Питання забезпечення житлом дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, розглянули на профільній комісії

 

Відбулося засідання комісії з питань розподілу в 2019 році коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на проектні, будівельно-ремонтні роботи, придбання житла та приміщень для розвитку сімейних та інших форм виховання, наближених до сімейних, забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа. Провів його заступник голови облдержадміністрації Роман Товстий.

Не лише татусі: на Полтавщині 628 матерів сплачують аліменти на користь своїх дітей

 

Загалом в органах державної виконавчої служби області перебуває понад 23 тисячі виконавчих проваджень про стягнення аліментів. У 628 справах боржниками є жінки.

223 тисячі гривень стягнули державні виконавці з чоловіка, який не платив аліменти

 

Житель Лубенського району три роки забував про свій батьківський обов’язок. За цей час він заборгував своїм дітям (17, 15, 12 та 9 років) понад 160 000 гривень.

Хештег-марафон #SpeakUpUkraine: долучайся!

 

7 вересня 2019 року в Україні стартує Хештег-марафон #SpeakUpUkraine. Це всеукраїнське змагання з безпеки дорожнього руху для дитячо-молодіжних команд активістів із усієї України, яке відбуватиметься у 4 етапи протягом 2,5 місяців.

Підтримка сімей із новонародженими дітьми

 

У рамках проєкту міжнародної технічної допомоги «Забезпечення соціального захисту та відповідального батьківства в Україні» згідно з Меморандумом про взаєморозуміння між Урядом України та ООН із обслуговування проєктів (далі - ЮНОПС) і Дитячим фондом ООН у сфері соціального захисту сімей з дітьми та підтримки розвитку відповідального батьківства майже рік в області успішно реалізується пілотний проект із надання при народженні дитини одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка», у порядку, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від  20.06.2018 року № 512.

Створення в Україні Міністерства сім'ї та дитинства і відповідного Комітету Верховної Ради

 

На сайті офіційного інтернет-представництва Президента України формується громадська думка та відображення запиту населення на посилення захисту сім'ї, дитинства, материнство і батьківства шляхом створення в Україні Міністерства сім'ї та дитинства. Відповідну петицію від 08.08.2019 №22/069110-еп оприлюднено за посиланням https://petition.president.gov.ua/petition/69110.

«Чи витрачаються аліменти на потреби дитини, можна перевірити», - Олег Тимченко

 

Платник аліментів може перевірити, на які потреби використовують сплачені ним гроші. Контролюватимуть цільове витрачання аліментів органи опіки та піклування.

19 серпня складуть список дітей-сиріт Полтавщини, яким за кошти держбюджету придбають житло

 

У 2019 році для Полтавської області розмір субвенції з держбюджету на придбання житла дітям-сиротам становить 23 мільйони 573 тисячі гривень. 9 мільйонів уже надійшли на Полтавщину.

#СтопБулінг: як діє закон про протидію цькуванню в Україні

 

Дитячий фонд ООН ЮНІСЕФ підрахував, що 67% українських школярів стикалися з проблемою булінгу, і з кожним роком бійки між дітьми стають все більш частими і жорстокими. Тому Міністерство юстиції України розробило покрокову інструкцію, як зупинити цькування у школах. Крім того, внесено зміни до законодавства та передбачено відповідальність за знущання над однолітками.

Більше 23 мільйонів гривень виділено із держбюджету на придбання житла для сиріт Полтавщини

 

Сьогодні у Полтавській облдержадміністрації відбулося засідання Координаційної ради у справах дітей у режимі відео-конференц зв’язку з райдержадміністраціями, виконкомами, об’єднаними територіальними громадами: «Про стан захисту житлових та майнових прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа».

Полтавці зайняли призові місця на всеукраїнських авіазмаганнях

 

У Конотопі Сумської області закінчилися всеукраїнські відкриті змагання з авіамодельного спорту IV рангу. Серед 17 команд із різних регіонів України була й полтавська, повідомляє Департамент освіти і науки облдержадміністрації.

Правові квести – гарна традиція для учнівської молоді Полтавщини

 

Доброю правовою традицією серед учнівської молоді Полтавщини стали інформаційно-просвітницькі квести «Від знання до безпеки», які проводять за ініціативи Полтавського обласного благодійного фонду «Громадське здоров’я». Лише з початку цього року відбулося 3 такі квести: в Опішні, Зінькові та Полтаві.

З 1 вересня учні 1-4 класів носитимуть спеціальні світловідбивні жилети, аби бути помітними у темну пору доби, – Володимир Гройсман

 

З 1 вересня в Україні вводиться правило для дітей 1-4 класів носити в темну пору доби спеціальні світловідбивні жилети, аби бути помітними для водіїв і учасників дорожнього руху. Про це повідомив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.

Денис Захарченко: «Поліція приділяє велику увагу безпеці та порядку під час відпочинку й оздоровлення дітей»

 

Із початку поточного року від протиправних діянь потерпіли 76 дітей. Про це розповів на апаратній нараді в облдержадміністрації заступник начальника Головного управління Національної поліції у Полтавській області Денис Захарченко.

1 червня  – Міжнародний день захисту дітей

 

Любі діти! Шановні дорослі!

Щиро вітаємо вас із нагоди Міжнародного дня захисту дітей!

Дитинство – це неповторна безтурботна пора віри у добру казку, сподівань та безмежних мрій.

У кінотеатрі Полтави відбулось обласне дитяче свято

 

До Міжнародного дня захисту дітей, який відзначатимуть завтра, 1 червня, у кінотеатрі «Multiplex», що в одному з торгово-розважальних центрів Полтави, влаштували свято дитинства. Відбувся захід за підтримки обласної влади та сприяння мережі кінотеатрів «Multiplex».

Полтавців запрошують взяти участь у безкоштовному вебінарі для батьків та освітян про відповідальне батьківство й способи протидії звабленню дітей онлайн

 

27 травня 2019 р. Український фонд «Благополуччя дітей» запрошує взяти участь у вебінарі «Уважні батьки: як запобігати звабленню дітей онлайн».

Цьогоріч усі позаміські заклади відпочинку для дітей на Полтавщині долучилися до профільної обласної програми

 

Уже четвертий рік діє обласна програма з оздоровлення та відпочинку дітей на 2015-2019 роки. Вона передбачає механізм здешевлення путівок для батьків, а в окремихвипадках – і повну компенсацію її вартості.

Роман Товстий: «Оздоровлення дітей – один із наших пріоритетів»

 

Стан підготовки регіонів до оздоровчої кампанії 2019 обговорили на Всеукраїнській селекторній нараді. Зокрема, звернули увагу на кількість дітей, охоплених оздоровленням і відпочинком в областях, чи всі відповідні заклади отримали дозвільні документи, як спрацювали комісії з прийому установ. Крім того, порушили питання організації підвезення дітей до літніх таборів й посилення контрою за безпекою дітей упродовж оздоровчого сезону.

У Полтаві відбувся 19 міжвузівський мистецький фестиваль-конкурс «Студентська весна»

 

Цього року фестиваль-конкурс «Студентська весна» відзначає дев’ятнадцяту річницю від дня заснування.

На Полтавщині майже 95 відсотків дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, виховуються в сім’ях

 

Під головуванням заступника голови облдержадміністрації Олега Пругла відбулося чергове засідання обласної міжвідомчої робочої групи з реформування системи інституційного догляду й виховання дітей. Її учасники обговорили виконання Регіонального стратегічного плану дій з реформування системи інституційного догляду і виховання дітей в Полтавській області на 2018-2026 роки.

Про роботу оздоровчих закладів області розповіли на конференції «Літо на Полтавщині» 

 

Захід у форматі TEDx триває у виставковій залі Полтавського міського будинку культури протягом дня. За словами організаторів, ­це майданчик для створення діалогу між державою, органами місцевого самоврядування, представниками загальноосвітніх навчальних закладів і керівниками дитячих закладів оздоровлення та відпочинку. На конференції також передбачено обговорення співпраці з організаторами дитячого відпочинку та туристичними агенціями.

Нарешті в Україні законодавчо врегульовано питання булінгу та відповідальності за його вчинення

 

Відомо, що в Україні приблизно кожна четверта дитина стикається з цькуванням у школах, і майже половина цих дітей нічого і нікому не розповідає, залишаючись зі своїми проблемами сам на сам. За даними звіту фонду ЮНІСЕФ, у 2017 р. в Україні 24 % дітей стали жертвами цькування в школах. Причому 40 % постраждалих нікому про це не розповідали.

Вихованців Центру соціально-психологічної реабілітації дітей привітали із Днем Святого Миколая

 

Традиційно 19 грудня, в День Святого Миколая, відбулося свято для вихованців комунального закладу «Центр соціально-психологічної реабілітації дітей» Полтавської обласної ради.

У ляльковому театрі 250 дітей зустрічали Святого Миколая 

 

Свято в Полтавському академічному обласному театрі ляльок влаштували для дітей пільгових категорій. Зустрічали Святого Миколая 250 маленьких глядачів із 14 міст та районів Полтавщини.

З нагоди Дня усиновлення службою у справах дітей ОДА проведено свято для батьків

 

Щороку 30 вересня Україна відзначає День усиновлення. Це свято людяності, милосердя, великодушності, яке не випадково відзначається у День святих Віри, Надії та Любові та їх матері Софії.

Подаруйте дітям сонце!

 

30 вересня Україна відзначає День усиновлення.

Дітей-сиріт Полтавщини забезпечать комфортними помешканнями

 

Сьогодні на нараді у Полтавській ОДА затверджували перелік помешкань для вихованців інтернату, на які держава виділила субвенцію. Також обговорили придбання та будівництво дитячих будинків сімейного типу (ДБСТ).

У Лубнах відкрили сучасний центр творчості «Гармонія»

 

На тематичних урочистостях побував заступник голови облдержадміністрації Микола Білокінь.

Батьки новонароджених дітей із вересня 2018 року отримають одноразову натуральну допомогу «пакунок малюка»

 

20 червня 2018 року Кабінетом Міністрів України прийнято постанову №512 «Деякі питання реалізації пілотного проекту із надання при народженні дитини одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка».

Залишати дітей без нагляду НЕПРИПУСТИМО!

 

Діти – це окрема частина суспільства, якій притаманні особлива поведінка, своєрідні життєві стереотипи, що забезпечують її розвиток і становлення та перетворення в дорослу частину суспільства. Унаслідок свого становища діти потребують особливого підходу, соціального захисту та поваги до їхніх прав. Діти не тільки майбутнє України, вони сьогодення нашої держави. Саме тому діяльність із захисту прав дитини визначено загальнодержавним пріоритетом.

Незабаром у Розсошенцях з’явиться дитячий садок на сім груп

 

Департамент освіти і науки Полтавської ОДА спільно з міськвиконкомами, райдержадміністраціями, об’єднаними територіальними громадами проводить роботу щодо збільшення місць та охоплення дітей дошкільною освітою. Мета – забезпечити потреби населення у дошкільній освіті та підвищити доступність.

Як покращити рівень військово-патріотичного виховання молоді, обговорили на тематичному засіданні

 

В облдержадміністрації відбулося засідання «круглого столу» на тему «Незалежність України. Сучасні виклики та перспективи: військово-патріотичний аспект». Захід приурочений до 27-ї річниці незалежності України.

В облдержадміністрації обговорили питання будівництва малого групового будинку для дітей окремих категорій в Оржицькому районі

 

Сьогодні заступник голови облдержадміністрації Роман Товстий провів нараду з питань використання у 2018 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на проектні, будівельно-ремонтні роботи, придбання житла і приміщень для розвитку сімейних та інших форм виховання, наближених до сімейних, та забезпечення житлом дітей-сиріт, осіб з їх числа. Обсяг субвенції обласному бюджету цього року становить 17 мільйонів 667 тисяч гривень.

Вихованці обласного центру туризму і краєзнавства здійснили експедицію до міста Кобеляки

 

Краєзнавча експедиція відбулася наприкінці червня. Участь у ній взяли вихованці гуртків «Географічне краєзнавство» та «Спортивне орієнтування» Полтавського обласного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді (ПОЦТКУМ). А очолили експедицію керівник гуртків Євгеній Копилець та методист Юлія Ярошенко.

Забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа є одним із головних питань соціального розвитку регіону, - Роман Товстий

 

Сьогодні під головуванням заступника голови облдержадміністрації Романа Товстого відбулося розширене засідання Координаційної ради у справах дітей при облдержадміністрації в режимі відеоконференцзв’язку з райдержадміністраціями, виконавчими комітетами міських рад, об’єднаними територіальними громадами.

Інформація щодо усиновлення та влаштування дітей в сімейні форми виховання

 

Прийомна сім'я - сім'я або окрема особа, яка не перебуває у шлюбі, що добровільно за плату взяла на виховання та спільне проживання від одного до чотирьох дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Закінчився відпочинок у таборі «Юний турист»

 

Оздоровлення та відпочинок у «Юному туристі» щороку для своїх вихованців організовує Полтавський обласний центр туризму і краєзнавства учнівської молоді (ПОЦТКУМ).

Поради батькам, як підготувати дитину до відпочинку в оздоровчому закладі

 

У період оздоровчої кампанії власниками та персоналом дитячих закладів оздоровлення та відпочинку вживаються заходи щодо створення умов для безпечного та змістовного відпочинку дітей. Комфортний відпочинок дитини, в певній мірі, буде залежати й від того, як вона буде підготовлена до поїздки у заклад оздоровлення/відпочинку.

Вихованців Центру соціально-психологічної реабілітації привітали з Міжнародним днем захисту дітей

 

01 червня до Міжнародного дня захисту дітей в комунальному закладі «Центр соціально-психологічної реабілітації дітей» Полтавської обласної ради відбулося свято добра, подарунків і найкращих слів.

У центрі реформи Деінституалізації має бути пріоритет дитини на виховання в сім’ї - Микола Кулеба

 

Уповноважений Президента України з прав дитини Микола Кулеба 30 травня взяв участь у Форумі «Забезпечення права дитини на сім’ю в умовах сучасної України: досвід та перспективи», який проходив у м. Суми. Форум організований за ініціативи Сумської обласної державної адміністрації та громадської організації «Калинове гроно».

Парад дитячих візочків, майстер-класи та отримання нових квартир — як на Хорольщині відзначили День захисту дітей

 

У Хоролі провели свято з нагоди Міжнародного дня захисту дітей: організували розваги для малечі та змагання між дорослими. На захід завітав голова Полтавської ОДА Валерій Головко та вручив цінні подарунки.

260 дітей з 19 районів та міст Полтавщини відзначили День захисту дітей

 

31 травня 2018 року служба у справах дітей облдержадміністрації провела обласне дитяче свято до Дня захисту дітей, яке відбулося у Полтавському академічному обласному театрі ляльок.

Олег Пругло: «Кожна дитина має отримувати належний догляд і виховання у сім’ї або в умовах, максимально наближених до сімейних»

 

Під керівництвом заступника голови облдержадміністрації Олега Пругла відбулося засідання обласної міжвідомчої робочої групи з реформування системи інституційного догляду й виховання дітей.

Підбили підсумки 54 відкритого Чемпіонату області з пішохідного туризму, що пройшов на Полтавщині

 

54 відкритий Чемпіонат області з пішохідного туризму в залік 22 обласної туристської спартакіади учнівської та студентської молоді проходив з 14 по 18 травня у селі Головач на базі Полтавського обласного дитячого оздоровчого центру «Маяк».

Нова школа: що потрібно знати батькам першокласників

 

Уряд змінює систему початкової освіти і вже з 1 вересня першачки підуть в якісно нову школу. Зарахування до перших класів відбуватиметься за територіальним принципом, який застосовують в більшості країни Європи, що гарантує кожній дитині навчання в школі біля дому.

7 шкіл Полтавської області стали переможцями проекту «Компола»

 

3 травня 2018 року Міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак і Міністр освіти і науки Лілія Гриневич оголосили результати еко-освітнього конкурсу «Компола».

В області питання соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування перебувають на постійному контролі

 

У Полтавському обласному центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій відбувся дводенний тематичний семінар з питань соціального захисту дітей для працівників служб у справах дітей райдержадміністрацій, районних адміністрацій, виконкомів міських, районних у містах рад.

Основна суть та переваги реформи дитячих інтернатних закладів

 

Влітку 2017 року в Україні розпочалась реформа зі складною назвою "деінституціалізація" (ДІ).

Консультує Міністр юстиції України: «Порядок сплати аліментів у добровільному порядку»

 

Павле Дмитровичу, вирішили з чоловіком розлучитися. Маємо двох діток. Скажіть, для того, щоб я могла отримувати аліменти на дітей, треба звертатися до суду, чи можна якось визначитися без цього?

Ганна Іванчук

Що треба зробити для виплати аліментів?

Із 2 по 22 квітня 2018 року проходитиме ХІІІ Всеукраїнська благодійна акція ВБФ «Серце до серця» «Почуй світ!»

 

По всіх регіонах України у період із 2 по22 квітня 2018 року проходитиме Всеукраїнська благодійна акція ВБФ «Серце до серця» «Почуй світ!».

Надання тимчасової державної допомоги сім'ям з дітьми, батьки яких не сплачують аліменти

 

Порядком призначення та виплати тимчасової державної допомоги дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, не мають можливості утримувати дитину або місце проживання їх невідоме, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 22.02.2006 № 189.

Кому надається допомога?

У Полтавській області на придбання житла для дітей-сиріт виділили більше 17 мільйонів гривень

 

27 лютого відбулася селекторна нарада з питань механізму використання субвенції з державного бюджету місцевим на проекти будівельно-ремонтних робіт, придбання житла та приміщень для розвитку сімейних та інших форм виховання, наближених до сімейних та забезпечення житлом дітей-сиріт.