За підтримки Мінагрополітики відбудеться заснування Національного ґрунтового партнерства

 

Вперше в Україні 23 травня відбудеться створення Українського ґрунтового партнерства (УҐП) за підтримки ООН, Глобального ґрунтового партнерства, Міністерства аграрної політики і продовольства України та Міністерства екології та природніх ресурсів. 

Актуальні питання агропромислового комплексу Полтавщини обговорили в облдержадміністрації

 

Хід весняно-польових робіт, вплив на нього погодних умов, обізнаність і доступ селян до програм підтримки агропромкомплексу з державного й місцевих бюджетів обговорили на нараді в облдержадміністрації. Порушили й питання застосування засобів захисту рослин і наслідки у зв’язку з порушенням регламенту їх застосування. Поспілкувалися й про заходи з недопущення руйнування доріг області.

Завдяки підтримці Уряду молодий фермер до 35 років може отримати до 40 тис. грн, - Віктор Шеремета

 

Державна підтримка сільськогосподарської галузі передбачає спеціальну бюджетну дотацію для молодих фермерів. Так, голова фермерського господарства віком до 35 років 1 раз на рік може отримати бюджетну субсидію до 40 тис. грн на розвиток свого господарства.

На два тижні раніше, ніж минулоріч, в області стартували весняно-польові роботи

 

Як на Полтавщині відбуваються весняно-польові роботи, розповів на апаратній нараді директор Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Сергій Фролов. Зазначив, що стартували вони на два тижні раніше, ніж минулоріч.

На Полтавщині триває аудит земель сільськогосподарського призначення

З  метою організації ефективного використання земель та уникнення їх використання із порушенням земельного законодавства в області триває аудит земель сільськогосподарського призначення. На його основі й за допомогою алгоритмів ефективного та правового використання земель запровадили моніторинг введення земель сільськогосподарського призначення в обіг.

Полтавська ОДА надаватиме мікрокредити для фермерів

 

На Полтавщині надаватимуть мікрокредити малим фермерам, сільським кооперативам та ФОПам. Цей проект новий для нашої області. Такий досвід перейняли від колег із Львівщини.

Геннадій Зубко: Індустріальний та аграрний потенціал Полтавщини потребує сучасних ІТ-рішень

 

Реформа децентралізації, яка розпочалась у 2014 році, була політичною волею Президента, Прем’єр-міністра і Парламенту. За 5 років зросли місцеві бюджети об’єднаних громад, державна підтримка, але важливим є те, щоб ці кошти спрямовувалися безпосередньо на зростання якості життя людей. Бо саме якість життя людей, а це стосується освіти, охорони здоров’я, адміністративних послуг, соціальних програм — найважливіша.

Про це на Раді регіонального розвитку у Полтаві зазначив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.

У 2019 році передбачено 7 напрямів фінансової підтримки спеціально для фермерів та кооперативів, - Віктор Шеремета

 

У 2019 році Уряд продовжує фокусуватися на підтримці розвитку фермерських господарств та сільськогосподарської кооперації. Так, державна фінансова підтримка фермерства збережена та вдосконалена за основними минулорічними напрямами, а також доповнена новими.

Полтавщина перша в рейтингу регіонів України за кількістю впроваджених інвестиційних проектів АПК

 

Відбулося засідання колегії Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації, під час якого обговорили основні аспекти роботи напрямку. Підбили підсумки діяльності в 2018 році.

Уряд розширив напрями підтримки фермерських господарств

 

З метою спрощення доступу фермерських господарств та молодих фермерів  і сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів до державних фінансових ресурсів постановою Кабінету Міністрів України від 30 січня  2019 року № 126 «Про внесення зміни до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання фінансової підтримки розвитку фермерських господарств» Уряд доповнив діючий Порядок новими напрямами та удосконалив механізми державної підтримки фермерів і сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів (далі – кооперативи).

32 порушення вимог земельного законодавства виявили на Полтавщині 

 

З початку 2019 року фахівці управління з контролю за використанням та охороною земель Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області розглянули 75 звернень юридичних, фізичних осіб і правоохоронних органів. Видали 120 наказів про здійснення державного контролю  та провели 95 перевірок дотримання вимог земельного законодавства.   

У Полтавській ОДА обговорили передачу земельних ділянок об’єднаним громадам та програми для аграріїв

У Полтавській ОДА пройшло засідання комісії облради з питань аграрної політики та земельних відносин. На ньому обговорили передачу земельних ділянок об’єднаним громадам з державної у комунальну власність. А також діючі програми підтримки аграріїв.

У Полтаві відбулася звітна конференція фермерів

 

У Полтаві відбулася звітна конференція «Асоціації фермерів і приватних землевласників відродження Полтавщини». До Полтавської державної аграрної академії з’їхалися фермери з усіх районів. Запросили гостей з Сумської, Одеської, Кіровоградської та Дніпропетровської областей. Відповідно до реєстру, на конференцію прибуло 102 делегати.

Майже 100 тис. га земель на Полтавщині з державної власності перейшли у комунальну

 

Головним управлінням Держгеокадастру у Полтавській області протягом 2018 року передано у комунальну власність об’єднаних територіальних громад 7095 земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності загальною площею 91105,4155 га. Право комунальної власності зареєстровано на площу 48423,2721 га.

Представники делегації Республіки Казахстан вивчають на Полтавщині досвід впровадження механізму аграрних розписок

 

Керівництво області, представники органів юстиції та фермери Полтавщини зустрілися із учасниками делегації Республіки Казахстан. Гості приїхали вивчити досвід впровадження механізму аграрних розписок в Україні. Вирішили відвідати саме Полтавщину, бо вона стала першим регіоном, де почали реалізовувати цю ініціативу й, зокрема, нотаріально оформили першу аграрну розписку.

Як по-новому адмініструватиметься земельний податок у 2019 році

 

Індекс споживчих цін за 2017 – 2023 роки, що використовується для визначення коефіцієнта індексації нормативної грошової оцінки сільськогосподарських угідь, земель населених пунктів та інших земель несільськогосподарського призначення, застосовується із значенням 100 відсотків.

Степан Кубів: У 2018 році аграрії отримають близько 900 млн грн компенсацій за купівлю української сільгосптехніки

Сьогодні, 20 грудня, під час підсумкової прес-конференції Перший віце-прем’єр-міністр - Міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів зазначив, що у 2018 році продовжилася реалізація механізму компенсації аграріям вартості сільськогосподарської техніки українського виробництва.

Хід аудиту сільськогосподарських земель у трьох районах області обговорили на засіданні оперативного штабу захисту представників аграрного бізнесу від рейдерів

 

На черговому засіданні оперативного штабу захисту представників аграрного бізнесу від рейдерів, який створений при Полтавській облдержадміністрації, обговорили хід аудиту сільськогосподарських земель у Чутівському, Кременчуцькому й Миргородському районах. Провів засідання заступник голови облдержадміністрації Роман Товстий.

Аграріїв області вчать впроваджувати нові інформаційні технології

 

На базі Полтавської державної аграрної академії триває всеукраїнський науково-практичний семінар за програмою «Підтримка діяльності підприємств АПК засобами сучасних інформаційних систем і технологій».

У Полтавській ОДА відбулося засідання оперативного штабу захисту представників агробізнесу від рейдерів

 

16 жовтня 2018 року відбулося засідання оперативного штабу захисту представників аграрного бізнесу від рейдерів.

Інформація щодо результатів розгляду кримінальних справ Управління Державного агентства рибного господарства у Полтавській області

 

Жнива-2018: Аграрії зібрали майже 70% зернових

 

Станом на 10 вересня аграріями намолочено 35,4 млн тонн зернових та зернобобових культур з площі 10,1 млн га, або 68% до прогнозу при врожайності 34,8 ц/га.

Сергій Фролов: «Борошно з цьогорічного урожаю зернових подорожчає»

 

Здорожчання борошна не спричинить  різкого росту цін на хліб. Про це повідомив під час наради щодо ситуації на ринку продовольчого зерна та забезпечення хлібобулочними виробами населення області директор Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Сергій Фролов.

Фермери Полтавщини зможуть отримати кредити на пільгових умовах

 

Сьогодні пройшло засідання робочої групи по внесенню змін до обласної програми підтримки аграрного сектору. До 2020 року за пріоритетними напрямками відкриють програму кредитування малих фермерських господарств.

На Полтавщині намолочено перший мільйон зерна

 

Про це на сьогоднішній апаратній нараді в голови облдержадміністрації розповів директор Департаменту агропромислового розвитку ОДА Сергій Фролов. Він поінформував учасників наради про хід проведення жнив і забезпеченість краю ресурсами продовольчого зерна.

Відбулася нарада щодо проведення заходів по недопущенню випадків отруєння бджіл при обробітку сільськогосподарських культур пестицидами

 

На сьогоднішній день важливим питанням серед пасічників лишається отруєння бджіл при обробітку сільськогосподарських культур пестицидами. Щороку надходять скарги про масову загибель бджіл, внаслідок порушення законодавства, регламентів, які допускають деякі аграрії при застосуванні засобів захисту рослин. Тому аграрії  повинні дотримуватись законодавства у застосуванні агрохімікатів.

Мінагрополітики: Вже зібрано 2,7 млн тонн ранніх зернових

 

Станом на 27 червня збирання ранніх зернових та зернобобових культур триває у Вінницькій, Полтавській, Миколаївській, Одеській, Херсонській, Запорізькій, Дніпропетровській, Кіровоградській, Вінницькій, Закарпатській, Донецькій, Хмельницькій та Черкаській областях. 

Полтавщина — чемпіон із розвитку сільськогосподарського органічного виробництва

 

Сьогодні на території ПП «Агроекологія» відзначають День органічного поля. З’їхалися українські та закордонні представники аграрного бізнесу. Вони діляться досвідом, знайомляться з технікою, спілкуються з органічними виробниками Полтавщини.

Роман Товстий: «Полтавщина – Еко-Бренд усієї України»

 

6 червня на території Національного комплексу «Експоцентр України» у місті Києві відкрилась ювілейна ХХХ Міжнародна агропромислова виставка «Агро 2018».

Валерій Головко: «Наша співпраця з Ізраїлем має поглиблюватися, перейти з теоретичного обміну досвідом у практичну площину»

 

Голова обласної державної адміністрації Валерій Головко зустрівся з Президентом Асоціації сприяння розвитку та співробітництва «Ізраїль – Україна та країни СНД» Леоном Табаковим і керівником київського офісу Асоціації Ігорем Сотенським.

На Полтавщині посівна кампанія 2018 року наближається до завершення

 

Станом на 22 травня поточного року в області по всіх категоріях господарств посіяно всього ярих культур на площі 1182,5 тис. га, зокрема зернових і зернобобових – 667,3 тис. га.

Відбулося засідання оперативного штабу захисту представників аграрного бізнесу від рейдерів

 

22 травня відбулося четверте у 2018 році засідання оперативного штабу захисту представників аграрного бізнесу від рейдерів у Полтавській області. Його провів начальник Головного територіального управління юстиції у Полтавській області, заступник голови штабу Олег Тимченко. Участь у заході взяли представники органів державної влади й аграрних асоціацій області.

Вісім підприємців отримають фінансову допомогу від влади Полтавщини

 

Вісім суб’єктів господарювання отримають згідно з обласною програмою відшкодування частини своїх кредитів, які вони взяли на розвиток бізнесу.

«Полтавщина лишається одним із лідерів виробництва зерна», - директор Департаменту агропромислового розвитку ОДА Сергій Фролов

 

23 квітня за участю керівництва області, голів РДА та представників громадськості відбулося виїзне розширене засідання колегії Полтавської ОДА в Оржицькому районі.

На Полтавщині створюють перший в Україні медовий кластер

 

У селищі Семенівка відбулася Перша Міжнародна конференція «Меди Межиріччя», присвячена медовому бізнесу, технологіям і регулюванню ринку бджолярства в Україні.

У Полтаві обговорили вплив угоди про асоціацію з ЄС на АПК області

 

Учора у Полтаві відбулася конференція «Європейські реформи в українському АПК». Під час заходу розглядали позитивні й негативні моменти угоди про асоціацію з Євросоюзом для аграріїв Полтавщини.

ГУ Держгеокадастру в Полтавській області співпрацюватиме з місцевими фермермерами всупереч недолікам у законодавстві

 

У Полтавській ОДА за сприяння голови ОДА Валерія Головка підписали меморандуму про співпрацю між Головним управлінням Держгеокадастру та ГО «Асоціація фермерів та приватних землевласників відродження Полтавщини».

Уряд передав землі сільгосппризначення першим семи об’єднаним громадам

 

Кабінет Міністрів України в рамках поглиблення децентралізації передав землю сільгосппризначення поза межами населених пунктів першим семи об’єднаним територіальним громадам. Рішення про передачу земель було ухвалене на рівні Уряду наприкінці січня, і сьогодні вступає в практичну фазу реалізації.

Більше півсотні представників аграрних підприємств і фермерів навчилися працювати з новими інформаційними технологіями та системами у межах програми «Підтримка діяльності підприємств АПК засобами сучасних інформаційних систем і технологій»

 

У Полтавській державній аграрній академії відбувся науково-практичний семінар «Підтримка діяльності підприємств АПК засобами сучасних інформаційних систем і технологій».

Полтавщина – лідер по  поголів’ю ВРХ та корів в сільськогосподарських підприємствах

 

Минулого тижня в Департаменті агропромислового розвитку облдержадміністрації відбулося засідання колегії, яку провів директор Департаменту Сергій Фролов. Участь у роботі взяли члени колегії, керівники структурних підрозділів агропромислового розвитку райдержадміністрацій, керівники обласних установ та організацій, працівники Департаменту та ЗМІ.

На Полтавщині обговорили шляхи впровадження нового молочного стандарту

 

У Департаменті агропромислового розвитку Полтавської ОДА відбувся "круглий стіл" «Виробляючи якісне молоко, піклуємося про здоров’я людей». Участь у ньому взяли голова Полтавської ОДА Валерій Головко, директор Департаменту агропромислового розвитку Полтавської ОДА Сергій Фролов та директор Департаменту економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій Полтавської ОДА Інна Іщенко.

У Полтавській ОДА провели засідання постійної депутатської комісії з питань аграрної політики

 

На засіданні постійної депутатської комісії з питань аграрної політики та земельних відносин присутні слухали звіти на актуальні теми від керівників департаментів Полтавської ОДА та голосували за проекти рішень для майбутньої сесії облради, яка має відбутися 16 лютого.

Український аграрний експорт до країн ЄС зріс більш ніж на 37% в 2017 році, - Ольга Трофімцева

 

За підсумками 2017 року, зовнішньоторговельний обіг аграрною та харчовою продукцією між Україною та країнами Європи збільшився на 30,8%, або $1,9 млрд, та становив $8,1 млрд.

В області вирощується необхідна кількість малька для зариблення місцевих водойм

 

Минулого тижня в Департаменті агропромислового розвитку Полтавської облдержадміністрації відбулась нарада з орендарями водних об’єктів, які здійснюють свою діяльність в режимі спеціальних товарних господарств (СТРГ) з питань нарощення виробництва товарної риби, рівня зариблення та  надання звітності щодо вилову та вирощування водних біоресурсів в орендованих об’єктах.

Мінагрополітики: Зібрано майже 60 млн тонн зерна

 

Станом на 29 листопада зібрано 59,9 млн тонн зернових та зернобобових культур із 14,0 млн га при врожайності 42,6 ц/га  (96% від запланованих 14,6 млн га).

19 листопада – День працівників сільського господарства

 

Шановні трудівники агропромислового комплексу Полтавщини!

Прийміть найщиріші вітання з нагоди професійного свята – Дня працівників сільського господарства!

Експорт зернових перевищив 15,3 млн тонн

 

З початку поточного маркетингового року Україна експортувала понад 15,3 млн тонн зернових культур, зокрема, майже 9 млн тонн пшениці (у тому числі продовольчої – понад 5 млн тонн, фуражної - 3,9 млн тонн), ячменю –3,6 млн тонн, кукурудзи – 2,3 млн тонн.

Навесні на полях Полтавщини презентують техніку Харківського тракторного заводу
 

Аграрії Полтавщини, спільно з керівниками ОДА, вчора відвідали Харківський тракторний завод. Під час візиту очільники с/г підприємств змогли особисто висловити побажання щодо тактико-технічних характеристик тракторів та домовитися про їх практичні випробування.

Сільськогосподарські та лісогосподарські підприємства області отримають відшкодування за витрати виробництва

 

На засіданні обласної комісії з визначення сільськогосподарських та лісогосподарських підприємств розглянули заявки, за якими надаватимуться кошти з обласного бюджету, що надходять в порядку відшкодування витрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва.

За І півріччя цього року Полтавщина реалізувала молочної продукції на 14 млн доларів
 

Полтавська область посідає лідируючі позиції в Україні за розвитком молочного скотарства. Приклад тому – поголів’я у 272 тис. голів та річний надій у 6253 кг молока на корову. У перспективі ж треба розвивати галузь, опираючись на чітку стратегію. Про це, зокрема, говорили на сьогоднішній апаратній нараді у Полтавській ОДА.

У Полтаві проходить дводенна міжрегіональна спеціалізована виставка «АгроПром – Полтава 2017»

 

На виставку завітали гості з семи областей України, які представили своїх аграріїв та виробників сільськогосподарської техніки.