Із початку поточного року полтавські експерти прийняли до опрацювання понад 11 тисяч проектів землеустрою в межах пілотної ініціативи з запровадження принципу екстериторіальності

 

Із початку поточного року в порядку екстериторіального погодження проектів землеустрою щодо відведення земельної ділянки експерти органів Держгеокадастру у Полтавській області прийняли до опрацювання 11103 проекти землеустрою з інших областей. Із них опрацювали 10924 проекти. Позитивну оцінку експертів отримали 8420 примірників землевпорядної документації, негативну – 2683.

У Полтавській ОДА відбулося засідання оперативного штабу захисту представників агробізнесу від рейдерів

 

16 жовтня 2018 року відбулося засідання оперативного штабу захисту представників аграрного бізнесу від рейдерів.

З початку року фахівці Держгеокадастру Полтавщини надали громадянам більше 151 тисячі адміністративних послуг

 

З початку поточного року державні кадастрові реєстратори Полтавщини надали 151347 адміністративних послуг, з яких 119681 – безоплатно, 31666 – платно.

У двох районах Полтавщини провели аудит щодо використання земель сільськогосподарського призначення

 

За дорученням голови Полтавської облдержадміністрації на Полтавщині провели аудит щодо використання земель сільськогосподарського призначення на території області. Пілотними районами обрали Кобеляцький та Решетилівський.

На Полтавщині планують запровадити обласний фонд кредитування фермерів

З наступного року на Полтавщині планують запровадити обласний фонд кредитування малих фермерських господарств.

До бюджету сільських рад Полтавщини надійшло понад 1 млн гривень за проведення земельних торгів у вересні 2018 року

 

На земельних торгах, які були проведені  03, 04, 05, 06, 11 та 13 вересня  2018 року в Головному управлінні Держгеокадастру у Полтавській області, аграрії придбали права оренди на 18 земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності,  які знаходяться на території Кобеляцького, Диканського,  Лохвицького та Гадяцького районів.

16-м ОТГ передали землі сільськогосподарського призначення з державної власності у комунальну

 

За участю керівника Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області Вадима Чувпила, керівників структурних підрозділів Головного управління у районах і містах області, керівників структурних підрозділів Головного управління та голів сільських, селищних та міських об’єднаних територіальних громад відбулося офіційне підписання та передача земель 16 - ти об’єднаним територіальним громадам на загальну площу 40 583 гектарів згідно актів приймання-передачі земельних ділянок сільськогосподарського призначення із державної у комунальну власність.

В облдержадміністрації працював оперативний антирейдерський штаб

 

Відбулося засідання оперативного штабу захисту представників аграрного бізнесу від рейдерів,  створеного при Полтавській облдержадміністрації. Провів засідання заступник голови облдержадміністрації Роман Товстий.

З початку року в області нараховано шкоду за самовільне зайняття земельних ділянок на суму понад 6,9 мільйона гривень

 

Станом на 18.09.2018 року спеціалісти Управління з контролю за використанням та охороною земель Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області, за результатами здійснення заходів державного контролю, виявили 539 фактів самовільного зайняття земельних ділянок, із них 149 – невідомими особами.

З початку року полтавські експерти прийняли до опрацювання 8272 проекти землеустрою в межах пілоту із запровадження принципу екстериторіальності

 

З початку поточного року станом на 10 вересня в порядку екстериторіального погодження проектів землеустрою щодо відведення земельної ділянки експертами органів Держгеокадастру у Полтавській області прийнято до опрацювання 8272 проекти землеустрою з інших областей.

На Полтавщині проведуть перевірку ефективного використання сільгоспземель

 

У Полтавській ОДА обговорили проблемні питання експлуатації сільськогосподарських земель і захисту аграрного бізнесу від рейдів. Вирішили створити робочі групи для проведення перевірок та провести інвентаризацію ділянок.

До бюджету сільських рад Полтавщини надійшло більше 790 тисяч гривень за проведення земельних торгів у серпні 2018 року

 

На земельних торгах, які були проведені 8-9 серпня 2018 року в Головному управлінні Держгеокадастру у Полтавській області, аграрії придбали права оренди на п’ять земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності, які розташовані на території Котелевського й Решетилівського районів.

У Полтавській ОДА говорили про використання земельних ресурсів області та про роботу оперативного штабу захисту аграрного бізнесу від рейдерів

 

Сьогодні на щотижневій апаратній нараді звітували про захист прав землевласників і землекористувачів Полтавщини. Також говорили про роботу оперативного штабу захисту аграріїв від рейдерства. Обговорювали й ситуацію в пожежнонебезпечному періоді року, яка склалася в лісовому масиві області.

З початку року фахівці Держгеокадастру Полтавщини надали громадянам більше 116 тис. адміністративних послуг

        

З початку поточного року державні кадастрові реєстратори Полтавщини надали  116  686  адміністративних послуг: з яких 91 900 - безоплатно, 24 786 – платно.

Консультує міністр юстиції України: «Як отримати земельну ділянку учаснику АТО?»

 

Пане міністре, 2 роки відслужив в АТО. Знаю, що можу отримати земельну ділянку. Куди для цього звертатися?

Іван Скорогуб

До бюджету сільських рад Полтавщини надійшло більше двох мільйонів гривень за проведення земельних торгів у липні 2018 року

 

На земельних торгах, які були проведені 4-6, 9, 16-18 червня 2018 року в Головному управлінні Держгеокадастру у Полтавській області, аграрії придбали права оренди на 20 земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності, які знаходяться на території Лохвицького, Козельщинського, Семенівського, Кременчуцького, Гадяцького й Новосанжарського районів.

Із початку року підготовлено 1410 висновків державної експертизи землевпорядної документації, з них сто відсотків – обов’язкової форми

 

Серед перевірених фахівцями Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області проектних документів висновки з оцінкою «позитивно» одержали 525 (37,2 відсотка від загальної кількості). Відповідно 885 отримали відмітку «повернуто на доопрацювання» (62,8 відсотка).

З початку року полтавські експерти прийняли до опрацювання понад 5800 проектів землеустрою в межах пілотного проекту із запровадження принципу екстериторіальності

 

Станом на третє липня 2018 року в порядку екстериторіального погодження проектів землеустрою щодо відведення земельної ділянки експерти органів Держгеокадастру у Полтавській області прийняли до опрацювання 5882 проекти землеустрою з інших областей. Нині з-поміж них опрацьовано 5771. Позитивну оцінку полтавських експертів отримали 4327 примірників землевпорядної документації, а негативну відповідно – 1444.

Вадим Чувпило: «Всі громади, включені до цьогорічного плану-графіку передачі земель, до кінця листопада 2018-го їх отримають»

 

Сьогодні ще чотирнадцятьом об’єднаним територіальним громадам Полтавщини передали землі сільськогосподарського призначення із державної у комунальну власність. Раніше відповідний процес пройшов ще в трьох ОТГ краю.

Понад 3000 полтавців вже скористалися послугами експертів органів Держгеокадастру в рамках пілотного проекту із запровадження принципу екстериторіальності

 

З початку року в порядку екстериторіального погодження проектів землеустрою щодо відведення земельної ділянки, експертами органів Держгеокадастру у Полтавській області прийнято до опрацювання 3 339 проектів землеустрою з інших областей, з яких на сьогодні опрацьовано 3 247 проектів. Позитивну оцінку експертів отримали 2 399 проектів, негативну – 848 примірників землевпорядної документації.

На Полтавщині створюють нові заповідні території

 

Полтавський край – один із наймальовничіших регіонів нашої держави, багатий на родючі чорноземи, значні поклади газу, нафти, залізної руди та інших корисних копалин.

Вадим Чувпило: «Нині резерв дозволяє стовідсотково забезпечити учасників антитерористичної операції земельними ділянками сільськогосподарського призначення»

 

На сьогоднішній апаратній нараді в голови облдержадміністрації Валерія Головка обговорили три питання.

До бюджету сільських рад надійшло понад два мільйони гривень за проведення земельних торгів із початку 2018 року

 

Земельні торги в Головному управлінні Держгеокадастру у Полтавській області були проведені 26 і 28 лютого, а також 1 і 2 березня 2018 року.

Уряд передав землі сільгосппризначення першим семи об’єднаним громадам

 

Кабінет Міністрів України в рамках поглиблення децентралізації передав землю сільгосппризначення поза межами населених пунктів першим семи об’єднаним територіальним громадам. Рішення про передачу земель було ухвалене на рівні Уряду наприкінці січня, і сьогодні вступає в практичну фазу реалізації.

Полтавські фахівці з початку 2018 року підготували 151 висновок державної експертизи землевпорядної документації

 

Станом на перше лютого 2018 року підготовлено 151 висновок державної експертизи землевпорядної документації, всі вони обов’язкової форми.

Фермери Полтавщини розповіли про питання у сфері земельних відносин, які потребують вирішення

 

Відбулося засідання координаційної ради з питань розвитку фермерства при голові облдержадміністрації. Однією з тем, порушених на зустрічі, стала земельна.

Кадастрові реєстратори Полтавської області опрацювали більше 7 тисяч звернень громадян

 

З початку поточного року фахівці Держгеокадастру у Полтавській області розглянули і опрацювали 7379 звернень громадян з питань ведення Державного земельного кадастру.

На Полтавщині близько 700 тисяч гектарів земель державної власності планують до кінця року передати у комунальну власність об’єднаним територіальним громадам

 

На нараді за участю голови облдержадміністрації Валерія Головка обговорили питання передачі земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності у комунальну власність об’єднаних територіальних громад.

Фахівці Держгеокадастру Полтавської області здійснили 763 перевірки дотримання вимог земельного законодавства

 

За 2017 рік Управлінням із контролю за використанням та охороною земель Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області здійснено 763 заходи державного контролю за дотриманням вимог земельного законодавства, використанням та охороною земель усіх категорій і форм власності. Виявлено 467 порушень вимог земельного законодавства.

З початку 2017 року на Полтавщині зареєстрували  понад  61 тисячу земельних ділянок

 

Державними кадастровими реєстраторами з початку 2017 року на території Полтавської області було зареєстровано понад 61 тисячу земельних ділянок.

Лісогосподарські заходи у полезахисних лісосмугах Полтавської області

 

Згідно з нормами пункту 4 Санітарних правил в лісах України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 27.07.1995  № 555 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 26.10.2016 № 756), для поліпшення санітарного стану лісів здійснюються такі заходи:

Надходження до бюджету сільських рад від продажу права оренди на земельні ділянки у листопаді склали більше 809 тис. грн

 

На земельних торгах, які були проведені 02, 03, 14  та 15 листопада 2017 року в Головному управлінні Держгеокадастру у Полтавській області, аграрії придбали права оренди на 11 земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності,  які знаходяться на території  Кобеляцького, Семенівського та Полтавського  районів.

На  Полтавщині з початку року зареєстровано понад 55 тисяч земельних ділянок

 

Державними кадастровими реєстраторами з початку 2017 року на території Полтавської області було зареєстровано понад 55 тисяч земельних ділянок.

В області триває укріплення берегових ліній

 

На Полтавщині активно проводять роботи по укріпленню берегів шляхом заліснення та залуження прибережно-захисних ліній.

Полтавські аграрії придбали права оренди на 13 земельних ділянок у Глобинського району

 

На земельних торгах, які відбулися 12 та 13 вересня 2017 року в Головному управлінні Держгеокадастру у Полтавській області, аграрії придбали права оренди на 13 земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності загальною площею понад 205 гектарів.

Графік роботи телефонних «гарячих ліній» оперативного штабу захисту представників аграрного бізнесу від рейдерів

Полтавщина посіла місце лідера у списку областей, які минулого тижня ухвалили рішення про надання дозволів на розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок учасникам АТО та членам сімей загиблих воїнів .

До органів земельних ресурсів Полтавської області з початку 2016 року звернулись 116 360 громадян з метою отримання адміністративних послуг щодо ведення Державного земельного кадастру. Землевпорядники опрацювали 114 950 заяв, що становить майже 99% від загальної кількості. У середньому упродовж тижня спеціалісти землевпорядної служби області розглядають більше трьох тисяч таких звернень.