Держенергоефективності з Міненерго презентували законодавчі ініціативи для енергонезалежності громад та розвитку енергоефективної економіки

 

Курс України на декарбонізацію та сталий розвиток, а також нові законодавчі кроки – усе це презентували Міненерго та Держенергоефективності для понад 900 учасників Всеукраїнського онлайн-форуму «Енергонезалежні регіони України: як замістити газ, знайти інвестиції та стимулювати бізнес», який було ініційовано та проведено 24 листопада.

Всеукраїнський онлайн-форум «Енергонезалежні регіони України: як замістити газ, знайти інвестиції та стимулювати бізнес»

 

24 листопада 2020 року о 10:00 Держенергоефективності під егідою Міненерго ініціює широкомасштабний Всеукраїнський онлайн-форум «Енергонезалежні регіони України: як замістити газ, знайти інвестиції та стимулювати бізнес».

Механізми підтримки бізнесу будуть розширені і вдосконалені під потреби підприємців, - Мінекономіки

 

Існуючі програми підтримки, зокрема “Доступні кредити 5-7-9”, “Часткове безробіття”, будуть максимально адаптовані під потреби і запити бізнесу. Крім того, напрацьовуються нові формати підтримки.

Опалювальні котельні Полтавської області на 100% включено у роботу

 

Із метою забезпечення надійного та сталого функціонування систем теплопостачання і теплоспоживання, Держенергонагляд проводить роботу щодо оцінки готовності енергетичних господарств суб’єктів відносин у сфері теплопостачання до роботи в опалювальний період 2020-2021 років (далі – ОП).

Обговорили хід опалювального сезону в області

 

4 листопада у Полтавській ОДА відбулося засідання обласного антикризового енергетичного штабу в режимі відеоконференції під головуванням першого заступника голови ОДА Дмитра Луніна. Зокрема, на засіданні обговорили стан підключення комунальних установ та будинків до опалення.

25 жовтня Україна переходить на зимовий час

 

У ніч з суботи, 24 жовтня, на неділю, 25 жовтня, вся Україна переведе годинники на зимовий час.

Про це повідомляє Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України.

За 5 років на поліпшення якості води в Полтавській області спрямовано більше 80 мільйонів гривень із обласного бюджету

 

На нараді у голови Полтавської облдержадміністрації було представлено звіт про реалізацію обласної програми «Питна вода Полтавщини» на 2011-2020 роки.

Теплові господарства готуються до опалювального періоду

 

Представники Управлінь Держенергонагляду в областях продовжують здійснювати моніторинги теплових господарств стосовно їх готовності до роботи в опалювальному періоді 2020-2021 років.

Запасів палива більш ніж достатньо для сталого проходження осінньо-зимового періоду, – Ольга Буславець

 

Про це наголосила в.о. Міністра енергетики під час виїзної наради, яка відбулася на майданчику Южно-Української АЕС.

Готовність області до опалювального періоду

 

На розширеному засіданні колегії облдержадміністрації обговорили питання підготовки житлово-комунального господарства області до роботи в осінньо-зимовий період.

Підприємства газового господарства області відзвітували про готовність до опалювального сезону

 

У Полтавській облдержадміністрації відбулося засідання обласної координаційної ради з контролю за виконанням заходів із підготовки народного господарства області до роботи в осінньо-зимовий період 2020/21 року. Представники АТ «Полтавагаз», АТ «Лубнигаз», ПрАТ «Кременчукгаз», ПрАТ «Гадячгаз» відзвітували про технічну до опалювального сезону.

На Полтавщині завдяки двом міжнародним проєктам проводять реконструкцію котелень у Горішніх Плавнях і Миргороді

 

На нараді у голови Полтавської облдержадміністрації обговорили питання підготовки житлово-комунального господарства, підприємств області до роботи в осінньо-зимовий період. Заступник директора Департаменту будівництва, містобудування і архітектури та ЖКГ Едуард Рева ознайомив присутніх із досягненнями та головними проблемами, які треба вирішити до настання холодів.

Енергоефективні заходи та передача «Лубнитеплоенерго» на місцеві бюджети: як райони готуються до осінньо-зимового періоду

 

Під головуванням першого заступника голови Полтавської ОДА Дмитра Луніна відбулося засідання обласної координаційної ради з контролю за підготовкою народного господарства до роботи в осінньо-зимовий період 2020/21 року. Цього разу звітували Лубенський, Гребінківський, Пирятинський, Миргородський та Великобагачанський райони.

Триває підготовка народного господарства Полтави та району до осінньо-зимового періоду

 

Відбулося засідання обласної координаційної ради з контролю за виконанням заходів із підготовки народного господарства Полтави та Полтавського району до роботи в осінньо-зимовий період 2020/2021 року.

Результати аудиту допомогли викрити можливе привласнення одного мільйону гривень бюджетних коштів

 

Під час аудиту Ліцею майбутнього в Омельницькій територіальній громаді Кременчуцького району, ініційованого головою Полтавської облдержадміністрації Олегом Синєгубовим, викрито протиправний механізм привласнення коштів обласного та місцевого бюджетів під час ремонтно-будівельних робіт.

Шведи допоможуть Полтавщині модернізувати централізоване теплопостачання

 

Полтава потрапила до переліку міст, які обрали для участі у програмі «Швеція-Україна: підтримка централізованого теплопостачання» (SUDH). У Полтавській облдержадміністрації відбулася зустріч із командою консультантів програми зі Швеції.

Якими програмами енергоефективності можуть скористатися жителі Полтавщини

 

В області діє Програма підтримки населення, об’єднань співвласників багатоквартирних будинків та житлово-будівельних кооперативів Полтавської області для виконання заходів з енергозбереження на 2015-2020 роки.

«Зелена» енергія буде продаватися через е-аукціони Prozorro.Продажі, - Глава Уряду

 

Уряд схвалив рішення, яке дозволяє проводити «зелені аукціони» з продажу енергії, виробленої з альтернативних джерел на прозорих аукціонах через майданчик «Прозоро.Продажі».

На Раді розвитку громад і територій Полтавської області обговорили важливі питання для регіону

 

Відповідно до Указу Президента України Володимира Зеленського №909/2019 «Про раду розвитку громад і територій» голова Полтавської обласної державної адміністрації Олег Синєгубов своїм розпорядженням створив обласну Раду розвитку громад і територій. Перше її засідання відбулося 27 грудня.

На Полтавщині буде створено Раду розвитку громад і територій

 

На виконання Указу Президента України «Про Раду розвитку громад та територій» на Полтавщині створюється регіональна «Рада розвитку громад і територій».

Президент підписав закон щодо забезпечення контролю цін на електроенергію за умов недостатньої конкуренції

 

Президент Володимир Зеленський підписав Закон «Про внесення змін до Закону України «Про ринок електричної енергії» № 330-ІХ, який парламент ухвалив 4 грудня 2019 року.

Результати перевірок на ринку житлово-комунальних послуг у сфері ціноутворення за 2019

 

Головне управління Держпродспоживслужби в Полтавській області за 9 місяців поточного року провело 18 перевірок із питань дотримання законодавства у сфері ціноутворення на ринку житлово-комунальниих послуг.

На апаратній нараді обговорили стан підготовки до опалювального сезону

 

Одне з основних питань апаратної наради в облдержадміністрації – готовність житлово-комунального господарства, підприємств області до зими. Якщо середньодобова температура ще кілька діб буде нижчою за 8 градусів тепла, опалювальний сезон може розпочатися раніше ніж 15 жовтня.

Шляхи вирішення ситуації з опалюванням шкіл Лубенського району обговорили в облдержадміністрації

 

Т.в.о. голови облдержадміністрації Олег Пругло провів нараду щодо забезпечення своєчасності та в повному обсязі розрахунків з оплати праці й енергоносіїв закладів освіти. Цього разу обговорювали ситуацію зі школами Лубенського району, де під загрозою початок опалювального сезону.

Газ постачатимуть у заклади освіти за умов належного облаштування вузлів обліку

 

В Оржицькому районі у 21 навчальному закладі опалювальний сезон може розпочатися несвоєчасно. 14 із них потребують облаштування комерційними вузлами обліку газу, а 7 – введення таких вузлів в експлуатацію.

П’ять теплопостачальних підприємств Полтавщини ще не підписали угоди на газ

 

У Києві відбулася нарада під головуванням Міністра розвитку громад та територій України Альони Бабак. Йшлося про підготовку до опалювального періоду 2019/20. У нараді взяв участь т.в.о голови облдержадміністрації Олег Пругло. Він розповів, що значних зауваг на нараді щодо Полтавщини не виникло.

«Всеукраїнський бюджет участі» стартує з Полтавщини

 

Директор Департаменту економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій облдержадміністрації Інна Іщенко на прес-конференції розказала про нові ініціативи уряду, зокрема проведення «Всеукраїнського громадського бюджету».

Умови підключення житлових будинків Щербанівської сільської ради до газу знову обговорили в облдержадміністрації

 

У селі Розсошенці триває переведення багатоквартирних будинків на індивідуальне опалення. У п’ятиповерхівках та триповерхівках, які обслуговувала котельня № 4, мають переобладнати системи газопостачання.

Проєкти та програми МТД – підтримка та стимул соціально-економічного та регіонального розвитку Полтавщини

 

На нараді у т.в.о. голови облдержадміністрації звітували про впровадження проєктів міжнародно-технічної допомоги в області.

Мешканці одного будинку блокують монтаж опалення для всього 109 мікрорайону Полтави

 

На засіданні обласної координаційної ради з контролю за виконанням заходів із підготовки до роботи в осінньо-зимовий період у Полтавській облдержадміністрації вкотре обговорили проблемне опалення 109-го мікрорайону Полтави. Цього разу виникла нова проблема - мешканці будинку по вулиці Докучаєва, 1/7 блокують роботи «Полтаватеплоенерго» з прокладання труб.

Заклади освіти Полтавщини готові до зими на 95%

 

На засіданні обласної координаційної ради з контролю за виконанням заходів із підготовки до роботи в осінньо-зимовий період у Полтавській облдержадміністрації звітували заклади освіти.

Муніципалітети витрачають на сферу ЖКГ лише 4 мільярди гривень, – Зубко

 

Загалом по країні усіма муніципалітетами на сферу ЖКГ витрачається приблизно 4 мільярди гривень. І це у найкращому випадку. Тому ми намагаємося змотивувати органи місцевого самоврядування, щоб вони ефективніше вкладали кошти у муніципальний сектор. Адже сьогодні місцеві бюджети мають гроші. Лише за перше півріччя 2019 року, у порівнянні з минулим роком, місцеві скарбниці зросли на 22%. А це означає, що на кінець року у бюджетах розвитку місцевого самоврядування буде приблизно 290 мільярдів гривень.

Три райони Полтавщини відзвітували про готовність ЖКГ до зими

 

На обласній координаційній раді з контролю за виконанням заходів із підготовки народного господарства Полтавщини до роботи в осінньо-зимовий період 2019/2020 сьогодні звітували три райони: Полтавський, Решетилівський і Карлівський.

ПриватБанк та Укргазбанк знову видають «теплі кредити»

 

Держенергоефективності укладено додаткові договори про співпрацю із ПриватБанком та Укргазбанком на співфінансування виділених Урядом 380 млн грн для утеплення.

Проблемний 109 мікрорайон Полтави готова опалювати приватна фірма «Полтаватеплокомфорт»

 

На нараді в Полтавській облдержадміністрації вирішували долю мешканців 109 мікрорайону Полтави, щоб 1692 квартири взимку не залишилися без тепла.

Понад 300 будівель в Україні вже отримали енергетичні сертифікати

 

Найактивнішими у цій сфері є Полтавська, Рівненська області та м. Київ.

ЖКГ Полтавщини готові до зими більше, ніж на 60%

 

Підготовку житлового фонду, комунальної теплоенергетики, водопровідно-каналізаційного та дорожнього господарств області до роботи в осінньо-зимовий обговорювали на апаратній нараді у Полтавській ОДА.

Кременчук і Горішні Плавні майже на 50% готові до зими

 

В облдержадміністрації на засіданні координаційної ради з контролю за виконанням заходів із підготовки народного господарства до осінньо-зимового періоду звітували представники Кременчука і Горішніх Плавнів.

У Полтаві представили новий напрямок енергоефективності – залучення приватного інвестора

 

За період із 2015 року «теплими кредитами» в Полтавській області скористалися 180 ОСББ та немало фізичних осіб. Завдяки державній, обласній та міським програмам по енергозбереженню споживачі не за свій кошт відшкодовують частки кредиту.

В Україні потенціал зниження енергоспоживання становить 75%, - Геннадій Зубко

 

За словами Віце-прем’єр-міністра - Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадія Зубка, ефект від правильно проведеної тепломодернізації багатоквартирного будинку мешканці відчують вже у наступному опалювальному сезоні.

Підприємства житлово-комунального господарства області стабільно провели опалювальний сезон 2018-19 років

Однак, відбулося 7 зупинок джерел теплової енергії, через відключення електропостачання.

 

«Всі аварійні ситуації, що виникали, усували оперативно, протягом 3-8 годин, і це не вплинуло на якість надання послуг з централізованого опалення, гарячого та холодного водопостачання та водовідведення», – про це 20 травня на апаратній нараді в облдержадміністрації заявив начальник департаменту ЖКГ Полтавської ОДА Едуард Рева.

Підвищення енергоефективності - пріоритет на шляху формування європейської енергонезалежної України

 

Прогресивні європейські механізми для розвитку енергоефективної України та оптимізації енерговитрат громад – ключова тема, яка об’єднала понад 600 представників Уряду, Парламенту, ЄС, міжнародних організацій, бізнесу, місцевої влади, ОТГ та громадськості на V Форумі енергоефективного партнерства, організованому Держенергоефективності з партнерами у КВЦ «Парковий» у Києві.

Розпочато фінансування проектів Фонду енергоефективності, Зубко

 

Про це повідомив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко під час підписання тристоронньої Угоди між Міжнародною Фінансовою Корпорацією (IFC, Група Світового банку), Фондом енергоефективності та АБ «Укргазбанк» щодо запуску програми з фінансування проектів термореновації будівель для об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ).

Понад 11 тисяч «теплих кредитів» видали на  Полтавщині

 

У Полтавській області з метою здешевлення «теплих» кредитів було прийнято обласну програму відшкодування частини відсоткової ставки у розмірі 10% за кредитами ОСББ/ЖБК на впровадження енергоефективних заходів.

Програмою «Теплі кредити» скористалися вже 525 тисяч родин,  Геннадій Зубко

 

За чотири роки програмою «Теплі кредити» скористалися 525 тисяч українських родин. Тільки за 2018 рік  майже 150 тисяч родин, яким було видано близько 23 тис. «теплих кредитів» на суму 1,1 млрд гривень. Про це на прес-конференції «Реформи NON-STOP. Масштаб змін» заявив Віце-прем’єр-міністр  Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.

Президент в Давосі: Інвестори довіряють Україні, українському бізнес-середовищу і це найкраща характеристика змін, які відбулися в державі

 

В присутності Президента України Петра Порошенка в Давосі відбулось підписання Угоди між норвезькою компанією NBT, французькою компанію Total Eren та Європейським банком реконструкції та розвитку щодо проекту «Сиваш». Пакет документів передбачає фінансування на 150 млн євро будівництва найбільшої вітрової електростанції в Україні та однієї з найбільших вітроелектростанцій Європи загальною вартістю близько 400 млн євро.

Валерій Головко: «Щербанівська ОТГ займає перше місце в Україні серед об'єднаних громад за всіма показниками»

 

Сьогодні у Розсошенцях відбулося відкриття новорічної ялинки та КЗ «Розсошенський заклад дошкільної освіти «Дитячий садок «Яблунька» Щербанівської сільської ради Полтавського району.  Мешканців мікрорайону «Садовий» привітали зі святом голова Полтавської облдержадміністрації Валерій Головко та голова Щербанівської ОТГ Ігор Процик.

У Полтаві презентували посібник про управління твердими побутовими відходами

 

На базі кафедри «Прикладної екології та природокористування» Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка презентували навчально-практичний посібник «Управління твердими побутовими відходами в умовах реформування місцевого самоврядування та розвитку міжмуніципального співробітництва».

Полтавська облдержадміністрація – одна з лідерів-координаторів ініціативи ЄС «Угода мерів» в Україні

 

В облдержадміністрації відбувся семінар «Формування місцевої політики щодо сталого енергетичного розвитку та клімату» в межах ініціативи ЄС «Угода мерів – Схід» в Україні.

Олексій Корчміт: «Полтавщина з енергоефективності посідає золоту середину»

 

Сьогодні в облдержадміністрації під головуванням заступника голови Полтавської ОДА Олега Пругла відбувся семінар з впровадження енергосервісу в житловому секторі. У заході взяли участь: радник Голови Держенергоефективності Олексій Корчміт, голови ОСББ/ЖБК міста Полтави та області, представники профільних асоціацій, громадських організацій, бізнесу.

Закон України “Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання” і міфи довкола нього

 

2 серпня 2017 року набрав чинності Закон України “Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання”. Це – один із пакету законодавчих актів, що мають на меті привести ринок надання житлово-комунальних послуг в Україні у цивілізований стан, сприяти енергозбереженню, а відтак – і енергетичній незалежності нашої держави.

Полтавщина посідає 13 місце з надання «теплих кредитів»

 

У Полтавській області управлінням житлово-комунального господарства ОДА розроблена Програма підтримки населення, об’єднань співвласників багатоквартирних будинків та житлово-будівельних кооперативів для виконання заходів з енергозбереження на 2015-2020 роки, яка затверджена рішенням облради.

Про запровадження ринку ЕСКО в Україні

 

Ефективність споживання паливно-енергетичних ресурсів установами бюджетної сфери України залишається досить низькою та не відповідає європейським стандартам. Саме у скороченні обсягів споживання енергії бюджетною сферою знаходиться значний резерв підвищення енергоефективності країни в цілому.


01.01.1970