Полтавщина дев’ята в Україні за кількістю виписаних е-рецептів

 

Відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2019 рік» цільова субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на відшкодування вартості лікарських засобів за програмою «Доступні ліки» була передбачена лише на 1-й квартал.

Нові правила інформування споживачів про терміни придатності харчових продуктів 

 

У зв’язку із введенням в дію 6 серпня поточного року Закону України «Про інформацію для споживачів харчових продуктів» було підготовлено інфографіку, у якій надано роз’яснення про нові вимоги до маркування термінів придатності харчових продуктів. Зокрема, йдеться про такі терміни – «краще спожити до…», «краще спожити до кінця…» та «вжити до».

Новий інформаційний дашборд НСЗУ «Аналіз покриття законтрактованими аптеками мережі первинної медичної допомоги»

 

Тепер кожен користувач може співставити кількість закладів з надання первинної медичної допомоги та кількість аптек-учасниць програми реімбурсації «Доступні ліки», дізнатись про відстань від закладу первинної медичної допомоги до найближчих аптечних закладів, що беруть участь у програмі реімбурсації тощо.

МОЗ: Україна повністю забезпечена препаратами для лікування ВІЛ

 

За оцінками національних і міжнародних експертів в Україні близько 200 000 ВІЛ-позитивних людей. Понад 60 000 з них не знають про свій статус. У жовтні 2019 року в Україні офіційно зареєстровано 1 431 новий випадок ВІЛ-інфекції, у 658 пацієнтів діагностовано СНІД. Найпоширенішим шляхом інфікування ВІЛ залишається статевий.

Полтавщина готується до впровадження Програми медичних гарантій

 

Чи готові заклади охорони здоров’я Полтавщини до переходу на структурні перетворення у медичній галузі обговорили на апаратній нараді в голови Полтавської облдержадміністрації.

Станом на 1 грудня Полтавська область забезпечена основними вакцинами

 

На нараді в голови Полтавської облдержадміністрації обговорили стан проведення імунопрофілактики в області за 10 місяців цього року. Директор Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Віктор Лисак наголосив, що всі спалахи кору, дифтерії чи інших вірусних інфекцій керовані завдяки вчасному щепленню. А масовий імунітет проти небезпечних захворювань настає, коли вакциновано 95% населення.

Санаторно-курортний потенціал Полтавщини як ще одна можливість залучення туристів

 

На базі «Миргородкурорту» відбувався одноденний Workshop на тему «Санаторно-курортний потенціал Полтавщини: стан і перспективи розвитку». Спеціалісти провідних санаторіїв області, влада Миргорода, працівники Департаменту культури та туризму Полтавської облдержадміністрації, представники сфери медицини та культури, маркетингових агентств, вищих навчальних закладів обговорили потенціал санаторно-курортних закладів у сфері розвитку туризму.

Олексій Гончарук назвав Полтавщину однією з лідерів за готовністю до чергового етапу медичної реформи, що стартує з 1 квітня

 

На всеукраїнській селекторній нараді під головуванням Прем’єр-міністра України Олексія Гончарука обговорювали питання запровадження чергового етапу медичної реформи та охоплення профілактичними щепленнями. Полтавську область в студії представляли голова облдержадміністрації Олег Синєгубов, директор Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Віктор Лисак та представники галузі.

З’явився онлайн-інструмент пошуку аптек, що працюють за програмою «Доступні ліки», в радіусі 7 км від лікарні

 

Українські аналітики розробили інструмент, який показує в зручному форматі, скільки аптек, що працюють за програмою “Доступні ліки”, є в радіусі 7 кілометрів від кожного медичного закладу, де працюють сімейні лікарі, педіатри та терапевти.

Полтавським школярам розповіли про шкоду тютюнопаління

 

«Курити вже не в тренді. Але це дуже вигідно тютюновій індустрії. Вибір за тобою: або ти – здоровий та щасливий, або – «лабораторний кролик», на якому тютюнові компанії випробовують свої нищівні вироби. Думай!». Із цими словами в Міжнародний день відмови від куріння – 21 листопада – організатори інформаційно-просвітницького заходу звернулися до учнів восьмих класів КЗ «Полтавська загальноосвітня школа №26».

Олег Синєгубов зустрівся з представниками Проєкту USAID «Підтримка реформи охорони здоров’я»

 

Голова Полтавської обласної державної адміністрації Олег Синєгубов зустрівся з представниками Проєкту USAID «Підтримка реформи охорони здоров’я» та програми Уряду Великої Британії «Good Governance Fund».

Голова облдержадміністрації відвідав об’єкти будівництва Полтави та району

 

У межах робочого візиту голова обласної державної адміністрації Олег Синєгубов відвідав заклади охорони здоров’я та соціально-медичні установи, де ознайомився з об’єктами, на яких триває будівництво.

Запрацював новий онлайн-інструмент у рамках урядової програми «Доступні ліки»

 

Відтепер запрацював новий онлайн-інструмент у рамках урядової програми «Доступні ліки». У зручному форматі можна знайти всі аптеки, що працюють за програмою «Доступні ліки», у радіусі 7 км від медичних закладів, у яких працюють сімейні лікарі, педіатри та терапевти.

21 листопада 2019 року – Міжнародний день відмови від куріння

 

Нікотинова залежність – це захворювання, самостійно боротися з яким дуже важко, тому краще звертатися по допомогу до фахівців.

На реформу фінансування системи охорони здоров'я у Держбюджеті-2020 виділено 72 мільярди гривень 

 

На структурну реформу фінансування системи охорони здоров’я у Держбюджеті-2020 закладено 72 млрд грн.  Ці кошти підуть на реалізацію Програми медичних гарантій.

14 листопада – Всесвітній День діабету

 

За даними міжнародної діабетичної федерації, сьогодні близько 300 мільйонів людей у світі страждають на цукровий діабет. Захворюваність на нього стрімко зростає вже кілька десятиліть. На Полтавщині на 1 січня цього року було зареєстровано 50798 хворих на діабет, із них отримують інсулін 8800 пацієнтів.

На дводенний тренінг для працівників закладів охорони здоров’я в Полтаву з’їхалися представники шістьох областей

 

Неабияке зацікавлення й жваву дискусію викликало нещодавно у чергової команди учасників і тренерів навчального візиту й комплексного тренінгу «Підготовка лікарень до переходу на нову модель фінансування з використанням механізму оплати за результат» питання щодо майбутніх кардинальних змін в охороні здоров’я, що відбудуться з наступного року.

«Зміни, які відбуваються в охороні здоров’я – це нові підходи до фінансування мед закладів», – Віктор Лисак

 

Про пілотний проєкт з реалізації державних медичних гарантій для вторинної медичної допомоги на Полтавщині на апаратній нараді в ОДА поінформував директор Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Віктор Лисак. 

Безоплатна правова допомога стане доступнішою для медиків і пацієнтів

 

В Українській медичній стоматологічній академії відбулося урочисте підписання Меморандуму про співпрацю між Департаментом охорони здоров’я Полтавської обласної державної адміністрації та Регіональним центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Полтавській області.

МОЗ: Майже 64% бюджету 2020 на охорону здоров'я отримає програма медичних гарантій

 

Майже 64 % коштів, запланованих на охорону здоров'я в Державному бюджеті-2020, отримає програма медичних гарантій.

Держслужбовці Полтавської облдержадміністрації зробили щеплення від дифтерії

 

За ініціативою Департаменту  інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю та за сприяння Департаменту охорони здоров’я в облдержадміністрації організували вакцинацію від дифтерії.

На Полтавщині від грипу щепилися понад 4,5 тисяч осіб

 

За тиждень в області на гострі респіраторні інфекції захворіло 5 тисяч 274 особи. Це на 9% менше ніж минулого тижня. Показник захворюваності – 378,7 на 100 тисяч населення. Дітей захворіло 3 276, що складає 62% від усіх хворих. 

До кінця 2019 року всі регіони країни отримають єдину оперативно-диспетчерську службу

 

Закупівлі автомобілів, обладнання і програмного забезпечення для диспетчерських та оснащення центрів підготовки працівників екстреної медицини є складовими пілотного проекту розвитку системи екстреної медицини у 2019 році.

«Ситуація щодо дифтерії на Полтавщині стабільна», – Віктор Лисак

 

Нині в Україні зафіксували 22 випадки  дифтерії. На Полтавщині ситуація стабільна, в порівнянні з рівнем захворюваності у державі.

Представники з різних регіонів України переймають досвід полтавських медзакладів

 

У Полтаві проводять тренінг для представників закладів охорони здоров’я з областей України «Підготовка лікарень до переходу на нову модель фінансування з використанням механізму оплати за результат». Його організували в межах програми «ЕКО здоров’я України»: «Впровадження регіональних систем Ефективного управління Мережами Медичних Закладів в умовах децентралізації на основі цілісно-орієнтованого підходу до медичного догляду». 

"Запитай у лікаря про алергію": на найпоширеніші запитання відповів фахівець Юрій Бісюк

 

У межах формату МОЗ України “Запитай у лікаря” на питання пацієнтів відповідав лікар-алерголог, доктор медичних наук, професор кафедри клінічної, лабораторної імунології та  алергології НМАПО імені П.Л.Шупика - Юрій Бісюк.

Дифтерія повертається через низький рівень охоплення щепленням за останні роки

 

Резонансними з точки зору санітарно-епідеміологічного благополуччя України стали випадки дифтерії, зареєстровані у жовтні цього року в Закарпатській області. До інфекційної лікарні потрапили 15 студентів Ужгородського університету, яким  лабораторно підтверджено діагноз дифтерії. У виші оголошено карантин, проводиться масова імунізація. Але сироватки для хворих не вистачило. Лише вона може врятувати людину під час виникнення хвороби при негайному її застосуванні.

Студенти та викладачі ПУЕТу роблять щеплення проти дифтерії

 

Викладачі та студенти Полтавського університету економіки і торгівлі роблять щеплення від дифтерії в медпункті, що розташований в гуртожитку вишу. В черзі – кілька десятків людей. Усі прийшли за власним бажанням.

Обласний центр здоров’я визнано лідером національного рівня

 

Полтавський обласний центр здоров’я став дипломантом цьогорічної Національної програми «Медичний олімп України». Керівник закладу  Ніна Дурдикулиєва нагороджена відзнакою «Лідер охорони здоров’я України - 2019» та Почесною грамотою НАМН України і Всеукраїнського лікарського товариства – за сумлінну працю, високий професіоналізм та вагомий внесок в охорону здоров’я нації. 

На Полтавщині відкрився Північний департамент Національної служби здоров'я України

 

Щоб допомогти і медичним закладам, і пацієнтам адаптуватися до змін, Національна служба здоров’я відкриває 5 міжрегіональних департаментів. Північний охоплює 4 області: Полтавську, Сумську, Харківську та Чернігівську.

Рівень захворюваності на дифтерію в Україні – традиційний для осінньо-зимового періоду,– Зоряна Скалецька

 

Ситуація на захворюваність  дифтерією, яка нині виникла в Україні, не є критичною.

Полтавська обласна лікарня має перші результати Пілоту

 

Днями відбулося підсумкове засідання медичної ради КП «Полтавська обласна клінічна лікарня імені М.В. Скліфосовського Полтавської обласної ради» за 9 місяців поточного року. У засіданні взяли участь директор Департаменту охорони здоров’я Полтавської облдержадміністрації Віктор Лисак, проректор із науково-педагогічної та лікувальної роботи Української медичної стоматологічної академії Ігор Ксьонз, головний лікар Григорій Оксак, керівники структурних підрозділів та співробітники лікарні.

Важливо! Поточний стан повітря в нормі

 

За даними Гідрометцентру, стан повітря в Україні відповідає допустимим показникам, притаманним цій порі року. А отже, немає підстав для паніки.

У Полтавському онкодиспансері можуть відкрити кабінет реабілітації

 

У Полтаві триває так званий «рожевий жовтень» – щорічний місячник інформування про рак молочної залози, спрямований на підвищення обізнаності про хворобу, профілактику, діагностику та лікування. За даними ВООЗ, рак грудей є найпоширенішим онкозахворюванням у жінок. Кожна 8 українка стикається з цією проблемою.

На Всеукраїнській селекторній нараді підбили підсумки оздоровлення та відпочинку дітей у 2019 році

 

Відбулась Всеукраїнська селекторна нарада за підсумками літньої оздоровчої кампанії 2019 року. Полтавську область у студії обласної філії ПАТ «Укртелеком» представляли заступник голови облдержадміністрації Микола Білокінь та працівники служби у справах дітей, Управління у справах сім’ї, молоді та спорту, Департаменту соціального захисту населення, Департаменту освіти і науки облдержадміністрації, а також представники Держпродспоживслужби, ДСНС і поліції.

Більше ніж половина дітей шкільного віку Полтавщини оздоровилися цього літа в таборах

 

На базі дитячого оздоровчого центру санаторного типу «Миргородський» відбувся Міжрегіональний форум «Від серця України до серця дитини». Педагогічні працівники дитячих оздоровчих таборів Полтавщини, Київщини, Вінницької, Тернопільської, Рівненської та Одеської областей обмінялися досвідом запровадженням нових систем виховання й організації змістовного відпочинку дітей.

 У Полтаві після реконструкції відкрили два відділення

 

У КП «Полтавська обласна клінічна лікарня імені М.В.Скліфосовського Полтавської обласної ради» після капітального ремонту відкрили відділення хірургії та торакальної хірургії.

Пора робити щеплення від грипу

 

Минулого епідсезону на Полтавщині 167 тисяч осіб захворіли на ГРВІ, зокрема 97 тисяч дітей. Двоє людей померло. Це був звичайний сезонний підйом захворюваності, без епідемії грипу. А під час епідемії 2009 року в області померла від грипу вагітна жінка. По країні смертність вагітних і породіль тоді обраховувалася десятками. Запобігти трагедіям могло б щеплення, але  в Україні вакцинується проти грипу менше ніж однин відсоток населення, тоді як у Західній Європі та США – більше 20 %. Про це розповіли в ДУ «Полтавський обласний лабораторний центр МОЗ України».

У Полтаві стартувала інформаційна кампанія до Всесвітнього дня серця

 

29 вересня відзначають Всесвітній день серця. Його мета – підвищити поінформованість населення планети  про небезпеку серцево-судинних захворювань. На Полтавщині також розпочалася тематична інформаційна кампанія.

Обрати лікаря та перевірити фінансовий стан медзакладу тепер можна з телефону

 

В Україні запрацював інструмент на основі відкритих даних «Відкрита медреформа». Про це повідомили під час прес-брифінгу перший заступник Міністра цифрової трансформації Олексій Вискуб і голова Національної служби здоров’я України Олег Петренко. Інструмент реалізовано Агенцією журналістики даних у межах проєкту USAID/UK aid «Прозорість і підзвітність у державному управлінні та послугах/TAPAS».

Із 1 жовтня в області проводитимуть додаткову імунізацію школярів проти кору

 

Із початком навчального року ризик зростання захворюваності на кір та інші інфекційні хвороби збільшується. Тому в області з 1 жовтня почнуть додаткову імунізацію проти небезпечної хвороби, ліків від якої немає.

21 вересня  – День фармацевтичного працівника

 

Шановні працівники фармацевтичної галузі!

Сердечно вітаємо вас із професійним святом – Днем фармацевтичного працівника!

21 вересня – Міжнародний день поширення інформації про хворобу Альцгеймера

 

Якщо ви забуваєте, куди поклали ключі, – це ще не хвороба. Але якщо ви не знаєте, що потрібно робити з ключами, для чого вони призначені, – ось це вже проблема.

Обласна дитяча клінічна лікарня отримала новий реанімобіль

 

Полтавська обласна дитяча клінічна лікарня днями отримала новий реанімобіль швидкої медичної допомоги Citroen Jumper типу С.

Олег Пругло й Анатолій Ханко привітали фармацевтів із професійним святом

 

У Полтаві відбулися урочистості з нагоди відзначення двадцятої річниці Дня фармацевтичного працівника.

На Полтавщині 12 осіб отруїлися грибами

 

За 8 місяців в обласних лікувально-профілактичних закладах у відділеннях анестезіології та інтенсивної терапії пролікували 12 осіб, що отруїлися грибами.

Зоряна Скалецька: «Безпека пацієнта – це коли є захищеність, є права і все це виконується»

 

За кілька тижнів в Україні запрацює Офіс пацієнта, який очолить Міністр охорони здоров’я Зоряна Скалецька. Вона проанонсувала це у прямому ефірі на брифінгу з нагоди запровадженого в Україні Дня безпеки пацієнта 17 вересня.

Україна приєднується до Міжнародного дня безпеки пацієнтів

 

Уперше в нашій країні 17 вересня відзначають День безпеки пацієнтів. Указ про це Президент Володимир Зеленський підписав 4 вересня.

Сучасна молекулярно-генетична діагностика туберкульозу на Полтавщині не використовується на повну

 

Цього року Полтавська область для клініко-діагностичних лабораторій медичних округів отримала 4 системи Gene-Xpert, що допомагають швидко виявляти туберкульоз. Тест-система молекулярно-генетичної діагностики дуже ефективна і дозволяє отримати результат протягом доби та своєчасно призначити коректну схему лікування небезпечного соціального захворювання. Але, на жаль, із 1100 вартісних картриджів використали лише четверту частину. Тому сьогодні на нараді у т.в.о. голови Полтавської облдержадміністрації обговорили питання епідеміологічної ситуації щодо туберкульозу в області й тестування соціально незахищених верств населення при появі перших же симптомів.

 

На Полтавщині збільшується кількість пунктів видачі антиретровірусної та замісної терапії

 

Із травня 2019 року працівники Департаменту охорони здоров’я Полтавської обласної державної адміністрації та Центру профілактики ВІЛ-інфекції та боротьби зі СНІДом розпочали серію моніторингових візитів у райони. Мета поїздок – з’ясувати доступність для населення консультацій і безкоштовного тестування на ВІЛ/СНІД та стан профілактики передачі ВІЛ від матері до дитини в області.

Які зміни чекають на спеціалізовану медицину в 2020 році

 

8500 грн - за пологи, 19 500 грн - за лікування одного інсульту, 15 800 грн - за лікування інфаркту – саме стільки планує сплачувати Національна служба здоров’я України закладам охорони здоров’я за програмою медичних гарантій у 2020 році.  Ці послуги будуть повністю безоплатними для українців, адже вони вже заплатили за медичну допомогу зі своїх податків. Про це під час прес-конференції у Львові 10 вересня повідомив Голова Національної служби здоров’я України Олег Петренко.

На Полтавщині туберкульоз виявляють завдяки молекулярно-генетичній діагностиці

 

Цього року Полтавська область для клініко-діагностичних лабораторій медичних округів отримала 4 системи Gene-Xpert MBT/Rif, що допомагають швидко виявляти туберкульоз. Тест-система молекулярно-генетичної діагностики дозволяє отримати результат протягом доби і своєчасно призначити коректну схему лікування небезпечного захворювання.

Як не отруїтися грибами

 

Настав період збору населенням дикорослих грибів, під час якого зростає ймовірність отруєнь. Занепокоєність викликають ускладнення та летальні випадки серед потерпілих від отруєнь грибами, особливо у дітей.

Заклади охорони здоров’я активно готують до зими

 

На засіданні обласної координаційної ради з контролю за виконанням заходів із підготовки народного господарства області до роботи в осінньо-зимовий період 2019/2020 в Полтавській облдержадміністрації обговорювали готовність лікарень до холодів.