16 червня – День медичного працівника

 

Шановні медичні працівники Полтавщини!

Вітаємо вас із нагоди професійного свята!

У всі часи милосердя і гуманізм, чуйність і готовність прийти на допомогу були і залишаються основними моральними принципами медпрацівників.

На Полтавщині стартував новий пілотний проект

 

Полтавська область стала учасницю проекту «Пілот з оцінки ситуації у будинках дитини та розробки рекомендацій щодо їх реформування». Для участі в ньому обрали  Кременчуцький обласний спеціалізований будинок дитини.

Стартує тиждень благодійної здачі крові #яДонор

 

До Всесвітнього дня донора крові, який відзначають 14 червня, в Україні розпочався тиждень благодійної здачі крові #яДонор. 

В обласній лікарні триває капітальний ремонт кількох відділень

 

Реконструкція приймального та рентгенологічного відділень Полтавської обласної клінічної лікарні імені М.В. Скліфосовського  розпочалася 3 тижні тому. У липні планують відремонтувати перший блок. Повністю роботи закінчать до кінця року. Крім того, зараз відновлюють 5 поверх лікарні, там знаходяться хірургія та торакальне відділення. 

Лікар має право: У яких випадках лікар може відмовитись від подальшого ведення пацієнта

 

У кожного лікаря є право на відмову від подальшого ведення пацієнта. Важливий момент: пацієнт ні за яких обставин не може залишитись без медичної допомоги. Розповідаємо, як це окреслено в законах і як може реалізовуватись на практиці.

Як змінилось ставлення українців до системи охорони здоров’я за три роки: аналіз соціологічних опитувань 2016-2019 рр.

 

Різні соціологічні опитування показують такі тренди в охороні здоров’я: стабільно високу довіру до свого лікаря, поступову відмову від практики хабарів, позитивну оцінку програм забезпечення ліками. За результатами нещодавнього дослідження КМІС робота МОЗ України є важливою для 81% населення країни, а в.о. міністра д-р Уляна Супрун входить в трійку державних діячів із найвищим рівнем довіри. Проаналізували, що змінилось за три роки.

Лікування серцево-судинних захворювань - що змінилось в Україні за останні роки

 

Відбувся круглий стіл  з обговорення змін у лікуванні серцево-судинних захворювань у межах реалізації спільного Проекту МОЗ України та Світового банку «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей». Фахівці Центру політики та досліджень в охороні здоров'я представили результати щодо  діагностики та лікування артеріальної гіпертензії та гострого інфаркту міокарда у пілотних областях України  - Вінницькій, Волинській, Дніпропетровській, Закарпатській, Запорізькій, Полтавській та Рівненській.

Консультує Міністр юстиції України: як внутрішньо переміщеним особам отримати доступ до безкоштовного медичного забезпечення?

 

Доброго дня! Мене звати Ірина, я «вимушена переселенка» з Донецької області. Понад два роки проживаю у місті Хмельницький і за цей час жодного разу не зверталася до лікарів, проте наразі маю таку потребу. Поясніть, будь ласка, що мені як внутрішньо переміщеній особі необхідно зробити, щоб стати на облік у місцевій лікарні.

Ірина Завальська

Як запобігти ботулізму

 

Ботулізм – це харчове отруєння, яке може призвести до тяжких наслідків. Водночас, ботулізму у більшості випадків можна уникнути, дотримуючись простих харчових правил.

 ЩО ТАКЕ БОТУЛІЗМ

Ботулізм – це харчове отруєння, зумовлена споживанням продуктів, в яких накопичилися ботулотоксини.

 ПРИЧИНИ БОТУЛІЗМУ

На новому дешборді НСЗУ можна побачити виплати аптекам

 

Дешборд «Виплати аптечним закладам за договорами з НСЗУ» містить інформацію щодо сум виплат аптечним закладам-учасникам урядової програми реімбурсації “Доступні ліки”.

У червні на Полтавщині запрацюють перші сучасні амбулаторії

 

З кінця минулого року на Полтавщині зводять 27 нових сільських амбулаторій. Будують медичні об’єкти в межах програми «Доступна медицина». Перші будівлі планують здати в експлуатацію в червні.

Полтавщина – одна з шістьох регіонів-учасників першого етапу трансформації екстреної медичної допомоги

 

Сьогодні, 22 травня, Кабінет Міністрів України ухвалив концепцію розвитку екстреної медичної допомоги, направив кошти на пілотний проект у шести регіонах і затвердив закупівлю сучасних диспетчерських служб по усій країні. Відповідні офіційні документи будуть опубліковані на Урядовому порталі найближчим часом. 

В Україні стартувала система «Трембіта», яка здатна вирішити проблему з чергами до держреєстрів

 

Її основна мета - забезпечувати обмін даними між електронними держреєстрами в реальному часі.

На Полтавщині працюють Центри психосоціальної реабілітації учасників антитерористичної операції

 

У лікувальних закладах Полтавської області перебуває на обліку 12235 учасників антитерористичної операції, з них 448 − інваліди війни, 11357 − учасники бойових дій, 43 − учасники війни та 387 − члени сімей загиблих учасників АТО. На кожного хворого розроблені індивідуальні плани оздоровлення  на 2019 рік. За результатами оглядів на диспансерний облік взято 8842 особи, в тому числі 387 − члени сімей загиблих.

Скасували вікові обмеження на вакцинацію проти кору

 

Це означає, що дорослі будь-якого віку тепер можуть безоплатно вакцинуватися від кору, паротиту та краснухи вакциною КПК. Також можна вакцинувати немовлят віком від 6 місяців, для яких кір особливо небезпечний.

Залучення провідного міжнародного досвіду допоможе покращити систему надання реабілітаційних послуг в Україні

Перший заступник Міністра соціальної політики Ольга Крентовська зустрілася  з представниками Міжнародної організації охорони здоров'я за участі Сатіш Мішра, технічного офіцера з питань реабілітації Європейського Бюро ВООЗ, Кірстен Ленц, старшого радника з реабілітації USAID, Перт Розен, директору програм UCP Wheels, Анастасії Брильової, фахівця з надання медичних послуг Бюро ВООЗ Україна та Тетяни Растигіної, старшого радника USAID Україна.

Доступні ліки: Українці отримали мільйон лікарських засобів за електронним рецептом

 

Менш ніж за місяць від запуску електронних рецептів у програмі "Доступні ліки" лікарі виписали перший мільйон рецептів без папірців. А 9 травня о 17:54 годині було відпущено мільйонний лікарський засіб в одній з аптек у Кривому Розі, повідомляє НСЗУ. Це свідчить про те, що ліки для українців стали ще доступнішими, а лікарі й пацієнти охоче користуються форматом електронного рецепту.

12 травня – Всесвітній день медичних сестер

 

Дорогі медсестри Полтавщини!

 

Прийміть найщиріші вітання з нагоди Всесвітнього дня медичних сестер!

Як вберегтися від укусів кліщів на природі — поради лікаря

 

Під час весняно-літнього періоду активізується життєдіяльність кліщів, які є носіями особливо небезпечної хвороби Лайма.

У сільських амбулаторіях вже проведено майже 1900 телемедичних консультацій, – Геннадій Зубко

 

У 5 пілотних областях телемедична послуга запрацювала у 905 амбулаторіях, в яких працює 1400 сімейних лікарів. І вже проведено 1854 телемедичні консультації (з кардіології, ендокринології, дерматології та пульмонології) для сільського населення. Про це у своєму виступі на засіданні Уряду повідомив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.

В обласній лікарні капітально відремонтують приймальне і рентгенологічне відділення

 

Департамент будівництва, містобудування і архітектури та ЖКГ Полтавської ОДА провів тендер на капремонт першого поверху хірургічного корпусу Полтавської обласної клінічної лікарні імені М.В. Скліфосовського. Після завершення робіт тут функціонуватимуть оновлені приймальне й рентгенологічне відділення із сучасним обладнанням.

7 травня відзначають Всесвітній день боротьби з астмою

 

Сьогодні, 7 травня, відзначають Всесвітній день боротьби з астмою – хронічною патологією дихальних шляхів.

В Україні розпочався тиждень безпеки дорожнього руху

 

Тиждень безпеки дорожнього руху в Україні триває з 6 до 12 травня 2019 року та проходить в рамках глобального тижня безпеки дорожнього руху (під егідою ООН).

Центр громадського здоров'я МОЗ України нагадує: що робити при укусі змії і як вберегтися від цього

 

Коли температура повітря перевищує середні показники, активність плазунів знижується.

Гадяцький район став першим у впровадженні телемедицини в Україні

 

На Полтавщині дистанційно консультують пацієнтів вже три місяці. Гадяцький район став першим, де застосували телемедицину. Результати області відзначили на всеукраїнському рівні.

Електронні рецепти та безкоштовні медикаменти: як на Полтавщині впроваджували програму «Доступні ліки»

 

Програма «Доступні ліки» — це система забезпечення всіх громадян України необхідними ліками безкоштовно або з незначною сплатою. Її впровадили у квітні 2017-го, а вже цього року створили можливість виписувати рецепти в електронній формі.

У Скороходівській ОТГ побудували амбулаторії, на черзі — внутрішні роботи

 

Директор Департаменту будівництва, містобудування і архітектури та ЖКГ ПОДА Тимофій Голбан оглянув будівництво амбулаторії у Скороходівській ОТГ.  Підрядник уже облаштував дах та встановив вікна. Далі продовжать роботи всередині будівлі.

За два тижні на Полтавщині виписали понад 15 тисяч електронних рецептів на ліки

 

З 1 квітня в медичних закладах Полтавщини, які надають первинну допомогу, запрацював електронний рецепт на «Доступні ліки» для пацієнта. Однак такий рецепт може отримати тільки той пацієнт, який підписав декларацію із сімейним лікарем.

У селі Розсошенці Щербанівської ОТГ будують одну з найбільших амбулаторій області

 

У селі Розсошенці Щербанівської ОТГ близько місяця тому розпочали будівництво нової амбулаторії. Це буде одна з найбільших амбулаторій в області. Подібну будують ще в Засуллі.

Робочий візит задля подальшої співпраці

 

Полтавщину з робочим візитом відвідала група представників підрозділу медичних систем компанії ТОВ «Філіпс Україна» та ТОВ «АФС Медицинтехнік». Під час зустрічі фахівці Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації, лікувально-профілактичних закладів області різних рівнів надання медичної допомоги обговорили з гостями низку питань. Зокрема, поспілкувалися про особливі ініціативи, заплановані до реалізації у сфері охорони здоров’я Полтавщини, стан і здобутки у трансформації медичної галузі.

МОЗ України впроваджує систему безперервного професійного розвитку для лікарів

 

Це сучасний підхід до професійного вдосконалення лікаря. Замість формального навчання лікарі будуть постійно розвивати свої компетенції.

У Полтаві на базі лікарні № 1 створять медзаклад для інтенсивної терапії

 

На базі першої міської клінічної лікарні, що на вулиці Олеся Гончара, 27А у Полтаві, створять відділення з надання медичної допомоги хворим у невідкладних станах.

Тиждень громадського здоров’я стартує 6 квітня на Полтавщині

 

З 6 квітня на Полтавщині стартує тиждень громадського здоров'я. Приурочили його до Всесвітнього  дня здоров’я, який відзначається щорічно 7-го квітня.

 На Полтавщині понад 200 аптек і аптечних пунктів видають ліки за електронним рецептом

 

У Полтавській області 228 аптек і аптечних пунктів видають ліки за електронним рецептом. Національна служба здоров’я України уклала договори з 39 юридичними особами – аптечними закладами. Серед них приватні установи, комунальні аптеки та ФОПи. Нові аптеки продовжують приєднуватися до участі в програмі. Водночас 16 юридичним особам відмовили та повернули документи на доопрацювання.

Україна прийняла стратегічний документ для боротьби з підробленими ліками

 

Кабінет Міністрів України ухвалив Концепцію реалізації державної політики з запобігання фальсифікації лікарських засобів. Це означає, що поступово на всіх упаковках рецептурних ліків з’явиться спеціальне маркування, яке буде гарантією оригінальності ліків. Така практика боротьби з фальсифікатом вже довела свою ефективність у розвинених країнах світу.

Перші сільські амбулаторії за програмою «Доступна медицина» планують відкрити на Полтавщині до кінця квітня

 

Заступник голови облдержадміністрації Олег Пругло та директор Департаменту будівництва, містобудування і архітектури та ЖКГ ОДА Тимофій Голбан оглянули будівництво амбулаторії у Дмитрівці. Незабаром там планують розпочати внутрішні роботи.

Пацієнт має право: Докладно про права на життя, гідність і захист від дискримінації

 

Права на життя, гідність і захист від дискримінації є основоположними правами кожного. Розповідаємо, що це означає в правовому сенсі і що робити, якщо права порушують.

До 1 квітня полтавці зобов'язані підписати декларацію з лікарем

 

Міністерство охорони здоров'я України з 1 квітня припиняє фінансувати лікування пацієнтів, які не підписали декларацію з сімейним лікарем. Як наслідок лікарі зможуть обслуговувати тільки тих, з ким підписали декларацію

Керівництво Полтавської ОДА планує добудувати сучасний кардіоцентр до кінця цього року

 

Т.в.о. голови Полтавської ОДА Роман Товстий разом із заступником голови ПОДА Олегом Пруглом, директором Департаменту будівництва, містобудування і архітектури та ЖКГ Тимофієм Голбаном, директором Департаменту охорони здоров’я Віктором Лисаком та народним депутатом Костянтином Іщейкіним оглянули будівництво сучасного кардіоцентру.

Павло Розенко: «Внаслідок консолідованої роботи якість медичних послуг зростає»

 

Під час дводенної робочої поїздки на Полтавщину Віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко побував у Миргороді. Зокрема, відвідав тамтешню амбулаторію сімейної медицини №3 і ПРАТ ЛОЗ «Миргородкурорт», де ознайомився з роботою щодо організації оздоровлення учасників АТО, сімей загиблих бійців й інших пільгових категорій у межах реалізації Комплексної програми соціального захисту і соціального забезпечення населення області на 2013-2020 роки.

«Доступні ліки»: у квітні зміняться правила видачі безкоштовних препаратів

 

Програма «Доступні ліки» діє з 2017 року. Українці з серцево-судинними захворюваннями, астмою та діабетом мають можливість безкоштовно або з незначною доплатою отримувати в аптеках ліки. Робити це вони можуть за визначеною процедурою. Із квітня вона стане ще простішою.

В обласному центрі обговорили шляхи підвищення ефективності медичного обслуговування ветеранів

 

У Полтаві відбувся пʼятий пленум ради Полтавської обласної організації ветеранів. Провів захід голова організації Віктор Тесля. Участь у роботі пленуму взяли заступник голови облдержадміністрації Олег Пругло, директор Департаменту охорони здоровʼя облдержадміністрації Віктор Лисак. Основне питання, яке розглядали на пленумі, стосувалося ролі медичної реформи у підвищенні ефективності медичного обслуговування ветеранів.

Як МОЗ регулюватиме ціни на ліки з Нацпереліку

 

Для лікарських засобів з Нацпереліку, що найчастіше приймають українці, Міністерство встановить граничні ціни. Ця максимально допустима ціна залежатиме від цін на діючу речовину в сусідніх країнах. Подібна модель регулювання цін на ліки вже працює у програмі “Доступні ліки” і дає позитивні результати. Про це повідомив профільний заступник Міністра охорони здоров’я Роман Ілик у рамках панельної дискусії Українського фармацевтичного конгресу.

У Полтаві відкрили реконструйоване хіміотерапевтичне відділення

 

Нові меблі, автоматизовані ліжка, просторі коридори, сучасне обладнання – все  це у хіміотерапевтичному відділенні, яке відкрили після реконструкції в Полтавському обласному онкологічному диспансері. У цьому відділенні лікуються всі пацієнти, які проходять хіміотерапію.

У Полтаві продовжують ремонт відділень обллікарні

 

Перший заступник голови Полтавської ОДА Андрій Пісоцький та директор Департаменту будівництва, містобудування і архітектури та ЖГГ Полтавської ОДА Тимофій Голбан перевірили хід ремонтних робіт у обласній клінічній лікарні імені М.В. Скліфосовського.

Полтавщина готова до реалізації програми «Безкоштовна діагностика»  

 

Незабаром діагностичні послуги надаватимуться за новою моделлю – з 1 липня пацієнти зможуть отримати їх безкоштовно. Фінансуватиме їх Національна служба здоров’я України (НСЗУ). У програму також ввійдуть деякі прості операції.

Як і коли почне працювати електронна медична картка в Україні, - МОЗ

 

З 1 березня в Україні у тестовому режимі запрацювала електронна медична картка в електронній системі охорони здоров’я.

Нейрохірургічне відділення отримає нове обладнання

У рамках реалізації Субпроекту «Запровадження інноваційної моделі системи надання послуг хворим на гіпертонію в Полтавській області» Проекту Світового банку «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей» уклали черговий контракт на постачання медичного обладнання для лікувально-профілактичних закладів області.

Компенсаційна виплата  «муніципальна няня»

 

З січня 2019 року Урядом  запроваджено додаткову грошову допомогу батькам для відшкодування витрат на оплату послуг няні, порядок надання якої затверджено постановою Кабінету Міністрів України № 68 «Деякі питання надання послуги з догляду за дитиною до трьох років «муніципальна няня» від 30 січня  2019 року, що набрала чинності 12 лютого 2019 року.

Програма «Доступні ліки» буде розширюватися, – Прем’єр-міністр

 

Започаткована у квітні 2017 року урядова програма «Доступні ліки», яка пропонує безкоштовні або з невеликою доплатою ліки від діабету, астми та серцевих захворювань, буде продовжена і розширена. Про це сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час засідання Уряду.

Які зміни чекають на урядову програму «Доступні ліки» у 2019 році й що потрібно знати керівникам медичних закладів та лікарям, - МОЗ

 

Відповідно до Закону «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення» громадяни України з 2020 року отримуватимуть гарантований, тобто на 100% оплачений державою, пакет медичних послуг та лікарських засобів. Згідно із Законом єдиним замовником медичних послуг і платником за їх якісне надання виступає Національна служба здоров’я України.

Як вберегтися від грипу

 

Сезон захворюваності на грип та гострі респіраторні інфекції почався у жовтні минулого року та буде продовжуватися до травня. В цей період значно зростає ризик заразитися. Які симптоми вимагають госпіталізації та як не захворіти на грип – у порадах від Міністерства охорони здоров’я.

Як отримати інсулін пацієнтам, які потребують інсулінотерапії

 

У 2017 році  Уряд запровадив електронний реєстр пацієнтів, що потребують інсулінотерапії.

Сім із десяти пацієнтів Полтавщини уклали угоди з сімейними лікарями

 

На Полтавщині сім із десяти людей вже підписали декларації з сімейними лікарями. Тепер вони будь-якої миті можуть безкоштовно отримати консультацію фахівця та необхідну медичну допомогу. Для тих пацієнтів, які ще не підписали декларації, послуги сімейників, терапевтів і педіатрів у комунальних медичних закладах також надаються безоплатно. Щоправда так буде не довго. З 1 липня медзакладам не компенсуватимуть прийоми «не своїх» пацієнтів.