 зняла карантин по африканській чумі свиней на території  ПСП «Мрія» в селі Вечірки Березоворудської сільської ради Пирятинського району.

Полтавська облдержадміністрація долучилася до обговорення аграрної реформи

 

Працівники Департаменту агропромислового розвитку Полтавської ОДА на чолі з директором Сергієм Фроловим, депутати Полтавської обласної ради, які входять до складу постійної комісії з питань аграрної політики та земельних відносин, взяли участь у селекторній нараді щодо аграрної реформи – впровадження ринку землі.

На Полтавщині зрошується 2,9 % земель

 

Загалом площа зрошуваних земель в Україні становить 2,2 мільйони гектарів, із яких зрошується лише чверть – 505,02 тисячі гектарів. Майже 3% земель зрошується на Полтавщині.

Майже 14,05 тисяч дозволів отримали учасники антитерористичної операції у Полтавській області за 2019 рік

 

Із початку 2019 року фахівці Головного управління затвердили проєктів землеустрою на земельні ділянки загальною площею 18,02 тис. га. Найбільшу кількість земельних ділянок у власність військовослужбовці отримали у Полтавському районі (1 291 – площею майже 1,47 тис. га), Семенівському районі (756 – площею 1,49 тис. га) та Лубенському районі (760 – 1,50 тис. га).

Аграрні розписки переведуть в електронний формат

 

В Україні планують внести зміни до Закону «Про аграрні розписки», які мають на меті спростити процедуру оформлення та здешевити цей фінансовий інструмент. Наразі документ уже практично готовий до внесення на розгляд парламенту. Про це повідомив директор ДП «Аграрні реєстри» Юрій Пустовіт.

Аграрії Полтавщини намолотили 6 мільйонів зернових

 

Станом на 25 листопада в області зернові культури зібрано на площі 989,3 тисячі гектарів, намолочено 6 мільйонів тонн зерна, при середній урожайності 60,7 ц/га.

«Самовільне захоплення земельної ділянки – основне порушення земельного законодавства», – Вадим Чувпило

 

Територіальні органи Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру за 9 місяців 2019 року здійснили 50 планових та 63 позапланових заходів державного нагляду у сфері господарської діяльності щодо суб’єктів господарювання (використання та охорони земель). За результатами перевірок виявили  87 порушень вимог земельного законодавства.

«Допуск іноземців до української землі – виключно через референдум», – уповноважений Президента України із земельних питань Роман Лещенко

 

В області відбувся Форум щодо запровадження ринку землі. В його межах заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тарас Висоцький та уповноважений Президента України із земельних питань Роман Лещенко зустрілися з сільгоспвиробниками та фермерами, обговорили основні питання земельної реформи. Крім того, ще два тематичних форуми мають відбутися сьогодні в Харкові й Сєвєродонецьку.

Експертами Полтавщини прийнято до опрацювання понад 15 тисяч проєктів землеустрою в межах пілотного проєкту із запровадження принципу екстериторіальності

 

З початку  2019 року  в порядку екстериторіального погодження проєктів землеустрою щодо відведення земельної ділянки експерти Держгеокадастру у Полтавській області розглянули 15 589 проєктів  землеустрою. Позитивну оцінку експертів отримали 12 171 проєкт, негативну – 3 418 примірників землевпорядної документації .

Україна переходить на нові правила ввезення харчових продуктів тваринного походження

 

Із 24 листопада 2019 року закінчується 6-місячний перехідний період та набуває чинності Наказ Мінагрополітики від 16. 11. 2018 р. № 553 «Про затвердження Вимог щодо ввезення (пересилання) на митну територію України живих тварин та їхнього репродуктивного матеріалу, харчових продуктів тваринного походження, кормів, сіна, соломи, а також побічних продуктів тваринного походження та продуктів їх оброблення, переробки» (далі - Наказ № 553), про що попередньо вже було повідомлено всіх торгових партнерів України та профільних аграрних об’єднань.

Президент України відзначив жителів Полтавщини державними нагородами

 

Відповідно до Указу Президента України №849/2019 від 15 листопада 2019 року «Про відзначення державними нагородами України працівників агропромислового комплексу», за значний особистий внесок у розвиток агропромислового виробництва, вагомі трудові досягнення, багаторічну самовіддану працю та з нагоди Дня працівників сільського господарства відзначено двох жителів Полтавщини.

17 листопада – День працівників сільського господарства

 

Шановні трудівники агропромислового комплексу Полтавщини!

Прийміть найщиріші вітання з нагоди професійного свята – Дня працівників сільського господарства України!

У Полтаві привітали аграріїв

 

Щороку в третю неділю листопада в Україні професійне свято відзначають працівники сільського господарства.

На Полтавщині підсумували роботу аграріїв та завершили хліборобський рік. Всіх, хто причетний до цієї галузі, вітали в міському будинку культури.

Відбувся семінар «Кращі практики використання аграрних розписок»

 

За сприяння Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Проектом IFC «Аграрні розписки в Україні» для кредиторів, які працюють в аграрному секторі, проведений навчальний семінар «Кращі практики використання аграрних розписок». Участь у семінарі взяли постачальники та дистриб’ютори матеріально-технічних ресурсів, трейдери, представники банківських установ.

В обласному центрі провели семінар для бухгалтерів сільгосппідприємств

 

В актовому залі Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації відбувся семінар за курсом «Зміни в Податковий кодекс, бюджет 2020-го, земельно-трудові розрахунки».

Аграрії Полтавщини намолотили п’ять мільйонів тонн зернових культур

 

Станом на 04 листопада в області зернові культури зібрано на площі 862,1 тис. га. Намолочено 5,1 млн тонн зерна, середня урожайність склала 58,8 ц/га.

Два підприємства області претендують на постачання своєї продукції для виготовлення дитячого та дієтичного харчування

 

30 жовтня 2019 року в Департаменті агропромислового розвитку відбулося засідання комісії з визначення спеціальної зони з виробництва сировини, що використовується для виготовлення продуктів дитячого та дієтичного харчування. На засіданні було розглянуто документи двох сільськогосподарських підприємств (ПАФ «Україна» Великобагачанський район та ТОВ «АФ «Маяк» Котелевський район) щодо отримання висновку про можливість надання статусу спеціальної сировинної зони.

Як вберегти поголів’я свиней від АЧС?

 

Нині в Полтавській області діє карантин у Миргородському та Лохвицькому районі. У зв’язку з останнім зареєстрованим випадком африканської чуми свиней, коли мешканка Лохвиці придбала порося у несанкціонованому місці та без відповідних ветеринарних документів, що виявилось хворим на африканську чуму свиней. Унаслідок чого територію її присадибної ділянки оголошено інфікованим об’єктом та встановлено карантин черз африканську чуму свиней.

Полтавщина намолотила четвертий мільйон зернових

 

В області зернові культури зібрали на площі 724,1 тисячі гектарів,  намолочено 4,1 мільйонів тонн зерна, при середній урожайності 57,1 ц/га.

З початку 2019 року до сільських рад  Полтавщини завдяки земельним торгам проведеним у вересні щорічно надходитиме понад 1,9 мільйонів гривень

 

На сайті Головного управління Держгеокадастру  у Полтавській області у вересні 2019 року було оголошено 31 аукціон з продажу права оренди на земельні ділянки загальною площею 720,4 гектара, з них аграрії придбали права оренди на 15 земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності,  які знаходяться на території  Полтавської області.

У Полтаві аграрії вивчали облікову систему процесів на підприємстві

 

На базі Полтавської державної аграрної академії відбувся Всеукраїнський науково-практичний семінар «Засоби сучасних online-технологій та інформаційних систем в АПК». 

Вартість сільськогосподарських земель Полтавської області – одна з найвищих в Україні

 

Особливості земельної реформи, зокрема запровадження з 2020 року ринкового обігу земель сільськогосподарського призначення, обговорили на апаратній нараді в облдержадміністрації. Йшлося про запровадження ринку землі й стан використання земель державної власності в регіоні.

Аграрії Полтавщини намолотили 2 мільйони тонн зернових

 

Станом на 24 вересня в області зернові культури зібрано на площі 438,7 тисячі гектарів,  намолочено 2,2 мільйони тоннн зерна, при середній урожайності 50,1 ц/га.

На Полтавщині розпочали збирання цукрових буряків

 

Станом на 18 вересня в області зернові культури зібрали на площі 386,4 тис. га. Намолочено 1 млн 832 тис. тонн зерна. Середня врожайність – 47,4 ц/га.

Україну включили до переліку країн, які можуть експортувати овочі й фрукти до ЄС

 

У результаті проведеної роботи Держпродспоживслужби з Європейською Комісією щодо надання безперешкодного експорту фруктів та овочів, визначених Директивою Ради ЄС 2019/523, Україна включена до Переліку країн, які можуть експортувати до ЄС ряд свіжих продуктів.

На Полтавщині почали збирати пізні зернові

 

Нині аграрії вже збирають соняшник та готуються до збору сої.

Як зберегти українську степову породу бджіл, говорили на конференції

 

У Кобеляцькій районній державній адміністрації відбулась конференція з бджільництва на тему «Розвиток бджолярства через налагодження співпраці фермерських господарств та бджолярів. Розгляд екологічних компонентів».

Уряд та Світовий банк підписали Програму кредитування для стимулювання розвитку малого та середнього фермерства

За участі в. о. Міністра аграрної політики та продовольства України Ольги Трофімцевої Міністр фінансів України Оксана Маркарова та директор Світового банку у справах Білорусії, Молдови та України Сату Кахконен підписали Програму «Прискорення приватних інвестицій у сільське господарство України», якою передбачено надання Україні кредиту в розмірі 200 млн доларів США.

Нова доїльна зала на Полтавщині входить у десятку світових комплексів

 

Нова доїльна зала з європейським обладнанням запрацювала в селі Носи Шишацького району (СТОВ «Воскобійники»). У світі подібних тваринницьких комплексів лише 10.

Унікальну в Україні доїльну залу відкрили в Шишацьком районі

 

У селі Носи Шишацького району у СТОВ «Воскобійники» презентували сучасний тваринницький комплекс. Там відкрили доїльну залу, збудовану за новітніми технологіями.

 

У Миргороді фермери з усієї України обговорювали перспективи ринку землі

 

250 представників малих і середніх аграрних підприємств із 12 областей України 22 серпня зібралися на першому на Полтавщині всеукраїнському форумі фермерів.

Жнива-2019: в Україні розпочали збирання пізніх культур

 

Цього тижня українські аграрії приступили до збирання пізніх культур – гречки, проса, соняшнику.

Любителів меду запрошують на всеукраїнський апі-ярмарок «Меди Межиріччя»

 

У недалю, 18 серпня, в селі Очеретувате Семенівського району відбудеться IІІ Всеукраїнський апі-ярмарок «Меди Межиріччя».

Мінекономрозвитку розширило перелік української сільгосптехніки, вартість якої компенсується з державного бюджету

 

Комісія з формування переліку вітчизняної техніки та обладнання для агропромислового комплексу при Мінекономрозвитку розширила перелік техніки та обладнання для агропромислового комплексу, вартість яких частково компенсується за рахунок коштів державного бюджету України.

За 7 місяців полтавським сільгоспвиробникам перераховано 4,5 мільйона гривень на компенсацію відсотків за кредитами

 

Станом на 9 серпня до структурних підрозділів ОДА фактично спрямовано 64,12 млн грн на компенсацію відсотків за залученими кредитами. Зокрема, вся сума вже перерахована позичальникам.

У Кобеляцькому районі відкрили племінну пасіку та кооператив «Медовий край», що перероблятиме і фасуватиме мед

 

Заступник директора Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Роман Прокопенко та головний спеціаліст цього Департаменту Лідія Буцька побували в Кобеляцькому районі.

Сім сільськогосподарських підприємств Полтавщини можуть отримати компенсацію за поліпшення родючості земель

 

2 мільйони 531 тисяча гривень надійшли цього року до бюджету Полтавської області від підприємств, які внаслідок проведення будівельних робіт пошкодили родючий шар ґрунту. Ці кошти, за рішенням профільної комісії, можуть отримати інші сільськогосподарські підприємства, які навпаки покращують родючість земель.

Ціни на хлібобулочні вироби на Полтавщині залежатимуть від урожаю 2019 року та вартості зерна у світі

 

Станом на 05.08.2019 в області збирання ранніх зернових культур завершено – повідомив на апаратній нараді в облдержадміністрації директор Департаменту агропромислового розвитку Полтавської ОДА Сергій Фролов.