На Лубенщині можуть з’явитися нові об’єднані громади

 

Перспективу створення об’єднаних територіальних громад обговорили минулої п’ятниці в селі Тарандинці Лубенського району.  Консультанти з питань децентралізації Асоціації міст України та координатор Полтавського офісу реформ зустрілися з представниками потенційних ОТГ Лубенщини.

У Гадяцькому районі громади визначаються із центром

 

Нещодавно у селах Плішивець, Красна Лука та Сари Гадяцького району відбулися виїзні семінари наради за участі координатора Полтавського офісу реформ Ірини Балибіної, голови Гадяцької РДА Олексія Матюшенка та голови районної ради Володимира Нікітенка.

На Гаддячині представники майбутніх об’єднаних громад зустрілися з експертами із децентралізації

 

Про створення об’єднаних територіальних громад говорили в Гадяцькому районі. Фахівці з питань децентралізації зустрілися з представниками потенційних ОТГ Гадяччини.

В Одесі розпочав роботу ХІІ Український муніципальний Форум. Серед учасників, яких зібралось майже 300, – голови громад-членів АМУ, представники парламенту, уряду та профільних міністерств, а також проектів міжнародної технічної допомоги – партнерів АМУ, експертного середовища. Серед почесних гостей – Віце-прем’єр-міністр України Г.Зубко та Перший заступник Глави Адміністрації Президента України В.Ковальчук, повідомляють на сайті Асоціації міст України.

Відкрито пряму телефонну лінію Міносвіти для ОТГ з питань освіти

 

У процесі налагодження управління шкільною мережею, організації опорних шкіл, у органів місцевого самоврядування в об’єднаних територіальних громад виникає низка питань, з яких потрібні консультації експертів та допомога фахівців Міністерства освіти і науки України.

У Комсомольську відбувся форум «Децентралізація: стан та перспективи реформи в місті»

 

19 травня у Комсомольську в малій залі Палацу культури і творчості відбувся форум «Децентралізація: стан та перспективи реформи в місті Комсомольськ».

Клепачівська об’єднана територіальна громада першою в області подала проекти на погодження до Мінрегіону

 

Клепачівська об’єднана територіальна громада першою серед громад Полтавщини подала проекти до Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства для отримання субвенції, що буде спрямована на розвиток інфраструктури громади.

Пирятинці вивчали досвід впровадження реформи децентралізації в ОТГ області

 

Нещодавно делегація з Пирятинського району відвідала Білоцерківську (Великобагачанський район) та Клепачівську (Хорольський район) об’єднані територіальні громади.

У Зінькові провели форум з децентралізації

Минулого тижня в Зіньківській міській раді було людно: голови міської та сільських рад району, громадські активісти, зібралися аби дізнатися більше про стан впровадження реформи децентралізації в Україні та на Полтавщині зокрема, а також обговорити питання створення ОТГ в районі. Загалом приїхало понад два десятки осіб.

Обговорили внесення змін до Конституції в частині децентралізації

Про внесення вкрай необхідних змін до Конституції України говорили нещодавно на засіданні регіональної платформи розвитку місцевого самоврядування в Полтавському РВ Асоціації міст України (РВ АМУ).

Опорна школа на Решетилівщині — ще один крок на шляху  децентралізації краю

 

24 опорні школи для пілотного Проекту, започаткованого Міністерством фінансів України спільно з Міністерством освіти і науки, відібрало Міністерство фінансів, — пишуть на сайті Асоціації міст України.

У Пришибській об’єднаній громаді за кошти місцевого бюджету будують магістральний водогін

 

Як бюджетна децентралізація дозволила спрямувати кошти на вирішення потреб громади розповіли в Пришибській сільській раді.

На Всеукраїнській конференції у Полтаві говорили про децентралізацію та публічне управління

Децентралізація влади та створення ОТГ — одне з питань, яке обговорювали в ході III Всеукраїнської науково-практичної інтернет-конференції «Організаційно-правові аспекти публічного управління в Україні», що відбулася днями в Полтавському національному технічному університеті ім. Ю. Кондратюка.

У Шишацькій об’єднаній громаді з’явиться опорна школа

 

Протягом місяця (з 1 по 31 березня) в Полтаві тривав обласний конкурс на кращий проект опорної школи.

Бюджетна децентралізація в дії

Завдяки об’єднанню і фінансовій децентралізації Глобинська об’єднана громада перевиконала бюджет за перший квартал на 124%.

Глобинська громада свого часу об’єднала 5 сільських та одну міську раду. Про наповнення бюджету та розподіл коштів між населеними пунктами розповів Глобинський міський голова Станіслав Джусь.

У Березовій Рудці говорили про створення нових об’єднаних громад

 

Перспективи об’єднання обговорили на навчальному семінарі в Березовій Рудці Пирятинського району.

Об’єднані громади Хмельниччини приймають гостей з Решетилівки

 

Делегація з понад трьох десятків осіб Решетилівського району відвідує з робочою поїздкою Меджибізьку та Старосинявську об’єднані територіальні громади Хмельницької області.

Пріоритетність — об’єднаним громадам

Реформа децентралізації сприяла створенню на Полтавщині 14 об’єднаних громад (ОТГ). Тож нині в області 2 міські (Глобинська та Пирятинська), 3 селищні (Шишацька, Артемівська й Семенівська) та 9 сільських ОТГ: Омельницька, Недогарківська, Пришибська, Піщанська, Червонознам’янська (Кременчуцький район); Білоцерківська (Великобагачанський район), Клепачівська, Новоаврамівська та Покровсько-Багачанська (Хорольський район).

На Полтавщину за досвідом — у Білоцерківську об’єднану громаду приїхали сільські голови Білоцерківського району

 

Цікава та змістовна зустріч відбулася 29 березня в Білоцерківській об’єднаній громаді Великобагачанського району. Перейняти досвід, дізнатися відповідь на гострі питання, побачити на практиці, як діє виконавчий комітет громади, зрозуміти перспективи об’єднання — саме з такою метою до Білоцерківської ОТГ приїхали голови сільських рад Білоцерківського району Київської області.

На Полтавщині відбулися вибори у двох об’єднаних громадах

27 березня в Полтавській області обирали голів та депутатів двох об’єднаних територіальних громад. Вибори відбулися в Новоаврамівській (Хорольський район) та Артемівській (Чутівський район) ОТГ.

У Шищацькій об’єднаній громаді діє комунальне господарство з 25-ма робочими місцями — історія успіху

 

Комунальне господарство, яке забезпечує робочими місцями 25 осіб і наводить лад на території громади — не мрія, а реальність. Таке підприємство вже 2 місяці функціонує на Полтавщині.

На практикумі з питань протидії корупції в Хоролі говорили і про об’єднані громади

 

22 березня в Полтавському регіональному відділенні Асоціації міст України (місто Хорол) відбувся практикум на тему «Актуальні питання виконання антикорупційного законодавства.

Кияни приїдуть переймати досвід в об’єднану громаду на Полтавщині

 

Голови сорока сільських рад Білоцерківського району Київської області, приїдуть переймати досвід на Полтавщину в Білоцерківську об’єднану громаду.

Зростає число об’єднаних громад

 

27 березня в 10 об’єднаних територіальних громадах (ОТГ) України відбудуться перші вибори сільських, селищних, міських рад та відповідних сільських, селищних, міських голів.

Польські експерти поділилися досвідом проведення реформи

 

У рамках проекту «Децентралізація на практиці. Польський досвід місцевого самоврядування та нові вирішення в Україні» 22 вересня на базі Кременчуцької районної державної адміністрації було проведено  семінар для керівників об’єднаних територіальних громад Кременчуцького та Глобинського районів.

В облдержадміністрації відбувся круглий стіл з головами утворених об’єднаних територіальних громад

15 вересня в обласній державній адміністрації проведено першу зустріч у форматі спілкування за «круглим столом» керівників органів місцевого самоврядування, які на Полтавщині сформували 12 об’єднаних територіальних громад, голів відповідних районних державних адміністрацій із представниками структурних підрозділів обласної державної адміністрації, Головного управління державної служи України з надзвичайних ситуацій у Полтавській області, Головного управління юстиції у Полтавській області та Управління МВС України в Полтавській області.

В Україні 180 нових об’єднаних громад зможуть піти на перші місцеві вибори 25 жовтня

У Полтавській області на вибори 25 жовтня зможуть піти 12 об’єднаних територіальних громад: Глобинська міська, Пирятинська міська, Семенівська селищна, Шишацька селищна, Білоцерківська сільська, Клепачівська сільська, Недогарківська  сільська, Омельницька сільська, Піщанська сільська, Пришибська сільська, Покровсько-Багачанська сільська, Червонознам’янська сільська громади.

Територіальні громади, які першими об’єдналися, отримали величезні конкурентні переваги

Станом на 17 серпня обласні ради прийняли рішення про утворення 78 об’єднаних територіальних громад і проведення в них перших місцевих виборів. Зокрема, Хмельницька обласна рада утворила 23 об’єднані територіальні громади, Дніпропетровська — 10, Полтавська — 10, Чернівецька — 10, Житомирська — 8; Одеська — 7, Волинська — 5, Київська — 2, Кіровоградська — 2, Івано-Франківська — 1.

Діалог відбувся

На Полтавщині продовжується робота щодо реалізації Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад». Днями в Хорольському районі на базі Хильківської сільської ради Офіс реформ провів виїзний семінар для сільських голів тих рад, які підтримують процес об’єднання громад та проводять відповідну роботу.

Польський досвід децентралізації в допомогу громадам Полтавщини

5 серпня в Офісі реформ відбулася робоча зустріч із експертами проекту сприяння децентралізації в Україні, представниками Польщі — Павлом Ментельським і Ярославом Біттелем, та представниками українських громадських організацій — Андрієм Нечипоруком та Ельнуром Алієвим.

Близько 200 громад оберуть нову владу за новими принципами

 

Близько 200 територіальних громад оберуть нову місцеву владу за новими принципами. Про це сказав Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко, під час робочої поїздки в Харківську область.

Продовжується рух у напрямку децентралізації

 

Полтавщина продовжує поступовий і послідовний рух по об’єднанню громад. В обласну державну адміністрацію надійшли документи для проведення експертизи на відповідність Конституції та Законам України від чотирьох потенційних об’єднаних територіальних громад – Омельницької, Дмитрівської, Глобинської та Червонознамянської.

Комфортні для людей і спроможні до розвитку території

 

Якщо ми хочемо, щоб влада була ефективною, щоб місцева демократія була максимально розвинена, у нас є лише один шлях – передати максимальну кількість повноважень, які є сьогодні у міністерств та територіальних підрозділів центральної влади, на найближчий до людей рівень – рівень територіальних громад, під їхню відповідальність, наділивши при цьому відповідними ресурсами. 

Об’єднання громад Хорольщини — пошук спільних підходів продовжується

 

24 липня експерти Офісу реформ Олександр Полупан та Іван Лещенко провели консультаційну зустріч із сільськими головами Хорольського району.

Білики ініціюють об’єднання. Хто «за»?

 

21 липня у селищі Білики Кобеляцького району відбулася робоча зустріч сільських голів, депутатів сільських рад, активістів Білицької селищної,  Жуківської, Іванівської та Чорбівської сільських рад із представниками Офісу реформ та керівниками району.

Фінансові можливості місцевих рад збільшуються

 

21 липня у м. Кобеляках представники Офісу реформ провели консультаційні зустрічі із керівниками структурних підрозділів районної державної адміністрації та міської ради. 

Кременчуцький район – лідер у реалізації закону про об’єднання громад

 

16 липня у Кременчуцькому районі було проведено навчання із депутатами районної ради, сільськими головами та працівниками сільських рад щодо реалізації третього етапу виконання Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад».

У Чутівському районі продовжується обговорення перспектив об’єднання

 

Тема об’єднання громад продовжує бути однією із найбільш обговорюваних мешканцями сіл і селищ області. Уже не перший рік сільські території залишаються у дуже непростій ситуації, тому що через обмежене фінансування як послуги, так і об’єкти соціальної сфери,  давно не відповідають вимогам сьогодення.