МОЗ продовжує заходи з посиленої вакцинації проти кору

 

Низький рівень вакцинації у минулі роки став основною причиною спалаху кору в Україні, який триває і досі. Міністерство охорони здоров’я закликає якнайшвидше надолужити пропущені щеплення. Рівень вакцинації дітей та дорослих у 98% дозволить попередити смертність та госпіталізацію від кору.

Захворюваність на ГРВІ на Полтавщині зросла на 20%, але на 47% нижча за епідпоріг

 

Станом на 22 січня, за даними ДУ «Полтавський обласний лабораторний центр  МОЗ України», у Полтавській області продовжується сезонний ріст захворюваності на гострі респіраторні інфекції. Показники по області та в усіх містах і районах є нижчими за епідпороговий.

Досвід Полтавщини у системі «Електронний пацієнт» буде поширено по всій країні

 

Заступник міністра охорони здоров’я України Павло Ковтонюк зустрівся з делегацією з Полтавщини, яку очолив директор Департаменту охорони здоров’я Віктор Лисак. Під час зустрічі йшлося про досвід реформування галузі охорони здоров’я Полтавської області на прикладі Гадяцького району.

На Полтавщині госпітальні округи отримали завдання на п’ятирічку

 

Сьогодні на апаратній нараді в ОДА у центрі уваги було питання розвитку госпітальних округів в області на виконання відповідного розпорядження Кабінету Міністрів України.

Голова Полтавської ОДА Валерій Головко на початку заходу представив нового директора Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Вікторію Пилипенко і побажав їй успіхів у роботі.

Спалах кору в Україні: що треба знати про хворобу і як захистити себе

 

В Україні триває спалах кору – одного з найбільш заразних захворювань, відомих у світі. За 2017 рік зафіксовано 4782 випадки захворювання на кір. Ліків від кору не існує, єдиний надійний метод профілактики захворювання — вакцинація.

Медична реформа: які зміни відбудуться у другому кварталі 2018 року

 

У другому кварталі 2018 року стартує кампанія з вибору лікаря з надання первинної допомоги, під час якої пацієнти підписуватимуть декларації з обраними лікарями.

Зміни в роботі лікарів й основні задачі на 2018 рік у межах медреформи

 

Міжнародні клінічні настанови офіційно дозволено вживати у практиці згідно з Наказом МОЗ №1422. Уже розроблені національні протоколи також використовуватимуться.

Під час зимових канікул мешканці Полтавщини рідше звертаються до лікарень з ГРВІ

 

За даними ДУ «Полтавський обласний лабораторний центр МОЗ України», на Полтавщині за 1-й тиждень поточного року (станом на 8 січня 2018 р.) захворюваність на гострі респіраторні інфекції знизилась як в цілому по області, так і у переважній більшості міст та районів.

Медреформа: робота з Національною службою здоров’я і підвищення доступності та якості медицини у сільській місцевості

 

Серед переваг роботи з Національною службою здоров’я України над субвенцією для медзакладів і медиків – документообіг, фінансування й зарплати. Як тільки заклад починає працювати з НСЗУ, більшість документів переходить в електронну форму, а звітність максимально автоматизується.

Медреформа у 2018-му: як все буде

 

Реформа почалася з 1 січня 2018 року. Водночас великі структурні зміни не можуть відбутися в один день і навіть в один місяць. Медична реформа зачіпає кожну місцеву громаду, сотні медичних закладів, тисячі медичних працівників і кожного пацієнта.

МОЗ визначило граничні ціни для препаратів програми «Доступні ліки»

 

Заявки від фармвиробників та імпортерів на участь у програмі приймаються до 11 січня 2018 року включно. На початку лютого Міністерство затвердить новий перелік препаратів програми “Доступні ліки”.

Як обрати сімейного лікаря?

 

Тепер медична допомога не прив’язана до місця прописки, проживання чи розміру хабаря. Кожен українець може вибрати терапевта, педіатра, або сімейного лікаря у будь-якому медичному закладі, а гроші за ваше медичне обслуговування заплатить держава.

Уряд запускає медичну реформу та розширює програму «Доступні ліки»

 

Уряд ухвалив ключові документи для запуску реформи системи охорони здоров’я, яка стартує з первинної ланки, та розширив перелік «доступних ліків».

Захворюваність на гострі респіраторні інфекції знизилась на 4%

 

За даними ДУ «Полтавський обласний лабораторний центр МОЗ України», на Полтавщині на 51 тижні поточного року (станом на 25.12.2017) захворюваність на гострі респіраторні інфекції на стабільному рівні.

Як українці долучаються до реалізації Медичної реформи: Підсумки всеукраїнського туру «змінити»

 

Медичну реформу, проголосовану Парламентом цієї осені, в регіонах України підтримують. Лікарі, представники місцевої влади – в тому числі ОТГ, – громадські активісти та експерти долучилися до розробки майбутніх змін, висловивши ряд вимог та пропозицій до реалізації реформи.

788 полтавців - учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС отримали  санаторно-курортне лікування

 

У 2017 році в рамках державної програми соціального захисту громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, санаторно-курортним лікуванням забезпечено 788 учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС  віднесених до 1 категорії та 9 дітей з інвалідністю, пов’язаною з наслідками Чорнобильської катастрофи.

МОЗ розпочало закупівельний процес на 2018 рік

 

Упродовж п’яти робочих днів можна надсилати свої пропозиції до проекту Переліку (номенклатури) лікарських засобів, виробів медичного призначення, обладнання та інших товарів, робіт і послуг, які будуть закуплені міжнародними спеціалізованими організаціями за кошти  Державного бюджету на 2018 рік.

Медики нагадують про важливість вакцинації дітей

 

Кашлюк - це високозаразна інфекція, що призводить до серйозних ускладнень і навіть смерті. На кашлюк хворіють в будь-якому віці, але найтяжче хворіють немовлята перших місяців життя.

15 грудня набув чинності наказ МОЗ, що впроваджує нову систему застосування примусових заходів медичного характеру в спеціальному закладі з надання психіатричної допомоги

 

Наказ МОЗ України «Про затвердження Правил застосування примусових заходів медичного характеру в спеціальному закладі з надання психіатричної допомоги» впроваджує нову систему застосування примусових заходів медичного характеру.

Уряд ухвалив рішення про розширення Національного переліку основних лікарських засобів

 

Це перелік безпечних ліків із доведеною ефективністю, які держава гарантуватиме пацієнту безкоштовно. Головна ідея політики є у тому, що кожен медичний заклад кожного пацієнта має забезпечити на 100% ліками за оновленим Нацпереліком.

У закупівлях ліків для держави переходять на довгострокові контракти з виробниками

 

12 грудня 2017 року Програма розвитку ООН (ПРООН) в Україні оголосила про підписання чотирьох довгострокових (рамкових) угод із виробниками ліків. Це світова практика, яка дає можливість знизити ціни на препарати, а також забезпечити їх швидке та безперебійне постачання.

МОЗ продовжує посилені заходи з вакцинації проти кору до кінця січня 2018 р.

 

У Києві пройшла Всеукраїнська науково-практична конференція «Відповідь на спалах кору в Україні».

Зручний функціонал і корисний контент: МОЗ запустило новий сайт

 

11 грудня Міністерство охорони здоров’я України запустило новий офіційний веб-сайт.

За минулий тиждень в області на гострі респіраторні інфекції захворіли понад 6,5 тисячі осіб

 

За даними ДУ «Полтавський обласний лабораторний центр МОЗ України», в області на 49-му тижні поточного року (станом на 11.12.2017) продовжується сезонний ріст захворюваності на гострі респіраторні інфекції, проте показник нижчий за епідпороговий в усіх містах і районах краю.

У Полтаві відкрили меморіальну дошку Нестору Максимовичу-Амбодику

 

На будівлі перинатального центру Полтавської обласної клінічної лікарні імені М.В. Скліфосовського урочисто відкрили меморіальну дошку основоположнику вітчизняного акушерства і педіатрії, ученому-енциклопедисту краянину Нестору Максимовичу-Амбодику.

У Полтавської обласної клінічної лікарні з’явився сучасний ангіограф

 

Ангіограф — це унікальний апарат, на якому видно усю карту судин потрібного органу чи частини тіла. За допомогою цього сучасного методу діагностики на базі обласної клінічної лікарні можна продіагностувати і ліквідувати будь-яку патологію судин людського організму.

В області впроваджуватимуть досвід надання медичної допомоги Великої Британії

 

У Департаменті охорони здоров’я Полтавської ОДА відбулося обговорення результатів навчальної поїздки фахівців області до європейських медичних закладів Великої Британії.

На Полтавщину завітав заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Лев Парцхаладзе

 

Візит розпочали в Полтавському обласному центрі екстреної медичної допомоги та медицини катастроф. Також у стінах Полтавської ОДА провели виїзну нараду Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України. Говорили про створення умов для реалізації програм підтримки регіонів.

1 грудня - Всесвітній день боротьби зі СНІДом

 

1 грудня 2017 року в Києві презентували мобільний додаток, що тестує на ВІЛ. У цей день відзначають Всесвітній день боротьби зі СНІДом. У цьому році він присвячений темі «Право на здоров’я». Обізнаність щодо стану свого здоров’я, щодо свого статусу – це право на повноцінне життя, шанс зупинити епідемію ВІЛ/СНІДу в країні.

Графік Днів донора на грудень 2017 року

 

05.12.17р. – с. Мачухи, Полтавський р-н;

06.12.17р. – с. Засулля, Лубенський р-н;

12.12.17р. – с. Терешки, Полтавський р-н;

13.12.17р. – смт Оржиця, Полтавська обл.

14.12.17р. – м. Кременчук, Кременчуцька ЦРЛ;

19.12.17р. – м. Кобеляки, Полтавська обл.;

"Доступні ліки" у 2018 році діятимуть ще для трьох напрямків захворювань

 

Мова йде про ліки від хронічних захворювань шлунково-кишкового тракту, депресивних станів та для здоров’я матері і дитини під час вагітності. Урядова програма «Доступні ліки» діє з квітня 2017 року.

На Полтавщині провідні фахівці медичної галузі обговорили пріоритетні питання діяльності закладів охорони здоров’я

 

22 листопада у Полтавському обласному клінічному онкологічному диспансері відбулося засідання розширеної колегії Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації щодо діяльності галузі – від визначення послідовності кроків у структурних змінах роботи закладів охорони здоров’я до забезпечення комфортних та безпечних умов для персоналу і пацієнтів.

На Полтавщині відбувся Всеукраїнський Тиждень безпеки дорожнього руху

 

Дані Всесвітньої організації охорони здоров'я та інших міжнародних організацій свідчать про кричущу ситуацію з безпеки дорожнього руху в більшості країн.

Профілактика гострих респіраторних інфекцій

 

За даними ДУ «Полтавський обласний лабораторний центр МОЗ України» на Полтавщині станом на 20 листопада продовжується сезонний ріст захворюваності на гострі респіраторні інфекції, але показник нижчий за епідпороговий в усіх містах та районах області.

Почалося обговорення плану впровадження медреформи з регіонами

 

15-16 листопада 2017 року Міністерство охорони здоров’я проводить нараду з представниками регіональних департаментів щодо впровадження медичної реформи в Україні.

У Полтаві обговорили проект «Надійна статистична звітність у сфері паліативної допомоги»

 

Минулого тижня в Департаменті охорони здоров'я Полтавської ОДА експерти Українського центру суспільних даних, за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» разом з представниками Департаменту, керівниками лікувально-профілактичних закладів міст та районів області, завідувачами відділів статистки обговорили особливості і перспективи проекту «Надійна статистична звітність у сфері паліативної допомоги».

Кожен полтавець може дізнатися свій  ВІЛ-статус у сімейного лікаря

 

На Полтавщині за участі експертів пілотного проекту USIAD Delloite «Сталість ВІЛ-послуг», керівників та фахівців медичної галузі області та Благодійної організації «Світло надії» відбулася конференції «Здобутки Пілоту «Сталість ВІЛ-послуг в Полтавській області».

На Полтавщині показник захворюваності нижче епідпорогового

 

За даними ДУ «Полтавській обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я України» в області  станом на 13.11.2017 р. продовжується сезонний ріст захворюваності на гострі респіраторні інфекції.

Вакцинація - ефективна профілактика грипу

 

З настанням холодів розпочинається сезон грипу.

Цього року очікують 3 штами вірусу грипу: A (HINl)(Michigan), Hong Kong A (H3N2), Brisbane (В). Перший штам мав поширення у нас в 2009 році і в народі називається «свинячим». Саме він характеризується найбільш важким перебігом при захворюванні.

Не така страшна реформа, як міфи про неї: головний лікар Полтавщини про зміни в системі охорони здоров’я

 

В Україні стартувала медична реформа. Незабаром набуде чинності Закон «Про державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів».

Віктор Лисак: «Будуємо нову систему охорони здоров’я»

 

У відеоселекторній нараді, яку провели в. о. міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун та її заступник Павло Ковтонюк 30 жовтня поточного року, взяли участь заступник голови Полтавської ОДА Олег Пругло, директор Департаменту охорони здоров’я Віктор Лисак, обласні фахівці й керівники закладів охорони здоров’я первинної ланки медико-санітарної допомоги.

Реалізація урядової програми «Доступні ліки»

 

30 жовтня поточного року стан реалізації в кожному регіоні області урядової програми «Доступні ліки» обговорили заступник голови Полтавської облдержадміністрації Олег Пругло, директор Департаменту охорони здоров’я Віктор Лисак, в. о. директора ПОКП «Полтавафарм» Валерій Прядко, обласні фахівці й керівники закладів охорони здоров’я первинної ланки медико-санітарної допомоги.

Реалізація проекту Світового банку «Поліпшення охорони здоров'я на службі у людей»

 

30 жовтня 2017 року в Департаменті охорони здоров'я облдержадміністрації відбулася робоча нарада з обговорення стану реалізації субпроекту «Запровадження інноваційної моделі системи надання послуг хворим на гіпертонію в Полтавській області» проекту Світового банку «Поліпшення охорони здоров'я на службі у людей».

На Полтавщині показник захворюваності на ГРВІ нижче епідпорогового

 

За інформацією ДУ «Полтавській обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я України», в Україні на 42 тижні поточного року (станом на 23.10.2017 р.) показник захворюваності на гострі респіраторні інфекції становив 362,5 на 100 тисяч населення.

Міфи про медичну реформу

 

Верховна Рада дала старт медичній реформі, яка розпочнеться з 2018 року. Проте вже зараз поширюється чимало неправдивої інформації щодо того, які саме зміни відбудуться в сфері охорони здоров’я, і що чекає на лікарів та пацієнтів із впровадженням реформи. Надаємо спростування найпоширеніших міфів.

Особливості впровадження медичної реформи в області й здобутки Гадяцького району в цій сфері обговорили на виїзному засіданні колегії ОДА

 

У Гадячі відбулося виїзне розширене засідання колегії Полтавської облдержадміністрації «Міжсекторальний підхід у системному впровадженні структурних перетворень у галузі охорони здоров’я області». На ньому розглянули питання щодо основних напрямків реформування цієї сфери.

Підсумки роботи Полтавської обласної клінічної лікарні імені М.В. Скліфосовського за 9 місяців 2017 року

 

25 жовтня 2017 року відбулося засідання медичної ради Полтавської обласної клінічної лікарні імені М.В. Скліфосовського. На ньому провели детальний аналіз діяльності закладу за 9 місяців поточного року.

Медична реформа. Що зміниться з 2018 року

 

Верховна Рада ухвалила урядовий законопроект щодо медичної реформи, яка стартує вже з наступного року. Реформа передбачає запровадження нової моделі фінансування системи охорони здоров’я – перехід від фінансування медзакладів згідно кошторису до оплати державою фактично наданої медичної допомоги конкретній людині.

У системі eHealth запрацювала реєстрація лікарів первинної ланки та пацієнтів

 

Електронна система охорони здоров’я eHealth запрацювала в тестовому режимі. Відсьогодні лікарі первинної ланки зможуть реєструватися в системі та реєструвати декларації своїх пацієнтів. Цей етап розвитку eHealth дозволить впровадити перший із кроків реформи фінансування медицини – принцип «гроші ходять за пацієнтом».

Полтавщину з робочим візитом відвідали представники Департаменту охорони здоров’я США (СDС).

 

Нещодавно Полтавський обласний Центр профілактики ВІЛ-інфекції та боротьби зі СНІДом з метою ознайомлення з проектами, які фінансуються СDС, проведення зустрічей з національними партнерами та розгляду нових напрямків надання технічної допомоги відвідали представники Департаменту охорони здоров’я США (СDС).

Віктор Лисак: «Хворі на гіпертензію отримали нові можливості у лікуванні»

 

Чоловіки та жінки у віці від 40 та 60 років, які мешкають у Полтавській області і страждають на артеріальну гіпертензію, тепер мають кращу медичну допомогу у боротьбі зі своєю хворобою. У Полтавській області реалізується Субпроект Проекту Світового Банку «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей».

На Полтавщині рівень вакцинації дорослого населення від дифтерії складає всього 7%

 

Проблеми з вакцинацією дітлахів та дорослого населення області останніми роками виникли внаслідок слабкої роз’яснювальної роботи, зокрема, з боку медиків та затримки із закупівлями ліків на державному рівні. Нині обидва питання поступово вирішуються, йшлося на щотижневій апаратній нараді в голови Полтавської ОДА.

У Полтаві відкрили гуртожиток для медичних працівників області

 

У День Державного Прапора України в Департаменті будівництва, містобудування і архітектури та житлово-комунального господарства Полтавської ОДА здали в експлуатацію реконструйовану будівлю з кімнатами та квартирами сімейного типу по вул. Шевченка, 96. У гуртожитку житимуть працівники медичної галузі області.

На Полтавщині триває реконструкція медичного містечка

 

На території Полтавської обласної клінічної лікарні імені М.В.Скліфосовського голова Полтавської ОДА Валерій Головко продовжив розпочате напередодні обговорення плану реконструкції медичного містечка.