Віктор Лисак: «Хочемо надавати якісну, доступну медичну допомогу, яка відповідає світовим стандартам»

 

У Полтавській обласній клінічній лікарні імені М.В. Скліфосовського завершилася реконструкція нейрохірургічного відділення з блоком анестезіології та інтенсивної терапії. Тривали роботи з вересня 2017-го по червень 2018 року. Вартість реконструкції включно з обладнанням – 30 мільйонів 244 тисячі гривень. Площа модернізованого відділення – 722 квадратних метри. Потужність – тридцять ліжок нейрохірургічного профілю і шість ліжок анестезіології та інтенсивної терапії.

Під час зустрічі голови ОДА Валерія Головка із представниками Світового банку було обговоренно питання щодо впровадження медичної реформи на Полтавщині

 

Сьогодні відбулася зустріч голови облдержадміністрації Валерія Головка з делегацією Світового банку, яка моніторить використання коштів, виділених для реалізації медичної реформи. Полтавська область була пілотною по впровадженню цієї реформи.

Полтавщина стала пілотною областю в реалізації реформи госпітальної допомоги

 

Полтавщина стала пілотною областю в реалізації реформи госпітальної допомоги, започаткованої Міністерством охорони здоров’я. Ініціатива передбачає розвиток системи фінансування медичних закладів, працює за принципом «гроші ходять за пацієнтом» і спрямована на покращення якості надання медичних послуг населенню. Про це зокрема говорили під час зустрічі заступник міністра охорони здоров’я України Павло Ковтонюк і голова облдержадміністрації Валерій Головко.

17 ЦПМСД Полтавщини отримають кошти від Національної служби здоров’я України

 

За три місяці від старту національної кампанії «Лікар для кожної сім'ї» майже половина мешканців області  підписала декларації з сімейними лікарями, а 17 з 35 Центрів медико-санітарної уже підписали угоду з Національною службою здоров’я України.

В Україні безоплатно вакцинуватимуть від кору дорослих, які знаходяться у групі підвищеного ризику

 

Міністерство охорони здоров’я України затвердило порядок проведення безоплатної імунізації дорослих, які належать до груп ризику.

У Полтавській облдержадміністрації відбулась нарада щодо забезпечення ліками і медичними виробами населення та реформування системи охорони здоров'я

 

Сьогодні у Полтавській облдержадміністрації відбулась нарада стосовно забезпечення громадян ліками і медичними виробами та реформування системи охорони здоров’я.

Полтавщина отримала 42 медичні автомобілі за кошти Світового банку

 

Сьогодні відбулося вручення головою Полтавської облдержадміністрації Валерієм Головком  автомобілів, придбаних за кошти Світового банку.

Як працює програма «Доступні ліки»: новий номер Дайджесту

 

У черговому номері «Дайджесту змін в охороні здоров’я» розповідаємо про принцип роботи і досягнення програми «Доступні ліки», відповідаємо на питання щодо нових вимог до виписування рецептів, розповідаємо, як працює відшкодування ліків у селах України.

МОЗ України відправило 50 нових автомобілів швидкої допомоги в регіони

 

50 автомобілів швидкої допомоги з відповідним обладнанням отримано безоплатно в рамках Угоди між Урядом України та Урядом Китайської Народної Республіки.

На Полтавщині впроваджуватиметься система інформування населення щодо попередження, діагностування та лікування серцево-судинних захворювань

 

2 липня відбулося укладання угоди між Департаментом охорони здоров’я Полтавської облдержадміністрації у особі директора Віктора Лисака, начальника відділу фінансово-економічної роботи ДОЗ Алли Бредихіної, експерта ДОЗ за напрямом «Терапія» Івана Шумейка та ТОВ «СіЕфСі Кронсалтинг Компані» у особі виконавчого директора Костянтина Грідіна та менеджера проектів Ольги Швець.  

Ліки за шістьма програмами державних закупівель їдуть у регіони

 

У регіони відправлено ще низку препаратів, закуплених за державні кошти. Найближчим часом ці препарати будуть доступні у лікарнях.

Українці отримують більше якісних та доступних ліків

 

Уряд впроваджує медичну реформу, щоб кожна людина мала можливість отримати якісну і доступну медичну допомогу. Вжито низку заходів для покращення забезпеченості українців ліками.

Основні правила поведінки на воді

 

За інформацією управління з питань цивільного захисту облдержадміністрації, з початку року на Полтавщині стався 31 нещасний випадок на воді, внаслідок чого загинуло 22 людини, у тому числі 5 дітей, та травмувалося 9 осіб. Минулого року на цей період потонуло 6 людей, з них 1 дитина.

Держава розпочинає платити поліклінікам та амбулаторіям за кожного пацієнта

 

З липня стартує медична реформа, яка передбачає зміну системи фінансування медичних закладів первинної допомоги - поліклінік, амбулаторій, в яких працюють сімейні лікарі, педіатри та терапевти.

Полтавщина отримала 7 автомобільних пересувних комплексів для надання комплексних медичних послуг

 

У рамках реалізації в області субпроекту «Запровадження інноваційної моделі системи надання послуг хворим на гіпертонію в Полтавській області» Проекту Міжнародного банку реконструкції та розвитку «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей» отримано 7 автомобільних пересувних комплексів.

Як стати донором та почати рятувати життя: рекомендації МОЗ

 

Переливання крові дозволяє щорічно рятувати мільйони людей. Життя цих людей залежить від тих, хто приймає свідоме рішення здати кров. А між тим в Україні втричі менше донорів, ніж рекомендує ВООЗ, адже 70% українських донорів здають кров лише один раз. 

Увага, ботулізм: остерігайтеся вживання непатраної в’яленої риби

 

Держпродспоживслужба звертає увагу на погіршення епідемічної ситуації щодо захворюваності на ботулізм. З другої половини травня почастішали випадки захворювання серед населення, які пов’язані із вживанням в’яленої непатраної риби, що виготовлялася хворими в домашніх умовах самостійно або була придбана у місцях стихійної торгівлі.

149 закладів «первинки» у 22 областях починають працювати з НСЗУ

 

5 червня Національна служба здоров’я завершила укладати договори із закладами первинної допомоги, які обслуговують 8 мільйонів українців по всій країні.

МОЗ: Ліки за чотирма програмами державних закупівель їдуть у регіони

 

У регіони відправлено ще низку препаратів, закуплених за державні кошти. Найближчим часом ці лікарські засоби будуть доступні у лікарнях, - повідомляє Міністерство охорони здоров’я.

Відбулася нарада з питань вибору лікаря кампанії «Лікар для кожної сім'ї» та щодо роботи оперативного штабу захисту представників аграрного бізнесу від рейдерів

 

Під час апаратної наради директор Департаменту охорони здоров'я Полтавської ОДА Віктор Лисак розповів про стан виконання національної кампанії з вибору лікаря «Лікар для кожної сім'ї».

Зберегти здоров'я майбутнього: на Полтавщині суттєво зменшились показники дитячої смертності

 

З 21 по 27 травня проходили заходи обласного тижня планування сім'ї та збереження репродуктивного здоров'я.

На усунення наслідків  вандалізму над швидкісними поїздами Інтерсіті+ та Інтерсіті і втручання сторонніх осіб витрачаються мільйони гривень

 

Філія «Українська залізнична швидкісна компанія» ПАТ «Укрзалізниця» повідомляє, що за час експлуатації швидкісних поїздів Інтерсіті+ та Інтерсіті, з 2012 року, у результаті кидання у поїзд, що рухається, важких предметів (найчастіше – каменів) пошкоджено 570 бокових салонних вікон та 45 лобових стекол кабін керування електропоїздом.

Павло Ковтонюк: «Полтавщина – у трійці найбільш ефективних областей по реалізації реформи первинної допомоги»

 

Учора з робочим візитом на Полтавщині побував заступник міністра охорони здоров’я України Павло Ковтонюк.

З нагоди Всесвітнього дня боротьби з артеріальною гіпертензією відбувся тематичний брифінг

 

У рамках проведення виїзного прес-туру в Гожулівській амбулаторії сімейної медицини відбувся брифінг. Головний лікар Полтавського обласного клінічного кардіологічного диспансеру Костянтин Вакуленко розповів журналістам про актуальні питання профілактики та лікування артеріальної гіпертензії.

Про переваги медичного обладнання, яке закуплене за кошти пілотного Субпроекту Світового Банку, розповіли представники профільного Департаменту

 

Під час брифінгу директора Департаменту охорони здоров’я Віктора Лисака журналісти дізналися про переваги, які має обладнання, закуплене за кошти пілотного Субпроекту Світового Банку «Запровадження інноваційної моделі надання медичних послуг хворим на гіпертонію у Полтавській області».

Директор Департаменту охорони здоров’я Віктор Лисак підписав декларацію з сімейним лікарем

 

Під час проведення виїзного прес-туру, директор Департаменту охорони здоров'я Полтавської ОДА Віктор Лисак підписав декларацію з сімейним лікарем Ольгою Яременко в Гожулівській амбулаторії загальної практики-сімейної медицини Полтавського району.

Віктор Лисак: «Нарешті відкриється «зелений коридор» для розбудови мережі амбулаторій»

 

Про основні визначні події, які відбулися за минулий тиждень в галузі охорони здоров’я як на рівні держави, так і Полтавської області, розповів директор Департаменту охорони здоров’я Віктор Лисак під час щотижневого брифінгу.

У Полтаві відбулася науково-практична конференція про сучасні проблеми діагностики та лікування онкології

 

10 травня у Полтавському  академічному обласному Українському музично-драматичному театрі імені М.В. Гоголя відбулася науково-практична конференція «Сучасні проблеми діагностики та лікування в онкології»,  присвячена 70-й річниці з дня утворення Полтавського обласного клінічного онкологічного диспансеру.

Пам'ятка населенню при укусах отруйних плазунів, бджіл та ос

 

Укус отруйних змій.

У подорожі не виключена можливість зустрічі з отруйною змією. Зазвичай це буває гадюка, а в південних республіках також кобра, гюрза, щитомордник, ефа (усього на території СНД нараховують 14 видів отруйних плазунів).

Профілактика інфекційних захворювань та харчових отруєнь

 

У літній період почастішали випадки виникнення спалахів гострих кишкових інфекцій та харчових отруєнь, пов'язаних з вживанням продуктів харчування та питної води, забруднених хвороботворними мікробами.

Як змінюється система фінансування охорони здоров’я (відео)

 

Про реформування системи фінансування охорони здоров’я говорили на черговому вебінарі для громад-лідерів фахівці проекту USAID «Реформа ВІЛ-послуг у дії», компонент підтримки медичної реформи. 

Міжнародні експерти допоможуть із дорожньою картою для впровадження телемедицини на Полтавщині

 

Голова Полтавської ОДА Валерій Головко ініціював обговорення з експертами моделі єдиного інформаційного простору в системі управління медичною галуззю Полтавщини.

Віктор Лисак: Імунізація є національною безпекою України

 

Всесвітній тиждень імунізації проводиться в останній тиждень квітня, щоб привернути увагу до колективних дій, необхідних для захисту кожної людини від вакцинокерованих хвороб.

Державні закупівлі: Ліки за шістьма програмами їдуть у регіони

 

У регіони відправлено ще низку препаратів, закуплених за державні кошти. Найближчим часом ці препарати будуть доступні у лікарнях.
 

У Полтаві відбулася дводенна нарада щодо зниження передчасної смертності від неінфекційних захворювань

 

Неінфекційні захворювання: серцево-судинні, цукровий діабет, онкологія та хронічні ураження органів дихання є причиною смертей 86% українців. Така сама невтішна картина спостерігається і на Полтавщині.

Програмою «Доступні ліки» скористалися вже понад 8 млн людей, – Володимир Гройсман

 

Pапочаткована рік тому урядова програма «Доступні ліки», покликана забезпечити життєво необхідними препаратами хворих на астму, діабет та серцево-судинні захворювання, справила великий позитивний ефект у сфері поліпшення громадського здоров’я і дозволила допомогти понад 8 млн людей. Про це сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час засідання Уряду.

Полтавщина запускає проект із телемедицини

 

В КУ «Полтавський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» пройшла зустріч з нагоди завершення Департаментом охорони здоров’я підготовчих робіт по створенню телемедичного консультативно-діагностичного проекту.

Понад 100 тисяч українців підписали декларації з лікарями

 

Національна кампанія з вибору лікаря розпочнеться з другого квітня. Водночас процес підписання декларацій з терапевтами, педіатрами та сімейними лікарями розпочався ще минулого року, під час тестового режиму роботи електронної системи охорони здоров’я. На сьогодні у системі зареєстровано уже 106 тисяч декларацій.

Обери свого лікаря, до якого завжди можна звернутись за допомогою

 

Уряд запускає зміни в системі охорони здоров’я і вже з 2 квітня стартує кампанія з вибору свого лікаря.

«Наше завдання – забезпечити всім громадянам якісну, доступну медичну допомогу», - Віктор Лисак

 

«Новації законодавства у сфері охорони здоров'я, впровадження медичної реформи, реформа сільської медицини» – під такою назвою 27 березня в Департаменті охорони здоров'я Полтавської ОДА проведено практикум, організований у рамках проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID.

МОЗ затвердив Порядок вибору лікаря, який надає первинну медичну допомогу

 
 

Порядок визначає правила, за якими українці будуть вибирати терапевтів, педіатрів та сімейних лікарів, і є обов’язковим для усіх закладів охорони здоров’я, що надають первинну медичну допомогу.

МОЗ затвердив порядок надання первинної медичної допомоги

 

 

Укладено Порядок надання первинної медичної допомоги – документ, який регламентує роботу терапевтів, педіатрів та сімейних лікарів, дає чіткий перелік послуг закладів «первинки» і формує нову культуру взаємодії лікаря та пацієнта. Уже з 1 липня абсолютно усі заклади первинної медичної допомоги  (ПМД) мають керуватися цим документом.

Під час брифінгу полтавські медики розповіли про стан захворюваності на туберкульоз в області 

 

Білими ромашками – символом чистих легенів – було прикрашено стіл, за яким зібралися медики разом з журналістами в конференц-залі Департаменту охорони здоров’я під час брифінгу «Туберкульоз сьогодні: факти та перспективи».

Вадим Чувпило: «Нині резерв дозволяє стовідсотково забезпечити учасників антитерористичної операції земельними ділянками сільськогосподарського призначення»

 

На сьогоднішній апаратній нараді в голови облдержадміністрації Валерія Головка обговорили три питання.

Віктор Лисак: моя позиція – оптимістична!

 

Про кроки впровадження реформи галузі охорони здоров’я, які здійснювалися найближчим часом на Полтавщині, під час брифінгу роз’яснив місцевим журналістам директор Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА Віктор Лисак.

Пологи в Україні буде оплачувати держава

 

Пологи та спостереження за вагітністю будуть безоплатними для пацієнта після запровадження реформи. Держава покриє на 100% вартість цих послуг.

За минулий тиждень захворюваність на ГРІ зросла на п’ять відсотків

 

За даними ДУ «Полтавський обласний лабораторний центр МОЗ України», на Полтавщині станом на 19 березня поточного року спостерігається незначне зростання захворюваності на гострі респіраторні інфекції.

Як зміниться сільська медицина: затверджено Порядок формування спроможних мереж

 

Міністерство охорони здоров’я разом із Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства розробили й затвердили Порядок формування спроможних мереж надання первинної медичної допомоги.

Що потрібно знати про захворювання ЛОР-органів та їх профілактику

 

Ці питання детально та яскраво висвітлили місцевим журналістам провідні полтавські фахівці й науковці з оториноларингології та сурдології під час традиційного брифінгу в Департаменті охорони здоров’я. Обговорили деякі проблеми, що стали для багатьох відкриттям.

Як українці обиратимуть терапевтів, педіатрів і сімейних лікарів

 

Уже у квітні розпочинається національна кампанія з вибору лікаря: українці зможуть обрати терапевтів, педіатрів чи сімейних лікарів, заклади яких підключились до електронної системи охорони здоров’я. Алгоритм вибору лікаря та підписання декларацій прописаний в документі «Порядок вибору лікаря, який надає первинну медичну допомогу».

На Полтавщині знизилась кількість хворих на туберкульоз

 

У Полтавському обласному клінічному протитуберкульозному диспансері пройшло засідання Координаційної ради з питань протидії туберкульозу, ВІЛ-інфекції/СНІДу та боротьби з наркоманією при Полтавській ОДА.

Полтавська область увійшла у п’ятірку областей по реалізації програми «Доступні ліки»

 

Сьогодні, 06 березня, у приміщенні ПАТ «Укртелеком» відбулася селекторна нарада щодо стану забезпечення Урядової програми «Доступні ліки», напрямів її вдосконалення та проведення вакцинації з Віце-прем’єр-міністром України Павлом Розенком. Про стан програми та вакцини для населення Полтавщини звітувався заступник голови Полтавської ОДА Олег Пругло.

На Полтавщині з’явиться ще один сучасний спортивний майданчик для змагань

 

05 березня перший заступник голови Полтавської ОДА Андрій Пісоцький з робочим візитом завітав у Горішні Плавні. Він провів прийом громадян, проінспектував будівництво нового спортивного майданчику та ремонт дороги.

Лікарні Полтавщини отримають нове обладнання

 

28 лютого директор Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Віктор Лисак підписав договірну угоду  з директором ТОВ «Ілатанмед», на поставку медичного обладнання для оснащення ЦПМСД, ЦРЛ, міських та обласних лікарень.