В області працюватиме Програма з аграрного і сільськогосподарського розвитку

 

На Полтавщині розпочала роботу п’ятирічна Програма з аграрного і сільськогосподарського розвитку (АГРО). Вона фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та впроваджується компанією Кімонікс Інтернешнл.

Аграрії Полтавщини завершили збирання ранніх зернових культур

 

В області завершили збирання ранніх зернових та зернобобових культур. На площі 330,2 тис. га зібрано 1558,0 тис. тонн зерна. Середня урожайність – 47,2 ц/га, що більше на 2,1 ц/га від показника минулого року.

Основою аграрного сектору в Україні має бути переробка, — Денис Шмигаль

 

У межах робочої поїздки до Полтавської області Прем’єр-міністр Денис Шмигаль ознайомився з діяльністю приватного сільськогосподарського підприємства агрофірми «Урожай».

Уряд прийняв Постанову про збереження полезахисних лісових смуг

 

Уряд України затвердив правила утримання та збереження полезахисних лісових смуг, розташованих на землях сільськогосподарського призначення. Відповідну постанову прийнято 22 липня 2020 року.

Аграрії Полтавщини намолотили майже півтора мільйона тонн зерна

 

Полтавщина вже має 1 мільйон 433 тонн намолоченого зерна нового врожаю при середній урожайності 47 ц/га. Це на 1,6 ц вище за минулий рік.

Про пожежну безпеку в період жнив

 

Для хліборобів настав найважливіший період - збирання врожаю. У літній період різко зростає ймовірність пожеж. Основними причинами їхнього виникнення є сукупність погодних і людських факторів, недотримання правил пожежної безпеки та пожежного захисту сільгоспугідь, лісосмуг, ліній електропередачі, газопроводів, доріг у літній пожежонебезпечний період.

Хід жнив у Полтавській області

 

Станом на 16 липня 2020 року аграрії Полтавщини активно поводять збирання озимих культур. Уже обмолочено 138,3 тис. га, намолочено 634,6 тис. тонн зерна, середня врожайність склала 45,9 ц/га.

Відбувся ХХІ регіональний форум «Органічна Україна»

 

У Департаменті агропромислового розвитку ОДА в онлайн-режимі відбувся XXI Регіональний Форум «Органічна Україна».

В області працюють гарячі лінії з питань у сфері сільського господарства

 

При Полтавській облдержадміністрації та Департаменті агропромислового розвитку ОДА створені гарячі лінії, на які можна зателефонувати з усіх питань, що виникають стосовно рейдерських захоплень, переміщення сільськогосподарської техніки, визначення якості зерна та інших питань, які потребують вирішення на обласному рівні.

Полтавська ОДА готова всіляко сприяти сільгоспвиробникам у період жнив

 

В області розпочали жнива. До збору урожаю приступили в більшості районів. Оперативно збирають озимий ячмінь. Намолотили 2,5 тис. тон. Середня врожайність складає 47ц/га. Минулого року – 44ц/га.

На Полтавщині розпочалися жнива

 

2 липня в області розпочалися жнива. Збирати ранні зернові почали аграрії Кобеляцького, Кременчуцького, Семенівського та Шишацького  районів.

В області впроваджується 41 інвестиційний проєкт в агропромисловому комплексі

 

В аграрному секторі Полтавщини продовжується впровадження інвестиційних проектів. Це сприяє збільшенню обсягів сільськогосподарського виробництва, підвищенню прибутковості аграрних підприємств, розширенню їх виробничої діяльності та, як результат, створенню додаткових робочих місць на селі.

Питання в галузі фермерства обговорили на зустрічі в очільника Полтавщини

 

Голова облдержадміністрації Олег Синєгубов і його заступник Євген Греков зустрілися з представниками Асоціації фермерів та приватних землевласників Відродження Полтавщини – головою обласної організації Василем Бурлакою і головою Полтавської районної організації Олегом Слизьком.

«Зробимо все необхідне, щоб фермерство на Полтавщині розвивалося й надалі», – Олег Синєгубов

 

У Полтавській державній аграрній академії відбулися урочистості з нагоди Дня фермера. У 2020 році це професійне свято відзначають вперше на державному рівні. Віднині його святкуватимуть щороку 19 червня.

Привітання голови облдержадміністрації Олега Синєгубова з Днем фермера

 

Шановні працівники фермерських господарств Полтавщини!

Прийміть найщиріші вітання з нагоди професійного свята – Дня фермера!

На Полтавщині провели День поля

 

На базі навчально-дослідного господарства «Ювілейний», що в Бричківці Полтавського району, відбувся День поля. Організували його Департамент агропромислового розвитку облдержадміністрації й Полтавська державна аграрна академія. Участь у заході взяли керівники сільськогосподарських і фермерських господарств регіону та інших областей України.

Полтавщина залишається серед лідерів впровадження аграрних розписок

 

Відбулася всеукраїнська онлайн-конференція «Проект «Аграрні розписки в Україні»: Підсумки впровадження та нові можливості для ринку». В ній взяв участь директор Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Сергій Фролов.

На Полтавщині запрацювала інтерактивна карта водних об’єктів державної власності, придатних для рибогосподарських потреб

 

Як було анонсовано на нараді в голови облдержадміністрації, з 1 червня Департамент агропромислового розвитку першим в Україні запустив інтерактивну карту водних об’єктів державної власності, придатних для рибогосподарських потреб, на території Полтавської області.

Полтавщина лідер з виробництва молока

 

Полтавська область серед регіонів України продовжує займати лідируючі позиції в галузі тваринництва.

У Полтавській області завершили посів ярих зернових

 

Аграрії області завершили посів ярих культур на площі 1276,2 тис. га, з них ранніх зернових культур посіяли на площі 103,9 тис. га.

Про це повідомили в Департаменті агропромислового розвитку ОДА.

Голова Полтавської облдержадміністрації Олег Синєгубов із робочим візитом відвідав Диканський район (ВІДЕО)

 

Побував на насіннєвому підприємстві у Стасях, поспілкувався з працівниками місцевої амбулаторії

«Відпрацюємо алгоритм дій для упередження конфліктних ситуацій у питаннях землевідведення», – Євген Греков

 

Заступники голови облдержадміністрації Євген Греков і Катерина Рижеченко зустрілися з представниками органів виконавчої влади та місцевого самоврядування Кобеляцького району, громадських організацій учасників АТО й обласного управління Держгеокадастру. Порушили питання забезпечення ділянками учасників АТО/ООС, місцевих жителів.

Посівна кампанія на Полтавщині триває за планом

 

Про це розповів на брифінгу голова облдержадміністрації Олег Синєгубов.

«Весна видалася засушливою. Не вистачало вологи. Минулі дні показали, що погода стає більш сприятливою для аграріїв. Постійно з ними контактуємо. Профільний департамент оперативно збирає всю інформацію щодо стану посівної. Вона йде за планом. Будь-яких пересторог, що ми відставатимемо чи не виконаємо план, наразі немає», – сказав Олег Синєгубов.

На Полтавщині завершують посів ранніх зернових

 

В агропромислових підприємствах Полтавської області триває посівна кампанія. Нині майже завершено посів ранніх зернових і зернобобових культур.

На Полтавщині відкрилися ще 3 агропродовольчі ринки

 

У Полтавській області 5 травня відновили свою роботу ще три ринки: «Овочевий» у Полтаві, «Центральний ринок» у Миргороді та м’ясний павільйон на ринку в Пирятині. Про це на щоденному брифінгу повідомив перший заступник голови Полтавської облдержадміністрації Дмитро Лунін.

Олег Синєгубов: «Будемо жорстко контролювати роботу ринків»

 

У вихідні дні на Полтавщині запрацювали агропродовольчі ринки у Полтаві, Лубнах і Гребінці. На деяких одразу ж знайшли порушення. Так, 2 протоколи за порушення карантинних обмежень правоохоронці склали на ринках «Центральний» та «Овочевий» у Полтаві, повідомив на брифінгу голова Полтавської облдержадміністрації Олег Синєгубов.

Фахівці Держпродспоживслужби контролюють дотримання агропродовольчими ринками протиепідемічних заходів

 

ГУ Держпродспоживслужби в Полтавській області продовжується контроль за дотриманням агропродовольчими ринками санітарного законодавства та гігієнічних вимог до обігу харчових продуктів, протиепідемічних заходів, встановлених постановою Головного державного санітарного лікаря України.

Президент підписав закон щодо обігу земель сільськогосподарського призначення

 

Президент України Володимир Зеленський підписав Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо умов обігу земель сільськогосподарського призначення» № 552-ІХ, який Верховна Рада ухвалила 31 березня 2020 року.

Документ передбачає формування законодавчого поля для запровадження ринкового обігу земель сільськогосподарського призначення.

В області тривають весняно-польові роботи

 

Станом на 23 квітня аграрії області посіяли ярі культури на площі 636,4 тисяч гектарів, що більше на 330 тисяч гектарів до минулого року, з них ранніх зернових культур посіяно на площі 99,6 тис. га.

На Полтавщині майже закінчився посів цукрових буряків

 

Станом на 17 квітня аграріями області посіяно ярих культур на площі 439,4 тисяч гектарів, що більше на 221,5 тис га до минулого року. Із них ранніх зернових культур посіяно на площі 96,4 тис. га. Практично завершено посів цукрових буряків на площі 25,5 тис. га.

Хід проведення комплексу весняно-польових робіт

 

Аграрії області посіяли ярих культур на площі 125,7 тисяч гектарів, із них ранніх зернових культур – на площі 96,4 тис. га, в тому числі ячменю – 83,1 тис. га, гороху – 8,9 тис. га, вівса – 3,2 тис. га.

Дозвіл для пересування великогабаритної сільськогосподарської техніки не потрібен

 

Із 7 березня 2020 року набрала чинності Постанова Кабінету Міністрів України від 26 лютого 2020 року №196 «Про внесення змін до Правил дорожнього руху», якою скасовується необхідність отримання дозволу для переміщення дорогами великогабаритної с/г техніки.

Обговорили труднощі малих фермерських господарств у період посівної

 

На Полтавщині, незважаючи на карантинні заходи, ведуться весняно-польові роботи. В цілому аграрії готові до посіної. Але невеликі фермерські господарства мають проблеми з наявністю обігових коштів та матеріально-технічних засобів.

Карантин не вплинув на хід проведення в області весняно-польових робіт

 

Незважаючи на карантин та стан надзвичайної ситуації, в Полтавській області посівна кампанія розпочалася на тиждень раніше, ніж минулого року. Про це повідомив на брифінгу голова облдержадміністрації Олег Синєгубов, відповідаючи на питання журналістів. Аграрії вже засіяли понад 60 гектарів ранніми зерновими культурами: це ячмінь, овес, горох.

У Полтавській області повним ходом ідуть весняно-польові роботи

 

Завдяки сприятливим погодним умовам цьогорічна посівна кампанія розпочалася на тиждень раніше у порівнянні з минулим роком. Станом на 19 березня аграріями області посіяно ранніх зернових культур на площі 31,4 тис. га, в тому числі ячменю – 30,6 тис. га, гороху – 0,5 тис. га, вівса – 0,3 тис. га.

Обговорили порядок використання земель сільськогосподарського призначення державними підприємствами

 

Під головуванням заступника Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тараса Висоцького та за участі голови Комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики Миколи Сольського відбулася селекторна нарада «Щодо системи оцінки ключових показників».

У зв’язку з поширенням грипу птиці птахофабрики області – на закритому режимі роботи

 

Фахівці Держпродспоживслужби провели ряд заходів державного контролю у птахогосподарствах області на предмет дотримання закритого режиму роботи та вимог біобезпеки з метою недопущення поширення збудника вірусу грипу птиці.

Обговорили надання сільгосптоваровиробникам кредитів та отримання по ним відшкодування

 

Під головуванням заступника Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тараса Висоцького відбулася селекторна нарада «Напрямки підтримки державних програм у 2020 році». У ній взяли участь представники Департаменту агропромислового розвитку Полтавської ОДА, аграрного фонду підтримки фермерських господарств, громадського контролю та аграрної комісії обласної ради.

У Шишацькій районній лікарні відкрили сучасний рентгендіагностичний комплекс за кошти трьох бюджетів

 

У Шишаках після капітального ремонту відкрили приміщення рентгенологічної служби з запуском в дію інноваційного телекерованого рентгендіагностичного комплексу ОРЕRА та клініко-діагностичної лабораторії у Шишацькій центральній районній лікарні.

Обговорили стан малодіяльних залізничних станцій

 

Під головуванням заступника Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тараса Висоцького відбулася селекторна нарада «Малодіяльні залізничні станції відвантаження сільськогосподарської продукції».

Полтавщина – у п’ятірці кращих виробників органічних продуктів харчування

 

На нараді в голови облдержадміністрації обговорили хід виконання обласної Програми розвитку та підтримки аграрного комплексу за пріоритетними напрямками на 2020 рік. Директор Департаменту агропромислового розвитку ОДА Сергій Фролов повідомив, що обсяг фінансів, передбачених для розвитку та підтримки аграрного комплексу Полтавщини на 2020 рік, становить майже 22 мільйони гривень.

Вплив кліматичних умов на фітосанітарний стан озимих культур

 

Помірно тепла, хмарна, волога погода зимового періоду залишається малосприятливою для перезимівлі озимих культур, проте задовільні для розвитку шкідливих об’єктів. Рослини озимої пшениці перебувають у стані неглибокого зимового спокою, в окремі дні у денні години відмічаються слабкі ростові процеси.

Уперше в Україні буде запроваджена компенсація вартості сертифікації органічного виробництва

 

Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України провело всеукраїнську селекторну нараду під головуванням заступника Міністра Тараса Висоцького на тему «Роль і завдання банків в умовах ринку земель сільськогосподарського призначення».

Пташиного грипу на Полтавщині немає

 

До 19 лютого року 2020 року фахівці держветмедицини та державні ветеринарні інспектори Полтавщини мають провести епізоотичні обстеження птахогосподрств усіх форм власності та свиногосподарств. Таке рішення прийняли на засіданні державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Полтавській облдержадміністрації з метою профілактики в регіоні високопатогенного грипу птиці та профілактики АЧС. Також учасники зібрання обговорили епізоотичну ситуацію з інфекційними захворюваннями тварин.

Селекторна нарада з питань діяльності державних підприємств

 

Під головуванням заступника Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тараса Висоцького відбулася селекторна нарада з питань діяльності державних підприємств.

Селекторна нарада «Земельна реформа» щодо обговорення законопроекту №2187-10

 

За участю Тараса Висоцького, заступника Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства відбулася селекторна нарада «Земельна реформа» щодо обговорення законопроекту №2187-10 «Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення» підготовленого до другого читання.

Зняли карантин по африканській чумі свиней у Пирятинському районі

 

У зв’язку з проведенням усіх основних заходів по ліквідації осередку африканської чуми свиней, відсутністю загибелі домашніх та диких свиней в зонах захисту та нагляду, дотриманням вимог чинної «Інструкції з профілактики та боротьби з африканською чумою свиней» із 28 грудня 2019 року державна надзвичайна протиепізоотична комісія при Пирятинській РДА № 3 зняла карантин по африканській чумі свиней на території  ПСП «Мрія» в селі Вечірки Березоворудської сільської ради Пирятинського району.

Полтавська облдержадміністрація долучилася до обговорення аграрної реформи

 

Працівники Департаменту агропромислового розвитку Полтавської ОДА на чолі з директором Сергієм Фроловим, депутати Полтавської обласної ради, які входять до складу постійної комісії з питань аграрної політики та земельних відносин, взяли участь у селекторній нараді щодо аграрної реформи – впровадження ринку землі.

На Полтавщині зрошується 2,9 % земель

 

Загалом площа зрошуваних земель в Україні становить 2,2 мільйони гектарів, із яких зрошується лише чверть – 505,02 тисячі гектарів. Майже 3% земель зрошується на Полтавщині.

Майже 14,05 тисяч дозволів отримали учасники антитерористичної операції у Полтавській області за 2019 рік

 

Із початку 2019 року фахівці Головного управління затвердили проєктів землеустрою на земельні ділянки загальною площею 18,02 тис. га. Найбільшу кількість земельних ділянок у власність військовослужбовці отримали у Полтавському районі (1 291 – площею майже 1,47 тис. га), Семенівському районі (756 – площею 1,49 тис. га) та Лубенському районі (760 – 1,50 тис. га).

Аграрні розписки переведуть в електронний формат

 

В Україні планують внести зміни до Закону «Про аграрні розписки», які мають на меті спростити процедуру оформлення та здешевити цей фінансовий інструмент. Наразі документ уже практично готовий до внесення на розгляд парламенту. Про це повідомив директор ДП «Аграрні реєстри» Юрій Пустовіт.