Мешканці Макухівки пройшли експрес-тестування на ВІЛ та вірусні гепатити В і С

 

24 листопада у Макухівці Полтавського району більше двадцяти селян пройшли експрес-тестування на ВІЛ та вірусні гепатити В і С. Зранку мобільна амбулаторія БО «Світло надії» розташувалася біля фельдшерсько-акушерського пункту та пошти – чи не найбільш відвідуваних односельцями місць.

Урядом затверджено розподіл субвенції на виплату компенсації для придбання житла окремим пільговим категоріям громадян

 

Грошова компенсація за належні для отримання жилі приміщення ветеранам війни призначається та виплачується в порядку, регламентованому відповідними постановами Кабінету Міністрів України.

Огляд стану довкілля Полтавської області за жовтень 2020 року

 

В аналітичному огляді – узагальнена інформація щодо забруднення атмосферного повітря Полтавської області, радіаційного стану та стану забруднення поверхневих вод за жовтень 2020 року.

У Глобиному, Шишаках і Диканьці перевірили дотримання протиепідемічних заходів у громадському транспорті

 

Відбулася спільна комплексна перевірка транспортних засобів під час їх випуску з матеріально-технічних баз та дотримання протиепідемічних заходів на автостанції, залізничній станції та автобусних зупинках у Глобиному, Шишаках і Диканьці.

У Держархіві Полтавської області оцифрували близько 3 тисяч документів

 

У межах обласної комплексної програми комунікацій влади з громадськістю та розвитку інформаційної сфери в поточному році для Державного архіву Полтавської області придбано сучасну сканувальну систему німецького виробництва із програмним забезпеченням.

В області розробляють нову програму комунікацій влади з громадськістю та розвитку інформаційної сфери на Полтавщині

 

Комплексна програма комунікацій влади з громадськістю та розвитку інформаційної сфери в області розрахована на 2016-2020 роки. Вона спрямована на забезпечення співпраці органів виконавчої влади, місцевого самоврядування з організаціями громадянського суспільства, підвищення поінформованості населення, громадської активності, реалізації державної інформаційної політики, книговидання та книгорозповсюдження, створення належних умов для збереженості документів у Державному архіві Полтавської області.

В обласному центрі провели пам’ятний захід із нагоди 76-ї річниці вигнання нацистів з України

 

У Полтаві представники обласної та міської влади, військовослужбовці, громадські діячі поклали квіти до Вічного вогню, що на Меморіалі Солдатської Слави. Хвилиною мовчання вшанували пам’ять воїнів, загиблих у боях за визволення України, та мирних жителів, які постраждали під час нацистської окупації.

Мінветеранів запрошує до обговорення проєкту Концепції формування та підтримки позитивного образу ветерана війни

 

Міністерством у справах ветеранів України розроблено та винесено на громадське обговорення проєкт розпорядження Кабінету Міністрів України «Про схвалення Концепції формування та підтримки позитивного образу ветерана війни в суспільстві».

Шляхи поліпшення гідрологічного стану річки Сула обговорили на нараді в ОДА

 

Заступник голови облдержадміністрації Євген Греков провів нараду щодо вирішення питання гідрологічного стану річки Сула з метою підвищення її водності. Поінформував, що відповідну тему в області порушують кілька років поспіль. Питання досі не вирішене й має певні екологічні наслідки.

У Полтаві відкрили Стіну пам’яті полеглих за Україну і поклали квіти до пам’ятника Українським загиблим козакам

 

День захисника України та День Українського козацтва відзначили в обласному центрі. Голова облдержадміністрації Олег Синєгубов, його заступники Катерина Рижеченко і Богдан Бабіч взяли участь у покладанні квітів до пам’ятника Українським загиблим козакам, що в Полтаві. До заходу долучилися керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, силових структур області, воїни, представники громадськості. Виконали Гімн України та поклали квіти до пам’ятного знака.

Полтавців запрошують взяти участь у двох Всеукраїнських конкурсах до Міжнародного дня волонтера

 

Український координаційний центр з підвищення правової освіти населення разом із Українською молодіжною правничою асамблеєю, БФ «Об’єднання світових культур» та Департаментом молоді та спорту виконавчого органу Київської міської ради (КМДА) проводять Всеукраїнський конкурс «Волонтерство: від усвідомлення до дії» та Всеукраїнський конкурс есе «Українське волонтерство – унікальне явище сьогодення».

В обласному центрі перевірили громадський транспорт на дотримання карантинних вимог

 

Працівники Управління інфраструктури та цифрової трансформації облдержадміністрації спільно з представниками відділу з питань транспортних перевезень Полтавського міськвиконкому, Полтавської районної державної адміністрації перевірили дотримання автомобільними перевізниками законодавства про автомобільний транспорт і карантинних вимог під час перевезення пасажирів у Полтаві.

Кожен громадянин може безкоштовно опанувати цифрові навички за новим сучасним форматом – через освітні серіали

 

Міністерство цифрової трансформації запустило національну онлайн-платформу з цифрової грамотності «Дія. Цифрова освіта», яка наразі доступна в мережі Інтернет за посиланням osvita.diia.gov.ua.

На онлайн-платформі кожен громадянин може безкоштовно опанувати цифрові навички за новим сучасним форматом – через освітні серіали.

Комунікація та мобілізація в інтересах здоров’я полтавців – в обласному центрі провели тематичний тренінг

 

Що мають спільного й чим різняться система громадського здоров’я і система охорони здоров’я? Як доносити до людей об’єктивну та необхідну для збереження їх здоров’я інформацію? Що таке колективний імунітет? Про це та багато іншого йшлося під час тренігу з комунікацій у сфері громадського здоров’я, що зібрав у Полтаві три десятки слухачів з усіх кінців області – з Хорола й Чутового, Нових Санжар і Семенівки, Карлівки й Машівки.

Підготовлено «Регіональну доповідь про стан навколишнього природного середовища в Полтавській області у 2019 році»

 

Департаментом екології та природних ресурсів облдержадміністрації підготовлено «Регіональну доповідь про стан навколишнього природного середовища в Полтавській області у 2019 році».

Зібрані матеріали характеризують стан атмосферного повітря, водних, земельних ресурсів, рослинного, тваринного світу, природно-заповідного фонду, ілюструють вплив господарської діяльності на довкілля, висвітлюють нагальні екологічні проблеми та пропонують шляхи їх вирішення.

В обласному центрі вшанували пам’ять жертв Голокосту

 

29 вересня виповнюються 79-ті роковини початку масових страт нацистськими окупантами в урочищі Бабин Яр у Києві євреїв, ромів, українців та представників інших національностей. Цього дня в Україні проводять тематичні пам’ятні заходи. У Полтаві також вшанували пам’ять жертв Голокосту.

Державна служба зайнятості – роботодавцям

 

Надання послуг роботодавцям – один із пріоритетних напрямків діяльності Державної служби зайнятості.

Аудитори області повідомляють про початок ревізії фінансово-господарської діяльності Управління освіти і науки Полтавської міської ради

 

До уваги громадськості!

Із метою забезпечення прозорості у діяльності Управління Північно-східного офісу Держаудитслужби в Полтавській області та зворотного зв’язку з громадськістю повідомляємо, що розпочинається ревізія фінансово-господарської діяльності Управління освіти і науки Полтавської міської ради.

У Полтаві перевірили міський та приміський громадський транспорт на дотримання карантинних вимог

 

В обласному центрі провели чергову перевірку громадського міського та приміського транспорту щодо стану дотримання карантинних вимог у громадському транспорті. Оглянули кілька десятків авто. Зокрема, перевіряли дотримання маскового режиму пасажирами та водіями, заповнюваність транспорту.

«Впровадження механізму ОВД підвищує рівень прозорості й дає можливість громадянам реагувати на порушення, допущені суб’єктами господарювання», – Євген Греков

 

На нараді в голови облдержадміністрації порушили питання здійснення оцінки впливу на довкілля й реалізації норм відповідного закону на території Полтавщини.

На Полтавщині – найвищий рівень пожежної небезпеки

 

Протягом трьох днів в області сталося 27 пожеж на відкритих територіях, 1 лісова та 2 торф’яні пожежі.

Із початку року в регіоні виникло 1327 пожеж на відкритих територіях, внаслідок яких згоріло 2 818 га сухої рослинності та очерету, 24 торф’яних пожежі, у результаті яких вигоріло 30 га поверхневих покладів торфу та 103 лісових пожежі, внаслідок чого вогнем знищено 143 га лісової підстилки та понад 8 га верхового лісу.

Створено гарячу лінію щодо вирішення проблемних питань, пов'язаних зі зрошенням сільськогосподарських культур

 

При облдержадміністрації та Департаменті агропромислового розвитку створено гарячі лінії, на які можна зателефонувати з усіх питань, що виникають стосовно зрошення сільськогосподарських культур, які потребують вирішення на обласному рівні.

Телефони: 0-800-502-230  та  (0532) 60-31-10.

В області розробляють проєкт Програми розвитку та підтримки аграрного комплексу Полтавщини за пріоритетними напрямками на період до 2025 року

 

У приміщенні Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації відбулося засідання робочої групи з розробки пропозицій до Програми розвитку та підтримки аграрного комплексу Полтавщини за пріоритетними напрямками на період до 2025 року. Провів засідання директор Департаменту Сергій Фролов.

В обласному центрі перевірили стан дотримання карантинних вимог у громадському транспорті

 

У Полтаві провели чергову перевірку дотримання карантинних вимог у транспорті. Здійснили її представники облдержадміністрації, відділу з питань транспортних перевезень та зв’язку виконавчого комітету Полтавської міської ради, патрульні поліцейські, фахівці територіальних управлінь Держпродспоживслужби та Укртрансбезпеки. Перевіряли громадський транспорт, який виїжджає від центрального ринку в Полтаві.

Увага! Всеукраїнський конкурс мультимедійних проектів «Врятувати від забуття»

 

Стартує проведення щорічного 14-го Всеукраїнського конкурсу мультимедійних проєктів «Врятувати від забуття», метою якого є підвищення інтересу молоді до української історії, збереження та відновлення національної пам’яті, подолання історичних міфів.

Валерія Коломієць: Ветерани та учасники бойових дій можуть звертатися за безоплатною вторинною правовою допомогою з будь-яких питань

 

Збройний конфлікт на сході України триває шостий рік. Кількість осіб, які мають статус учасника бойових дій, суттєво збільшується кожного року. На початок 2020 року їх вже понад 459,6 тис. Ветерани та учасники бойових дій – у трійці категорій, які найчастіше потребують правової допомоги.

Координаційна рада з питань розвитку фермерства на Полтавщині відновила роботу

 

Відбулося перше засідання відновленої координаційної ради при голові облдержадміністрації з питань розвитку фермерства на Полтавщині. У зв’язку з карантинними обмеженнями засідання провели в онлайн-режимі. У ньому взяли участь представники фермерських господарств із районів області, райдержадміністрацій та органів місцевого самоврядування. Обговорили, зокрема, земельні питання, які виникають у роботі фермерських господарств.

В області починають розробляти проєкт Програми розвитку та підтримки аграрного комплексу Полтавщини на період до 2025 року

 

Департамент агропромислового розвитку облдержадміністрації розпочав роботу над проєктом Програми розвитку та підтримки аграрного комплексу Полтавщини за пріоритетними напрямками на період до 2025 року.

В обласному центрі вшанували пам’ять захисників, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України

 

У День пам’яті захисників України на Алеї Героїв центрального міського кладовища Полтави зібралися рідні полеглих воїнів, військовослужбовці, учасники бойових дій, правоохоронці, рятувальники, представники громадськості, духовенства, обласної та міської влади. Вони поклали квіти до могил загиблих бійців. Вшанували пам’ять воїнів хвилиною мовчання. Вона відбулася по всій Україні о 10.00 в межах всеукраїнської акції «Сонях пам’яті».

12 проєктів громадянського суспільства допущені до конкурсу

 

Відбулося перше засідання конкурсної комісії з розгляду пропозицій та проведення моніторингу виконання програм інститутів громадянського суспільства, для реалізації яких надається підтримка з обласного бюджету в 2021 році.

У Полтаві вручили премію імені Феодосія Рогового

 

В обласній універсальній науковій бібліотеці імені І.П. Котляревського відбулася урочиста церемонія нагородження лауреатів премії Полтавської обласної ради імені Феодосія Рогового. 

«Кожне питання, порушене родинами загиблих воїнів, не залишиться без уваги влади та реагування», – Катерина Рижеченко

 

Заступник голови облдержадміністрації Катерина Рижеченко поспілкувалася із представниками громадських об’єднань членів сімей загиблих учасників антитерористичної операції, операції Об’єднаних сил.

Заклади освіти, ринки, магазини продовольчих і непродовольчих товарів посилено перевіряють фахівці Держпродспоживслужби Полтавщини

 

Від початку введення карантинних зон по всій території України Полтавщина  знаходиться в «зеленій» зоні поширення коронавірусної інфекції. Такий рівень епідеміологічної ситуації тримається безпосередньо за рахунок постійних моніторингових перевірок, а також постійній профілактичній роботі фахівців  Держпродспоживслужби області.

Сергій Бессараб: Ветеранський бізнес має стати новим успішним пластом вітчизняного підприємництва

 

Міністр у справах ветеранів Сергій Бессараб переконаний, що ефективна державна підтримка зайнятості ветеранів, зокрема розвитку власної справи сприятиме  ефективній реінтеграції ветеранів в суспільство.

В обласному центрі відзначили День Державного Прапора України

 

Із нагоди Дня Державного Прапора України в Полтаві відбулися урочисті заходи. На площі поряд із пам’ятником Тарасові Шевченку провели церемонію підняття державного стяга. Участь у заході взяли голова облдержадміністрації Олег Синєгубов та його заступник Катерина Рижеченко.

В області створять оперативний штаб для вирішення проблемних питань щодо використання меліоративних систем

 

Стан функціонування на Полтавщині зрошувальних систем обговорили на засіданні постійно діючої комісії обласної державної адміністрації з питань охорони довкілля, раціонального використання та відтворення природних ресурсів. Провів засідання заступник голови облдержадміністрації Євген Греков. 

«Маємо створити в області сучасний комплекс для ігрових видів спорту та єдиноборств», – Дмитро Лунін

 

Полтавщина – один із кількох регіонів, де немає палацу спорту. Проте цю ситуацію в області хочуть виправити і збудувати таку споруду. Розмістити її планують в обласному центрі, у мікрорайоні Лазурний. Вона має стати своєрідним магнітом для новоствореного мікрорайону.

На Полтавщині триває інформаційно-роз'яснювальна кампанія щодо легалізації трудових відносин

 

У серпні в області відбувається інформаційно-роз'яснювальна кампанія щодо запобігання використанню незадекларованої праці суб'єктами господарювання всіх форм власності. Її проводять у сферах оптової та роздрібної торгівлі, зокрема й пальним, сільського господарства, тимчасового розміщування й організації харчування, будівництва, надання послуг, транспорту.

За яких умов кожен із колишнього подружжя має право на аліменти?

 

Більшість вважає, що аліменти – це кошти, що сплачуються лише малечі. Проте, відповідно до норм Сімейного кодексу України, на фінансове утримання може розраховувати той із подружжя, хто після розлучення спільно проживає з дитиною.

Питання діяльності Кременчуцького мисливсько-рибальського підприємства обговорили в облдержадміністрації

 

Заступник голови облдержадміністрації Євген Греков провів засідання тимчасової робочої групи з вивчення ведення мисливського господарства користувачами мисливських угідь. Вона працює в межах постійно діючої комісії ОДА з питань охорони довкілля, раціонального використання й відтворення природних ресурсів.

Мінцифри та МВС презентували освітній серіал про онлайн-інструменти протидії домашньому насильству

 

Міністерство цифрової трансформації України та Міністерство внутрішніх справ України презентували новий освітній серіал на платформі Дія.Цифрова освіта «Онлайн-інструменти протидії домашньому насильству».

«Потрібно якнайбільше наблизити послуги до населення і розширювати їх перелік», – Олег Синєгубов

 

Голова облдержадміністрації Олег Синєгубов із робочим візитом відвідав Миргородський район. У райцентрі очільник області оглянув міський центр надання адміністративних послуг, ознайомився з ходом реконструкції  стадіону «Старт» і центру естетичного виховання. Побував на території «Миргородкурорту» й поспілкувався з місцевою громадою Миргорода та учасниками АТО/ООС.

У жовтні в Миргороді мають здати в експлуатацію футбольне поле на стадіоні «Старт»

 

Голова облдержадміністрації Олег Синєгубов ознайомився з ходом реконструкції футбольного поля з влаштуванням штучного покриття на стадіоні «Старт» у Миргороді. Відвідав його в межах робочого візиту в Миргородський район.

Олег Синєгубов та представники громади Гадяцького району обговорили проблемні питання регіону та шляхи їх вирішення

 

Голова облдержадміністрації Олег Синєгубов у межах робочого візиту відвідав об’єкти будівництва в Гадяцькому районі. У приміщенні райдержадміністрації зустрівся з громадськістю. На зустріч прийшли представники органів місцевого самоврядування, об’єднаних територіальних громад, депутати місцевих рад, громадський актив.

В області працюють гарячі лінії з питань у сфері сільського господарства

 

При Полтавській облдержадміністрації та Департаменті агропромислового розвитку ОДА створені гарячі лінії, на які можна зателефонувати з усіх питань, що виникають стосовно рейдерських захоплень, переміщення сільськогосподарської техніки, визначення якості зерна та інших питань, які потребують вирішення на обласному рівні.

Олег Синєгубов зустрівся з воїнами-афганцями

 

Голова облдержадміністрації Олег Синєгубов та його заступник Катерина Рижеченко зустрілися з представниками Полтавської обласної організації Української спілки ветеранів Афганістану. Обговорили питання, які хвилюють учасників бойових дій на території інших держав. Зокрема, вони стосуються нового законопроєкту про статус ветеранів війни, роботи госпіталів для ветеранів війни, формування позитивного образу ветерана, підтримки обороноздатності області, організації територіальної оборони на місцях.

Розпочався фотоконкурс «Вікі любить Землю»

 

Із 1 по 31 липня 2020 року відбудеться українська частина міжнародного фотоконкурсу «Вікі любить Землю», присвяченого пам’яткам природи України.

На Полтавщині триває профілактична робота щодо запобігання поширенню коронавірусної інфекції у закладах громадського харчування і торгівлі

 

Спеціалісти Пирятиського районного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області у складі створених мобільних груп продовжують комісійні рейди з метою перевірки діяльності суб’єктів господарювання щодо дотримання ними санітарно-протиепідемічних норм та виконання обмежень, що діють під час карантину.

Питання в галузі фермерства обговорили на зустрічі в очільника Полтавщини

 

Голова облдержадміністрації Олег Синєгубов і його заступник Євген Греков зустрілися з представниками Асоціації фермерів та приватних землевласників Відродження Полтавщини – головою обласної організації Василем Бурлакою і головою Полтавської районної організації Олегом Слизьком.

Змінився режим роботи територіальних органів Пенсійного фонду України

 

На виконання урядового рішення та з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19 змінено режим роботи Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області.

В області працюють над запровадженням системи екстреної допомоги за єдиним телефонним номером

 

На Полтавщині працюють над запуском загалом по області системи екстреної допомоги за єдиним телефонним номером. На пленарному засіданні тридцять третьої сесії обласної ради сьомого скликання депутати підтримали внесення змін до регіональної Програми захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій та запобігання їх виникненню на 2017-2020 роки. Так, з обласного бюджету виділять 350 тисяч гривень на виготовлення проєктно-кошторисної документації, будівництво та забезпечення функціонування зазначеної системи.

«Здаючи кров, ви рятуєте чиєсь життя», – Олег Синєгубов

 

Голова облдержадміністрації Олег Синєгубов, його перший заступник Дмитро Лунін і заступники Катерина Рижеченко та Євген Греков долучилися до Всеукраїнської акції-марафону «Перемога у нас в крові». Її започаткували Міністерство молоді та спорту і Товариство Червоного Хреста України.

На Полтавщині запрацювала інтерактивна карта водних об’єктів державної власності, придатних для рибогосподарських потреб

 

Як було анонсовано на нараді в голови облдержадміністрації, з 1 червня Департамент агропромислового розвитку першим в Україні запустив інтерактивну карту водних об’єктів державної власності, придатних для рибогосподарських потреб, на території Полтавської області.

Стан і перспективи будівельної галузі обговорять на всеукраїнському онлайн-марафоні

 

15-19, 23 і 30 червня 2020 року з ініціативи Громадської ради при Міністерстві розвитку громад та територій України, у співпраці з провідними вітчизняними громадськими, будівельними організаціями відбудеться всеукраїнський онлайн-марафон під назвою «Стан та перспективи розвитку будівельної галузі 2020».

На Полтавщині розробляють публічну електронну карту водних об’єктів, придатних до риборозведення

 

В області налічується 2745 водних об’єктів. 1474 придатні для риборозведення. Із них 968 розташовані за межами населених пунктів, тобто розпорядником їх є облдержадміністрація. Про це розповів на апаратній нараді директор Департаменту агропромислового розвитку ОДА Сергій Фролов.

Полтавська ОДА направить до Уряду лист із баченням місцевих жителів Кирило-Ганнівки щодо приєднання до ОТГ

 

Голова облдержадміністрації Олег Синєгубов та його перший заступник Дмитро Лунін зустрілися з сільськими головами й місцевими жителями Ставківської та Кирило-Ганнівської громад, Зіньківським міським головою та місцевими депутатами.

«Адміністрації ринків мають довести, що їхні торгові площі відповідають вимогам постанови Головного державного санітарного лікаря», – Олег Синєгубов

 

Питання процедури відкриття продовольчих ринків порушили під час щоденного брифінгу, в якому взяли участь голова облдержадміністрації Олег Синєгубов, голова обласної ради Олександр Біленький та секретар Полтавської міської ради Олександр Шамота.

За добу в області нових випадків захворювання на коронавірус не зафіксовано

 

На Полтавщині залишається 161 підтверджений випадок захворювання на коронавірус. Хворіють 146 людей. Про це повідомив на брифінгу щодо ситуації із захворюваністю на COVID-19 в регіоні голова облдержадміністрації Олег Синєгубов.

На вихідні та у святкові дні полтавцям рекомендують обмежити пересування

 

Регіональна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій Полтавської області на засіданні розглянула питання запровадження в області додаткових обмежувальних протиепідемічних заходів з метою недопущення подальшого поширення коронавірусної інфекції.

Стартує прийом матеріалів на обласний щорічний творчий конкурс «Журналіст року»

 

Із 16 квітня розпочинається прийом матеріалів для участі в обласному щорічному творчому конкурсі «Журналіст року». Роботи на конкурс можуть подавати працівники преси, телебачення і радіо, інтернет-видань, інформаційних агентств, а також позаштатні автори (фрілансери).


01.01.1970