У Полтавській облдержадміністрації підсумували виконання обласного бюджету за 2019 рік

 

У Полтавській облдержадміністрації відбулося публічне представлення звіту про виконання обласного бюджету за 2019 рік.

Затверджено зміни до показників обласного бюджету на 2020 рік

 

Загальний обсяг обласного бюджету збільшується на 614,8 млн грн. Це, зокрема, за рахунок залишків бюджетних коштів на початок року, трансфертів з місцевих бюджетів області та бюджетів інших областей.

Облдержадміністрація рекомендувала органам самоврядування переглянути правила благоустрою території

 

Полтавська ОДА направила райдержадміністраціям проєкт правил благоустрою території. Його розробка – ініціатива голови облдержадміністрації Олега Синєгубова.

Катерина Рижеченко представила голову Миргородської РДА

 

Заступник голови Полтавської облдержадміністрації Катерина Рижеченко перебувала з робочим візитом у Миргородському районі. Там вона представила новопризначену голову Миргородської райдержадміністрації Вікторію Ємець.

Уряд визнав спроможними ще 63 ОТГ, із них три – на Полтавщині

 

Уряд визнав спроможними ще 63 об’єднаних територіальних громад, в яких перші вибори депутатів та голів відбулись у 2019 році. До цього переліку потрапили й три ОТГ із Полтавщини – Великобудищанська (Гадяцький район), Новооржицька (Оржицький район), Петрівська (Чутівський район).

У Гребінківській РДА представили нового голову

 

Розпорядженням Президента України від  25 лютого 2020 року №145/2020-рп головою  Гребінківської районної державної адміністрації Полтавської області призначено Олександра Князєва. Представила нового керівника РДА заступник голови облдержадміністрації Катерина Рижеченко.

Полтавщина долучилася до публічного обговорення змін до Конституції України щодо децентралізації влади

 

У Харкові, в навчально-бібліотечному комплексі Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, відбулося публічне громадське обговорення пропозицій щодо внесення змін до Конституції України в частині децентралізації влади. У заході взяли участь представники Полтавської, Харківської та Сумської областей.

«Ми маємо розуміти, що за ОТГ майбутнє України», – Олег Синєгубов

 

Перспективний план формування територій громад Полтавської області надісланий до Міністерства розвитку громад та територій. В області чекають на третій раунд дискусій та обговорення на найвищому рівні. За рекомендацією Мінрегіону створили майданчик, на який запрошують усі громади, які об’єднуються, або які не бажають об’єднуватися. Про це в інтерв’ю журналістам «Главкому» розповів голова облдержадміністрації Олег Синєгубов.

Полтавців запрошують долучитися до проєкту «Smart-рішення як сучасний інструмент розвитку громад»

 

Міністерство розвитку громад та територій України інформує про ініціативу Асоціації малих міст України щодо проєкту «Smart-рішення як сучасний інструмент розвитку громад».

Відбулося засідання президії обласної ради

 

Участь у засіданні взяв  перший заступник голови облдержадміністрації Дмитро Лунін, заступники голови ОДА Євген Греков та Катерина Рижеченко. Провів засідання голова обласної ради Олександр Біленький.

На Хорольщині офіційно представили нового голову районної державної адміністрації 

 

Заступник голови облдержадміністрації Євген Греков здійснив робочу поїздку до Хорольського району. В межах поїздки він представив голову Хорольської районної державної адміністрації. Ним став Роман Гловацький.

Жителі семи районів області обговорюють формування територій громад Полтавщини

 

У Полтавській облдержадміністрації розпочалося засідання дорадчої комісії щодо розгляду проблемних питань під час формування громад Полтавської області. Протягом дня конфігурацію нових та укрупнення існуючих ОТГ будуть обговорювати представники семи районів області: Пирятинського, Глобинського, Гадяцького, Кременчуцького, Кобеляцького, Шишацького та Зіньківського.

Чи приєднають Засулля до Лубен – обговорили долю ОТГ Лубенського району

 

В облдержадміністрації відбулося засідання дорадчої комісії щодо розгляду проблемних питань під час формування громад Полтавщини. Зокрема, цього разу обговорювали створення нових і долю існуючих ОТГ у Лубенському районі.

Коломацька ОТГ дослухалася порад голови ОДА і отримала шанс на існування, – Олег Синєгубов

 

Коломацька ОТГ дослухалася порад, які було їй запропоновано під час засідання Дорадчої комісії, а відтак, спромоглася дійти згоди між суб'єктами її створення та отримати перспективу на майбутнє. Так прокоментував голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов ситуацію навколо конфлікту щодо створення Коломацької ОТГ.

До п’ятниці у Коломацькій ОТГ мають визначитися із центром громади

 

Відбулося перше засідання дорадчої комісії, яка розглядає наявні суперечності в процесі формування ОТГ. Ініціював її створення голова облдержадміністрації Олег Синєгубов. Обговорення стосувалося питання укрупнення Коломацької об’єднаної територіальної громади.

Коментар Полтавської ОДА щодо ситуації, яка склалася навколо створення Коломацької ОТГ

 

На сьогодні в області існує понад два десятки проблемних ОТГ, де, зокрема, є невідповідність критеріям спроможності. Подекуди є незгода людей та місцевих керівників. На певних територіях не дотримано строки та процедури створення ОТГ.

Лохвицьку ОТГ можуть укрупнити

 

Чергове засідання міжвідомчої регіональної робочої групи з підготовки пропозицій щодо адміністративно-територіального базового устрою Полтавської області пройшло за участі жителів Лохвицького району.

Уряд схвалив законопроект, який визначає засади адмінтерустрою України

 

Уряд схвалив законопроект «Про засади адміністративно-територіального устрою України», який визначає основні засади адміністративно-територіального устрою України, порядку утворення, ліквідації, встановлення і зміни меж адміністративно-територіальних одиниць та населених пунктів.

Обговорили можливість створення однієї ОТГ у межах Кобеляцького району

 

Відбулось чергове засідання міжвідомчої регіональної робочої групи з підготовки пропозицій щодо адміністративно-територіального базового устрою Полтавської області. Участь у ньому взяли директор Департаменту економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій облдержадміністрації Інна Іщенко, голови місцевих рад Кобеляцького району, народний депутат України Костянтин Касай, депутати обласної та місцевих рад, голова Пришибської ОТГ, представник Горішньоплавнівської об’єднаної територіальної громади, а також директор Полтавського відокремленого підрозділу центру місцевого самоврядування.

Можливість об’єднання і створення однієї ОТГ у складі Глобинської та Кринківської громад обговорили в облдержадміністрації

 

Відбулось засідання міжвідомчої регіональної робочої групи з підготовки пропозицій щодо адміністративно-територіального базового устрою Полтавської області.

Створення ОТГ у Карлівському й Гадяцькому районах обговорили в облдержадміністрації

 

Відбулося засідання міжвідомчої регіональної робочої групи з підготовки пропозицій щодо адміністративно-територіального базового устрою Полтавської області.

В Україні з’явиться комплексний план просторового розвитку ОТГ, — Юліан Чаплінський

 

Заступник Міністра розвитку громад та територій України з питань європейської інтеграції Юліан Чаплінський зазначив, що проект закону «Про внесення змін до Земельного кодексу України та інших законодавчих актів щодо планування використання земель», який наразі зареєстровано у Верховній Раді України, вносить зміни до Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності». Завдяки чому сформується новий тип містобудівної документації, крім генеральних планів, детальних планів. Тобто з’явиться комплексний план просторового розвитку об’єднаних територіальних громад.

Завершується підготовка проєкту змін до Перспективного плану формування територій громад Полтавщини

 

Фінальну стадію підготовки проєкту змін до «Перспективного плану формування територій громад Полтавської області» обговорили на нараді у голови Полтавської облдержадміністрації.

В Україні створено понад 1000 ОТГ

 

1002 об’єднані територіальні громади (ОТГ) з населенням більше 11 мільйонів людей сформовано в Україні станом на 10 листопада. Такі дані щомісячного Моніторингу процесу децентралізації та реформування місцевого самоврядування.

Полтавщина – одна з лідерів за кількістю заявок на конкурс «Кращі практики місцевого самоврядування» в 2019 році

 

Відбулося перше засіданні конкурсної комісії Конкурсу «Кращі практики місцевого самоврядування» у 2019 році, організатором якого шостий рік поспіль є Міністерство розвитку громад та територій України. Незмінний партнер із його проведення – Програма Ради Європи «Децентралізація і реформа місцевого самоврядування в Україні».

В області створено 53 ОТГ із 81 перспективної

 

На нараді в тимчасово виконувача обов`язків голови облдержадміністрації представили Перспективний план формування територій громад Полтавської області з урахуванням змін, що були прийняті 17 вересня на сесії обласної ради.

Від еволюційного етапу об’єднання громад переходимо до об’єднання за принципом спроможності, – Альона Бабак

 

«Ми пройшли еволюційний етап добровільного об’єднання громад і зараз переходимо до наступного – об’єднання за принципом спроможності. Нам не потрібні 73% дотаційних ОТГ, що маємо зараз. Наша ключова задача – спроможні ОТГ та доступні для людей на рівні громад адміністративні та соціальні послуги», – так Міністр розвитку громад та територій України Альона Бабак окреслила  ключові задачі децентралізації.

«Всеукраїнський бюджет участі» стартує з Полтавщини

 

Директор Департаменту економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій облдержадміністрації Інна Іщенко на прес-конференції розказала про нові ініціативи уряду, зокрема проведення «Всеукраїнського громадського бюджету».

Субрегіональний адмінтерустрій Полтавщини. Облдержадміністрація подала пропозиції до Мінрегіону

 

Проєкт, пропозиція, концепція, методика – терміни, які вже давно міцно осіли в нашому житті та напряму пов’язані з реформами й децентралізаційними процесами.

Чому, як і коли мають змінитися райони

 

І кількість, і функції районного рівня самоврядування в України мають змінитися. По-перше, це передбачає урядова Концепція реформи місцевого самоврядування та адміністративно-територіальної організації влади. По-друге, цього вже вимагає реальний стан речей в управлінні територіями.

Майбутній Полтавський об’єднаний район. Четверта робоча нарада по адмінтерустрою

 

Протягом останніх двох тижнів за ініціативи директора Департаменту економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій Інни Іщенко було проведено робочі зустрічі з представниками районів.

В Україні запустили перший портал відкритих геоданих для громад, – Геннадій Зубко

 

В Україні запустили перший портал відкритих геоданих для громад. Це перший інструмент для розумного управління громадами. Він містить понад 100 датасетів із 40 джерел та 13 порад щодо їх застосування.

Новий адміністративно-територіальний устрій Полтавщини наблизить послуги до мешканців, – Інна Іщенко про результати перших обговорень

 

Директор Департаменту економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій Полтавської ОДА Інна Іщенко в ОКІА “Новини Полтавщини" розповіла про результати перших обговорень реформування адміністративно-територіального устрою Полтавської області.

У Нових Санжарах обговорили правові аспекти розвитку громад

 

У Нових Санжарах відбувся черговий кущовий семінар «Актуальні питання розвитку правової спроможності територіальних громад на Полтавщині».

Володимир Гройсман: Пропонуємо окремим законом закріпити статус ОТГ за малими містами і дати можливість розвитку

 

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман ініціює формування проекту закону, який дозволить закріпити за малими містами і містами районного значення статус об’єднаних територіальних громад, а відтак отримати всі можливості розвитку ОТГ, які мають нині спроможні громади. Йдеться передусім про фінансовий ресурс і адміністративні повноваження. Про це Глава Уряду сказав під час засідання Кабінету Міністрів.

Земельний ресурс – це додаткова можливість розвитку громад, додатковий стимул до об’єднання, – Глава Уряду

 

Започаткований Урядом України процес передачі земель поза межами населених пунктів у користування об’єднаних громад – це додаткова можливість розвитку територій і додатковий стимул до їхнього об’єднання.

Донеччани й луганці вивчають досвід Полтавщини у сфері міжмуніципального співробітництва

 

Три дні в області перебуватимуть 24 представники органів місцевого самоврядування Луганщини та Донеччини. Вивчатимуть досвід впровадження реформи децентралізації на Полтавщині. Особливу увагу звертають на досвід міжмуніципального співробітництва громад області. Упродовж трьох днів гості побувають у Полтаві, Щербанівській ОТГ, громадах Новосанжарського і Решетилівського районів.

Найкращий контролер за ефективністю використання коштів на місцях – не правоохоронні органи, а самі громадяни, – Геннадій Зубко

 

Минулого року за рахунок коштів ДФРР було профінансовано 806 проектів, здано 212 проектів. Цього року буде здано 340 об’єктів. Це перехідні проекти, які будувалися 2-3 роки. Нинішнє завдання – дотримання термінів будівництва об’єктів, а це максимально 3 роки. Про це в інтерв’ю інформагентству Українські новини заявив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.

Перевагами децентралізації мають користуватися 100% українців, – Володимир Гройсман

 

Перевагами реформи децентралізації – передачі повноважень та фінансових ресурсів на місця – мають користуватися 100% українців, адже ключова відмінність об’єднаних громад від решти територій – можливість самим мешканцям ухвалювати рішення, які сприяють розвитку, наданню якісних послуг, зміні якості життя. Про це сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.

Полтавці можуть спробувати себе в ролі «екологічних шерифів»

 

Держекоінспекція пропонує новоствореним об’єднаним територіальним громадам запровадити посади «екологічних шерифів» та їхніх помічників. Громада може обирати  їх на сесіях сільських та міських рад.

Майже 900 ОТГ вже створено в Україні, – Геннадій Зубко

 

Майже 900 об’єднаних територіальних громад (ОТГ) вже створено в Україні станом на 10 травня 2019 року. З них у 66 територіальних громадах відбудуться перші місцеві вибори 30 червня, ще 25 очікують на рішення ЦВК.

Стали відомі імена переможців обласного конкурсу журналістських робіт щодо реформування місцевого самоврядування

 

Відбулося засідання журі обласного конкурсу журналістських робіт «Реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади – шлях до сталого розвитку громад». Він на Полтавщині відбувається вперше. Започаткований минулого року.

Уряд схвалив законопроект, який унеможливить затягування через суди процесу об’єднання громад, - Геннадій Зубко

 

Судові позови про оскарження добровільного об’єднання або приєднання громад будуть віднесені до категорій термінових адміністративних справ, які розглядатимуться за скороченою процедурою, в місячний термін. Таким чином ми припинимо практику навмисного затягування через суди процесу об’єднання громад. Так прокоментував схвалений Урядом законопроект щодо захисту прав територіальних громад у процесі добровільного об’єднання тергромад та приєднання до ОТГ Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.

У Полтаві розпочався  тренінг  щодо поводження із твердими побутовими відходами

 

За підтримки проекту «Інтегрований розвиток міст в Україні», що виконується німецькою урядовою компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) розпочав роботу дводенний тренінг, присвячений муніципальному управлінню твердими побутовими відходами на тему «Політика у сфері поводження з відходами.

Обличчя реформ: більше 55 успішних проектів реалізували у Сергіївській ОТГ після обєднання

 

Про те, як реалізовується реформа децентралізації у Сергіївській ОТГ розповів голова громади Ігор Лідовий. 55 успішних проектів та збільшення активності людей — найголовніші досягнення з моменту створення громади.

Обличчя реформ: Шишацька ОТГ – приклад успішного впровадження реформи децентралізації

 

Ми продовжуємо розповідати про розвиток об’єднаних територіальних громад Полтавщини. Шишацька ОТГ стала однією з перших по Україні. Об’єднавшись у 2015 році, громада отримала повноваження та ресурси, щоб розвивати свої території.

Обличчя реформ: децентралізація принесла якісні зміни Глобинській ОТГ

 

Децентралізація розпочалася 5 років тому. Тоді цей процес, ініційований Президентом, здавався складним і незрозумілим. Але громади, які першими запровадили реформу, вже мають результати. Однією із таких є Глобинська ОТГ. Там активно покращують освітню галузь, надання адмінпослуг і застосовують сучасні технології.

На Полтавщині відбувся третій Форум ОСББ

 

Участь у Форумі взяли голови ОСББ міст і селищ області, де створені ОСББ, представники обласних і місцевих установ, організацій та служб, робота яких тісно пов'язана з ОСББ.

Обличчя реформ: результати реформи децентралізації в Оболонській ОТГ

 

Про те, як змінилася Оболонська об’єднана територіальна громада за час впровадження реформи децентралізації, розповів її голова Борис Пустовойтов. В ОТГ будують центр безпеки, житло для лікарів, термомодернізують навчальні заклади.

Членство в НАТО дозволить нам збільшити місцеві бюджети розвитку – Президент

 

Президент Петро Порошенко під час презентації проекту будівництва Сирецько-Печерської лінії Київського метрополітену від станції «Сирець» до житлового масиву Виноградар запевнив у своїй підтримці інфраструктурних проектів. При цьому він наголосив на важливості вступу України до Північноатлантичного альянсу, що дозволить вивільнити значну частину коштів з сектору безпеки і оборони для місцевих бюджетів розвитку.

Обличчя реформ: як покращилося життя у Заворсклянській ОТГ після об’єднання

 

Децентралізація – це розвиток. Із початком реалізації реформи, яку запровадив Президент України Петро Порошенко, головною метою стало створити якісні умови життя навіть у невеликих селах. Тепер громади отримали з центру ресурси та повноваження, щоб самим визначати своє майбутнє.

Обличчя реформ: як курортне місто Миргород розвивається завдяки децентралізації

 

Миргород – курортне місто, до якого з’їжджаються з різних куточків країни. Завдяки реформі децентралізації тут з’явилися можливості та ресурси, щоб навести лад та покращити роботу усіх сфер.

Президент України взяв участь у засіданні Ради регіонального розвитку Полтавської області

 

16 березня в Палаці дозвілля «Листопад» у Полтаві за участю Президента України Петра Порошенка відбулася Рада регіонального розвитку Полтавської області. На ній підсумовували хід і результати децентралізації в регіоні й розглядали питання про затвердження Плану перспективного розвитку Полтавської області на період 2019-2021 років.

Глава держави про результати децентралізації: Ми спираємося на довіру. Є довіра людей – буде успіх

 

Президент Петро Порошенко наголошує на важливості нових можливостей громад завдяки децентралізації самостійно визначати та будувати перспективні плани з розвитку і втілювати їх у життя. Саме тому важливо зберегти і продовжити цю реформу, підкреслив Глава держави.

Обличчя реформ: як змінилася Коломацька ОТГ у ході реформи децентралізації

 

Раніше центральна влада концентрувала повноваження та ресурси у себе, нині їх передають на місця. Це дає змогу розвиватися навіть невеликим ОТГ. Так, у Коломацькій об’єднаній громаді ремонтують дороги, відновлюють будинок культури, активно проводять благоустрій.

Рятувальники Полтавщини отримали нові пожежні автомобілі

 

Рятувальники Полтавщини отримали чотири нові пожежні машини та аероглісер. Автомобілі обладнані пожежними автоцистернами, електричними генераторами,  пожежними рукавами і мотопомпами. Довжина автомобіля – 8 метрів, висота – 3 метри 40 сантиметрів. Нова техніка відрізняється компактністю, комфортнішими умовами й кращими технічними можливостями порівняно з автомобілями, які є на озброєнні у підрозділів ДСНС.

Небажання об’єднуватись означатиме погіршення рівня життя людей – Президент про завершення створення об’єднаних громад до 2020 року

 

Президент Петро Порошенко наголошує, що децентралізація доводить свою ефективність, але і саму реформу, і її результати потрібно захистити, гарантувавши її незворотність.

Президент про молодих лідерів ОТГ:  Економічне зростання держави потребує форсажу, а для цього потрібні відповідальні, розумні управлінці

 

«Я впевнений, що історичний шанс на зміни, який тепер отримала Україна, буде реалізований. Наш обов’язок – об’єднати усіх, хто готовий захищати Україну», - сказав Президент Петро Порошенко під час засідання Ради регіонального розвитку Запорізької області.