На Полтавщині триває оздоровлення учасників ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС, віднесених до  категорії 1

 

Комплексний підхід до вирішення питання оздоровлення громадян,  постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, дозволить скористатися пільговим правом на санаторно-курортне лікування  у поточному році 1289 особам зазначеної категорії.

Службу екстреної медичної допомоги очікує оновлення автопарку завдяки проекту Світового банку

 

Не пізніше, ніж через чотири місяці, стане відомо, в кого придбають санітарні автомобілі для служби екстреної медичної допомоги.

У Гадяцькому районі комплексними медичними послугами скористалися 129 людей

 

13 вересня в шосте відбувся виїзд трьох пересувних мобільних амбулаторій «Комплексні медичні послуги».

МОЗ: Ліки за програмою державних закупівель «Онкологічні хворі» відправлено в регіони

 

У регіони їдуть препарати для лікування онкологічних захворювань, закуплені за державні кошти. Найближчим часом ці препарати будуть доступні у лікарнях.

Представників фармацевтичної галузі  привітали з професійним святом

 

У переддень професійного свята полтавських фармацевтів привітали на урочистостях в краєзнавчому музеї ім. Василя  Кричевського.

У Полтаві підбили підсумки реалізації в області Проекту «Фінансування та управління охороною здоров’я»

 

У Полтаві провели конференцію з питань реалізації в області Проекту «Фінансування та управління охороною здоров’я» (HFG), який фінансується агентством США з міжнародного розвитку (USAID). Учасники конференції підбили підсумки результатів роботи за чотири роки.

#Живуздорово: активних мешканців області запрошують викладати у соцмережі Facebook історії про свої здорові звички

 

З першого вересня і до кінця року консультанти проекту зі створення системи громадського здоров’я Полтавської області шукатимуть і прийматимуть на розгляд історії від мешканців Полтавщини про корисні звички і як ці звички поліпшують їх життя.

Полтавські фахівці впроваджуватимуть декалог громадського здоров’я

 

У Полтавському обласному Центрі здоров’я відбувся круглий стіл щодо створення в області системи моніторингу виконання основних оперативних функцій охорони громадського здоров’я.

Комплексні медичні послуги для маленького села: «амбулаторії на колесах» здійснили перший виїзд

 

Три з семи пересувних автомобільних комплексів, придбаних завдяки реалізації на Полтавщині субпроекту «Запровадження інноваційної моделі системи надання послуг хворим на гіпертонію в Полтавській області» Проекту Міжнародного банку реконструкції та розвитку «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей», здійснили перший виїзд до сіл, де немає ФАПів, амбулаторій і вони віддалені від районного центру. Пілотним обрали Решетилівський район.

Полтавських медиків нагородили  професійними відзнаками

 

9 серпня в день Святого Пантелеймона делегація з Полтавщини взяла участь в урочистій церемонії нагородження відзнаками за професіоналізм та милосердя номінантів на «Орден та Медаль Святого Пантелеймона».

Віктор Лисак: «Зміни в медицині на краще вже очевидні»

 

За останній місяць Полтавська область піднялась ще на одну сходинку і вийшла на друге місце в Україні за кількістю населення, яке підписало декларації з сімейними лікарями. Як у нових умовах працюється первинній ланці надання медичної допомоги у ході медичної реформи? На це запитання детально відповіли під час брифінгу в Департаменті охорони здоров’я Полтавської ОДА його директор Віктор Лисак і заступник начальника Полтавського обласного інформаційно-аналітичного центру медичної статистики Юрій Торяник.

Близько 70 відсотків лікувально-профілактичних закладів Полтавщини готові до роботи в осінньо-зимовий період

 

Одним із питань, порушених на сьогоднішній апаратній нараді в голови облдержадміністрації Валерія Головка, стала підготовка лікувально-профілактичних закладів краю до роботи в осінньо-зимовий період 2018/19 року.

Хворих на ВІЛ/ТБ більше мотивуватимуть до лікування, а кошти на ліки для хворих на гепатит готові залучати від міжнародних донорів

 

Як попереджати та далі боротись з соціально небезпечними захворюваннями на Полтавщині, інтегруватись в систему громадського здоров’я і привернути до проблеми більше уваги суспільства – все це розглянули на засіданні Координаційної ради з питань протидії туберкульозу, ВІЛ-інфекції/СНІДу та боротьби з наркоманією при Полтавській ОДА.

В обласній лікарні за І півріччя 2018 року проліковано майже 14 тисяч хворих

 

Днями в Полтавській обласній клінічній лікарні імені М.В. Скліфосовського відбулася медична рада за підсумками роботи закладу за 6 місяців поточного року.

Про стан захворюваності на туберкульоз говорили під час науково-практичної конференції

 

Під час науково-практичної конференції фтизіатричної служби області у конференц-залі Полтавського обласного клінічного протитуберкульозного диспансеру було підведено підсумки роботи за І півріччя 2018 року.

Віктор Лисак: «Нині на Полтавщині достатньо препаратів для лікування онкозахворювань»

 

Про стан виконання централізованих заходів із надання медичної допомоги онкологічним хворим поінформував на сьогоднішній апаратній нараді директор Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Віктор Лисак. Він зазначив, що показник захворюваності населення на злоякісне утворення порівняно із 2016 роком зріс на три відсотки.

Віктор Лисак: «Хочемо надавати якісну, доступну медичну допомогу, яка відповідає світовим стандартам»

 

У Полтавській обласній клінічній лікарні імені М.В. Скліфосовського завершилася реконструкція нейрохірургічного відділення з блоком анестезіології та інтенсивної терапії. Тривали роботи з вересня 2017-го по червень 2018 року. Вартість реконструкції включно з обладнанням – 30 мільйонів 244 тисячі гривень. Площа модернізованого відділення – 722 квадратних метри. Потужність – тридцять ліжок нейрохірургічного профілю і шість ліжок анестезіології та інтенсивної терапії.

Під час зустрічі голови ОДА Валерія Головка із представниками Світового банку було обговоренно питання щодо впровадження медичної реформи на Полтавщині

 

Сьогодні відбулася зустріч голови облдержадміністрації Валерія Головка з делегацією Світового банку, яка моніторить використання коштів, виділених для реалізації медичної реформи. Полтавська область була пілотною по впровадженню цієї реформи.

Полтавщина стала пілотною областю в реалізації реформи госпітальної допомоги

 

Полтавщина стала пілотною областю в реалізації реформи госпітальної допомоги, започаткованої Міністерством охорони здоров’я. Ініціатива передбачає розвиток системи фінансування медичних закладів, працює за принципом «гроші ходять за пацієнтом» і спрямована на покращення якості надання медичних послуг населенню. Про це зокрема говорили під час зустрічі заступник міністра охорони здоров’я України Павло Ковтонюк і голова облдержадміністрації Валерій Головко.

17 ЦПМСД Полтавщини отримають кошти від Національної служби здоров’я України

 

За три місяці від старту національної кампанії «Лікар для кожної сім'ї» майже половина мешканців області  підписала декларації з сімейними лікарями, а 17 з 35 Центрів медико-санітарної уже підписали угоду з Національною службою здоров’я України.

В Україні безоплатно вакцинуватимуть від кору дорослих, які знаходяться у групі підвищеного ризику

 

Міністерство охорони здоров’я України затвердило порядок проведення безоплатної імунізації дорослих, які належать до груп ризику.

У Полтавській облдержадміністрації відбулась нарада щодо забезпечення ліками і медичними виробами населення та реформування системи охорони здоров'я

 

Сьогодні у Полтавській облдержадміністрації відбулась нарада стосовно забезпечення громадян ліками і медичними виробами та реформування системи охорони здоров’я.

Полтавщина отримала 42 медичні автомобілі за кошти Світового банку

 

Сьогодні відбулося вручення головою Полтавської облдержадміністрації Валерієм Головком  автомобілів, придбаних за кошти Світового банку.

Як працює програма «Доступні ліки»: новий номер Дайджесту

 

У черговому номері «Дайджесту змін в охороні здоров’я» розповідаємо про принцип роботи і досягнення програми «Доступні ліки», відповідаємо на питання щодо нових вимог до виписування рецептів, розповідаємо, як працює відшкодування ліків у селах України.

МОЗ України відправило 50 нових автомобілів швидкої допомоги в регіони

 

50 автомобілів швидкої допомоги з відповідним обладнанням отримано безоплатно в рамках Угоди між Урядом України та Урядом Китайської Народної Республіки.

На Полтавщині впроваджуватиметься система інформування населення щодо попередження, діагностування та лікування серцево-судинних захворювань

 

2 липня відбулося укладання угоди між Департаментом охорони здоров’я Полтавської облдержадміністрації у особі директора Віктора Лисака, начальника відділу фінансово-економічної роботи ДОЗ Алли Бредихіної, експерта ДОЗ за напрямом «Терапія» Івана Шумейка та ТОВ «СіЕфСі Кронсалтинг Компані» у особі виконавчого директора Костянтина Грідіна та менеджера проектів Ольги Швець.  

Ліки за шістьма програмами державних закупівель їдуть у регіони

 

У регіони відправлено ще низку препаратів, закуплених за державні кошти. Найближчим часом ці препарати будуть доступні у лікарнях.

Українці отримують більше якісних та доступних ліків

 

Уряд впроваджує медичну реформу, щоб кожна людина мала можливість отримати якісну і доступну медичну допомогу. Вжито низку заходів для покращення забезпеченості українців ліками.

Основні правила поведінки на воді

 

За інформацією управління з питань цивільного захисту облдержадміністрації, з початку року на Полтавщині стався 31 нещасний випадок на воді, внаслідок чого загинуло 22 людини, у тому числі 5 дітей, та травмувалося 9 осіб. Минулого року на цей період потонуло 6 людей, з них 1 дитина.

Держава розпочинає платити поліклінікам та амбулаторіям за кожного пацієнта

 

З липня стартує медична реформа, яка передбачає зміну системи фінансування медичних закладів первинної допомоги - поліклінік, амбулаторій, в яких працюють сімейні лікарі, педіатри та терапевти.

Полтавщина отримала 7 автомобільних пересувних комплексів для надання комплексних медичних послуг

 

У рамках реалізації в області субпроекту «Запровадження інноваційної моделі системи надання послуг хворим на гіпертонію в Полтавській області» Проекту Міжнародного банку реконструкції та розвитку «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей» отримано 7 автомобільних пересувних комплексів.

Як стати донором та почати рятувати життя: рекомендації МОЗ

 

Переливання крові дозволяє щорічно рятувати мільйони людей. Життя цих людей залежить від тих, хто приймає свідоме рішення здати кров. А між тим в Україні втричі менше донорів, ніж рекомендує ВООЗ, адже 70% українських донорів здають кров лише один раз. 

Увага, ботулізм: остерігайтеся вживання непатраної в’яленої риби

 

Держпродспоживслужба звертає увагу на погіршення епідемічної ситуації щодо захворюваності на ботулізм. З другої половини травня почастішали випадки захворювання серед населення, які пов’язані із вживанням в’яленої непатраної риби, що виготовлялася хворими в домашніх умовах самостійно або була придбана у місцях стихійної торгівлі.

149 закладів «первинки» у 22 областях починають працювати з НСЗУ

 

5 червня Національна служба здоров’я завершила укладати договори із закладами первинної допомоги, які обслуговують 8 мільйонів українців по всій країні.

МОЗ: Ліки за чотирма програмами державних закупівель їдуть у регіони

 

У регіони відправлено ще низку препаратів, закуплених за державні кошти. Найближчим часом ці лікарські засоби будуть доступні у лікарнях, - повідомляє Міністерство охорони здоров’я.

Відбулася нарада з питань вибору лікаря кампанії «Лікар для кожної сім'ї» та щодо роботи оперативного штабу захисту представників аграрного бізнесу від рейдерів

 

Під час апаратної наради директор Департаменту охорони здоров'я Полтавської ОДА Віктор Лисак розповів про стан виконання національної кампанії з вибору лікаря «Лікар для кожної сім'ї».

Зберегти здоров'я майбутнього: на Полтавщині суттєво зменшились показники дитячої смертності

 

З 21 по 27 травня проходили заходи обласного тижня планування сім'ї та збереження репродуктивного здоров'я.

На усунення наслідків  вандалізму над швидкісними поїздами Інтерсіті+ та Інтерсіті і втручання сторонніх осіб витрачаються мільйони гривень

 

Філія «Українська залізнична швидкісна компанія» ПАТ «Укрзалізниця» повідомляє, що за час експлуатації швидкісних поїздів Інтерсіті+ та Інтерсіті, з 2012 року, у результаті кидання у поїзд, що рухається, важких предметів (найчастіше – каменів) пошкоджено 570 бокових салонних вікон та 45 лобових стекол кабін керування електропоїздом.

Павло Ковтонюк: «Полтавщина – у трійці найбільш ефективних областей по реалізації реформи первинної допомоги»

 

Учора з робочим візитом на Полтавщині побував заступник міністра охорони здоров’я України Павло Ковтонюк.

З нагоди Всесвітнього дня боротьби з артеріальною гіпертензією відбувся тематичний брифінг

 

У рамках проведення виїзного прес-туру в Гожулівській амбулаторії сімейної медицини відбувся брифінг. Головний лікар Полтавського обласного клінічного кардіологічного диспансеру Костянтин Вакуленко розповів журналістам про актуальні питання профілактики та лікування артеріальної гіпертензії.

Про переваги медичного обладнання, яке закуплене за кошти пілотного Субпроекту Світового Банку, розповіли представники профільного Департаменту

 

Під час брифінгу директора Департаменту охорони здоров’я Віктора Лисака журналісти дізналися про переваги, які має обладнання, закуплене за кошти пілотного Субпроекту Світового Банку «Запровадження інноваційної моделі надання медичних послуг хворим на гіпертонію у Полтавській області».

Директор Департаменту охорони здоров’я Віктор Лисак підписав декларацію з сімейним лікарем

 

Під час проведення виїзного прес-туру, директор Департаменту охорони здоров'я Полтавської ОДА Віктор Лисак підписав декларацію з сімейним лікарем Ольгою Яременко в Гожулівській амбулаторії загальної практики-сімейної медицини Полтавського району.

Віктор Лисак: «Нарешті відкриється «зелений коридор» для розбудови мережі амбулаторій»

 

Про основні визначні події, які відбулися за минулий тиждень в галузі охорони здоров’я як на рівні держави, так і Полтавської області, розповів директор Департаменту охорони здоров’я Віктор Лисак під час щотижневого брифінгу.

У Полтаві відбулася науково-практична конференція про сучасні проблеми діагностики та лікування онкології

 

10 травня у Полтавському  академічному обласному Українському музично-драматичному театрі імені М.В. Гоголя відбулася науково-практична конференція «Сучасні проблеми діагностики та лікування в онкології»,  присвячена 70-й річниці з дня утворення Полтавського обласного клінічного онкологічного диспансеру.

Пам'ятка населенню при укусах отруйних плазунів, бджіл та ос

 

Укус отруйних змій.

У подорожі не виключена можливість зустрічі з отруйною змією. Зазвичай це буває гадюка, а в південних республіках також кобра, гюрза, щитомордник, ефа (усього на території СНД нараховують 14 видів отруйних плазунів).

Профілактика інфекційних захворювань та харчових отруєнь

 

У літній період почастішали випадки виникнення спалахів гострих кишкових інфекцій та харчових отруєнь, пов'язаних з вживанням продуктів харчування та питної води, забруднених хвороботворними мікробами.

Як змінюється система фінансування охорони здоров’я (відео)

 

Про реформування системи фінансування охорони здоров’я говорили на черговому вебінарі для громад-лідерів фахівці проекту USAID «Реформа ВІЛ-послуг у дії», компонент підтримки медичної реформи. 

Міжнародні експерти допоможуть із дорожньою картою для впровадження телемедицини на Полтавщині

 

Голова Полтавської ОДА Валерій Головко ініціював обговорення з експертами моделі єдиного інформаційного простору в системі управління медичною галуззю Полтавщини.

Віктор Лисак: Імунізація є національною безпекою України

 

Всесвітній тиждень імунізації проводиться в останній тиждень квітня, щоб привернути увагу до колективних дій, необхідних для захисту кожної людини від вакцинокерованих хвороб.

Державні закупівлі: Ліки за шістьма програмами їдуть у регіони

 

У регіони відправлено ще низку препаратів, закуплених за державні кошти. Найближчим часом ці препарати будуть доступні у лікарнях.
 

У Полтаві відбулася дводенна нарада щодо зниження передчасної смертності від неінфекційних захворювань

 

Неінфекційні захворювання: серцево-судинні, цукровий діабет, онкологія та хронічні ураження органів дихання є причиною смертей 86% українців. Така сама невтішна картина спостерігається і на Полтавщині.

Програмою «Доступні ліки» скористалися вже понад 8 млн людей, – Володимир Гройсман

 

Pапочаткована рік тому урядова програма «Доступні ліки», покликана забезпечити життєво необхідними препаратами хворих на астму, діабет та серцево-судинні захворювання, справила великий позитивний ефект у сфері поліпшення громадського здоров’я і дозволила допомогти понад 8 млн людей. Про це сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час засідання Уряду.

Полтавщина запускає проект із телемедицини

 

В КУ «Полтавський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» пройшла зустріч з нагоди завершення Департаментом охорони здоров’я підготовчих робіт по створенню телемедичного консультативно-діагностичного проекту.

Понад 100 тисяч українців підписали декларації з лікарями

 

Національна кампанія з вибору лікаря розпочнеться з другого квітня. Водночас процес підписання декларацій з терапевтами, педіатрами та сімейними лікарями розпочався ще минулого року, під час тестового режиму роботи електронної системи охорони здоров’я. На сьогодні у системі зареєстровано уже 106 тисяч декларацій.