У Полтаві відбулася дводенна нарада щодо зниження передчасної смертності від неінфекційних захворювань

 

Неінфекційні захворювання: серцево-судинні, цукровий діабет, онкологія та хронічні ураження органів дихання є причиною смертей 86% українців. Така сама невтішна картина спостерігається і на Полтавщині.

Програмою «Доступні ліки» скористалися вже понад 8 млн людей, – Володимир Гройсман

 

Pапочаткована рік тому урядова програма «Доступні ліки», покликана забезпечити життєво необхідними препаратами хворих на астму, діабет та серцево-судинні захворювання, справила великий позитивний ефект у сфері поліпшення громадського здоров’я і дозволила допомогти понад 8 млн людей. Про це сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час засідання Уряду.

Полтавщина запускає проект із телемедицини

 

В КУ «Полтавський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» пройшла зустріч з нагоди завершення Департаментом охорони здоров’я підготовчих робіт по створенню телемедичного консультативно-діагностичного проекту.

Понад 100 тисяч українців підписали декларації з лікарями

 

Національна кампанія з вибору лікаря розпочнеться з другого квітня. Водночас процес підписання декларацій з терапевтами, педіатрами та сімейними лікарями розпочався ще минулого року, під час тестового режиму роботи електронної системи охорони здоров’я. На сьогодні у системі зареєстровано уже 106 тисяч декларацій.

Обери свого лікаря, до якого завжди можна звернутись за допомогою

 

Уряд запускає зміни в системі охорони здоров’я і вже з 2 квітня стартує кампанія з вибору свого лікаря.

«Наше завдання – забезпечити всім громадянам якісну, доступну медичну допомогу», - Віктор Лисак

 

«Новації законодавства у сфері охорони здоров'я, впровадження медичної реформи, реформа сільської медицини» – під такою назвою 27 березня в Департаменті охорони здоров'я Полтавської ОДА проведено практикум, організований у рамках проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID.

МОЗ затвердив Порядок вибору лікаря, який надає первинну медичну допомогу

 
 

Порядок визначає правила, за якими українці будуть вибирати терапевтів, педіатрів та сімейних лікарів, і є обов’язковим для усіх закладів охорони здоров’я, що надають первинну медичну допомогу.

МОЗ затвердив порядок надання первинної медичної допомоги

 

 

Укладено Порядок надання первинної медичної допомоги – документ, який регламентує роботу терапевтів, педіатрів та сімейних лікарів, дає чіткий перелік послуг закладів «первинки» і формує нову культуру взаємодії лікаря та пацієнта. Уже з 1 липня абсолютно усі заклади первинної медичної допомоги  (ПМД) мають керуватися цим документом.

Під час брифінгу полтавські медики розповіли про стан захворюваності на туберкульоз в області 

 

Білими ромашками – символом чистих легенів – було прикрашено стіл, за яким зібралися медики разом з журналістами в конференц-залі Департаменту охорони здоров’я під час брифінгу «Туберкульоз сьогодні: факти та перспективи».

Вадим Чувпило: «Нині резерв дозволяє стовідсотково забезпечити учасників антитерористичної операції земельними ділянками сільськогосподарського призначення»

 

На сьогоднішній апаратній нараді в голови облдержадміністрації Валерія Головка обговорили три питання.

Віктор Лисак: моя позиція – оптимістична!

 

Про кроки впровадження реформи галузі охорони здоров’я, які здійснювалися найближчим часом на Полтавщині, під час брифінгу роз’яснив місцевим журналістам директор Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА Віктор Лисак.

Пологи в Україні буде оплачувати держава

 

Пологи та спостереження за вагітністю будуть безоплатними для пацієнта після запровадження реформи. Держава покриє на 100% вартість цих послуг.

За минулий тиждень захворюваність на ГРІ зросла на п’ять відсотків

 

За даними ДУ «Полтавський обласний лабораторний центр МОЗ України», на Полтавщині станом на 19 березня поточного року спостерігається незначне зростання захворюваності на гострі респіраторні інфекції.

Як зміниться сільська медицина: затверджено Порядок формування спроможних мереж

 

Міністерство охорони здоров’я разом із Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства розробили й затвердили Порядок формування спроможних мереж надання первинної медичної допомоги.

Що потрібно знати про захворювання ЛОР-органів та їх профілактику

 

Ці питання детально та яскраво висвітлили місцевим журналістам провідні полтавські фахівці й науковці з оториноларингології та сурдології під час традиційного брифінгу в Департаменті охорони здоров’я. Обговорили деякі проблеми, що стали для багатьох відкриттям.

Як українці обиратимуть терапевтів, педіатрів і сімейних лікарів

 

Уже у квітні розпочинається національна кампанія з вибору лікаря: українці зможуть обрати терапевтів, педіатрів чи сімейних лікарів, заклади яких підключились до електронної системи охорони здоров’я. Алгоритм вибору лікаря та підписання декларацій прописаний в документі «Порядок вибору лікаря, який надає первинну медичну допомогу».

На Полтавщині знизилась кількість хворих на туберкульоз

 

У Полтавському обласному клінічному протитуберкульозному диспансері пройшло засідання Координаційної ради з питань протидії туберкульозу, ВІЛ-інфекції/СНІДу та боротьби з наркоманією при Полтавській ОДА.

Полтавська область увійшла у п’ятірку областей по реалізації програми «Доступні ліки»

 

Сьогодні, 06 березня, у приміщенні ПАТ «Укртелеком» відбулася селекторна нарада щодо стану забезпечення Урядової програми «Доступні ліки», напрямів її вдосконалення та проведення вакцинації з Віце-прем’єр-міністром України Павлом Розенком. Про стан програми та вакцини для населення Полтавщини звітувався заступник голови Полтавської ОДА Олег Пругло.

На Полтавщині з’явиться ще один сучасний спортивний майданчик для змагань

 

05 березня перший заступник голови Полтавської ОДА Андрій Пісоцький з робочим візитом завітав у Горішні Плавні. Він провів прийом громадян, проінспектував будівництво нового спортивного майданчику та ремонт дороги.

Лікарні Полтавщини отримають нове обладнання

 

28 лютого директор Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Віктор Лисак підписав договірну угоду  з директором ТОВ «Ілатанмед», на поставку медичного обладнання для оснащення ЦПМСД, ЦРЛ, міських та обласних лікарень.

Правила поведінки на зимових водоймах

 

За інформацією управління з питань цивільного захисту ОДА з початку року в області сталося 6 нещасних випадків на зимових водоймах, внаслідок яких дві людини загинуло, з них один неповнолітній. Чотирьох осіб вдалося врятувати.

Профілактика переохолодження та обмороження

 

Існує декілька простих правил, виконання яких дозволить уникнути переохолодження та обмороження при сильному холоді: не вживайте алкогольних напоїв – алкогольне сп’яніння сприяє високій утраті тепла, в той же час викликає ілюзію тепла.

Лохвицькому району передали пожежну машину

 

Днями заступник голови Полтавської ОДА Роман Товстий разом із начальником головного управління ДСНС у Полтавській області Володимиром Салогубом передали нову пожежно-рятувальну машину Лохвицькому відділенню служби надзвичайних ситуацій. Автомобіль сучасно укомплектований і відповідає усім необхідним стандартам.

У 2018 році на Полтавщині розпочнеться масове будівництво нових сільських амбулаторій

 

Голова Полтавської ОДА Валерій Головко та його заступник Олег Пругло сьогодні провели другу серію зустрічей із керівниками виконавчої та місцевої влади з приводу будівництва або реконструкції сільських амбулаторій.

На Полтавщину завітала Голова Комітету Верховної Ради з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення Людмила Денісова

 

Полтаву з робочим візитом відвідала Людмила Денісова. Вона перевірила, як реалізують пілотний проект Єдиного електронного реєстру листків непрацездатності в закладах охорони здоров’я у Полтавській області.

У Полтавській УМСА обговорили подальші кроки реформування галузі охорони здоров’я

 

В приміщенні Полтавської УМСА відбулося розширене засідання колегії Департаменту охорони здоров'я за участю голови Полтавської ОДА Валерія Головка. Серед присутніх – керівники центрів ПМСД, фармацевтична спільнота, представники органів місцевого самоврядування, голови ОТГ, районних рад та райдержадміністрацій.

У грудні 2018 року новий кардіодиспансер в Полтаві здадуть в експлуатацію

 

Під головуванням голови Полтавської ОДА Валерія Головка відбулася нарада з приводу будівництва нового корпусу обласного клінічного кардіодиспансеру.

Правда і міфи про вакцинацію від грипу

 

Вакцина проти грипу не захистить від “свинячого грипу”, але одне щеплення дасть імунітет від інших вірусів на все життя. Вагітним можна робити щеплення, дітям  до 5 років – ні. Давайте з’ясуємо, де правда, а де – міф.

За минулий тиждень сезонна захворюваність на ГРІ зросла на 6%

 

За даними ДУ «Полтавський обласний лабораторний центр МОЗ України» на Полтавщині станом на 19 лютого продовжується сезонний ріст захворюваності на гострі респіраторні інфекції.

Як допомогти собі та близьким під час серцевого нападу

 

Як розпізнати інфаркт і що робити, поки не приїхала бригада екстреної медичної допомоги, розповів Дмитро Баклицький, завідувач відділенням інтервенційної радіології Полтавського обласного клінічного кардіологічного диспансеру.

15 лютого – Міжнародний день онкохворої дитини

 

Дітей найчастіше вражає лейкемія

Отруєння чадним газом: симптоми, надання першої домедичної допомоги, правила безпеки

 

З початку цього року на Полтавщині виникло 3 випадки отруєння чадним газом, внаслідок яких загинула 1 людина та постраждало 11 осіб, у тому числі 5 дітей. У двох випадках постраждали родини з дітьми.

В області спостерігається сезонний зріст захворюваності на ГРІ

 

За даними ДУ «Полтавський обласний лабораторний центр МОЗ України», на Полтавщині станом на 12 лютого поточного року продовжується сезонний ріст захворюваності на гострі респіраторні інфекції.

До червня область отримає 35 автомобілів для збору аналізів

 

07 лютого відбулося підписання Договірної угоди між Департаментом охорони здоров'я Полтавської ОДА та компанією ТОВ «Автоспецпром» на постачання 35 автомобілів для збору аналізів загальною вартістю понад 1,8 млн доларів США.

Міжнародні експерти проаналізували ситуацію в області щодо захворювання на неінфекційні хвороби

 

З метою ефективної реалізації у Полтавській області проекту «Підтримка реформ і ефективного урядування у сфері охорони здоров’я в Україні» за підтримки Світового Банку та Швейцарського бюро співробітництва, 8 лютого члени делегації місії Світового банку з оцінки в регіонах зустрілися з керівництвом та головними фахівцями Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА.

МОЗ оновило перелік «Доступних ліків»: до списку додано 41 новий препарат

 

Загалом у новому реєстрі препаратів, що беруть участь у програмі “Доступні ліки”, налічується 239 торгових назв, з них 47 – безоплатних.

Міністерство охорони здоров’я оголосило плани щодо розвитку електронної системи охорони здоров’я у 2018 році

 

У 2018 році МОЗ продовжить розробку eHealth і зосередиться на створенні постійних структур, що сприятимуть розвитку системи у майбутньому. Найближчими кроками стануть визначення нового адміністратора системи та розробка довгострокової стратегії впровадження eHealth в Україні.

З лютого «Доступних ліків» стане більше

 

Уряд розширив програму «Доступні ліки», за якою можна отримати препарати від хронічних захворювань в аптеці за рецептом безкоштовно або з незначною доплатою. З лютого 2018 року перелік препаратів, що входять до програми, збільшився на 20%.

Про ситуацію боротьби із раком в області говорили під час прес-конференції

 

До Всесвітнього дня боротьби з раком керівництво Департаменту охорони здоров'я та профільні фахівці під час брифінгу із представниками ЗМІ розглянули актуальні питання профілактики, раннього виявлення та лікування онкологічних захворювань серед дитячого та дорослого населення Полтавщини.

Про  результати практичної реалізації субпроекту Світового банку говорили під час наради

 

У Полтавському обласному клінічному онкологічному диспансері директор Департаменту охорони здоров’я ОДА Віктор Лисак провів нараду щодо своєчасного введення в експлуатацію апаратури та обладнання, отриманого за рахунок субпроекту «Запровадження інноваційної моделі системи надання послуг хворим на гіпертонію в Полтавській області» Проекту Міжнародного банку реконструкції та розвитку «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей».

На Полтавщині два роки поспіль успішно реалізується Проект «Неінфекційні захворювання: профілактика та зміцнення здоров’я в Україні»

 

Реалізацію в Полтавській області Проекту «Неінфекційні захворювання: профілактика та зміцнення здоров’я в Україні» обговорили під час технічної місії Швейцарського бюро співробітництва в Україні, що представляє Швейцарську агенцію з розвитку та співробітництва Міністерства закордонних справ Швейцарської Конфедерації.

В Україні планують створити національнy гарячу лінію емоційної підтримки

 

Міністерство охорони здоров'я у партнерстві з громадськими організаціями, що працюють у сфері психічного здоров’я, ініціює проект «Лінія життя. Україна». Його суть – створення національної телефонної гарячої лінії для емоційної підтримки українців та запобігання самогубству.

На Полтавщині спостерігається ріст захворюваності на ГРІ

 

За даними ДУ «Полтавський обласний лабораторний центр МОЗ України», в області станом на 5 лютого продовжується сезонний ріст захворюваності на гострі респіраторні інфекції.

Капітальне будівництво кардіологічного диспансеру в Полтаві виконане на 95%

 

Сьогодні голова Полтавської ОДА Валерій Головко перевірив будівництво корпусу інтервенційної кардіології та реабілітації Полтавського обласного клінічного кардіологічного диспансеру.

Інформація щодо епідемічної ситуації в області

 

Цього тижня  у Департаменті охорони здоров’я за участю провідних фахівців відбулася прес-конференція щодо  ситуації з кором, дифтерією і вакцинами у Полтавській області.

В Оржицькій ЦРЛ встановили сучасне обладнання

 

В центральній районній лікарні Оржиці встановили сучасне медичне обладнання: нову стоматологічну установку з кріслом і апарат штучної вентиляції легенів.

Показник захворюваності на грип і ГРІ на Полтавщині нижчий за епідпороговий на 47 відсотків

 

У межах сьогоднішньої апаратної наради в голови облдержадміністрації Валерія Головка було розглянуто питання про забезпечення виконання заходів профілактики грипу.

За минулий тиждень захворюваність на ГРВІ зросла на 10%

 

За даними ДУ «Полтавський обласний лабораторний центр МОЗ України» на Полтавщині станом на 29 січня продовжується сезонний ріст захворюваності на гострі респіраторні інфекції, але показники по області та в усіх містах і районах нижче за епідпороговий.

Як працюватиме електронна система охорони здоров’я

 

Для входження в реформу заклад первинної медичної допомоги має обрати медичну інформаційну систему (МІС) та підключитися до електронної системи охорони здоров’я, яка наразі працює в тестовому режимі. Станом на 23 січня  2018 року в системі зареєструвалися 702 заклади.

Як регулюють питання вакцинації у різних країнах світу

 

У багатьох країнах світу діти не можуть відвідувати школи та дошкільні навчальні заклади, якщо їм не зробили щеплення за календарем. Крім того, в Австралії  сім’я може отримати соціальні виплати лише за умови, що дитина отримала усі планові вакцини. Як вирішуюють питання вакцинації у європейських країнах, США, Австралії і Канаді, – читайте далі.

На Полтавщині розподілено кошти для програми «Доступні ліки»

 

За інформацією Міністерства охорони здоров’я України 07 грудня 2017 р. Верховна Рада ухвалила бюджет на 2018 рік, 03 січня 2017 р. Державна казначейська служба України перерахувала в кожну область заплановану на січень суму на реалізацію Урядової програми «Доступні ліки». В регіони надійшло 83,3 млн грн з передбаченого на цей рік 1 млрд грн (кошти на перший місяць року).

Питна вода області відповідає вимогам чинного стандарту

 

Органами місцевого самоврядування постійно проводяться заходи щодо забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення. Серед яких - контроль за якістю питної води.

МОЗ продовжує заходи з посиленої вакцинації проти кору

 

Низький рівень вакцинації у минулі роки став основною причиною спалаху кору в Україні, який триває і досі. Міністерство охорони здоров’я закликає якнайшвидше надолужити пропущені щеплення. Рівень вакцинації дітей та дорослих у 98% дозволить попередити смертність та госпіталізацію від кору.

Захворюваність на ГРВІ на Полтавщині зросла на 20%, але на 47% нижча за епідпоріг

 

Станом на 22 січня, за даними ДУ «Полтавський обласний лабораторний центр  МОЗ України», у Полтавській області продовжується сезонний ріст захворюваності на гострі респіраторні інфекції. Показники по області та в усіх містах і районах є нижчими за епідпороговий.