Землю зможуть купити лише громадяни України та українські компанії, – Олексій Гончарук

 

Українську землю зможуть купити лише українські громадяни та українські компанії. Про це заявив Прем’єр-міністр Олексій Гончарук під час конференції щодо управління державними ресурсами «Земля як фактор розвитку українського села».

Завдяки земельним торгам до сільських рад Полтавщини щорічно надходитиме понад 14,6 мільйона гривень

 

Із початку 2019 року на земельних торгах аграрії придбали права оренди на 105 земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності, які розташовані на території Полтавської області.

Головне управління Держгеокадастру у Полтавській області здійснило 860 заходів державного контролю

 

Із початку 2019 року державні інспектори Управління з контрою за використанням та охороною земель Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області здійснили 860 заходів державного контролю на площі понад 13,5 тисяч гектарів.

Із початку року фахівці Держгеокадастру підготували близько 2 тисяч висновків державної експертизи землевпорядної документації

 

Із початку поточного року працівники Держгеокадастру Полтавщини підготували 1964 висновки державної експертизи землевпорядної документації, зокрема, всі обов’язкової форми.

За 2019 рік фахівці Держгеокадастру Полтавщини надали громадянам більше 100 тисяч адміністративних послуг

 

Із початку 2019 року державні кадастрові реєстратори надали 100 257 адміністративних послуг: із яких 80 710 - безоплатно, 19 547 – платно.

Фахівці Держгеокадастру розглянули понад 9 тисяч проектів землеустрою в порядку екстериторіального погодження

 

Із початку 2019 року в порядку екстериторіального погодження проектів землеустрою щодо відведення земельної ділянки експерти Держгеокадастру у Полтавській області розглянули 9 115 проектів землеустрою. Позитивну оцінку отримали 7 046 проектів, негативну – 2 069 примірників землевпорядної документації.

Із початку року полтавські фахівці підготували 1544 висновки держекспертизи землевпорядної документації

 

Станом на 1 липня 2019 року фахівці Держгеокадастру Полтавщини підготували 1544 висновки державної експертизи землевпорядної документації. З них обов’язкової форми – сто відсотків.

У Держгеокадастрі Полтавщини надали громадянам більше 86 тисяч адміністративних послуг за півроку

Із початку 2019 року державні кадастрові реєстратори надали 86 199 адміністративних послуг, із яких 70 280 – безоплатно, 15 919 – платно.

Із початку року полтавські експерти прийняли на опрацювання понад 7,4 тис. проектів землеустрою в межах пілоту з запровадження принципу екстериторіальності

 

Із початку поточного року в порядку екстериторіального погодження проектів землеустрою щодо відведення земельної ділянки експерти Держгеокадастру у Полтавській області розглянули 7407 проектів землеустрою. Позитивну оцінку фахівців присвоєно 5761 проекту, негативну одержали 1646 примірників землевпорядної документації.

Із початку року державні інспектори Держгеокадастру здійснили 479 заходів державного контролю

 

З початку 2019 року державні інспектори Управління з контрою за використанням та охороною земель Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області здійснили 479 заходів державного контролю. В результаті виявили 215 порушень вимог земельного законодавства.

Понад 3 млн гривень щорічно надходитиме до сільських рад завдяки земельним торгам, проведеним у травні 2019 року на Полтавщині

 

На земельних торгах, які були проведені 6, 13-16, 20-23, 29 і 30 травня 2019 року, аграрії придбали права оренди на 24 земельні ділянки сільськогосподарського призначення державної власності. Розташовані наділи на території  Решетилівського, Миргородського, Пирятинського, Хорольського, Лохвицького, Зіньківського, Великобагачанського, Козельщинського, Диканського, Полтавського, Гребінківського та Чутівського районів.

Земельний ресурс – це додаткова можливість розвитку громад, додатковий стимул до об’єднання, – Глава Уряду

 

Започаткований Урядом України процес передачі земель поза межами населених пунктів у користування об’єднаних громад – це додаткова можливість розвитку територій і додатковий стимул до їхнього об’єднання.

Із початку року полтавські фахівці підготували понад 1,3 тисячі висновків державної експертизи землевпорядної документації

 

Станом на 1 червня 2019 року підготовлено 1308 висновків державної експертизи землевпорядної документації. Усі вони – обов’язкової форми.

Консультує Міністр юстиції України: як запобігти подвійній реєстрації права оренди земельних ділянок?

 

Доброго дня! Мій сусід орендує земельну ділянку вже декілька років, але тиждень тому до нього приїхали невідомі люди з документами і заявили, що віднині вони є орендарями. Він звернувся до поліції, там зареєстрували заяву і більше нічого. Цього року я теж планував взяти землю в оренду, але тепер побоююсь. Підкажіть, як бути?

Петро Василишин

Огляд стану довкілля Полтавської області за І квартал 2019 року 

 

У даному аналітичному огляді наводиться узагальнена інформація щодо забруднення атмосферного повітря Полтавської області, радіаційного стану та стану забруднення поверхневих вод за березень 2019 року, впливу на довкілля діяльності підприємств – найбільших забруднювачів за І квартал 2019 року. 

Із початку року фахівці Держгеокадастру Полтавщини надали громадянам більше 43 тисяч адміністративних послуг

 

Із початку 2019 року державні кадастрові реєстратори надали 43 249 тис. адміністративних послуг. Зокрема, 35 325 – безоплатно, 7 924 – платно.

Із початку року полтавські фахівці підготували 785 висновків державної експертизи землевпорядної документації

 

Станом на 1 квітня 2019 року підготовлено 785 висновків державної експертизи землевпорядної документації, з них обов’язкової форми – 785 (100 %).

Стан здійснення державного контролю за використанням та охороною земель у Полтавській області за І квартал 2019 року

 

За І квартал 2019 року управлінням з контролю за використанням та охороною земель Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області проведено 353 заходи державного контролю за дотриманням вимог земельного законодавства, використання та охорони земель усіх категорій і форм власності на площі  близько 7,5 тис. га.

 

Понад  2,7  млн  грн  надходитиме до сільських рад завдяки земельним торгам

 

На земельних торгах, які провели   01, 05, 12, 13, 15, 18, 21, 25 ,27    та  28 березня  2019 року, аграрії придбали права оренди на 22 земельні ділянки сільськогосподарського призначення державної власності,  які знаходяться на території  Кобеляцького, Полтавського, Великобагачанського, Пирятинського, Машівського, Лохвицького, Чутівського, Лохвицького, Миргородського, Зіньківського  та  Диканського районів.

Із початку року полтавські експерти прийняли до опрацювання понад 2800 проектів землеустрою

 

У межах пілотного проекту із запровадження принципу екстериторіальності з початку 2019 року в порядку екстериторіального погодження проектів землеустрою щодо відведення земельної ділянки експерти Держгеокадастру у Полтавській області розглянули 2 862 відповідних проекти. Із них позитивну оцінку отримали 2 233 проекти, негативну – 629 примірників землевпорядної документації.

Із початку року фахівці Держгеокадастру Полтавщини надали громадянам більше 25 тисяч адміністративних послуг

 

Із початку 2019 року державні кадастрові реєстратори надали 25 140 тис. адміністративних послуг. Із них 20 112 – безоплатно, 5 028 – платно.

Питання спеціальних дозволів та звернення ПЕК — відбулось засідання профільної комісії обласної ради

 

Під час засідання комісії облради з питань паливно-енергетичного комплексу та використання надр розглянули ряд звернень, щодо надання гірничого відводу та спеціальних дозволів на видобуток з надр.

У Полтавській ОДА відбулася нарада "Сучасний стан, перспективи та можливі шляхи вирішення питань щодо формування і встановлення меж територій та об’єктів природно-заповідного фонду області"

 

Під головуванням заступника голови облдержадміністрації Р.І. Товстого відбулася нарада на тему «Сучасний стан, перспективи та можливі шляхи вирішення питань щодо формування і встановлення меж територій та об’єктів природно-заповідного фонду області».

На Полтавщині триває аудит земельних ділянок

 

Заступник голови облдержадміністрації Роман Товстий провів засідання оперативного штабу захисту представників аграрного бізнесу від рейдерів. На засіданні обговорили питання аудиту земельних ділянок у Машівському та Зіньківському районах. Роман Товстий зазначив, що аудит земель в області продовжується в робочому режимі.

Торік полтавські експерти прийняли до опрацювання понад 12 тисяч проектів землеустрою в межах пілоту із запровадження принципу екстериторіальності

 

За 2018 рік в порядку екстериторіального погодження проектів землеустрою щодо відведення земельної ділянки експерти Держгеокадастру у Полтавській області розглянули 12140 проектів землеустрою. Позитивну оцінку фахівців отримали 9206 примірники землевпорядної документації, негативну – 2934.

Олег Тимченко: «Оперативний штаб – це консультаційно-дорадчий орган, який стоїть на сторожі законних прав та інтересів як землевласників, так і землекористувачів»

 

На апаратній нараді у голови облдержадміністрації начальник Головного територіального управління юстиції у Полтавській області Олег Тимченко поінформував про результати роботи оперативного штабу захисту представників аграрного бізнесу від рейдерів у 2018 році. Останній на Полтавщині діє із серпня 2017 року.

6 ОТГ Полтавщини підписали Меморандум про співпрацю з Держгеокадастром

 

Сьогодні в облдержадміністрації під головуванням голови Полтавської ОДА Валерія Головка, керівника Держгеокадастру регіону Вадима Чувпили та голів шести об’єднаних територіальних громад підписали Меморандум про співпрацю.

Уряд передав понад 500 тис. га сільськогосподарських земель у комунальну власність 165 ОТГ

 

У цьому році Уряд завершив важливу частину передачі сільськогосподарських земель у комунальну власність ОТГ. Процес буде продовжений у наступному році. Про це сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час церемонії передачі земель у комунальну власність ОТГ.

Із початку поточного року фахівці Держгеокадастру Полтавщини надали громадянам більше 185 тисяч адміністративних послуг

 

Із початку 2018 року державні кадастрові реєстратори Полтавщини надали 185970 адміністративних послуг, з яких 147022 – безоплатно, а 38948 – платно.

Хід аудиту сільськогосподарських земель у трьох районах області обговорили на засіданні оперативного штабу захисту представників аграрного бізнесу від рейдерів

 

На черговому засіданні оперативного штабу захисту представників аграрного бізнесу від рейдерів, який створений при Полтавській облдержадміністрації, обговорили хід аудиту сільськогосподарських земель у Чутівському, Кременчуцькому й Миргородському районах. Провів засідання заступник голови облдержадміністрації Роман Товстий.

Із початку поточного року полтавські експерти прийняли до опрацювання понад 11 тисяч проектів землеустрою в межах пілотної ініціативи з запровадження принципу екстериторіальності

 

Із початку поточного року в порядку екстериторіального погодження проектів землеустрою щодо відведення земельної ділянки експерти органів Держгеокадастру у Полтавській області прийняли до опрацювання 11103 проекти землеустрою з інших областей. Із них опрацювали 10924 проекти. Позитивну оцінку експертів отримали 8420 примірників землевпорядної документації, негативну – 2683.

У Полтавській ОДА відбулося засідання оперативного штабу захисту представників агробізнесу від рейдерів

 

16 жовтня 2018 року відбулося засідання оперативного штабу захисту представників аграрного бізнесу від рейдерів.

З початку року фахівці Держгеокадастру Полтавщини надали громадянам більше 151 тисячі адміністративних послуг

 

З початку поточного року державні кадастрові реєстратори Полтавщини надали 151347 адміністративних послуг, з яких 119681 – безоплатно, 31666 – платно.

У двох районах Полтавщини провели аудит щодо використання земель сільськогосподарського призначення

 

За дорученням голови Полтавської облдержадміністрації на Полтавщині провели аудит щодо використання земель сільськогосподарського призначення на території області. Пілотними районами обрали Кобеляцький та Решетилівський.

На Полтавщині планують запровадити обласний фонд кредитування фермерів

З наступного року на Полтавщині планують запровадити обласний фонд кредитування малих фермерських господарств.

До бюджету сільських рад Полтавщини надійшло понад 1 млн гривень за проведення земельних торгів у вересні 2018 року

 

На земельних торгах, які були проведені  03, 04, 05, 06, 11 та 13 вересня  2018 року в Головному управлінні Держгеокадастру у Полтавській області, аграрії придбали права оренди на 18 земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності,  які знаходяться на території Кобеляцького, Диканського,  Лохвицького та Гадяцького районів.

16-м ОТГ передали землі сільськогосподарського призначення з державної власності у комунальну

 

За участю керівника Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області Вадима Чувпила, керівників структурних підрозділів Головного управління у районах і містах області, керівників структурних підрозділів Головного управління та голів сільських, селищних та міських об’єднаних територіальних громад відбулося офіційне підписання та передача земель 16 - ти об’єднаним територіальним громадам на загальну площу 40 583 гектарів згідно актів приймання-передачі земельних ділянок сільськогосподарського призначення із державної у комунальну власність.

В облдержадміністрації працював оперативний антирейдерський штаб

 

Відбулося засідання оперативного штабу захисту представників аграрного бізнесу від рейдерів,  створеного при Полтавській облдержадміністрації. Провів засідання заступник голови облдержадміністрації Роман Товстий.

З початку року в області нараховано шкоду за самовільне зайняття земельних ділянок на суму понад 6,9 мільйона гривень

 

Станом на 18.09.2018 року спеціалісти Управління з контролю за використанням та охороною земель Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області, за результатами здійснення заходів державного контролю, виявили 539 фактів самовільного зайняття земельних ділянок, із них 149 – невідомими особами.

З початку року полтавські експерти прийняли до опрацювання 8272 проекти землеустрою в межах пілоту із запровадження принципу екстериторіальності

 

З початку поточного року станом на 10 вересня в порядку екстериторіального погодження проектів землеустрою щодо відведення земельної ділянки експертами органів Держгеокадастру у Полтавській області прийнято до опрацювання 8272 проекти землеустрою з інших областей.

На Полтавщині проведуть перевірку ефективного використання сільгоспземель

 

У Полтавській ОДА обговорили проблемні питання експлуатації сільськогосподарських земель і захисту аграрного бізнесу від рейдів. Вирішили створити робочі групи для проведення перевірок та провести інвентаризацію ділянок.

До бюджету сільських рад Полтавщини надійшло більше 790 тисяч гривень за проведення земельних торгів у серпні 2018 року

 

На земельних торгах, які були проведені 8-9 серпня 2018 року в Головному управлінні Держгеокадастру у Полтавській області, аграрії придбали права оренди на п’ять земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності, які розташовані на території Котелевського й Решетилівського районів.

У Полтавській ОДА говорили про використання земельних ресурсів області та про роботу оперативного штабу захисту аграрного бізнесу від рейдерів

 

Сьогодні на щотижневій апаратній нараді звітували про захист прав землевласників і землекористувачів Полтавщини. Також говорили про роботу оперативного штабу захисту аграріїв від рейдерства. Обговорювали й ситуацію в пожежнонебезпечному періоді року, яка склалася в лісовому масиві області.

З початку року фахівці Держгеокадастру Полтавщини надали громадянам більше 116 тис. адміністративних послуг

        

З початку поточного року державні кадастрові реєстратори Полтавщини надали  116  686  адміністративних послуг: з яких 91 900 - безоплатно, 24 786 – платно.

Консультує міністр юстиції України: «Як отримати земельну ділянку учаснику АТО?»

 

Пане міністре, 2 роки відслужив в АТО. Знаю, що можу отримати земельну ділянку. Куди для цього звертатися?

Іван Скорогуб

До бюджету сільських рад Полтавщини надійшло більше двох мільйонів гривень за проведення земельних торгів у липні 2018 року

 

На земельних торгах, які були проведені 4-6, 9, 16-18 червня 2018 року в Головному управлінні Держгеокадастру у Полтавській області, аграрії придбали права оренди на 20 земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності, які знаходяться на території Лохвицького, Козельщинського, Семенівського, Кременчуцького, Гадяцького й Новосанжарського районів.

Із початку року підготовлено 1410 висновків державної експертизи землевпорядної документації, з них сто відсотків – обов’язкової форми

 

Серед перевірених фахівцями Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області проектних документів висновки з оцінкою «позитивно» одержали 525 (37,2 відсотка від загальної кількості). Відповідно 885 отримали відмітку «повернуто на доопрацювання» (62,8 відсотка).

З початку року полтавські експерти прийняли до опрацювання понад 5800 проектів землеустрою в межах пілотного проекту із запровадження принципу екстериторіальності

 

Станом на третє липня 2018 року в порядку екстериторіального погодження проектів землеустрою щодо відведення земельної ділянки експерти органів Держгеокадастру у Полтавській області прийняли до опрацювання 5882 проекти землеустрою з інших областей. Нині з-поміж них опрацьовано 5771. Позитивну оцінку полтавських експертів отримали 4327 примірників землевпорядної документації, а негативну відповідно – 1444.

Вадим Чувпило: «Всі громади, включені до цьогорічного плану-графіку передачі земель, до кінця листопада 2018-го їх отримають»

 

Сьогодні ще чотирнадцятьом об’єднаним територіальним громадам Полтавщини передали землі сільськогосподарського призначення із державної у комунальну власність. Раніше відповідний процес пройшов ще в трьох ОТГ краю.

Понад 3000 полтавців вже скористалися послугами експертів органів Держгеокадастру в рамках пілотного проекту із запровадження принципу екстериторіальності

 

З початку року в порядку екстериторіального погодження проектів землеустрою щодо відведення земельної ділянки, експертами органів Держгеокадастру у Полтавській області прийнято до опрацювання 3 339 проектів землеустрою з інших областей, з яких на сьогодні опрацьовано 3 247 проектів. Позитивну оцінку експертів отримали 2 399 проектів, негативну – 848 примірників землевпорядної документації.

На Полтавщині створюють нові заповідні території

 

Полтавський край – один із наймальовничіших регіонів нашої держави, багатий на родючі чорноземи, значні поклади газу, нафти, залізної руди та інших корисних копалин.

Вадим Чувпило: «Нині резерв дозволяє стовідсотково забезпечити учасників антитерористичної операції земельними ділянками сільськогосподарського призначення»

 

На сьогоднішній апаратній нараді в голови облдержадміністрації Валерія Головка обговорили три питання.