У центрі соціально-психологічної реабілітації відбулося дитяче свято

 

20 листопада – Всесвітній день дитини, це день підтримки діяльності, спрямованої на забезпечення добробуту дітей в усьому світі. Саме у цей день – 20 листопада 1959 року Генеральна Асамблея прийняла Декларацію прав дитини, а 20 листопада 1989 року – Конвенцію про права дитини.

Президент підписав закон щодо відновлення видачі «пакунків малюка»

 

Президент України Володимир Зеленський підписав Закон «Про внесення змін до Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» щодо надання при народженні дитини одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка» № 930-ІХ. Парламент ухвалив його 30 вересня 2020 року.

Прогресивна електронна послуга «єМалятко» збирає навколо себе все більше прихильників

 

Все більше громадян вподобають сучасний сервіс від Уряду «єМалятко». Позитивні відгуки від новоспечених батьків, котрі вже встигли скористатися прогресивною послугою, є найкращою рекламою для майбутніх користувачів.

Олег Синєгубов відвідав об’єкт «Великого будівництва» у Глобиному

 

Голова Полтавської облдержадміністрації Олег Синєгубов із робочим візитом побував у Глобиному. Зокрема, відвідав дошкільний дитячий навчальний заклад «Дзвіночок», який включений до переліку об’єктів програми «Великого будівництва».

«Україна без сиріт» презентує фільм про важку долю дітей «А що таке любов?»

 

1 червня, у День захисту дітей, українці зможуть на власні очі побачити та переконатися, що інтернати, які здавна вважалися єдиним місцем для порятунку і захисту вразливих дітей, насправді калічать дитячу психіку та руйнують їхні долі, часто навіть забираючи життя своїх вихованців.

Цього року в області 73 дитини вдалося влаштувати до сімей, 11 із них усиновили

 

На нараді в голови Полтавської облдержадміністрації обговорили питання розвитку сімейних форм виховання. Начальник обласної служби у справах дітей Ірина Фоменко повідомила, що на обліку перебуває 2087 дітей-сиріт і позбавлених батьківського піклування. У поточному році встановлено статус 71 дитині. Станом на 1 травня під опікою громадян України перебуває 1478 дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування (70,8%).

Катерина Рижеченко відвідала Майорщинську школу-інтернат

 

Заступник голови облдержадміністрації Катерина Рижеченко  здійснила робочий візит до Майорщинської спеціальної загальноосвітньої школи- інтернату, що в Гребінківському районі.

Олег Коваль: «Усі дитячі будинки країни стануть медичними закладами»

 

В Україні 38 дитячих будинків, що належать до сфери управління МОЗ, стануть на 100% медичними чи реабілітаційними. Про це повідомив заступник Міністра соціальної політики Олег Коваль на селекторній нараді з питань влаштування дітей у сімейні форми виховання. У нараді взяли учать заступник голови Полтавської ОДА Катерина Рижеченко, працівники Департаменту соціального захисту населення, Департаменту охорони здоров’я та служби у справах дітей облдержадміністрації.

Фонд Джоан Роулінг навчить полтавських спеціалістів реформувати інтернати

 

Дводенний тренінг «Впровадження реформи системи інтернатних закладів» у Полтаві провели представники міжнародного благодійного Фонду Lumos, який 14 років тому заснувала британська письменниця Джоан Роулінг.

Треба допомагати сім’ям, а не інтернатам, – Микола Кулеба

 

Уповноважений Президента України з прав дитини Микола Кулеба, який перебуває в області в рамках робочого візиту, зустрівся з головою Полтавської ОДА Олегом Синєгубовим. За чашкою кави обговорили систему інституційного догляду дітей та реальні кроки щодо її реформування.

Грант від Японії дістався Лубенському дитячому соціально-реабілітаційному центру «Надія»

 

Проєкт утеплення приміщення Лубенського дитячого соціально-реабілітаційного центру «Надія» став одним із шести переможців конкурсу грантів у рамках Програми Кусаноне від уряду Японії (всього подано більше 400 заявок), повідомляє www.lubenshchyna.com.ua.

Гадяцький дитячий будинок реорганізують до 1 вересня 2020 року

 

До нового навчального року всіх дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які навчаються в Гадяцькому дитячому будинку, мають влаштувати в сім’ї. Про це на апаратній нараді в Полтавській облдержадміністрації повідомила директор Департаменту освіти і науки ОДА Олена Харченко.

Олег Синєгубов: діти мають виховуватися в сім’ях, а навчатися в гарних школах

 

Під час першої розширеної пресконференції голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов розповів журналістам про пріоритетні напрямки роботи. Один із них стосується забезпечення щасливого дитинства.

У Полтавській області планують створити підрозділ Всеукраїнської асоціації прийомних батьків

 

У Полтавській облдержадміністрації відбулася зустріч із 37 батьками прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу з усієї області. Заступник голови ОДА Катерина Рижеченко подякувала присутнім за те, що вони роблять щасливою не одну дитину, й пообіцяла всіляко сприяти у вирішенні нагальних проблем.

«Кожна дитина після навчання має повертатися додому, а не жити в інтернаті», – Олег Синєгубов

 

У Полтавській облдержадміністрації відбулася нарада щодо впровадження реформи деінституалізації. Голова облдержадміністрації Олег Синєгубов, його перший заступник Дмитро Лунін та заступник Катерина Рижеченко заслухали звіти Департаменту освіти і науки та служби у справах дітей Полтавської ОДА щодо інтернатних закладів та перебування в них сиріт і дітей без батьківського піклування.

Із 1 січня збільшено розмір державної допомоги на дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування

 

24 грудня 2019 року постановою Кабінету Міністрів України № 1101 «Деякі питання виплати державної соціальної допомоги» з 1 січня 2020 року підвищено розміри державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування з 2 до 2,5 прожиткових мінімумів, а для дітей з інвалідністю – з 2 до 3,5 прожиткових мінімумів.

Стартує 16-й всеукраїнський конкурс дитячого читання «Книгоманія» для учнів 6 – 7 класів

 

Із метою популяризації культури читання серед дітей із 2005 року в Україні  проводиться всеукраїнський конкурс дитячого читання «Книгоманія». Цього року його учасниками можуть бути всі охочі учні 6-7-х класів загальноосвітніх навчальних закладів, читачі сільських, мыських, дитячих і юнацьких бібліотек областей, бібліотек ОТГ.

Дітей в Центрах соціально-психологічної реабілітації дітей у Полтаві та Кременчуці привітали з Днем Святого Миколая

 

19 грудня, в День Святого Миколая, Центри соціально-психологічної реабілітації дітей у Полтаві та Кременчуці зустрічали багато гостей, які завітали до дітей з подарунками та ласощами.

Дітям розповіли про права та захисників права

 

Служби у справах дітей області організували проведення «днів відкритих дверей» в органах виконавчої влади та місцевого самоврядування за участю учнів загальноосвітніх шкіл та професійно-технічних навчальних закладів.

У Полтаві для вихованців Центру соціально-психологічної реабілітації дітей провели захід «Я маю право знати свої права!»

 

20 листопада відзначають Всесвітній день дитини – день взаєморозуміння дітей, підтримки діяльності, яка спрямована на забезпечення добробуту дітей в усьому світі.

Микола Кулеба: Ми працюємо над створенням національної стратегії онлайн-безпеки дітей

 

Уповноважений Президента України з прав дитини Микола Кулеба наголошує на важливості відвертих бесід з дітьми щодо ризиків спілкування в Інтернеті.

Інтернет-загрози для дітей: які вони та як їх уникнути

 

Кібербулінг – один із різновидів булінгу (цькування). Це новітня форма агресії, що передбачає жорстокі дії з метою дошкулити, нашкодити, принизити людину з використанням інформаційно-комунікаційних засобів: мобільних телефонів, електронної пошти, соціальних мереж тощо.

Мінсоцполітики перегляне вміст «пакунка малюка»

 

Міністерство соціальної політики України збирається переглянути вміст «пакунка малюка» на 2020 рік. Про це повідомив заступник Міністра соціальної політики України Олег Коваль.

Результати проведення Всеукраїнського профілактичного заходу «Урок» на території Полтавської області

 

Відповідно до ст. 53 Конституції України та Закону України «Про загальну середню освіту» традиційно на початку кожного навчального року на території Полтавської області протягом серпня-жовтня проводиться Всеукраїнський профілактичний захід «Урок».

Як на Полтавщині аліментників змушують сплачувати борги

 

Із початку 2019 року державні виконавці Полтавщини стягнули з батьків-боржників понад 283 млн грн аліментів на користь 20 тис. дітей. 120 млн аліментів вдалося перерахувати малечі завдяки дії законів ЧужихДітейНеБуває.

На Всеукраїнській селекторній нараді підбили підсумки оздоровлення та відпочинку дітей у 2019 році

 

Відбулась Всеукраїнська селекторна нарада за підсумками літньої оздоровчої кампанії 2019 року. Полтавську область у студії обласної філії ПАТ «Укртелеком» представляли заступник голови облдержадміністрації Микола Білокінь та працівники служби у справах дітей, Управління у справах сім’ї, молоді та спорту, Департаменту соціального захисту населення, Департаменту освіти і науки облдержадміністрації, а також представники Держпродспоживслужби, ДСНС і поліції.

Питання реалізації державної політики у сфері захисту прав дитини обговорювали на триденному семінарі служб у справах дітей області

 

Із 7 по 9 жовтня 2019 року на базі Полтавського обласного центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій відбувся тематичний короткостроковий семінар «Реалізація державної політики у сфері соціального захисту дітей».

Більше ніж половина дітей шкільного віку Полтавщини оздоровилися цього літа в таборах

 

На базі дитячого оздоровчого центру санаторного типу «Миргородський» відбувся Міжрегіональний форум «Від серця України до серця дитини». Педагогічні працівники дитячих оздоровчих таборів Полтавщини, Київщини, Вінницької, Тернопільської, Рівненської та Одеської областей обмінялися досвідом запровадженням нових систем виховання й організації змістовного відпочинку дітей.

«Тато, збережи своє життя для мене» – полтавські школярі намалювали звернення до учасників дорожнього руху

 

На конкурс малюнків, організований Управлінням інфраструктури Полтавської облдержадміністрації на тему безпеки дорожнього руху, надійшло більше 150 робіт. Діти від 6 до 17 років із усіх районів області яскраво відобразили, що вони вкладають у поняття «безпека на дорозі».

Вихованці Пирятинського центру дітей та юнацтва посіли друге місце на Всеукраїнському конкурсі-фестивалі «Молодь обирає здоров’я»

 

У вересні в міжнародному дитячому центрі «Артек» відбувся фінал ІХ Всеукраїнського фестивалю-конкурсу «Молодь обирає здоров’я». У ньому взяли участь 23 команди-переможниці регіональних етапів.

Мін’юст консультує: порядок усиновлення

 

Згідно з українським законодавством усиновлення  - це прийняття усиновлювачем у свою сім'ю особи на правах дочки чи сина, що здійснене на підставі рішення суду, крім випадку усиновлення дитини, яка є громадянином України, але проживає за межами України (в цьому випадку усиновлення здійснюється в консульській установі або дипломатичному представництві України). 

На Полтавщині в родинах усиновителів зростають майже 800 дітей

 

В Україні щороку 30 вересня відзначають свято милосердя і великодушності – День усиновлення. І не випадково він збігається з днем християнських святих Віри, Надії, Любові та матері їх Софії.

Питання забезпечення житлом дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, розглянули на профільній комісії

 

Відбулося засідання комісії з питань розподілу в 2019 році коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на проектні, будівельно-ремонтні роботи, придбання житла та приміщень для розвитку сімейних та інших форм виховання, наближених до сімейних, забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа. Провів його заступник голови облдержадміністрації Роман Товстий.

Не лише татусі: на Полтавщині 628 матерів сплачують аліменти на користь своїх дітей

 

Загалом в органах державної виконавчої служби області перебуває понад 23 тисячі виконавчих проваджень про стягнення аліментів. У 628 справах боржниками є жінки.

223 тисячі гривень стягнули державні виконавці з чоловіка, який не платив аліменти

 

Житель Лубенського району три роки забував про свій батьківський обов’язок. За цей час він заборгував своїм дітям (17, 15, 12 та 9 років) понад 160 000 гривень.

Хештег-марафон #SpeakUpUkraine: долучайся!

 

7 вересня 2019 року в Україні стартує Хештег-марафон #SpeakUpUkraine. Це всеукраїнське змагання з безпеки дорожнього руху для дитячо-молодіжних команд активістів із усієї України, яке відбуватиметься у 4 етапи протягом 2,5 місяців.

Підтримка сімей із новонародженими дітьми

 

У рамках проєкту міжнародної технічної допомоги «Забезпечення соціального захисту та відповідального батьківства в Україні» згідно з Меморандумом про взаєморозуміння між Урядом України та ООН із обслуговування проєктів (далі - ЮНОПС) і Дитячим фондом ООН у сфері соціального захисту сімей з дітьми та підтримки розвитку відповідального батьківства майже рік в області успішно реалізується пілотний проект із надання при народженні дитини одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка», у порядку, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від  20.06.2018 року № 512.

Створення в Україні Міністерства сім'ї та дитинства і відповідного Комітету Верховної Ради

 

На сайті офіційного інтернет-представництва Президента України формується громадська думка та відображення запиту населення на посилення захисту сім'ї, дитинства, материнство і батьківства шляхом створення в Україні Міністерства сім'ї та дитинства. Відповідну петицію від 08.08.2019 №22/069110-еп оприлюднено за посиланням https://petition.president.gov.ua/petition/69110.

«Чи витрачаються аліменти на потреби дитини, можна перевірити», - Олег Тимченко

 

Платник аліментів може перевірити, на які потреби використовують сплачені ним гроші. Контролюватимуть цільове витрачання аліментів органи опіки та піклування.

19 серпня складуть список дітей-сиріт Полтавщини, яким за кошти держбюджету придбають житло

 

У 2019 році для Полтавської області розмір субвенції з держбюджету на придбання житла дітям-сиротам становить 23 мільйони 573 тисячі гривень. 9 мільйонів уже надійшли на Полтавщину.

#СтопБулінг: як діє закон про протидію цькуванню в Україні

 

Дитячий фонд ООН ЮНІСЕФ підрахував, що 67% українських школярів стикалися з проблемою булінгу, і з кожним роком бійки між дітьми стають все більш частими і жорстокими. Тому Міністерство юстиції України розробило покрокову інструкцію, як зупинити цькування у школах. Крім того, внесено зміни до законодавства та передбачено відповідальність за знущання над однолітками.

Більше 23 мільйонів гривень виділено із держбюджету на придбання житла для сиріт Полтавщини

 

Сьогодні у Полтавській облдержадміністрації відбулося засідання Координаційної ради у справах дітей у режимі відео-конференц зв’язку з райдержадміністраціями, виконкомами, об’єднаними територіальними громадами: «Про стан захисту житлових та майнових прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа».

Полтавці зайняли призові місця на всеукраїнських авіазмаганнях

 

У Конотопі Сумської області закінчилися всеукраїнські відкриті змагання з авіамодельного спорту IV рангу. Серед 17 команд із різних регіонів України була й полтавська, повідомляє Департамент освіти і науки облдержадміністрації.

Правові квести – гарна традиція для учнівської молоді Полтавщини

 

Доброю правовою традицією серед учнівської молоді Полтавщини стали інформаційно-просвітницькі квести «Від знання до безпеки», які проводять за ініціативи Полтавського обласного благодійного фонду «Громадське здоров’я». Лише з початку цього року відбулося 3 такі квести: в Опішні, Зінькові та Полтаві.

З 1 вересня учні 1-4 класів носитимуть спеціальні світловідбивні жилети, аби бути помітними у темну пору доби, – Володимир Гройсман

 

З 1 вересня в Україні вводиться правило для дітей 1-4 класів носити в темну пору доби спеціальні світловідбивні жилети, аби бути помітними для водіїв і учасників дорожнього руху. Про це повідомив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.

Денис Захарченко: «Поліція приділяє велику увагу безпеці та порядку під час відпочинку й оздоровлення дітей»

 

Із початку поточного року від протиправних діянь потерпіли 76 дітей. Про це розповів на апаратній нараді в облдержадміністрації заступник начальника Головного управління Національної поліції у Полтавській області Денис Захарченко.

1 червня  – Міжнародний день захисту дітей

 

Любі діти! Шановні дорослі!

Щиро вітаємо вас із нагоди Міжнародного дня захисту дітей!

Дитинство – це неповторна безтурботна пора віри у добру казку, сподівань та безмежних мрій.

У кінотеатрі Полтави відбулось обласне дитяче свято

 

До Міжнародного дня захисту дітей, який відзначатимуть завтра, 1 червня, у кінотеатрі «Multiplex», що в одному з торгово-розважальних центрів Полтави, влаштували свято дитинства. Відбувся захід за підтримки обласної влади та сприяння мережі кінотеатрів «Multiplex».

Полтавців запрошують взяти участь у безкоштовному вебінарі для батьків та освітян про відповідальне батьківство й способи протидії звабленню дітей онлайн

 

27 травня 2019 р. Український фонд «Благополуччя дітей» запрошує взяти участь у вебінарі «Уважні батьки: як запобігати звабленню дітей онлайн».

Цьогоріч усі позаміські заклади відпочинку для дітей на Полтавщині долучилися до профільної обласної програми

 

Уже четвертий рік діє обласна програма з оздоровлення та відпочинку дітей на 2015-2019 роки. Вона передбачає механізм здешевлення путівок для батьків, а в окремихвипадках – і повну компенсацію її вартості.

Роман Товстий: «Оздоровлення дітей – один із наших пріоритетів»

 

Стан підготовки регіонів до оздоровчої кампанії 2019 обговорили на Всеукраїнській селекторній нараді. Зокрема, звернули увагу на кількість дітей, охоплених оздоровленням і відпочинком в областях, чи всі відповідні заклади отримали дозвільні документи, як спрацювали комісії з прийому установ. Крім того, порушили питання організації підвезення дітей до літніх таборів й посилення контрою за безпекою дітей упродовж оздоровчого сезону.

У Полтаві відбувся 19 міжвузівський мистецький фестиваль-конкурс «Студентська весна»

 

Цього року фестиваль-конкурс «Студентська весна» відзначає дев’ятнадцяту річницю від дня заснування.

На Полтавщині майже 95 відсотків дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, виховуються в сім’ях

 

Під головуванням заступника голови облдержадміністрації Олега Пругла відбулося чергове засідання обласної міжвідомчої робочої групи з реформування системи інституційного догляду й виховання дітей. Її учасники обговорили виконання Регіонального стратегічного плану дій з реформування системи інституційного догляду і виховання дітей в Полтавській області на 2018-2026 роки.


01.01.1970