Полтавщина – одна з чотирьох областей, де автономізовано всі спеціалізовані заклади охорони здоров'я, – МОЗ

 

Вінницька, Полтавська, Черкаська та Волинська області автономізували всі спеціалізовані заклади охорони здоров'я. Загалом рівень автономізації в Україні досягнув 91%. 

Медзаклади Полтавщини готові до контрактування з НСЗУ, – директор Північного міжрегіонального департаменту НСЗУ

 

У Полтавському обласному онкодиспансері відбулася зустріч керівників медзакладів області, першого заступника голови Полтавської ОДА Дмитра Луніна, департаменту охорони здоров’я з міжрегіональним представництвом Національної служби здоров’я України.

Голова Полтавської облдержадміністрації зустрівся з директором Північного міжрегіонального департаменту НСЗУ

 

У Полтаві з робочим візитом перебуває директор Північного міжрегіонального департаменту Національної служби здоров'я України Вікторія Мілютіна. Перед запланованою нарадою з керівниками закладів охорони здоров’я Полтавщини вона зустрілася з головою облдержадміністрації Олегом Синєгубовим, щоб обговорити готовність лікарень до реалізації програми державних гарантій медичного обслуговування.

2020 рік на Полтавщині оголошено роком медицини та будівництва

 

Галузь охорони здоров’я в області буде однією з пріоритетних. Про це на апаратній нараді повідомив голова Полтавської облдержадміністрації Олег Синєгубов.

Полтавщина першою в Україні відновить автопарк машин швидкої допомоги

 

Лікарні Полтавської області отримають понад 100 нових авто швидкої допомоги. Нині їх оглянули представники обласної влади та Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА.

Будівництво сучасного кардіоцентру в Полтаві планують завершити до березня

 

Строки здачі об’єкту в експлуатацію обговорили на робочій нараді в першого заступника голови облдержадміністрації Дмитра Луніна.

Запідозрили грип – негайно до лікаря

 

Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) оприлюднила дані про те, що в сезон грипу 2019-2020 очікується спалах трьох основних його штамів і одного додаткового: H1N1, H3N2, В/Colorado, B/Phuket. Тож якщо людина зробила щеплення в минулому році, вірогідність захворіти цьогоріч дещо нижча.

«Потрібно вже зараз приймати управлінські рішення стосовно можливого дофінансування «Полтавафарм», – Олег Синєгубов

 

Відбулося засідання комісії з проведення конкурсного відбору на заміщення вакантної посади директора обласного комунального підприємства «Полтавафарм». Участь у заході взяли голова обласної державної адміністрації Олег Синєгубов, перший заступник голови облдержадміністрації Дмитро Лунін, депутати обласної ради, працівники підприємства, представники громадськості.

У 2020 році рання діагностика новоутворень буде для українців безоплатною

 

Інструментальні дослідження для ранньої діагностики новоутворень визначено пріоритетними напрямами. Вони будуть безплатними для українців. Національна служба здоров'я України оплатить лікарням ці послуги за підвищеним тарифом. У Програмі медичних гарантій на це виділено близько 1 мільярда гривень.

На Полтавщині обсяги щеплень з кількох керованих інфекцій сягнули рівня популяційного імунітету

 

На нараді у голови Полтавської облдержадміністрації директор Департаменту охорони здоров’я ОДА Віктор Лисак повідомив про підсумки моніторингу щодо щеплень населення від керованих інфекцій на території області минулого тижня (16-21 грудня 2019 року).

Олексій Гончарук провів нараду з головами облдержадміністрацій щодо виплати заборгованості медикам та освітянам

 

Прем’єр-міністр Олексій Гончарук провів селекторну нараду з головами обласних державних адміністрацій, на якій ішлося про виплату заборгованості вчителям та лікарям.

Рівень щеплення населення області збільшився

 

На апаратній нараді в Полтавській облдержадміністрації оприлюднили оперативну інформацію щодо стану проведення щеплень від керованих інфекцій.

Набрала чинності нова редакція календаря профілактичних щеплень та переліку протипоказань

 

До Календаря профілактичних щеплень та Переліку медичних протипоказань внесено зміни, затверджені Наказом МОЗ України від 11 жовтня 2019 року № 2070.

Вакцинація – це захист від 10 смертельно небезпечних хвороб

 

Гепатит В  викликає вірус, який вражає печінку, призводить до розвитку цирозу і раку печінки, а це може призвести до смерті.

«Українські лікарні та нова модель фінансування: перспективи та ризики»

 

В Українському кризовому медіа-центрі відбулась пресконференція, присвячена висвітленню практичних аспектів підготовки лікарень до переходу на нову модель фінансування з використанням механізму оплати за результат.

У Полтаві обговорили питання щодо нової моделі фінансування акушерських стаціонарів

 

У Полтаві у рамках щорічних «Полтавських перинатальних читань імені Н.М.Максимовича-Амбодика» відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція «Реалії надання перинатальної допомоги в умовах реформування галузі охорони здоров'я України».

Програма медичних гарантій запрацює у повному обсязі з 1 квітня 2020 року

 

У 2020 році на виконання Закону України «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення» Програма медичних гарантій запрацює в повному обсязі. Національна служба здоров'я України (далі – НСЗУ) буде закуповувати медичні послуги у медичних закладів усіх рівнів надання медичної допомоги, а оплачувати їх за договором. 

Віктор Лисак: Темпи щеплення від керованих інфекцій  на Полтавщині зростають

 

Станом на 6 грудня 2019 року рівень і темпи проведеної вакцинації проти дифтерії, правця (інтегрований показник щеплень) збільшуються. Особливо ситуація поліпшується серед дорослого населення.

Полтавщина серед лідерів із автономізації спеціалізованих закладів

 

Як повідомляє сайт Національної служби здоров’я України, станом на 2 грудня автономізовано вже 75,7% спеціалізованих закладів по всій країні. Серед областей-лідерів – Полтавська (97,3%), Вінницька (96,9%) та Харківська (93,4%). 

Полтавщина дев’ята в Україні за кількістю виписаних е-рецептів

 

Відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2019 рік» цільова субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на відшкодування вартості лікарських засобів за програмою «Доступні ліки» була передбачена лише на 1-й квартал.

Нові правила інформування споживачів про терміни придатності харчових продуктів 

 

У зв’язку із введенням в дію 6 серпня поточного року Закону України «Про інформацію для споживачів харчових продуктів» було підготовлено інфографіку, у якій надано роз’яснення про нові вимоги до маркування термінів придатності харчових продуктів. Зокрема, йдеться про такі терміни – «краще спожити до…», «краще спожити до кінця…» та «вжити до».

Новий інформаційний дашборд НСЗУ «Аналіз покриття законтрактованими аптеками мережі первинної медичної допомоги»

 

Тепер кожен користувач може співставити кількість закладів з надання первинної медичної допомоги та кількість аптек-учасниць програми реімбурсації «Доступні ліки», дізнатись про відстань від закладу первинної медичної допомоги до найближчих аптечних закладів, що беруть участь у програмі реімбурсації тощо.

МОЗ: Україна повністю забезпечена препаратами для лікування ВІЛ

 

За оцінками національних і міжнародних експертів в Україні близько 200 000 ВІЛ-позитивних людей. Понад 60 000 з них не знають про свій статус. У жовтні 2019 року в Україні офіційно зареєстровано 1 431 новий випадок ВІЛ-інфекції, у 658 пацієнтів діагностовано СНІД. Найпоширенішим шляхом інфікування ВІЛ залишається статевий.

Полтавщина готується до впровадження Програми медичних гарантій

 

Чи готові заклади охорони здоров’я Полтавщини до переходу на структурні перетворення у медичній галузі обговорили на апаратній нараді в голови Полтавської облдержадміністрації.

Станом на 1 грудня Полтавська область забезпечена основними вакцинами

 

На нараді в голови Полтавської облдержадміністрації обговорили стан проведення імунопрофілактики в області за 10 місяців цього року. Директор Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Віктор Лисак наголосив, що всі спалахи кору, дифтерії чи інших вірусних інфекцій керовані завдяки вчасному щепленню. А масовий імунітет проти небезпечних захворювань настає, коли вакциновано 95% населення.

Санаторно-курортний потенціал Полтавщини як ще одна можливість залучення туристів

 

На базі «Миргородкурорту» відбувався одноденний Workshop на тему «Санаторно-курортний потенціал Полтавщини: стан і перспективи розвитку». Спеціалісти провідних санаторіїв області, влада Миргорода, працівники Департаменту культури та туризму Полтавської облдержадміністрації, представники сфери медицини та культури, маркетингових агентств, вищих навчальних закладів обговорили потенціал санаторно-курортних закладів у сфері розвитку туризму.

Олексій Гончарук назвав Полтавщину однією з лідерів за готовністю до чергового етапу медичної реформи, що стартує з 1 квітня

 

На всеукраїнській селекторній нараді під головуванням Прем’єр-міністра України Олексія Гончарука обговорювали питання запровадження чергового етапу медичної реформи та охоплення профілактичними щепленнями. Полтавську область в студії представляли голова облдержадміністрації Олег Синєгубов, директор Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Віктор Лисак та представники галузі.

З’явився онлайн-інструмент пошуку аптек, що працюють за програмою «Доступні ліки», в радіусі 7 км від лікарні

 

Українські аналітики розробили інструмент, який показує в зручному форматі, скільки аптек, що працюють за програмою “Доступні ліки”, є в радіусі 7 кілометрів від кожного медичного закладу, де працюють сімейні лікарі, педіатри та терапевти.

Полтавським школярам розповіли про шкоду тютюнопаління

 

«Курити вже не в тренді. Але це дуже вигідно тютюновій індустрії. Вибір за тобою: або ти – здоровий та щасливий, або – «лабораторний кролик», на якому тютюнові компанії випробовують свої нищівні вироби. Думай!». Із цими словами в Міжнародний день відмови від куріння – 21 листопада – організатори інформаційно-просвітницького заходу звернулися до учнів восьмих класів КЗ «Полтавська загальноосвітня школа №26».

Олег Синєгубов зустрівся з представниками Проєкту USAID «Підтримка реформи охорони здоров’я»

 

Голова Полтавської обласної державної адміністрації Олег Синєгубов зустрівся з представниками Проєкту USAID «Підтримка реформи охорони здоров’я» та програми Уряду Великої Британії «Good Governance Fund».

Голова облдержадміністрації відвідав об’єкти будівництва Полтави та району

 

У межах робочого візиту голова обласної державної адміністрації Олег Синєгубов відвідав заклади охорони здоров’я та соціально-медичні установи, де ознайомився з об’єктами, на яких триває будівництво.

Запрацював новий онлайн-інструмент у рамках урядової програми «Доступні ліки»

 

Відтепер запрацював новий онлайн-інструмент у рамках урядової програми «Доступні ліки». У зручному форматі можна знайти всі аптеки, що працюють за програмою «Доступні ліки», у радіусі 7 км від медичних закладів, у яких працюють сімейні лікарі, педіатри та терапевти.

21 листопада 2019 року – Міжнародний день відмови від куріння

 

Нікотинова залежність – це захворювання, самостійно боротися з яким дуже важко, тому краще звертатися по допомогу до фахівців.

На реформу фінансування системи охорони здоров'я у Держбюджеті-2020 виділено 72 мільярди гривень 

 

На структурну реформу фінансування системи охорони здоров’я у Держбюджеті-2020 закладено 72 млрд грн.  Ці кошти підуть на реалізацію Програми медичних гарантій.

14 листопада – Всесвітній День діабету

 

За даними міжнародної діабетичної федерації, сьогодні близько 300 мільйонів людей у світі страждають на цукровий діабет. Захворюваність на нього стрімко зростає вже кілька десятиліть. На Полтавщині на 1 січня цього року було зареєстровано 50798 хворих на діабет, із них отримують інсулін 8800 пацієнтів.

На дводенний тренінг для працівників закладів охорони здоров’я в Полтаву з’їхалися представники шістьох областей

 

Неабияке зацікавлення й жваву дискусію викликало нещодавно у чергової команди учасників і тренерів навчального візиту й комплексного тренінгу «Підготовка лікарень до переходу на нову модель фінансування з використанням механізму оплати за результат» питання щодо майбутніх кардинальних змін в охороні здоров’я, що відбудуться з наступного року.

«Зміни, які відбуваються в охороні здоров’я – це нові підходи до фінансування мед закладів», – Віктор Лисак

 

Про пілотний проєкт з реалізації державних медичних гарантій для вторинної медичної допомоги на Полтавщині на апаратній нараді в ОДА поінформував директор Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Віктор Лисак. 

Безоплатна правова допомога стане доступнішою для медиків і пацієнтів

 

В Українській медичній стоматологічній академії відбулося урочисте підписання Меморандуму про співпрацю між Департаментом охорони здоров’я Полтавської обласної державної адміністрації та Регіональним центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Полтавській області.

МОЗ: Майже 64% бюджету 2020 на охорону здоров'я отримає програма медичних гарантій

 

Майже 64 % коштів, запланованих на охорону здоров'я в Державному бюджеті-2020, отримає програма медичних гарантій.

Держслужбовці Полтавської облдержадміністрації зробили щеплення від дифтерії

 

За ініціативою Департаменту  інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю та за сприяння Департаменту охорони здоров’я в облдержадміністрації організували вакцинацію від дифтерії.

На Полтавщині від грипу щепилися понад 4,5 тисяч осіб

 

За тиждень в області на гострі респіраторні інфекції захворіло 5 тисяч 274 особи. Це на 9% менше ніж минулого тижня. Показник захворюваності – 378,7 на 100 тисяч населення. Дітей захворіло 3 276, що складає 62% від усіх хворих. 

До кінця 2019 року всі регіони країни отримають єдину оперативно-диспетчерську службу

 

Закупівлі автомобілів, обладнання і програмного забезпечення для диспетчерських та оснащення центрів підготовки працівників екстреної медицини є складовими пілотного проекту розвитку системи екстреної медицини у 2019 році.

«Ситуація щодо дифтерії на Полтавщині стабільна», – Віктор Лисак

 

Нині в Україні зафіксували 22 випадки  дифтерії. На Полтавщині ситуація стабільна, в порівнянні з рівнем захворюваності у державі.

Представники з різних регіонів України переймають досвід полтавських медзакладів

 

У Полтаві проводять тренінг для представників закладів охорони здоров’я з областей України «Підготовка лікарень до переходу на нову модель фінансування з використанням механізму оплати за результат». Його організували в межах програми «ЕКО здоров’я України»: «Впровадження регіональних систем Ефективного управління Мережами Медичних Закладів в умовах децентралізації на основі цілісно-орієнтованого підходу до медичного догляду». 

"Запитай у лікаря про алергію": на найпоширеніші запитання відповів фахівець Юрій Бісюк

 

У межах формату МОЗ України “Запитай у лікаря” на питання пацієнтів відповідав лікар-алерголог, доктор медичних наук, професор кафедри клінічної, лабораторної імунології та  алергології НМАПО імені П.Л.Шупика - Юрій Бісюк.

Дифтерія повертається через низький рівень охоплення щепленням за останні роки

 

Резонансними з точки зору санітарно-епідеміологічного благополуччя України стали випадки дифтерії, зареєстровані у жовтні цього року в Закарпатській області. До інфекційної лікарні потрапили 15 студентів Ужгородського університету, яким  лабораторно підтверджено діагноз дифтерії. У виші оголошено карантин, проводиться масова імунізація. Але сироватки для хворих не вистачило. Лише вона може врятувати людину під час виникнення хвороби при негайному її застосуванні.

Студенти та викладачі ПУЕТу роблять щеплення проти дифтерії

 

Викладачі та студенти Полтавського університету економіки і торгівлі роблять щеплення від дифтерії в медпункті, що розташований в гуртожитку вишу. В черзі – кілька десятків людей. Усі прийшли за власним бажанням.

Обласний центр здоров’я визнано лідером національного рівня

 

Полтавський обласний центр здоров’я став дипломантом цьогорічної Національної програми «Медичний олімп України». Керівник закладу  Ніна Дурдикулиєва нагороджена відзнакою «Лідер охорони здоров’я України - 2019» та Почесною грамотою НАМН України і Всеукраїнського лікарського товариства – за сумлінну працю, високий професіоналізм та вагомий внесок в охорону здоров’я нації. 

На Полтавщині відкрився Північний департамент Національної служби здоров'я України

 

Щоб допомогти і медичним закладам, і пацієнтам адаптуватися до змін, Національна служба здоров’я відкриває 5 міжрегіональних департаментів. Північний охоплює 4 області: Полтавську, Сумську, Харківську та Чернігівську.

Рівень захворюваності на дифтерію в Україні – традиційний для осінньо-зимового періоду,– Зоряна Скалецька

 

Ситуація на захворюваність  дифтерією, яка нині виникла в Україні, не є критичною.

Полтавська обласна лікарня має перші результати Пілоту

 

Днями відбулося підсумкове засідання медичної ради КП «Полтавська обласна клінічна лікарня імені М.В. Скліфосовського Полтавської обласної ради» за 9 місяців поточного року. У засіданні взяли участь директор Департаменту охорони здоров’я Полтавської облдержадміністрації Віктор Лисак, проректор із науково-педагогічної та лікувальної роботи Української медичної стоматологічної академії Ігор Ксьонз, головний лікар Григорій Оксак, керівники структурних підрозділів та співробітники лікарні.

Важливо! Поточний стан повітря в нормі

 

За даними Гідрометцентру, стан повітря в Україні відповідає допустимим показникам, притаманним цій порі року. А отже, немає підстав для паніки.

У Полтавському онкодиспансері можуть відкрити кабінет реабілітації

 

У Полтаві триває так званий «рожевий жовтень» – щорічний місячник інформування про рак молочної залози, спрямований на підвищення обізнаності про хворобу, профілактику, діагностику та лікування. За даними ВООЗ, рак грудей є найпоширенішим онкозахворюванням у жінок. Кожна 8 українка стикається з цією проблемою.

На Всеукраїнській селекторній нараді підбили підсумки оздоровлення та відпочинку дітей у 2019 році

 

Відбулась Всеукраїнська селекторна нарада за підсумками літньої оздоровчої кампанії 2019 року. Полтавську область у студії обласної філії ПАТ «Укртелеком» представляли заступник голови облдержадміністрації Микола Білокінь та працівники служби у справах дітей, Управління у справах сім’ї, молоді та спорту, Департаменту соціального захисту населення, Департаменту освіти і науки облдержадміністрації, а також представники Держпродспоживслужби, ДСНС і поліції.