Полтавські лікарні єдині в Україні змінили фінансування стаціонарів: перші результати пілоту

 

У Нових Санжарах зібралися головні лікарі п’яти районних лікарень Полтавщини, щоб поділитися досвідом роботи медзакладів за новим принципом фінансування.

11 серпня  – День працівників ветеринарної медицин

 

Шановні працівники ветеринарної медицини!

Сердечно вітаємо вас з нагоди професійного свята!

В Україні починається трансформація будинків дитини у центри реабілітації та паліативної допомоги

 

Кабінет Міністрів України затвердив Положення про центри реабілітації та паліативної допомоги дітям. Це означає, що в кожній області  в Україні запрацюють центри реабілітації та паліативної допомоги, яких нині критично не вистачає. Реабілітаційна та паліативна допомога включається до програми медичних гарантій (Закон України «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення» від 19 жовтня 2017 року).

Відсьогодні вводяться нові вимоги до інформування споживачів про харчові продукти, – Мінагрополітики

 

6 серпня набрав чинності Закон України «Про інформацію для споживачів харчових продуктів», який встановлює загальні принципи та вимоги стосовно маркування продуктів, а також обов'язки операторів ринку доводити ці дані до споживачів.

Вірусу гепатиту А в пробах води в Полтаві не виявили

 

Працівники Державної установи «Полтавський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я України» провели вірусологічні дослідження води на пляжах у районі Полтави.

Олег Пругло перевірив хід проведення капітального ремонту відділень обласної лікарні

 

Т. в. о. голови Полтавської ОДА Олег Пругло за участі директорів Департаментів охорони здоров’я Віктора Лисака та будівництва, містобудування і архітектури та ЖКГ Тимофія Голбана провів робочу нараду.

В Україну поставлять пів мільйона доз вакцин проти грипу

 

Про такі плани на осінь повідомили представники виробників вакцин на зустрічі з в.о. міністра охорони здоров’я доктором Уляною Супрун, представниками Центру громадського здоров’я, Держлікслужби, Державного експертного центру, дистриб’юторів вакцин, аптечних мереж, громадських організацій та активістів.

Всесвітня організація охорони здоров’я закликає чоловіків сприяти грудному вигодовуванню

 

До всесвітнього тижня грудного вигодовування (1-7 серпня) долучилися полтавці. У Департаменті охорони здоров’я Полтавської ОДА провели брифінг фахівці галузі на тему «Розширюючи права та можливості батьків: сприяємо грудному вигодовуванню!».

«Запитай у лікаря»: новий формат спілкування про здоров’я від МОЗ України

 

МОЗ України запускає новий формат комунікації «Запитай у лікаря» для популяризації відповідального ставлення до свого здоров’я та підвищення довіри до доказової медицини.

МОЗ України розпочинає кампанію з вакцинації від дифтерії та правця

 

Уляна Супрун, Володимир Курпіта та Сергій Жадан зробили щеплення від дифтерії та правця і закликали українців підтримати кампанію «Вакциновані – значить захищені». Пацієнтам слід вакцинуватися до вересня, оскільки з початком навчального року кількість випадків захворювання на інфекційні хвороби зростає, повідомляє Міністерство охорони здоров’я. 

У вересні 2019 року в обласній лікарні відкриють капітально відремонтоване хірургічне відділення

 

У Полтавській обласній лікарні імені М.В. Скліфосовського триває капітальний ремонт хірургічного і торакального відділень.

МОЗ України пропонує посилити вимоги до косметичної продукції і заборонити випробування на тваринах: триває громадське обговорення

 

Вимоги до косметики на українському ринку будуть такими ж, як і на європейському. У порівнянні з нинішніми нормами список заборонених інгредієнтів буде втричі більшим. Під забороною також і тестування косметики на тваринах. 

6 унікальних операцій на мозку проведено у Полтаві на новітньому обладнанні

 

У Полтавській обласній клінічній лікарні імені М.В. Скліфосовського (ПОКЛ) презентували два спеціальні автомобілі та сучасне обладнання, придбані за кошти Світового банку завдяки реалізації Субпроекту «Запровадження інноваційної моделі системи надання послуг хворим на гіпертонію в Полтавській області».

“НІ” - підробленим лікам: Пацієнти зможуть перевіряти оригінальність ліків через мобільний додаток

 

Кабінет Міністрів України ухвалив постанову, яка дає старт масштабній боротьбі з підробленими ліками. З 1 вересня 2019 року на упаковках препаратів почне з’являтися спеціальне маркування, за яким можна буде перевірити оригінальність препарату. Наприкінці року пацієнти зможуть перевіряти ліки за допомогою мобільного додатка.

У Полтаві обговорили вдосконалення механізму надання соціальних і реабілітаційних послуг

 

У студії ОКІА «Новини Полтавщини» відбулося тематичне громадське обговорення питання «Вдосконалення механізму надання соціальних і реабілітаційних послуг». Долучилися до нього представники Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації, КП «Полтавська обласна психіатрична лікарня імені О.Ф.Мальцева Полтавської обласної ради», КП «Полтавський обласний клінічний госпіталь для ветеранів війни Полтавської обласної ради».

Полтавщина – лідер із реорганізації медичних закладів, –  МОЗ

 

1 січня 2020 року всі медичні заклади, що надають спеціалізовану медичну допомогу, перейдуть на оплати за договорами з Національною службою здоров’я України (НСЗУ). Для цього вони мають відповідати кільком вимогам, перша з яких — реорганізуватись у комунальні некомерційні підприємства.

На 12 пляжах області купатися небезпечно через перевищення вмісту кишкової палички

 

За результатами санітарно-мікробіологічного дослідження, яке 12 липня провели фахівці Полтавського обласного лабораторного центру МОЗ України, показники мікробіологічної забрудненості річкової води на пляжах Полтави, Кременчука та інших населених пунктів області не відповідають санітарно-гігієнічним вимогам.

Лікар має право: Про додаткову відпустку та інші пільги медиків

 

Медики мають право на додаткову відпустку, пенсії на пільгових умовах та інші преференції. Розповідаємо, на які пільги і у яких випадках можуть розраховувати медичні працівники.

На Полтавщині будуть робити операції на відкритому серці

 

5 липня у поліклініці КНП «Лубенська лікарня інтенсивного лікування» фахівці Національного інституту серцево-судинної хірургії імені М.М. Амосова провели консультативний прийом пацієнтів, а директор Інституту, професор Василь Лазоришинець розповів про перспективи розвитку кардіохірургічної допомоги в регіонах і співпрацю з медиками Полтавщини.

На Полтавщині зменшується рівень захворюваності на туберкульоз

 

В області помітно знижуються показники захворюваності на туберкульоз. За результатами проведеної протитуберкульозної роботи захворюваність на всі форми туберкульозу зменшилась на 9,3 % і становить 59,5 на 100 тис. населення. У 2017 році показник становив  65. Нині по Україні – 62,3.

Кременчуцький автопарк поповнила нова «швидка»

 

Станція екстреної медичної допомоги № 2 міста Кременчука Полтавської області отримала нову «швидку». Ключі від автомобіля Peugeot Boxer (категорія В) в столиці вручив заступник глави Адміністрації Президента Кирило Тимошенко.

На Полтавщині зафіксували 12 випадків хвороби Лайма

 

В регіоні минулого тижня зареєстровано 12 випадків хвороби Лайма. Про це повідомляє ДУ «Полтавський обласний лабораторний центр МОЗ».

7 випадків зафіксували в  Полтаві , 2 – в  Диканському районі, по  1 в Кременчуці, Зіньківському та Полтавському районах.

В Україні стартувало широкомасштабне дослідження STEPS для оцінки ризиків розвитку неінфекційних захворювань

 

В Україні стартувало широкомасштабне загальнонаціональне дослідження поширеності факторів ризику неінфекційних захворювань STEPS.

16 червня – День медичного працівника

 

Шановні медичні працівники Полтавщини!

Вітаємо вас із нагоди професійного свята!

У всі часи милосердя і гуманізм, чуйність і готовність прийти на допомогу були і залишаються основними моральними принципами медпрацівників.

На Полтавщині стартував новий пілотний проект

 

Полтавська область стала учасницю проекту «Пілот з оцінки ситуації у будинках дитини та розробки рекомендацій щодо їх реформування». Для участі в ньому обрали  Кременчуцький обласний спеціалізований будинок дитини.

Стартує тиждень благодійної здачі крові #яДонор

 

До Всесвітнього дня донора крові, який відзначають 14 червня, в Україні розпочався тиждень благодійної здачі крові #яДонор. 

В обласній лікарні триває капітальний ремонт кількох відділень

 

Реконструкція приймального та рентгенологічного відділень Полтавської обласної клінічної лікарні імені М.В. Скліфосовського  розпочалася 3 тижні тому. У липні планують відремонтувати перший блок. Повністю роботи закінчать до кінця року. Крім того, зараз відновлюють 5 поверх лікарні, там знаходяться хірургія та торакальне відділення. 

Лікар має право: У яких випадках лікар може відмовитись від подальшого ведення пацієнта

 

У кожного лікаря є право на відмову від подальшого ведення пацієнта. Важливий момент: пацієнт ні за яких обставин не може залишитись без медичної допомоги. Розповідаємо, як це окреслено в законах і як може реалізовуватись на практиці.

Як змінилось ставлення українців до системи охорони здоров’я за три роки: аналіз соціологічних опитувань 2016-2019 рр.

 

Різні соціологічні опитування показують такі тренди в охороні здоров’я: стабільно високу довіру до свого лікаря, поступову відмову від практики хабарів, позитивну оцінку програм забезпечення ліками. За результатами нещодавнього дослідження КМІС робота МОЗ України є важливою для 81% населення країни, а в.о. міністра д-р Уляна Супрун входить в трійку державних діячів із найвищим рівнем довіри. Проаналізували, що змінилось за три роки.

Лікування серцево-судинних захворювань - що змінилось в Україні за останні роки

 

Відбувся круглий стіл  з обговорення змін у лікуванні серцево-судинних захворювань у межах реалізації спільного Проекту МОЗ України та Світового банку «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей». Фахівці Центру політики та досліджень в охороні здоров'я представили результати щодо  діагностики та лікування артеріальної гіпертензії та гострого інфаркту міокарда у пілотних областях України  - Вінницькій, Волинській, Дніпропетровській, Закарпатській, Запорізькій, Полтавській та Рівненській.

Консультує Міністр юстиції України: як внутрішньо переміщеним особам отримати доступ до безкоштовного медичного забезпечення?

 

Доброго дня! Мене звати Ірина, я «вимушена переселенка» з Донецької області. Понад два роки проживаю у місті Хмельницький і за цей час жодного разу не зверталася до лікарів, проте наразі маю таку потребу. Поясніть, будь ласка, що мені як внутрішньо переміщеній особі необхідно зробити, щоб стати на облік у місцевій лікарні.

Ірина Завальська

Як запобігти ботулізму

 

Ботулізм – це харчове отруєння, яке може призвести до тяжких наслідків. Водночас, ботулізму у більшості випадків можна уникнути, дотримуючись простих харчових правил.

 ЩО ТАКЕ БОТУЛІЗМ

Ботулізм – це харчове отруєння, зумовлена споживанням продуктів, в яких накопичилися ботулотоксини.

 ПРИЧИНИ БОТУЛІЗМУ

На новому дешборді НСЗУ можна побачити виплати аптекам

 

Дешборд «Виплати аптечним закладам за договорами з НСЗУ» містить інформацію щодо сум виплат аптечним закладам-учасникам урядової програми реімбурсації “Доступні ліки”.

У червні на Полтавщині запрацюють перші сучасні амбулаторії

 

З кінця минулого року на Полтавщині зводять 27 нових сільських амбулаторій. Будують медичні об’єкти в межах програми «Доступна медицина». Перші будівлі планують здати в експлуатацію в червні.

Полтавщина – одна з шістьох регіонів-учасників першого етапу трансформації екстреної медичної допомоги

 

Сьогодні, 22 травня, Кабінет Міністрів України ухвалив концепцію розвитку екстреної медичної допомоги, направив кошти на пілотний проект у шести регіонах і затвердив закупівлю сучасних диспетчерських служб по усій країні. Відповідні офіційні документи будуть опубліковані на Урядовому порталі найближчим часом. 

В Україні стартувала система «Трембіта», яка здатна вирішити проблему з чергами до держреєстрів

 

Її основна мета - забезпечувати обмін даними між електронними держреєстрами в реальному часі.

На Полтавщині працюють Центри психосоціальної реабілітації учасників антитерористичної операції

 

У лікувальних закладах Полтавської області перебуває на обліку 12235 учасників антитерористичної операції, з них 448 − інваліди війни, 11357 − учасники бойових дій, 43 − учасники війни та 387 − члени сімей загиблих учасників АТО. На кожного хворого розроблені індивідуальні плани оздоровлення  на 2019 рік. За результатами оглядів на диспансерний облік взято 8842 особи, в тому числі 387 − члени сімей загиблих.

Скасували вікові обмеження на вакцинацію проти кору

 

Це означає, що дорослі будь-якого віку тепер можуть безоплатно вакцинуватися від кору, паротиту та краснухи вакциною КПК. Також можна вакцинувати немовлят віком від 6 місяців, для яких кір особливо небезпечний.

Залучення провідного міжнародного досвіду допоможе покращити систему надання реабілітаційних послуг в Україні

Перший заступник Міністра соціальної політики Ольга Крентовська зустрілася  з представниками Міжнародної організації охорони здоров'я за участі Сатіш Мішра, технічного офіцера з питань реабілітації Європейського Бюро ВООЗ, Кірстен Ленц, старшого радника з реабілітації USAID, Перт Розен, директору програм UCP Wheels, Анастасії Брильової, фахівця з надання медичних послуг Бюро ВООЗ Україна та Тетяни Растигіної, старшого радника USAID Україна.

Доступні ліки: Українці отримали мільйон лікарських засобів за електронним рецептом

 

Менш ніж за місяць від запуску електронних рецептів у програмі "Доступні ліки" лікарі виписали перший мільйон рецептів без папірців. А 9 травня о 17:54 годині було відпущено мільйонний лікарський засіб в одній з аптек у Кривому Розі, повідомляє НСЗУ. Це свідчить про те, що ліки для українців стали ще доступнішими, а лікарі й пацієнти охоче користуються форматом електронного рецепту.

12 травня – Всесвітній день медичних сестер

 

Дорогі медсестри Полтавщини!

 

Прийміть найщиріші вітання з нагоди Всесвітнього дня медичних сестер!

Як вберегтися від укусів кліщів на природі — поради лікаря

 

Під час весняно-літнього періоду активізується життєдіяльність кліщів, які є носіями особливо небезпечної хвороби Лайма.

У сільських амбулаторіях вже проведено майже 1900 телемедичних консультацій, – Геннадій Зубко

 

У 5 пілотних областях телемедична послуга запрацювала у 905 амбулаторіях, в яких працює 1400 сімейних лікарів. І вже проведено 1854 телемедичні консультації (з кардіології, ендокринології, дерматології та пульмонології) для сільського населення. Про це у своєму виступі на засіданні Уряду повідомив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.

В обласній лікарні капітально відремонтують приймальне і рентгенологічне відділення

 

Департамент будівництва, містобудування і архітектури та ЖКГ Полтавської ОДА провів тендер на капремонт першого поверху хірургічного корпусу Полтавської обласної клінічної лікарні імені М.В. Скліфосовського. Після завершення робіт тут функціонуватимуть оновлені приймальне й рентгенологічне відділення із сучасним обладнанням.

7 травня відзначають Всесвітній день боротьби з астмою

 

Сьогодні, 7 травня, відзначають Всесвітній день боротьби з астмою – хронічною патологією дихальних шляхів.

В Україні розпочався тиждень безпеки дорожнього руху

 

Тиждень безпеки дорожнього руху в Україні триває з 6 до 12 травня 2019 року та проходить в рамках глобального тижня безпеки дорожнього руху (під егідою ООН).

Центр громадського здоров'я МОЗ України нагадує: що робити при укусі змії і як вберегтися від цього

 

Коли температура повітря перевищує середні показники, активність плазунів знижується.

Гадяцький район став першим у впровадженні телемедицини в Україні

 

На Полтавщині дистанційно консультують пацієнтів вже три місяці. Гадяцький район став першим, де застосували телемедицину. Результати області відзначили на всеукраїнському рівні.

Електронні рецепти та безкоштовні медикаменти: як на Полтавщині впроваджували програму «Доступні ліки»

 

Програма «Доступні ліки» — це система забезпечення всіх громадян України необхідними ліками безкоштовно або з незначною сплатою. Її впровадили у квітні 2017-го, а вже цього року створили можливість виписувати рецепти в електронній формі.

У Скороходівській ОТГ побудували амбулаторії, на черзі — внутрішні роботи

 

Директор Департаменту будівництва, містобудування і архітектури та ЖКГ ПОДА Тимофій Голбан оглянув будівництво амбулаторії у Скороходівській ОТГ.  Підрядник уже облаштував дах та встановив вікна. Далі продовжать роботи всередині будівлі.

За два тижні на Полтавщині виписали понад 15 тисяч електронних рецептів на ліки

 

З 1 квітня в медичних закладах Полтавщини, які надають первинну допомогу, запрацював електронний рецепт на «Доступні ліки» для пацієнта. Однак такий рецепт може отримати тільки той пацієнт, який підписав декларацію із сімейним лікарем.

У селі Розсошенці Щербанівської ОТГ будують одну з найбільших амбулаторій області

 

У селі Розсошенці Щербанівської ОТГ близько місяця тому розпочали будівництво нової амбулаторії. Це буде одна з найбільших амбулаторій в області. Подібну будують ще в Засуллі.

Робочий візит задля подальшої співпраці

 

Полтавщину з робочим візитом відвідала група представників підрозділу медичних систем компанії ТОВ «Філіпс Україна» та ТОВ «АФС Медицинтехнік». Під час зустрічі фахівці Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації, лікувально-профілактичних закладів області різних рівнів надання медичної допомоги обговорили з гостями низку питань. Зокрема, поспілкувалися про особливі ініціативи, заплановані до реалізації у сфері охорони здоров’я Полтавщини, стан і здобутки у трансформації медичної галузі.

МОЗ України впроваджує систему безперервного професійного розвитку для лікарів

 

Це сучасний підхід до професійного вдосконалення лікаря. Замість формального навчання лікарі будуть постійно розвивати свої компетенції.