Уряд оновлює план дій із реформи децентралізації та ініціює новий етап змін, – Володимир Гройсман

 

Кабінет Міністрів України в межах посилення можливостей місцевого самоврядування ініціює перехід до нового етапу реформи децентралізації, який передбачає закріплення вже набутих успіхів і формування спроможних громад, зміну територіального устрою, чітке розмежування повноважень та функцій контролю різних рівнів управління, а також активний розвиток форм місцевої демократії, коли жителі можуть висловити свою думку з різних питань не від виборів до виборів, а повсякчас.

У ПОЛТАВСЬКІЙ ОДА ОБГОВОРИЛИ ІІІ Раунд КОНКУРСУ ПРОГРАМИ «U-LEAD З ЄВРОПОЮ»

 

Успішність впровадження реформи децентралізації залежить від багатьох факторів, а одним із ключових є розвиток та підвищення якості надання адміністративних послуг населенню, в тому числі шляхом розбудови та вдосконалення мережа Центрів надання адміністративних послуг.

 

Набула чинності загальнонаціональна оцінка земель за межами населених пунктів

1 січня 2019 року набула чинності загальнонаціональна нормативна грошова оцінка земель сільськогосподарського призначення, яка відміняє необхідність складання технічної документації з нормативної грошової оцінки для окремих ділянок сільськогосподарського призначення. Таким чином, вперше після 1995 року оцінено всі землі сільськогосподарського призначення на території України (крім земель у межах населених пунктів).

Україна має унікальний шанс за 5 років сформувати нову модель територіального устрою, – Володимир Гройсман

 

Україна має унікальний шанс у найближчі 5 років сформувати нову модель територіального устрою, який базуватиметься на силі об’єднаних громад і таким чином сприятиме загальному зміцненню держави. Про це в інтерв’ю інформаційному агентству «Інтерфакс-Україна» сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.

Відбулося засідання Ради регіонального розвитку Лубенщини

 

Під головуванням голови Лубенської райдержадміністрації Тетяни Качаненко відбулося перше засідання районної Ради регіонального розвитку в Лубенському районі.

На засіданні Ради регіонального розвитку Нехворощанської ОТГ обговорили перспективи розвитку громади на наступні роки

 

У приміщенні Нехворощанського сільського будинку культури відбулося чергове засідання Ради регіонального розвитку Нехворощанської ОТГ.

Маємо зробити вирішальний крок, – Геннадій Зубко про нові амбітні завдання децентралізації

 

Вирішальним кроком 2018 року є потужне продовження реформи децентралізації і визначення горизонту її завершення у 2020 році. Маємо амбітне завдання: вже у 2020 році місцеві вибори мають відбутись на новій територіальній основі.

У 2019 році об’єднані громади отримають понад 2 млрд грн на розбудову якісної інфраструктури

 

У державному бюджеті на наступний рік закладено 2,1 млрд грн субвенції на формування інфраструктури об’єднаних територіальних громад (ОТГ). Вони спрямовуватимуться на реалізацію важливих проектів для жителів громад, зокрема, оновлення шкіл та дитячих садків, закупівлю спецтехніки та шкільних автобусів, облаштування освітлення, капремонт вулиць та доріг комунальної власності та інше.

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман представив пріоритети роботи Уряду на 2019 рік

 

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час засідання Уряду представив пріоритети роботи Уряду, які сформують ключові цілі і орієнтири на 2019 рік. Презентація такого оперативного плану є традиційною – так само, як і звітування про виконану роботу щокварталу і кожні півроку.

У Великосорочинській ОТГ відбулось засідання Ради регіонального розвитку

 

14 грудня в актовій залі сільського будинку культури відбулося засідання Ради регіонального розвитку Великосорочинської об’єднаної територіальної громади.

На Полтавщині презентували ще один оновлений сервісний центр МВС

 

Відтепер у Лубнах громадяни можуть звернутися за послугами з реєстрації, перереєстрації транспортних засобів, видачі та заміни посвідчення водія, скласти іспити на право керування транспортними засобами, отримати дозволи на перевезення небезпечних вантажів, довідку про несудимість тощо.

На Котелевщині триває робота із формування проекту Перспективного плану розвитку району на 2019-2021 роки

 

Відбулося друге за ліком розширене засідання районної Ради регіонального розвитку. Провів його голова Котелевської райдержадміністрації Віктор Колос.

Збільшення представництва жінок в органах місцевого самоврядування має стати трендом, – Геннадій Зубко

 

Не може бути успішним чоловік, який не розуміє ґендерну рівність. Не може бути успішною країна, яка не впроваджує ґендерних принципів у всіх сферах життя. І сьогодні з нагоди дня місцевого самоврядування, ми говоримо про ґендерні тренди найуспішнішої реформи – децентралізації. Про жінок, які взяли на себе повноваження і відповідальність не тільки за майбутнє своєї родини, а цілої громади. Про це на Другому Українському Жіночому конгресі наголосив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.

На громадських слуханнях обговорили Перспективний план розвитку Семенівської ОТГ на 2019-2021 роки

 

Виконавчим комітетом Семенівської селищної ради 5 грудня 2018 року в залі засідань ради організовані громадські слухання з питання «Перспективний план розвитку Семенівської селищної ради (ОТГ) на 2019-2021 роки».

Андрій Пісоцький: «Доступність та якість послуг  одне з основних завдань реформи децентралізації»

 

Відбулася інформаційна сесія щодо участі у Програмі «U-LEAD з Європою» у частині створення центрів надання адміністративних послуг. Учасники засідання ознайомили представників органів місцевого самоврядування з Програмою «U-LEAD з Європою», результатами її початкової фази, станом виконання фази провадження Програми та умовами участі у Програмі.

Відбувся семінар щодо організації інформаційної роботи в ОТГ у контексті процесу децентралізації влади в Україні

 

У Полтаві й Мачухівській об’єднаній територіальній громаді відбувся семінар-практикум «Організація інформаційної роботи в об’єднаних територіальних громадах у контексті процесу децентралізації влади в Україні». Його спільно провели представники Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації та Полтавського Центру розвитку місцевого самоврядування. Участь у заході взяли працівники райдержадміністрацій, які займаються питаннями інформаційної та внутрішньої політики.

Реформування освітньої галузі, старт «Нової української школи», інклюзивну освіту, підготовку вчителів, роботу позашкілля й питання формування людського капіталу обговорили освітяни й голови ОТГ

 

У залі засідань вченої ради Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка відбулося ІІІ розширене засідання навчально-консультативної робочої групи «Координаційна рада з підтримки та розвитку об’єднаних територіальних громад Полтавської області» з напрямку «Удосконалення мережі освітніх закладів». У ньому взяли участь представники Департаменту освіти і науки облдержадміністрації, навчальних закладів краю й очільники ОТГ Полтавщини.

Валерій Головко: «Полтавщина має високі досягнення щодо створення й реалізації угод у форматі міжмуніципального співробітництва»

 

Сьогодні в облдержадміністрації відбувся ІІ Полтавський регіональний форум міжмуніципального співробітництва.

В об’єднаних територіальних громадах краю створять поліцейські станції

 

Голова облдержадміністрації Валерій Головко, директор Департаменту економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій ОДА Інна Іщенко, заступник начальника Головного управління Національної поліції в Полтавській області Денис Захарченко й голови об’єднаних територіальних громад Полтавщини обговорили концепцію «Поліція, громада – відкритий простір», яка зокрема передбачає створення поліцейських станцій в ОТГ.

Стартував Всеукраїнський конкурс журналістських робіт на тему децентралізації 2018 року

 

Із метою подальшого висвітлення процесів реформи місцевого самоврядування й децентралізації влади Мінрегіон втретє проводить щорічний Всеукраїнський конкурс журналістських робіт «Реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади».

У Києві обговорили особливості управління відходами в контексті децентралізації

 

Міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак взяв участь у нараді членів Робочої групи з розроблення Національного плану управління відходами, яка відбулася в м. Києві. Від Полтавської обласної державної адміністрації участь у нараді прийняв Олександр Ткаченко – заступник директора Департаменту екології та природних ресурсів.

Представники освітянської координаційної ради з підтримки та розвитку ОТГ Полтавщини приступили до роботи

 

10 січня відбулося перше засідання робочої групи «Координаційної ради з підтримки та розвитку об’єднаних територіальних громад Полтавської області» з напрямку «Удосконалення мережі освітніх закладів». Очолила його директорка профільного Департаменту Полтавської ОДА Олена Харченко.

Олена Харченко: «Основне завдання, яке стоїть перед нами, освітянами, – забезпечити якісні освітні послуги для дітей, які навчаються в міських і сільських школах»

 

У Полтавському відокремленому підрозділі установи «Центр розвитку місцевого самоврядування» відбувся «круглий стіл» «Впровадження реформи освіти. Регіональні особливості. Дорожня карта». Модератором заходу була директор Департаменту освіти і науки ОДА Олена Харченко.

У Машівській селищній раді за програмою «Доступний футбол» відкрили оновлений спортивний майданчик

 

7 грудня голова Полтавської ОДА Валерій Головко відвідав майбутню Машівську ОТГ та взяв участь у відкритті спортмайданчика біля Машівської школи.

На Полтавщину завітав заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Лев Парцхаладзе

 

Візит розпочали в Полтавському обласному центрі екстреної медичної допомоги та медицини катастроф. Також у стінах Полтавської ОДА провели виїзну нараду Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України. Говорили про створення умов для реалізації програм підтримки регіонів.

Полтавська облрада назвала переможців конкурсу проектів розвитку територіальних громад Полтавщини

 

У конкурсі проектів розвитку тергромад Полтавської області цього року перемогли 20 проектів сільрад, 3 проекти селищних, міських та районних рад районного значення. А також 16 проектів спільних територіальних громад та ОТГ. Загальна сума співфінансування з обласного бюджету — 17 млн 711 тис грн.

На Лубенщині можуть з’явитися нові об’єднані громади

 

Перспективу створення об’єднаних територіальних громад обговорили минулої п’ятниці в селі Тарандинці Лубенського району.  Консультанти з питань децентралізації Асоціації міст України та координатор Полтавського офісу реформ зустрілися з представниками потенційних ОТГ Лубенщини.

У Гадяцькому районі громади визначаються із центром

 

Нещодавно у селах Плішивець, Красна Лука та Сари Гадяцького району відбулися виїзні семінари наради за участі координатора Полтавського офісу реформ Ірини Балибіної, голови Гадяцької РДА Олексія Матюшенка та голови районної ради Володимира Нікітенка.

На Гаддячині представники майбутніх об’єднаних громад зустрілися з експертами із децентралізації

 

Про створення об’єднаних територіальних громад говорили в Гадяцькому районі. Фахівці з питань децентралізації зустрілися з представниками потенційних ОТГ Гадяччини.

В Одесі розпочав роботу ХІІ Український муніципальний Форум. Серед учасників, яких зібралось майже 300, – голови громад-членів АМУ, представники парламенту, уряду та профільних міністерств, а також проектів міжнародної технічної допомоги – партнерів АМУ, експертного середовища. Серед почесних гостей – Віце-прем’єр-міністр України Г.Зубко та Перший заступник Глави Адміністрації Президента України В.Ковальчук, повідомляють на сайті Асоціації міст України.

Відкрито пряму телефонну лінію Міносвіти для ОТГ з питань освіти

 

У процесі налагодження управління шкільною мережею, організації опорних шкіл, у органів місцевого самоврядування в об’єднаних територіальних громад виникає низка питань, з яких потрібні консультації експертів та допомога фахівців Міністерства освіти і науки України.

У Комсомольську відбувся форум «Децентралізація: стан та перспективи реформи в місті»

 

19 травня у Комсомольську в малій залі Палацу культури і творчості відбувся форум «Децентралізація: стан та перспективи реформи в місті Комсомольськ».

Клепачівська об’єднана територіальна громада першою в області подала проекти на погодження до Мінрегіону

 

Клепачівська об’єднана територіальна громада першою серед громад Полтавщини подала проекти до Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства для отримання субвенції, що буде спрямована на розвиток інфраструктури громади.

Пирятинці вивчали досвід впровадження реформи децентралізації в ОТГ області

 

Нещодавно делегація з Пирятинського району відвідала Білоцерківську (Великобагачанський район) та Клепачівську (Хорольський район) об’єднані територіальні громади.

У Зінькові провели форум з децентралізації

Минулого тижня в Зіньківській міській раді було людно: голови міської та сільських рад району, громадські активісти, зібралися аби дізнатися більше про стан впровадження реформи децентралізації в Україні та на Полтавщині зокрема, а також обговорити питання створення ОТГ в районі. Загалом приїхало понад два десятки осіб.

Обговорили внесення змін до Конституції в частині децентралізації

Про внесення вкрай необхідних змін до Конституції України говорили нещодавно на засіданні регіональної платформи розвитку місцевого самоврядування в Полтавському РВ Асоціації міст України (РВ АМУ).

Опорна школа на Решетилівщині — ще один крок на шляху  децентралізації краю

 

24 опорні школи для пілотного Проекту, започаткованого Міністерством фінансів України спільно з Міністерством освіти і науки, відібрало Міністерство фінансів, — пишуть на сайті Асоціації міст України.

У Пришибській об’єднаній громаді за кошти місцевого бюджету будують магістральний водогін

 

Як бюджетна децентралізація дозволила спрямувати кошти на вирішення потреб громади розповіли в Пришибській сільській раді.

На Всеукраїнській конференції у Полтаві говорили про децентралізацію та публічне управління

Децентралізація влади та створення ОТГ — одне з питань, яке обговорювали в ході III Всеукраїнської науково-практичної інтернет-конференції «Організаційно-правові аспекти публічного управління в Україні», що відбулася днями в Полтавському національному технічному університеті ім. Ю. Кондратюка.

У Шишацькій об’єднаній громаді з’явиться опорна школа

 

Протягом місяця (з 1 по 31 березня) в Полтаві тривав обласний конкурс на кращий проект опорної школи.

Бюджетна децентралізація в дії

Завдяки об’єднанню і фінансовій децентралізації Глобинська об’єднана громада перевиконала бюджет за перший квартал на 124%.

Глобинська громада свого часу об’єднала 5 сільських та одну міську раду. Про наповнення бюджету та розподіл коштів між населеними пунктами розповів Глобинський міський голова Станіслав Джусь.

У Березовій Рудці говорили про створення нових об’єднаних громад

 

Перспективи об’єднання обговорили на навчальному семінарі в Березовій Рудці Пирятинського району.

Об’єднані громади Хмельниччини приймають гостей з Решетилівки

 

Делегація з понад трьох десятків осіб Решетилівського району відвідує з робочою поїздкою Меджибізьку та Старосинявську об’єднані територіальні громади Хмельницької області.

Пріоритетність — об’єднаним громадам

Реформа децентралізації сприяла створенню на Полтавщині 14 об’єднаних громад (ОТГ). Тож нині в області 2 міські (Глобинська та Пирятинська), 3 селищні (Шишацька, Артемівська й Семенівська) та 9 сільських ОТГ: Омельницька, Недогарківська, Пришибська, Піщанська, Червонознам’янська (Кременчуцький район); Білоцерківська (Великобагачанський район), Клепачівська, Новоаврамівська та Покровсько-Багачанська (Хорольський район).

На Полтавщину за досвідом — у Білоцерківську об’єднану громаду приїхали сільські голови Білоцерківського району

 

Цікава та змістовна зустріч відбулася 29 березня в Білоцерківській об’єднаній громаді Великобагачанського району. Перейняти досвід, дізнатися відповідь на гострі питання, побачити на практиці, як діє виконавчий комітет громади, зрозуміти перспективи об’єднання — саме з такою метою до Білоцерківської ОТГ приїхали голови сільських рад Білоцерківського району Київської області.

На Полтавщині відбулися вибори у двох об’єднаних громадах

27 березня в Полтавській області обирали голів та депутатів двох об’єднаних територіальних громад. Вибори відбулися в Новоаврамівській (Хорольський район) та Артемівській (Чутівський район) ОТГ.

У Шищацькій об’єднаній громаді діє комунальне господарство з 25-ма робочими місцями — історія успіху

 

Комунальне господарство, яке забезпечує робочими місцями 25 осіб і наводить лад на території громади — не мрія, а реальність. Таке підприємство вже 2 місяці функціонує на Полтавщині.

На практикумі з питань протидії корупції в Хоролі говорили і про об’єднані громади

 

22 березня в Полтавському регіональному відділенні Асоціації міст України (місто Хорол) відбувся практикум на тему «Актуальні питання виконання антикорупційного законодавства.

Кияни приїдуть переймати досвід в об’єднану громаду на Полтавщині

 

Голови сорока сільських рад Білоцерківського району Київської області, приїдуть переймати досвід на Полтавщину в Білоцерківську об’єднану громаду.

Зростає число об’єднаних громад

 

27 березня в 10 об’єднаних територіальних громадах (ОТГ) України відбудуться перші вибори сільських, селищних, міських рад та відповідних сільських, селищних, міських голів.

Польські експерти поділилися досвідом проведення реформи

 

У рамках проекту «Децентралізація на практиці. Польський досвід місцевого самоврядування та нові вирішення в Україні» 22 вересня на базі Кременчуцької районної державної адміністрації було проведено  семінар для керівників об’єднаних територіальних громад Кременчуцького та Глобинського районів.

В облдержадміністрації відбувся круглий стіл з головами утворених об’єднаних територіальних громад

15 вересня в обласній державній адміністрації проведено першу зустріч у форматі спілкування за «круглим столом» керівників органів місцевого самоврядування, які на Полтавщині сформували 12 об’єднаних територіальних громад, голів відповідних районних державних адміністрацій із представниками структурних підрозділів обласної державної адміністрації, Головного управління державної служи України з надзвичайних ситуацій у Полтавській області, Головного управління юстиції у Полтавській області та Управління МВС України в Полтавській області.

В Україні 180 нових об’єднаних громад зможуть піти на перші місцеві вибори 25 жовтня

У Полтавській області на вибори 25 жовтня зможуть піти 12 об’єднаних територіальних громад: Глобинська міська, Пирятинська міська, Семенівська селищна, Шишацька селищна, Білоцерківська сільська, Клепачівська сільська, Недогарківська  сільська, Омельницька сільська, Піщанська сільська, Пришибська сільська, Покровсько-Багачанська сільська, Червонознам’янська сільська громади.

Територіальні громади, які першими об’єдналися, отримали величезні конкурентні переваги

Станом на 17 серпня обласні ради прийняли рішення про утворення 78 об’єднаних територіальних громад і проведення в них перших місцевих виборів. Зокрема, Хмельницька обласна рада утворила 23 об’єднані територіальні громади, Дніпропетровська — 10, Полтавська — 10, Чернівецька — 10, Житомирська — 8; Одеська — 7, Волинська — 5, Київська — 2, Кіровоградська — 2, Івано-Франківська — 1.

Діалог відбувся

На Полтавщині продовжується робота щодо реалізації Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад». Днями в Хорольському районі на базі Хильківської сільської ради Офіс реформ провів виїзний семінар для сільських голів тих рад, які підтримують процес об’єднання громад та проводять відповідну роботу.

Польський досвід децентралізації в допомогу громадам Полтавщини

5 серпня в Офісі реформ відбулася робоча зустріч із експертами проекту сприяння децентралізації в Україні, представниками Польщі — Павлом Ментельським і Ярославом Біттелем, та представниками українських громадських організацій — Андрієм Нечипоруком та Ельнуром Алієвим.

Близько 200 громад оберуть нову владу за новими принципами

 

Близько 200 територіальних громад оберуть нову місцеву владу за новими принципами. Про це сказав Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко, під час робочої поїздки в Харківську область.

Продовжується рух у напрямку децентралізації

 

Полтавщина продовжує поступовий і послідовний рух по об’єднанню громад. В обласну державну адміністрацію надійшли документи для проведення експертизи на відповідність Конституції та Законам України від чотирьох потенційних об’єднаних територіальних громад – Омельницької, Дмитрівської, Глобинської та Червонознамянської.